Jump to content

Rak / tumor


Vresište

Recommended Posts

Guest Bata Životinja

Ko ti garantuje da je voće i povrće koje jedeš zdravo?

 

 

 

sedeti za kompom i čeprkati po yumetalu - najbolja terapija za sve bolesti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da ja prozborim koju...

 

Metabolizam coveka je savrsena stvar i jako osetljiva. Kancer je parazit a ubijas ga tako sto mu selektivno zaustavljas dotok hrane i kiseonika, tj deluje na nivou krvnih sudova i na nivou celija pre svega mitohondrija

 

Pre par godina kanadski naucnici nasli su lek za rak, biohemijski proces je apsolutno na mestu. DCA utice na nivou mitohondrija, organele zaduzene za proizvodnju energije i metabolizam masti i secera. Ali ono sto ce dokazati dejstvo jeste jedan dobar RCT (randomized clinical trial) ako se ona sprovede i efekat dokaze skidam im kapu, vidim da nista jos nema od 2010, mozda su odustali u medjuvremenu. Ali sustina je u mitohondrijama i adekvatnom signalnom putu koji ce uticati na njihov rad.

 

Inace sto se tice toksikologije i graviole (soursop) dejstvo je kriticno samo kod naroda koji zive u krajevima gde se ta supstanca konzumira u velikoj kolicini. Kao sto u Mediteranskom basenu ima najvise favizma (usled disfunkcije na nivou enzima eritrocita koja je opet protekcija od strane Plasmodiuma falciparuma koji izaziva malariju "evolution baby!") gde prevelika konzumacija, boba, pasulja, fave dovodi do njega u vidu hemolize.

Svako podneblje ima metabolizam prilagodjen na osnovu nutrijenata zemlje, po tome se istice i endemska (balkanska nefropatija) gde se za uzrok smatraju upravo sastav zemljista.

Sto nas dovodi do toga, ako je dobra stvar treba je konzumirati umereno, a kod obolelih treba probati sve. Uostalom metastaza karcinoma pre ce unistiti coveka nego neurodegenrativna bolest :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Da li je istina da žene koje odu na mamografiju (u slučaju da nemaju tumor) posle toga imaju veću šansu da obole?

I da li su bolovi po ostalim delovima tela moguć simptom? Tipa, karlica, kičma, glava?

 

Koliko je realno izlečiti rak... Da li živeti to što ti je preostalo ili lečiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rak cega?

Pa ako ti nadju na vreme i da nije metastazirao, realno je izleciti.

Takozvana rana faza.Tad su sanse realne.

A ovo drugo zavisi koliko je otislo dovraga...tj gde se sve zapatilo po telu, ima li uopste smisla leciti i sanse za spas i koliko ti je ostalo, al to ce saopstiti lekar.Realno kad je vec poodmakao jedino moze da se ucini da se sto manje muci bolesnik.

Trece je clanak u novinama sa pricom "Imao rak, saopsteno mu da mu nije ostalo puno vremena, a onda se desilo cudo..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako... S tim što je mene strah da ako ovo jeste rak, da je poodmakao, jer nikome nije htela da kaže sve dok nije počelo da boli, a kod lekara se plaši da ide jer neće da se pomiri sa tim, a sve i da ima, neće da se leči jer misli da je bolje odživeti svoje...

Umro mi je najboljem drugu otac prošle nedelje i kapiram da je to protreslo

Kako da nateraš nekoga da ode kod lekara!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je tetka umrla od raka Zeluca , nije htela da ide kod lekara do jedno mesec dana pre nego sto je umrla a i tad kad je saznala nije htela ni da pokusava da se leci nego se samo prepustila , da nesreca bude veca ona je po zanimanju bila nutricionista ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Изнесеш му све чињенице испред очију и надаш се да ће да свати да ли греши или не .

Ma ljudi su cudni bre , ne zele da veruju da im nije dobro cak iako im stvarno nije dobro , lazu sami sebe dok ne bude kasno , primer nesrecni je moja tetka i moja pokojna baba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je realno izlečiti rak... Da li živeti to što ti je preostalo ili lečiti?

 

ako je totalno nepovoljan ishod a rak agresivan onda ne vredi leciti, ali prema mojim saznanjima (neodgovorno od mene laika da filozofiram na ovu temu al ajd) tu procenu je skoro nemoguce/jako retko pouzdano moguce racionalno doneti jer:

1. lekari nece da kazu pravo stanje stvari koliko god se upinjao da ti kazu

2. takvi kanceri su dosta retki

3. faktor opste neizvesnosti

4. trud oko sopstvenog izlecenja moze biti blagotvoran za dusevno stanje bolesnika makar sama terapija bila katastrofa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da nateraš nekoga da ode kod lekara!?

 

Tako sto mu predocis da ako joj barem nije stalo do sebe samoga, treba da ima obzira prema bliznjima kojima je stalo do nje i koji ce takodje da pate zbog toga, te da zarad i sebe i drugih treba da ode kod lekara.

 

A ako se radi samo o raznoraznim bolovima, onda niste normalni, ne znam zasto razmisljate odmah o raku, rak daje ogroman spektar simptoma koje daju i druge bolesti, umesto da paranoisete i jedete se, nek ode kod lekara pa nek se pregleda. Normalno je i da postoji strah i sve, ali je to vec detinjasto, da neko nece kod lekara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj, Sale, ima, to nam je nasledno, ali nikada nismo imali problema sa reumom ispod miške... Kaže da ima nešto veličine oraha, nema tu šta sa reumom da bude valjda?

 

Ispod miške može i limfni čvor da bude natečen, a od karakteristika tog oraha i blabla cega sve ne, stručnjak može da proceni šta je i koja dijagnostika treba da se radi, nek se ne glupira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim, izvinjavam se ako sam grub, ne znam o kom se clanu familije radi i pod utiskom kog nemilog dogadjaja je trenutno, ali je stvarno bespredmetno raspravljati treba li da se ide kod lekara, a paralelno razmisljati "ako je rak, da li da se prepustim ili da se borim?".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbezumljena sam jako... Mozda nije ništa, al kako da znaš kad neće kod lekara... Filozofija joj je jeziva, ne znam da li je rekla tati uopšte i dokle misli da ćuti

Kako možeš da ćutiš za tako nešto?

 

Nemas vajde od jumetal doktora, ovde ti je mlacenje prazne slame, kolko god dobru nameru svi imali...

 

 

4oIFKW1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...