Jump to content

Recommended Posts

Listao sam nova izdanja na netu i video dobar art,pisalo Gloryhammer - Tales from the Kingdom of Fire i ja skinuo i preslusao.Nisam neki obozavalac ovakvih melodicnih bendova,ali ono sto sam cuo je sasvim pristojno.Inace u bendu svira Christopher Bowes iz Alestorm-a.Ko preslusa nek prokomentarise da cujem i neko vase misljenje.Evo i download linka http://uploaded.net/file/uzrqfwws/Gloryhammer-Tales_From_The_Kingdom_Of_Fife-WEB-2013-NYAN.rar

 

1364622987_e69e2e164598fa88543854d0ce182c28.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala.Kao sto napisah nisam u tim power metal vodama,bar ne sto se tice novijih bendova ali sve u svemu dobar vokal i dosta energicnog materijala.A sto se tice foruma,ne mogu da iznesem nista jer sam clan od skoro.I da,album se zove "Tales from the Kingdom of FIFE" napisah fire jer tako naucih tekst slusajuci pesmu,pogresno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest HEFEST

I poenta price je? Kako mrzim te price tipa ovo je vec odsvirano, ovo je vec vidjeno. I da je jeste pa sta. Ako postoji zanr muzike onda je i prirodno da treba da bude u okviru zanra. Ne moze covek da izmislja toplu vodu. Ljudi koji vole npr. Gamma-Ray ne bi se bunili da postoji 1000 bedova koji ce napraviti 1000 novih Land of the free ili Power Plant albuma. Sto bi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se bunim. Ja obožavam Gamma Ray i Helloween i ne očekujem da drugi bendovi prave "Keeper of the Seven Keys" ili "Powerplant," zato što vec postoje Keeper of the Seven Keys i Powerplant. Očekujem da neko uzme ta dva albuma kao inspiraciju, nadoveže se, da svoj lični pečat i napravi nešto novo, a ne da se drži formule kao pijan plota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Meni ne bi smetalo da se drze formule. Svi tako hoce da se nadovezu i naprave nesto novo pa onda useru stvari i naprave budale od sebe(muzicki). Koliko bendova je propalo zbog toga? Necemo vise power (jer svi kazu da je gej), ajde da ubacimo progresivu i da bude onako mracno i zajebano i na kraju ispadne to govno tako debelo i masno da pustanje vode ne pomaze nego mora cetkom da se grebe sa wc solje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam u power metal vodama ko sto rekoh tako da nisam kompetentan da sudim o albumu,meni se samo posvidjalo :D Inace,slazem se da bi svaki bend trebao da ima svoj licni pecat ali opet sa druge strane ne obazirem se mnogo na "kopiranje" i mislim da je glupo isticati to.Vise gledam da kroz to vidim uticaje bendova.Inace favorit sa albuma mi je "Hail to Crail" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Simpatican je ovaj Gloryhammer album, lagan za slusanje, euforicni epic-sympho-power po svim pravilima zanra, a svidja mi se to sto se clanovi benda ocigledno nisu ustrucavali da bez imalo stida naprave jedan ovakav Rhapsody rip-off album. Znaci nema tu nekakvog foliranja i neke lazne zelje za "necim novim", nego dodaj sve potrebne sastojke i malo licnog entuzijazma i dobijes jedan poletan melodicni power album, idealan za trenutke razbibrige.

:rockdevil:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

novi Gloryhammer >>>>>>>>> novi Luca Turilli's Rhapsody

 

Iako sam bio skeptican oko novog albuma, ipak su uspjeli da me i ovaj put fino razvesele. Kao i na njihovom prvencu, i ovde imamo sve klisee ovog zanra odlicno upakovane u jedan nepretenciozan, slusljiv i zabavan album. Ovi momci se zajebavaju do mile volje i svjesno svode fantasy power metal na nivo urnebesne karikature, od cega ovaj zanr, ni u svom "ozbiljnom" izdanju, nije mnogo daleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nikada nisam ozbiljno shvatio Rhapsody lirike, ali i kao takvome, ovaj Gloryhammer mi je marginalno glup. Muzika je potpuno dignuta od Turilija, čak i tekstovi može da kaže čovek da su maltene dignuti, da nije parodijskog aspekta. I sve u svemu, preozbiljno se nekako ponašaju i zvuče za jedan parody bend. Svakom svoje I guess, ali ovome želim što bržu smrt.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi momci se zajebavaju do mile volje i svjesno svode fantasy power metal na nivo urnebesne karikature,

 

Neka se teraju u tri pizde materine sa takvima stavom.

Svakom svoje I guess, ali ovome želim što bržu smrt.

 

Ovo.

 

Rhapsody lirike su bozanske.

Zajebantski i ironicni bendovi mogu da svi pocrkaju sto se mene tice.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...