Jump to content

Stigao PayPal!


oʞɾoƃ

Recommended Posts

Samo da napomenem par stvari ako vam je vrednost robe koju kupujete preko paypala veca od 50e:

- zamolite prodavca da napise da su u pitanju polovne stvari

- zamolite prodavca da napise da je vrednost robe manja od 70e

- ako kupujete diskove - obavezno bez kutije da vam salju

Meni je stigao danas vredan paket, 25 diskova, ali je lik napisao da su u pitanju polovne stvari i stavio cenu 58e. Platio sam 65din prilikom podizanja paketa. :)

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ovaj... pošto sam skoro otvorio PP nalog i povezao je sa Visa Virtuon karticom, danas sam uplatio pare na (devizni) račun ali mi je PayPal 'bilans' i dalje 1,95 $ pa me zanima je l' zna neko možda koliko vremena treba da se uplaćeni novac pojavi na tom bilansu ili to ja treba nekako da podesim?

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kako prolazite sa carinom vi sto uzimate diskove? Dobro ako je manje od 50evra ne placa se carina, zanima me da li naplacuju PDV ako se kupuju novi diskovi, znaci od pravnih lica, i da li racunaju PDV samo na vrednost robe ili sabiraju i postarinu? Ja bih uzeo neke filmove pa zato pitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne možeš iz Crne Gore da uplatiš nekome na PayPal račun jer kod nas nije omogućeno primanje novca. Moraćeš da se raspitaš kakve su ti opcije za slanje novca u Srbiju. Meni je ranije keva dole u Kotoru uplaćivala na moj devizni štedni račun kod Komercijalne banke i ja sam ovde u Nišu podizao uz neku podnošljivu proviziju, ne znam da li to i dalje funkcioniše.

Drugo, ako ti taj neko naruči ne verujem da će moći da odradi i isporuku u Crnu Goru, verovatno će morati da stigne na njegovu adresu pa onda da on tebi šalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ok sad ja ne umem ovo da koristim. Povezana mi je kartica sa accountom, stoji verified i za to i za email.

Kako sad da se pojave pare na paypal-u?

Ili ne moram uopste da vidim pare tu da bih ih prebacila?

 

Situacija je da imam 10tak evra na deviznom ali na pay pal account stoji nula...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
' timestamp='1369924844' post='2657691']

Samo da napomenem par stvari ako vam je vrednost robe koju kupujete preko paypala veca od 50e:

- zamolite prodavca da napise da su u pitanju polovne stvari

- zamolite prodavca da napise da je vrednost robe manja od 70e

- ako kupujete diskove - obavezno bez kutije da vam salju

Meni je stigao danas vredan paket, 25 diskova, ali je lik napisao da su u pitanju polovne stvari i stavio cenu 58e. Platio sam 65din prilikom podizanja paketa. :)

 

Dal je bolja varijanta da tražim da napišu "gift"?

Pre sam tako radila i bilo je OK, ništa nisam plaćala...

 

Kahm, moram da priznam da već osećam PayPal na budzetu.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da kad se ponisti cela porudzbina pa se pare vrate na PP nalog treba tipa dan-dva da legnu nazad na karticu ali me plasi ako se samo deo para vraca (tipa za neki item si odustao/nemaju ga) da li i to prolazi brzo ili nasi slucajno posmatraju to kao neku uplatu? :confused:

Neki kretenski sajt s kog hocu da kupim ne obracunava popust odmah nego prvo uplatis celu sumu pa ti vrate deo. Ako je neko imao identicno iskustvo nek kaze :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...