Jump to content

Četiri savršena albuma zaredom za deset godina


Lou

Recommended Posts

riot od thundersteel do inishmore je pet savrsenih albuma

 

candlemass prvih pet, manticora svih sedam itd.

 

fates warning od perfect symmetry do apsog; iz danasnje perspektive je meni inside out remek delo i ispred vremena

 

ne slazem se ni sa jednim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Catharsis (Abstract Sounds, 2003)

The Illusion of Motion (Metal Blade, 2004)

The Unreal Never Lived (Metal Blade, 2005)

The Great Cessation (Profound Lore, 2009)

 

@azal

ni za candlemass? jel ti bar imaju 3-4?

 

prva cetri su sjajna ali su samo prva dva savrsena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prva cetri su sjajna ali su samo prva dva savrsena.

 

aj dobro, slazem se u sustini da su najbolji edm i nightfall, ali ako ce to biti kriterijum za savrseno onda meni ni jedan bend nema 4 savrsena albuma zaredom :haha:

 

edit: i smesno je pricati o nekim savrsenim dt albumima kad je when dream and day unite najbolji album a opet nije savrsen. bar meni. i&w je ultraconsistent ali nije to jedino merilo dobrote.

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

paradox mozda se moze reci da imaju 4 "savrsena", heresy i ova nova tri koji su meni svi jako dobri a nisu ni samorecikatorski kao sto to bude sa reunionima

 

edit: prva cetiri bal sagotha :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

skoro svi maiden albumi imaju neke zesci skart pesme tako nisu u konkurenciji

edit: jedini konzistentan njihov album da se kandiduje za neko savrsenstvo je piece of mind; iako je killers bolji naravno

Edited by Čarli
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

a serem i ja sa onim Yobom, nisu bas savrseni svi :D

 

Moze YOB, ali od TIOM do Atma.

 

Converge od PTES do You Fail Me. Gojira je imala dobar niz, samo ovaj poslednji album je slab. I ''The Link'' mi nije nesto posebno dobar, mada ima odlicnih stvari na njemu. Moze i Pig Destroyer, od Prowler In Yard pa na ovamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma glupa tema, uglavnom se kace ovde licni favoriti bez puno razmisljanja. Neko je okacio skoro celu diskografiju Flojda gore, i ja kao ogromni Pink Floyd fan mogu reci da je to glupost. Kako moze nekom Obscured by Clouds da bude savrsen, Ummagumma i Atom Heart Mother su okej albumi nista vise od toga. ali oni imaju stvarno cetri albuma poredjana savrsena jedan pored drugog.

S tim sto The Wall ima neke malo slabije pesme, ali kao celina album je savrsen. Ali Animals i Wish sa svojim 5 pesama su savrseni od pocetka do kraja. Ajde razmislicu jos malo sta mi jos padne na pamet. Ali veoma subjektivna tema, bilo bi lepo da svako pored onih albuma koje postavi kaze zasto su ti albumi bili bez greske u svom nizu, ili zasto su ti albumi mozda vazni za taj svoj period.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i meni su do jaja, ali kad je jedan duplo bolja od ostala tri onda nije logicki kompatibilno sa koncepcijom savrsenosti

 

meni je bas zajebano da odlucim koji je najbolji. jedno vreme sam bacao najvise na terifajer i prowler, sada uglavnom vrtim fentom limb i buk brner. sva 4 kidaju podjednako dobro, jedino se nisam przio na one demo zajebancije, sve ostalo sto su izbacili je bez greske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...