Jump to content

Tableti


sale 3sm Larry Flynt

Recommended Posts

Guest Bata Životinja

nije mi problem punjenje, nego baš pitam zbog ekrana

 

realno čitam više sati dnevno, ako ekran ne valja otpadnu ti oči

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

мени и дан данас није јасно зашто би било ко читао књиге у електронском формату

 

ni meni nisu jasni oni koji vole tako da čitaju

 

moj problem je što ne mogu da nabavim knjige koje mi trebaju sem da ih platim par hiljada evra, jer po planu moram da pročitam nekih 60 knjiga, realno 18 000 stranica

 

a ne mogu da štampam 18000 strana

 

nađem ih na netu i čitam, štampam ono što smatram da je važno

 

 

ali najbolji osećaj je i dalje kad čitam neku staru knjigu iz biblioteke i nekog kralja koji je 1983. pisao komentare po knjizi, podvlačio, polio je kafom, ili se bar nadam da je kafa a ne čitanje u klonji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam te vintidž tripove vezane za papir, ploče itd, a postoji dosta razloga zašto su e-knjige super. Uvek pri ruci mogu da imam gomilu knjiga i časopisa jer tablet nosim sa sobom. Biblioteka koju sam do sada napravio broji na hiljade naslova, u životu ne bih mogao da imam stan za toliko knjiga i časopisa :) Jedino što ide u korist papirnih knjiga su taj sentiment i navika, a što se praktičnosti tiče, e-knjige su neprikosnovene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

realno čitam više sati dnevno, ako ekran ne valja otpadnu ti oči

onda definitivno ebook, jer je kao citanje sa papira.

 

мени и дан данас није јасно зашто би било ко читао књиге у електронском формату

pojavom eink ekrana, nema vise tolike potrebe za papirom jer je isti dozivljaj za oko(nema zracenja,nema veceg zamaranja)

a e knjige su vec odnele prevagu u odnosu na papirne, i sada se sve sto se izda, radi se obavezno u oba formata, i e i papirni(plus audio za slepe i slabovide), pa ko sta izabere.

 

meni je npr donelo ustedu, kako finansijsku tako i prostornu. Ove godine nisam nijednu knjigu kupio(kupovao bih kad bi nasi izdavaci poceli i e knjige da izdaju),a neke su me kostale i po 2000-3000 sto nije malo za knjigu

Sve sto sam pozeleo da citam, nasao sam(npr neke standardne knjige sam jurio godinama, a mnoge nisam uspeo ni da nadjem, a ovako sam nasao)

 

 

ali najbolji osećaj je i dalje kad čitam neku staru knjigu iz biblioteke i nekog kralja koji je 1983. pisao komentare po knjizi, podvlačio, polio je kafom, ili se bar nadam da je kafa a ne čitanje u klonji

to imas cak i sad, tj skines knjigu, a sa njom mozes i sve oznake i sve sto je neko podvukao i komentarisao i zabelezio diljem sveta i to objavio.

E sad jbg, posto mi ne izdajemo zvanicno e knjige, nema nasih knjiga i komentara, samo globalnih.

 

Jedino sto nedostaje je ta vizuelna satisfakcija da vidis sta si procitao i sta ti je na polici(jednostavno kako imas muziku na cd-u/ploci i sve to na hdd-u takav je osecaj i za knjige, cim to predjes, lako je)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Live

 

koje praktičnosti, ti te ''hiljade naslova'' nikad nećeš pročitati

 

dakle, skupljaš muda za bubrege...

Edited by Bata Životinja
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze da li ću ja to pročitati ili ne, to ne možemo da znamo, govorim o praktičnosti da mi ni za stotinak pa ni za deset knjiga više ne treba fizički prostor koji mi je bio potreban za papirne knjige.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Трлаја: а па добро, то је онда друга прича

 

@сале: ма супер то што не зрачи и остала чуда муда, али брате ништа не бих мењао за осећај држања књиге и обртања листова и тог звука који настаје

 

обожавам да читам, дешавају ми се периоди када књиге буквално једем и самим тим не могу да замислим исто то са комадом електронике

 

јебига, јесте практично и све то, али је практично и када бенд откуца бубњеве на албуму, али је много боље када то заправо сними прави бубњар :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ista fora kao sa muzikom.Kako neki tamo slusa samo na plocama/cd-ovima i ne moze da smisli da slusa preko kompa i drzi mjuzu na hdd-u, tako imas i one koji su se lako navikli da skidaju i slusaju preko kompa i ne kupuju cd-ovlje.

 

A prosao sam obe faze bezbolno...sto ne znaci da nikad necu kupiti neki cd ili neku vrednu knjigu.sve je nekako stvar potrebe i navike.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

31.500 u gigatronu i emmiju, ja sam uzeo 32 giga verziju, ostali budze cene do 35.000 mamu im lopovsku.

Ima i 16 giga verzija, on je 28.500.

 

Za sada ovo sto sam isprobao, neverovatna spravica,sve leti.cist android.wifi signal sabija.Cak sam i zvukom zadovoljan.eleganci skroz,nista mu ne fali.Bukvalno zamerke nemam.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurčio sam se već ranije ovde ja mislim, al' ja imam ipad3 retinu, nabavio iz amerike relativno jeftino, za neki 300 evra pre jedno godinu ipo dana. Nikad bolju investiciju u životu nisam napravio, za čitanje je perverzija, retina ima dupli broj piksela po jedinici površine od standardnih uređaja. Još imam i aplikaciju free ebooks gde ima gomila klasika za džaba, ostalo šta me zanima nađem po netu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj manja recenzijica

 

Jako lepo lezi u ruci, kvalitetno je izradjen, kompaktan, nigde nista ne krcka, pozadi je ona peskirana plastika, tako da ne klizi u ruci, zvucnici su stereo, mada nije sad neki preterani kvalitet ali za gledanje multimedije i pikanje igrice odlican.

Plus preko sluski takodje ok reprodukcija, kome je nedovoljno moze sa nekim dsp menadzerom da nabudzi zvuk po zelji.

 

Kako sam ga dobio odma' odradio update na 4.3.S njim je reseno par softverskih bagova oko gps-a i multi toucha na ekranu.

 

Sto se performansi tice, sve leti, sve je glatko, na antutu benchu je nakrcao 18243, kloknut do 25600, mada nije nista merodavno s obzirom da proizvodjaci budze uredjaje kako bi se na tim testovima pokazali do jaja a u praksi bude djoka.

 

Par igrica sam isprobao, nema znakova mucenja(ali kazu da novi Betmen ume da secne), video zapis sabija, doduse neke hd snimke nece mx player da pusti ili pusta bez zvuka, pa sam i vlc skinuo za slucaj da mx nece nesto da otvori.

Knigsoft sljaka bez greske, isprobao sam i photoshop touch, ok je za prste, al za nesto konkretnije bi trebala olovka, utorrent radi odlicno, evo vec sam dva filma skinuo, max brzina. Gornji deo tableta se zagreva pri vecem opterecenju, tu je verovatno baterija..

Kamera onako, ko i za svaki tablet, cisto da se kaze da je ima, doduse prednja za skajpovanje sluzi normalno, ova druga ima autofokus i efektcice al nista specijalno.

E sad sto se baterije tice,sa upaljenim ekranom na max, uz normalnu upotrebu izvukao je 7 sati.znaci ekran upaljen sve vreme, osvetljenje na max.znaci s podesavanjem osvetljenja i sl, opusteno moze dan/dan i po da izgura uz normalnu upotrebu, a mozda i vise, zavisi sta ko koristi i koliko....igrice ce naravno iscrpeti brze.

 

Realno za ove pare ubedljivo najbolji.

Konkurenti sa ovakvim performansama kostaju duplo, pa i vise.

Kad se pogleda da ipad mini koji je ima rezolucijicu 1024x768 ima 512 rama i dual core i kosta 50.000(i to verzija sa 16gb, dok je 32gb celih 60.000) ili najjeftiniji quad core samsung celih 10.000 skuplji a nudi 1280x800 i samo 16gb memorije uz 4.1 jelly bean, stvarno ne smesno uopste pomisliti da se neko toliko zajebe i uzme njih.

 

Danas cu s ortakom da uporedim, on ima proslogodisnji model, pa da vidimo razlike 1:1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ko hoce odlican a jeftin tablet-Asus MeMo HD7

http://www.asus.com/Tablets_Mobile/ASUS_MeMO_Pad_HD_7/

za 18k nema bolje.

 

 

uhodao sam se malo sa fotosopom na tabletu, mogu reci da je ovo sasvim upotrebljivo za tablet, mora da nabacim i otg kabl, pa da povezem sa wacomom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...