Jump to content

Ravna gora


bo88gdan

Recommended Posts

Ajd počelo malo klanja što i nije loše, ali očigledna je ovo neka revizija istorije, što se i očekivalo, malo ima preterivanja sad su komunisti bili neke šeprtlje, šta je drugo osim toga hteo Radoš da prikaže u sceni kad je onom komunisti (recimo da se zove Maksa komunista) opalio slučajno pištolj? Bezveze, ako su komunistički reditelji preuveličavali stvari ne mora Radoš u toj meri da, kako kažem, kontrira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ma ok, imaš i sina Dragana dezertera koji se usro kada su one pijanice pucale u vozu u vazduh

 

slabića ima na sve strane, partizani i jesu ojačali kada su toj gradskoj balavurdiji masovno prišli mnogi borci, koji nisu ni bili članovi KP

 

sve u svemu, ovo je najbolje odrađena epizoda, jer je prvo pokazala Bodu Ninkovića kao Srbendu na koju bi svi četnici bili ponosni, ali onda počinje priča kako je politički vrh izdao Srbiju, i na kraju adoš zabija četnicima do balčaka, kada pokazuje da Draža naivčina ne može da kontroliše ni deset sebi najbližih ljudi, i da čak ima koljača u njegovom odredu

 

šta onda reći o geografski udaljenim četničkim odredima poput onog u Splitu

 

sve u svemu, za sada je dobo naribao četnike, neka malo pljucne i po Titu i meni dosta

 

al partizanima ne može da prismrdi, to je jasno

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

''Глумцу који тумачи Дражин лик, Небојши Глоговцу, стављено је у задатак да оживи Дражин лик не из 1941, већ из 1946. године. Тада је он био сасвим друга особа, због последица ратних напора, али и мучења и дрогирања мескалином у комунистичким затворима. Односно, тек тада се његови покрети могу описивати као успорени.''

 

jebi, oh, jebi!

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

Iskren da budem,meni ovo smrdi na ono kasam ja bijo klinac,kad su pustali boj na kosovu,koi je bijo cista propaganda cobijevog sistema.da podriva masu,kao za srpstvo idemo u rat,kurci,katanci...patrijotizam,obraz-srbi od glave do pete,al u nike patike...nebitno.teo sam reci,da je ovo samo uvertira za -potpisimo peticiju se rehabilituje draza,kad je bude- i da se ucari koji dinar za scenarijo pretocen u knjigu...vido covek, serija govno,pa bar na tekstu da uzme para.

zdruge strane, o cetnicima i partizanima,svi mi znamo,kolko znamo i kolko je lepo da ruzin trn guras u glavic.istoriju pisu pobednici i iluminati,masoni,jututuni...zato,ko zna gdi je istina,a vi se jos tu koljete,ko deca,koje cetnik koje partizan.ljudi,21,vek je,treba se vise jebati,dece praviti,da zene radjaju,skole se pohadjaju,jebo vise to sa drugim svetskim ratom...ce nas podavi. da su nemci glupi ko mi,berlinski nebi pao,i verovatno bi se samounistili do sad zbog nacizma,kajanja zbog istog,itd.itd...okrenite se

 

okrenite se trenutnim tokovima zivota,istorija se zove istorija,i pusti price,pusti poruke....sto bi rekli oni kurobecani lude krawe...al ovo nema veze sa njima.pre bik reko,jedi govna leno kovacevic, album snimis,i to pun obrada...govno jedno...al zaista,nisi ga vredan ti,lena.

  • Upvote 8
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je Radosu Bajicu bolje da se drzi Sekula i Radasina, ovo je ipak malo ozbiljna tema za njega.

 

U Selo gori je mogao da prikazuje 5 min pejzaza, uz jednu jedinu recenicu "i takO...", to gledaju penzioneri, koji i onako ne mogu da isprate neku guscu fabulu. Ravna gora za sada nema nikakvu poentu, gomila nabacanih slika, niti je dokumentarac, niti je serija... Barem za sada, jedno veliko nista...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

šta znači to ''gusta fabula'', da mi je znati...

 

ako poslije ovog rehabilituju Dražu onda to znači da su rehabilitovali retarda kojeg nisu poštovali ni najbliži saborci, da bukvalno pripadnici njegove čete kolju muslimane... Daža ispade smešni čovečuljaa koji nešto sere ''gora će nam biti dom'' a svi znamo da su bili po zemunicama i žderali gibanice, pa tip je čak stigao u svoj toj ratnoj brzini i nedaći da okači ikonu u kancelariji

 

meni je ovaj Draža karikatura, al ozbiljno, jedino što znam da je tip studirao u Parizu zajedno sa Pekom Dapčevićem, pa znam da nije toliki degenerik, ali počinjem da sumnjam da Bajić hoće da baš satre Dražinu ionako slabu reputaciju

 

ali najvažnije pitanj je za razbijača: odakle ti znaš kakav je osećaj kad nabiješ ružin trn u glavić? :haha:

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=12&dd=21&nav_category=12&nav_id=791892

 

Draža Mihailović je oktobra 1943. godine poslao naređenje svojim komandantima u Šumadiji, da stave pod svoju komandu krajeve oko grada, uključujući tu i beogradsku Posavinu, u kome se, između ostalog, kaže: "Naš Avalski korpus, sa srezovima Grocka, Vračar i Umka, spava dubokim snom. Na svim oblastima u neposrednoj blizini Beograda nakotili su se komunisti i njihovi simpatizeri. Naređuje se komandantima i to: majoru Mihailu Jovanoviću, kapetanu Lazoviću, kapetanu Nikoli Kalabiću, komandantu Kolubarskog korpusa Komarčeviću i Rudničkom korpusu da najenergičnije sa juga na sever, čisteći usput i sve srezove, očiste naročito Srez kosmajski, a naročito je važno što pre očistiti srezove Grocka i Umka".

 

 

Zato 17. novembra 1943. godine Draža Mihailović šalje novo naređenje:

 

"Kosmaj mora da se očisti po svaku cenu. Radite prema situaciji, da se Kosmaj, pa sve do Beograda, što pre očisti od komunista."

 

http://www.znaci.net/00001/22_6.htm

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пратим ово гованце на јутјубу, кад се сетим. Испратио све епизоде до сад. Јебао му Секула мајку, у петој епизоди прво убиство, пејзажа да се усереш, треба РТС ово да прода Travel Channel-у или National Geographhic-у. Дај брже мало Секула, помреће нација од досаде пре него што је помириш.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kakva nadrealna scena od 37:20, sa maestralnim vrhuncem na 39:50 :haha: :haha:

 

Inace, imam iste utiske kao i nakon gledanja prve epizode. Spora radnja, dosta pateticnih momenata, dijaloga i replika i uopste taj neki Radosevski populisticki / selo-gori duh koji provejava izmedju scena i kojeg ocigledno nije mogao da se otrese. Da me ne zanima II sv. rat, davno bih batalio ovu seriju, ali ovako je ipak gledam svake nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...