Jump to content

2014.06.06. *Dom omladine, Beograd* Sepultura, Guardians of Time, Fuel for Disaster, Dienamic, Make Me A Donut


Talvi

Recommended Posts

 

Setlist:

- Intro

-Trauma of War

-The Vatican

-Kairos

-Propaganda

-Impending Doom

-Manipulation of Tragedy

-Convicted in Life

-Dusted

-The Age of The Atheist

-Intro

-Desperate Cry

-The Hunt

-Spectrum

-Da Lama Ao Caos

-Inner Self

-Territory

-Refuse/Resist

-Arise

 

Encore

 

-Ratamahata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fali na kraju Roots Bloody Roots, ona je obavezna. Desperate Cry rotiraju sa Dead Embryonic Cells. Beneath the Remains su svirali na prosloj turneji u rotaciji sa Dark Woods of Error kao prvu stvar. Cut-Throat nije svirana od Nation faze, a Slave New World su proredili nakon Dante XXI turneje, ali su je svirali letos po Evropi. Promenice listu do Beograda, najverovatnije, za jedno 3-4 pesme.

Edited by Bernard Panasonik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman da popijes pivce sa drugarima napolju i udjes na pola koncerta...Eh, kakav je ovo bend bio krajem osamdesetih i pocetkom devedesetih...A, sad osta samo ime, na moju veliku zalost... :redface:

  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, kakav je ovo bend bio krajem osamdesetih i pocetkom devedesetih...

 

Podjednako dobar kao i danas. ;) Jebao vas kult i taj kult oko jebenog kulta.

 

Čini mi se da određeni likovi ovde automatski za svaki bend govore kako su im prva dva albuma odlična, a kasnije stvari sranje. :D

  • Upvote 3
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, bog i šeširdžija, ali samo u smislu da su drugačiji.

Tako su npr. i Kill Em All i crni album "bog i šeširdžija" ili Killers i Somewhere in Time... ili milion drugih primjera, pa im to ne smeta da budu klasici.

 

Ja mislim da se problem koji većina ljudi ima sa muzikom iz Grnove ere krije isključivo u nedovoljnom / površnom preslušavanju i to preslušavanju sa predubjeđenjem, tako da to što čuju automatski i uklope u svoja očekivanja (ovo-je-neka-nova -Sepultura-koja-tu-nešto-eksperimentiše-i-crnjo-koji-ne-zna-da-pjeva-ako-ne-zvuči-isto-ko-Arise-sranje-je), bez udubljivanja u samu muziku...

 

Svako ko imalo voli muziku, ako pošteno i bez predrasuda presluša posljednji album Sepulture ili npr. Dante ili Kairos ili Against, prosto ne može reći da su to loši albumi.

  • Upvote 4
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je jedino against od te ere (mada pitanje je koliko pripada toj post max eri) u sustini potcenjen album.i dan danas tvrdim da je nation ubjedljivo najgori sepalcr album.posle se stvari popravljaju,ali nije bend ni u pero najslavnijoj fazi,i to nikakve veze nema sa grinom,meksom,igorom ili sa kim vec.

 

sustina je da velika vecina bendova se isprdi najcesce do tog nekog petog albuma,pa ili odu u recikliranje ili odu nedje u tri picke materine.jako mali broj bendova ima savrsene ili skoro savrsene diskografije od 5+ albuma.narocito je ovo slucaj u metalu,jer je skoro nemuce da neki matori drkos od 30+ ili vise godina ima istu strast i/ili nesputanu mastu kao sto je imao u ranim dvadesetim,a metal bez jednog ili jednog i drugog je teska splacina od muzike.hellhammer mi je jedan od mudrijih ljudi u metalu zbog ovoga,on je to skontao,i lijepo dovede novog svjeze inspirisanog autora u bend da mu napise album,i onda imas konstantnu promjenu i fresak upliv inspiracije i strasti.normalno,ima tu i fluktuacija u kvalitetu,ali je to mnogo bolje nego da je nedaj boze npr cerao nekrobucera da pise samo zato sto je on u bendu toliko vremena.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je jedino against od te ere (mada pitanje je koliko pripada toj post max eri) u sustini potcenjen album.

 

A Dante? Meni je Dante skoro-pa-masterpiece i uz Against nešto najbolje što su objavili nakon Maxa. Čak ga smatram i jednim od boljih albuma i kad se posmatra cijela diskografija.

 

jako mali broj bendova ima savrsene ili skoro savrsene diskografije od 5+ albuma.narocito je ovo slucaj u metalu

 

To da, vrlo često je to taj magični broj.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

po meni,against je intimniji render iste ideje na roots a to je fuzija panka/hc-a,njihove brazilske etno muzike sa barebone metal elementima,sad ko je svario tu ideju na roots velika je sansa ako toliko toliko objektivno pridje againstu da ce mu se svidjet'.na nation je vec taj kocept koji datira jos od chaos-a se ubudjao,a nije mu sigurno pomoglo i upiranje na tu globalnu pricu i maksimizovanje benda bez puno pokrica.inace jako postujem paola na tom kockarskom poezu,samo je jebiga puklo,da je proslo sigurno bi bili ako ne i dan danas najveci metal bend ili sbi bili sigurno u mejnstrim rok miljeu.

 

posle se bend trazio,bio jako nesiguran kojim putem da ide sto se na svim albumima cuje,a po meni je to nedopustivo od benda te velicine,da bi postali klasicni slusaci trendova na predzadnjem,sto je meni bio kraj za bend (u tom momentu),npr isto tako sam batalio kreator zbog iste stvari,bend koji je imao kredibiliteta na kilotone i bio trendseter i to batali zarad malo para i paznje po meni ne zasluzuje dalje pracenje,koliko god ja licno bio vezan za isti.zadnji album je konacno ( a i bilo je vise vrijeme,jebote prosle su tolike godine od nation-a) put u pravom smjeru,ocigledno su sjeli i rekli sad nam se radi to i to i furacemo pa sta bude,i ima i dovoljno maste i strasti.veliki problem je sto barem ja nisam spozoban da zaboravim da se taj bend zove sepultura i ne mogu da ga gledam posebno,ovako htio ili ne htio pa cak i podsvjesno mora se porediti sa klasicima,a ubijedjen sam da su neki anonimusi snimili ovaj album da bi generalan konsenzus bio da je suv kvalitet u pitanju.

 

iskreno zelim da se nadam da je ovo samo uvertira u novi zivot benda i da sledeci album bude bar za nijansu konkretniji i kvalitetniji,jer iskreno legendi je svake godine sve manje i manje,oni koji i rade ili nisu ni za kurac ili tavore,i mislim da za komplet metal treba jedan malo vise popularniji i prijemciviji bend da bude na vrhuncu igre i relevantan za muziku generalno.ne vidim koji bi to bend prije mogao da bude od njih.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poznata je cena i datum početka prodaje ulaznica za koncert benda Sepultura koji će biti održan u Domu omladine Beograd 6. juna.

 

True-fan ulaznice će biti u prodaji po specijalnoj promotivnoj ceni od 1700 dinara na sledećim prodajnim mestima počevši od ponedeljka, 17. marta: Felix (Beograd) i Mungos (Novi Sad).

 

Nakon promotivnog perioda ulaznice ce biti dostupne i preko Eventim prodajnog sistema. (Kikinda - Petrolova pumpa u Zmaj Jovinoj)

 

Organizatori poručuju da će uskoro objaviti imena gostiju na ovom koncertu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SEPULTURA_Beograd.jpg

 

ULAZNICE U PRODAJI OD SUTRA!!!

True-fan ulaznice će biti u prodaji po specijalnoj promotivnoj ceni od 1700 din na sledećim prodajnim mestima počevši od ponedeljka 17. marta:

- Felix (Beograd)

- Mungos (Novi Sad).

 

Nakon promotivnog perioda ulaznice će biti dostupne i preko Eventim prodajnog sistema. U narednom periodu najavljujemo nekoliko gostiju koncerta.

\m/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...