Jump to content

True Detective (2014- )


Recommended Posts

TD finale imalo je 3,5 miliona gledalaca

 

hvala sto samog sebe kopas pa ja ne moram da se trudim,a ionako pola recenica koje napises samog sebe napadas

 

a o zanrovima pricas ti,ja sam striktno sto se TD-a tice ostao na obimu produkcije i marketingu koji je svrstavaju u blokbaster

 

o ostalom necu ni da pocinjem sa tobom,prvo sto ne umijes da vodis normalan razgovor,drugo dosadan si u picku materinu,pa kad naucis da polemises javi se do tad ccpk

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

nisam ja spominjao skandinavski neo noir, niti britanske krimiće

 

za produkciju sam apsolutno dokazao da nije bila visokobudžetna, to je jasno svakome ko ima oči, kad staviš dva lika u auto da se vozikaju okolo, snimanje je vrlo jeftino

 

povrh toga, pokušaj prvo neku osnovnu gramatiku da naučiš, prva rečenica ti je totalno nepismena

 

i ne znam stvarno šta dokazuješ sa 3,5 gledanošću, koja je inače narasla u finalu, dok su preostale epizode imale 2,3 miliona

 

GROUND FLOOR, potpuno nepoznata skrajnuta serija imala 1,8 miliona

 

da li ti ozbiljno misliš da sa 3,5 miliona TD predstavlja nekakav blokbaster, ne zasmejavaj me

 

TD nije blokbaster ni po kakvom kriterijumu

 

nalupetao si da je '' americke blokbaster produkcije na koju je ogromna vecina navikla'', čuješ NAVIKLA, a gde je tačno navikla na serije poput TD, ako bi mogao da me prosvetliš gde se još pojavljuje lik poput Rasta

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jel moguće da neko lupeta da su TD i Wire isti žanr... da poredi TD sa skandinavskim neo noirom... pa jbt...

 

ako je ovo blokbaster onda je to blokbaster koji je prejebao sve blokbastere, koji im se israo po faci

 

pazi genijalštinu, napalilo se dosta naroda na TD, čeka zadnju epizodu, šta će biti, otkriće im smisao života, posebno ateistima, kad ono prc

 

Picolato, Pizdolato, zavuko do balčaka

 

napravio od ubice karikaturu svih slešera, i to onih rednek verzija, rođenih u incestu, mentalno retardiran, drpa neku takođe retardiranu sestru, kao da gledaš B-horor iz osamdesetih, Džejson stajl

 

čitava planeta čekala nekog prezajebanog, elokventnog, obrazovanog, goreg od Hanibala Lektora, a dobila idiota koji imitira engleski akcenat, Entoni Hopkins da mu pozavidi

 

čekali da Rast još jednom trijumfuje u svojim misaonim masturbacijama, a Picolato im se usro u život, pun hrišćanske ljubavi, normalno, the light is winning, to je to, fenomenalno

 

nikad niko nije ovako prsko facu ateistima i kvaziintelektualcima, kao što je to Picolato učinio

 

I posle boban biceps kaže nešto za moj ego...

U prevodu masterpiece ti je zato što se popišao (iako nije) po ljudima sa kojima ti ne deliš mišljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zivim za dan kad na nekoj temi koju posetim svaki drugi post nece biti Batin. :haha:

 

Inace, odlicna je serija, jedva cekam drugu sezonu :da:

Druga sezona btw nece biti sa ovom glumackom ekipom niti o ovoj tematici...nazalost...ali ceka se :pivopije:

 

@OAK

Nemoj licno da shvatas brate gore onaj post sto sam ti rekao,samo sam izneo cinjenicu koja je trenutno jako zastupljena ne samo na ovom forumu nego inace medju ljudina...

"NE TERAM KONTRU ALI TO STO JE NESTO JAKO DOBRO I KUL JESTE KUL al ipak ne podrzavam JER SVI VOLE fazon "(KOJI KURAC) ....kapiras.Od toga mi se realno bas povraca -_- ...

Jednom davno pre nekih 7-8 god. su ljudi terali druge da slusaju taj METAL oko kojeg je i nastao ovaj forum,picile se preporuke na sve strane,a sada je doslo vreme kad neko provali neki bend da ga sto vise cuva za sebe i nada se da ne ode u USI nekog drugog slusaoca koji ce to skapirati i slusati...

Mozda sam ja prso al tako ja to kapiram i to mi smeta...

Edited by Lord Iffy Boatrace
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Oak, ja sam pratio seriju od prve epizode, i onda 8 nedjelja, tačnije 9, pošto je jednom bila pauza od 14 dana, dakle, mene je odmah privukla, a kraj je mnoge od ranoranioca razočarao, što je mene samo još više oduševilo, jer serija je započela kao pišanje po vernicima i nekom manje obrazovanom stanovništvu, navukli se razni licemeri da drkaju i onda ih je posrala u finalu, šta tu ima loše?

 

Pa neću valjda da delim mišljenje sa Miroslavom Miškovićem u vezi nekog filma ili serije? Apsolutno, s kim ne delim mišljenja o životu, oduševljen sam kad završe popišani. U slučaju Miška i raznih kvaziintelektualaca, oni mi istinski rade o glavi, ovom društvu u kompletu, rasturaju ovu kulturu i privredu uzduž i poreko, ali kao problem je moj ego.

 

Zivim za dan kad na nekoj temi koju posetim svaki drugi post nece biti Batin. :haha:

 

 

nisam znao da sam toliko važan u tvom životu, smrdo

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pih, jos ni zajebanciju ne znas da prihvatis, a mislim da sam ja jedini na ovom forumu koja te ne zajebava konstantno xD

 

@LlB- znam znam, ali samo ovako da nastave i sve je super :D Koliko sam razumeo seriju rade po nekim knjigama?

Da,mislim da su knjige u pitanju :).

Videcemo dal ce u istom svetlu nastaviti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

pisalo je na nekim linkovima i ranije, od filozofije Emil Sioran i Niče, od horora Ligoti i Lavkraft, ali sve je to ograničeno u motivima, atmosferi itd, generalno gledano nisu niotkuda uzeti glavni likovi i ostalo

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Bata Životinja

može mi se

 

nego, ovaj tekst je definitivno nešto najbolje što sam pročitao o True detective

 

čovek govori, između ostalog, da je sreo u Luizijani bivšeg pajkana koji je istraživao satanitičke kultove, i koliko se njegova priča od pre 20 godina uklapa u TD, koji je takođe smešten u Luizijani

 

mene je prikovalo, čitao sam tekst do samog kraja

 

http://www.ruthlessreviews.com/21390/true-detective-reviews/

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

da si bar stavio Meknaltija...

 

mada, ako mene pitaš, imaju TD i WIRE neke sličnosti, npr Žuti Kralj i Grk iz 2. sezone

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bato meni se čini da je tebi zanimljivije da čitaš ova sranja nego da gledaš seriju, tj siguran sam, a na osnovu svih tih "recenzija" ti si zaključio da je ovo najbolja serija svih vremena, klasično prodavanje magle.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

pa ja sam i pre mesec dana govorio da je ovo najjača serija na planeti, idi nazad pa se uveri

 

ta konkretno recenzija koju spominje Čarli tvrdi suprotno - da je serija loše završila

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

da si bar stavio Meknaltija...

 

mada, ako mene pitaš, imaju TD i WIRE neke sličnosti, npr Žuti Kralj i Grk iz 2. sezone

 

Meknalti je mudonja ali Lester je tu najveći kliker, ne znam jesi li pogledao čitavu seriju i onu situaciju sa Marlom i telefonima koju je riješio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...