Jump to content

True Detective (2014- )


Recommended Posts

meni je najscary momenat bio prikaz onih vukojebina u luizijani i sto skapiras da je amerika ogromna i da ima puno takvih zabiti gde mogu da se desavaju svakakve stvari za koje niko verovatno nikad i ne sazna

 

kako se uopste stavljaju spojleri ovde? ne znam kako da napisem a da ne otkrijem previse... je l' neko provalio alegoriju sa isusom pri kraju

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Spojler se nalazi pod Special BBcode

 

treća ikonica među reply opcijama

 

Hefeste, zašto uopšte otvaraš temu, jebo te ja :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mekonahi je bog.

 

Woody mnogo bolji bio po meni. Njegov lik se mnogo vise menjao i mislim da je Woody mnogo tezi zatatak glumacki imao. Mekonahi je Mekonahi.

 

meni je najscary momenat bio prikaz onih vukojebina u luizijani i sto skapiras da je amerika ogromna i da ima puno takvih zabiti gde mogu da se desavaju svakakve stvari za koje niko verovatno nikad i ne sazna

 

apsolutno. isto sam pomislio.

 

generalno se slazem sa Chessom. kad bi hteo da napise knjigu od 1,000 stranica mozda bi i mogao ceo backstory da preprica, ali ovako kao serija, odlican kraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je najscary momenat bio prikaz onih vukojebina u luizijani i sto skapiras da je amerika ogromna i da ima puno takvih zabiti gde mogu da se desavaju svakakve stvari za koje niko verovatno nikad i ne sazna

 

kako se uopste stavljaju spojleri ovde? ne znam kako da napisem a da ne otkrijem previse... je l' neko provalio alegoriju sa isusom pri kraju

 

meni je take shelter najbolji film za taj trip

ima dosta momenata koji podsecaju na take shelter. one ptice u drugoj epizodi, pa apokalipticne halucinacije; rustovo stanje svesti u odnosu na protagonistu filma; opsti filing taj zapizdinski, malo i kamera. ne znam da li sam se sad ispalio i postoji neka obvious konkretna veza izmedju dvoje (ljudi, produkcija...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad nakon par dana, mislim da ima par velikih promasaja.

 

prvo je ceo fazon green ears = painted a green house once

 

to je bas glupo, nije mi jasno kako nisu mogli na bolji nacin da dodju do errola. cak je internet imao bolju ideju od njih na kraju, da je lik nosio zelene ear muffs dok je kosio travu.

 

nisu iskoristili ispitivanje onog brkatog pandura kako treba. mnogo bi realnije bilo da su dobili neku informaciju od njega koja bi mogla da vodi do errola. na kraju nismo nista dobili od toga sem stvari sto smo vec znali (cops are corrupt, itd)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

slabašan je kraj, generalno, jedino što je dobro je SPOJLER HEFESTE SPOJLER

 

da je Marti prosvirao Redžiju mozak a Rast Erolu

 

pritom je Redži Rastu rekao ''You're in Carcosa now with me. You'll do this again. Time is a flat circle''

 

Ubijaju Redžija ali ne rešavaju kompletan slučaj. Tako ubijaju i Erola i takođe ne rešavaju kompletan slučaj

 

Time is a flat circle. To je dobro smišljeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moram da priznam da je i meni bilo ultra cudno kako je odjednom martiju sinulo u razmisljanju da izvadi fajl sa ofarbanom zelenom kucom koja je prekrecena, i da uporedi te dve fotke. iz koje sfere mozga je nabasao na tu konekciju, da li je to detektivska memorija, instikt, nemam pojma

 

logicnije bi mi bilo da su te dve slike stajale negde i da se on zagledao u njih i video konekciju, a ovako je iz malog mozga iskopao nesto sto je zapamtio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

dobro, nije toliko čudno

 

crtež koji su imali je opisala devojčica koju je monstrum napao, a to je bila devojčicina kuća, ne neka treća kuća, dakle, konekcija je i previše jednostavna da bi je prevideli

 

u suštini jeste glupo da posle toliko filozofiranja ispadne da su mogli da ga uhvate na osnovu informacija koje su imali u prvoj epizodi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...