Jump to content

2015.08.05-08. *Jaromer, Češka* Brutal Assault 2015 - Jubilarni 20i!


[Nocturno]

Recommended Posts

ima nekol

Jel toliko dosadan festival pa morate na forum da dolazite? :]

 

pa ne idemo tamo pre 4 - pola pet

ima nekoliko srpskih metalaca koji uopšte ne idu na koncerte, već samo sede napolju i piju pivo iz dvolitri

 

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugi dan

Arcturus - smece, toliko su dosadni uzivo, Vortex je bio 10o% pijan

Asphyx - ubio. Sta smo ocekivali - to i dobili. Deathhammer!

Enslaved - fantazija opet.

Bloodbath - dobra svirka, treba holmsa da izbace iz benda

Biohazard - culi smo samo punishment i to je bilo vr'

Cannibal Corpse - masina. Zvuk odlican, cropsegrinder peva iz dupeta, jebeno

Kreator - isto dobra svirka, prase za sve novce. Mile malo vise kenja izmedju pesama ali mu oprastam

Annihilator - dosadno, spavao sam dok su Kuruz i Laza bacali drkicu

Sunn o))) - 60 pojacala na bini, sve bruji - napustili smo posle 15 min

 

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema sta da se radi u ovom Hradec Kralove gde nam je hotel. Mozes da pijes sa rusima ispred jedino.

 

Ubedjen sam da ovi rusi koriste festival kao izgovor da samo pobegnu od zena na 4 dana.

 

ceo dan i celu noc cirkaju na stepenicama hotela.

 

Prvi dan dosta slab, da smo znali ko ce svirati ranije, verovatno bi ga preskocili.

 

Triptykon stvarn jedano on najgorih sranja ikad sto sam cuo.

 

Odrzali lekciju kako svirati izlizane riffove. Bukvalno svaki riff zvuci kao da ga je smislio srednjoskolac koji 3 godine slusa black sabbath i ne mnogo drugo.

 

I ovaj deda sto krekuce, nosi zimsku kapu na 30 stepeni i sminka se kao the crow. da nije on u bendu niko od vas ne bi ni dvaput album preslusali koliko je sve tupavo i milion puta vidjeno.

 

juce dosta bolja situacije.

 

pocelo sa ocekivano losim Arcturus. Ako ikad imate priliku opet da gledate Vulture Industries, bolje idite na to, a ne na ove budale.

 

Ovakva muzika zahteva taj neki teatralni pristup, juce smo dobili pijanog vortexa koji bukvalno drzi ruke u dzepove sve vreme dok peva. retko iritantan lik.

 

Na momente su dobro, na momente ocajno zvuceli ako ces samo muziku da komentarises. Najgore je zvuceo Sham Mirrors pokusaj, narocito sto se vokala tice.

 

Srecom su Asphyx sledeci bil i sabili. death fucking metal najubedljivije vrste.

 

Enslaved sledeci, otkinuli. Materijal sa novog albuma odlicno zvuci uzivo.

 

Bloodbath katastrofa. Ne znam kome je bila dobra ideja da ovaj nick holmes peva. bukvalno zvuci kao usran golub. Ocaj zivi.

 

Iskulirao sam veci deo Cannibal Corpse svirke da bi gledao Amenra, posto sam CC gledaoprevise puta a ove nikad. znam da to nije standardna praksa yumetalaca ali je moja.

 

dobra je odluka bila, posto su mnogo dobri bili. Oni su bili na maloj trecoj bini koja je prilicno savrsena uvece kad se skupi dosta ljudi. kao da gledas u velikoj sali dom omladine neki bend koji realno nikad ne bi mogao na solo svirci da skupi ljude za tako profi salu. zvuce manje vise kao neki stari isis, mali vise hardcore dranje, debelo, masno i odlican, energican nastup scenski.

 

savrseno sam stigao da uhvatim kako su Cannibali redjali hitove na kraju, tako da sam uspeo da ispostujem I Cum Blood, Hammer Smashed Face i sve to sto se valja slusati. koliko lepo bilo cuti corpsegrindera posle ono nesrecnog nick holmesa.

 

onda sam napravio najbolju odluku veceri i otisao na Aggaloch umesto Kreatora. najbolji nastup na festivalu za sad, vrlo lako. Mnogo vise energije na bini nego sto sam ocekivao, narocito onaj celavi gitarista koji se baca kao da u converge-u svira. savrsen zvuk, savrsena izvedba. nino da ih dovede kako zna i ume.

 

stigao na poslednje dve pesme kreatora, dobar zvuk bio, dosta pirotehnike i ludila na bini. delovalo je zabavno.

 

onda prilicno nesretni Annihilator. Ne znam, meni Waters nije dovoljno ubedljiv kao pevac. Kao da ne moze dovoljno da se posveti toma da mu bude na nivou sa sviranjem. dosta falsirao, mnogo mi bolji koncert bio sa onim proslim likom, koliko god da je iritantan. klasika set lista nekoliko hitova i nekoliko usranih novih pesama. malo mi ih je zao bilo sto su svirali posle kreatora a nisu imali tu vatru i ludnicu na bini kao nemci. spustila se atmosfera dosta.

 

onda je bilo vreme za SunnO))). kupio sam cepove, i stao na 3 metara od bine. 12 pojacala ritualno postavljeno na bini. bio Attila tu od juce pa je nastupao sa njima.

 

meni je uvek ovo bilo vise konceptualna umetnost nego muzika, tako da sam bas uzivao. zatvorio oci i pustio da me black wind produva. malo po malo postaju glasniji, nakon pola sata atila se vraca obucen maltene kao bjork. kostim od ogledala i stakla, dosta ludo sranje. tad je krenuo da vrsti sve vise i vise i dostigli neki klimaks nakon sat vremena sveukupno. super bilo, ovo mi je drugi put da ih gledam, ali mora sledeci put da bude u zatvorenoj, manjoj prostoriji.

 

dobra noc sve u svemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvi dan

 

Triptykon - super, ne slušajte ovu dvojicu

Melechesh - krš, očajan zvuk, otišao posle dve pesme

Peturbator - spektakl, vrhunski nastup

Mayhem - bolesni Atila, mnogo dobar nastup

 

drugi dan

 

Arcturus - meni super, Vortex đuskao s rukama u džepovima, volim takve likove

Asphyx - gaženje, tako se svira death metal, bez šminke, kostima i sranja

Enslaved - odlični

Bloodbath - what Azal said

Kanibali - sve je to super, al njihove pesme su mi predosadne, zanimljiviji bio Džordž između pesama

Kreator - perfektna svirka, Mile najdosadniji frontmen ikad

Annihilator - meh

Sunno - smeće

 

 

 

jedva čekam da se vratim u Srbiju i gledam lepe ljude, ne mogu više da gledam odvratne metalce

  • Upvote 4
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha: jes gadni ljudi majku mu.

 

ne secam se sta se desilo sa nuclear assault, znam da sam hteo malo da vidi ali skroz zaboravio. verovatno sam jeo tad.

 

zaboravih na Pertubator. dosta dobro zezanje, neka 80s miami vice muzika za metalce. kupio sam vodeni pistolj u obliku kurca i djuskao sa tom utokom pederskom u ruci

Share this post


Link to post
Share on other sites

sami, kao i prošle godine, nismo baš zainteresovani da idemo sa srpskim metalcima beskućnicima

bio je prevoz, kažu da je bus pun

 

treći dan

 

Brujeria - dobro zezanje, posebno Marijuana/Macarena na kraju, mnogo je smešna priča na španskom između pesama

 

Primordial - spektakl, nema šta da se kaže drugo

 

Dilindžeri - razvalili, prvi put sam imao osećaj da se bend unosi u pesme toliko da bi svi članovi najviše voleli da su u publici i da lome uz svoje pesme. Gitarista padao po bini, Greg se pentrao gde god je mogao, uletali obojica u publiku, liku iz prvog reda Greg bacio mic, ovaj otpevao deo i vratio mu, šou. Nakjača scena kad se popeo na stub bine i hteo ili bežični mic ili da mu tehničar produži kabl, pa lika koji je radio sve pljunuo odozgo da bi ga dozvao, jer je ovaj u tom trenutku bio okrenut leđima

 

Napalmi - najbolji evropski ekstremni bend, bez konkurencije. Na poslednje dve pesme pukao zvuk, muzika se nije čula, ali niko iz benda to nije provalio, pa je bilo zabavno gledati i slušati Barnija kako reži i trči u krug dok ovi peglaju nešto što se ne čuje. Uleteo sam u circle pit i evri go, sad se osećam kao da me je neko tukao

 

God Dethroned - videti pod Asphyx, ista priča. Bez glupiranja, samo razaranje

 

Candlemass - vrh, ovaj što sad peva je fenomenalan. Nisam gledao ceo nastup, pošto sam podelio sa GD tih sat vremena

 

Sepultura - pre koncerta je ideja bila samo da ih pogledam izdaleka, nisam imao neka očekivanja. Posle tri pesme opet u evri go, do kraja u drugom redu. UBILI. Sve što je izašlo posle Maksa, naravno, uglavnom nikoga ne zanima, iako i tu ima kvaliteta. Green majstorčina, klinac na bubnju ojebo majke, ovu dvojicu da ne pominjem. Duvaj ga, Makse narkomančino

 

Death DTA - savršena svirka, al za mene je ovo tribute bend i uglavnom sam preležao koncert

 

Godflesh - fantazija, koncert dana za mene, ako ne računam Napalme. Staneš napred, zatvoriš oči, čepovi u ušima i pustiš da te težina bavi u trans. Najbolje ribe bile na ovome

 

Marduk - simpa bend, šteta što su uvežbali samo jednu pesmu, pa je sviraju deset puta uzastopno

 

Dodheimsgard - počeli u dva, dobro je bilo, al, što kaže Azal, prosto naši umovi nisu bili u stanju da prpcesuiraju to ludilo u 2 ujutru, pa smo otišli u hotel posle dve pesme

  • Upvote 6
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

to će Laza znati :D

 

a za Primordial - danju, ali je bilo fantastično. Savršeno su usvirani, Alan je svuda po bini, otpevao je bogovski, a i setlista je bila odlična. Jedan od najboljih koncerata na festivalu

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio preko dana Primordial ali nije smetalo.

 

nije Leif svirao, bio neki celavi basista sa sedom bradicom. vise nego dobro odradio posao.

 

pisacu kasnije za bendove, samo da kazem da je najgore sranje na ovim festivalima sto konstantno moras da udises tudje prdeze dok gledas bendove. jos oni najgori od 4 dana piva i suve hrane dios mio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne ponavljam postove gore, sve ste procitali vec...

DTA mi je do sada najbolja svirka na festivalu.

Primordial i God Dethroned - jebanje. Uzivao sam svaki sekund.

Marduk je svirao ceo Panzer Division album, ko ne zna - zvuci mu kao da sviraju jednu pesmu na repeat.

Dillinger - boles'. Greg je toliko nabikdovan da vise nema smisla sto nosi uske farke, mislio sam da ce da prsnu svaki sec.

Interesantna cinjenica, za razliku od prethodnih festivala ovde nema bendova koje volim a da su lose odsvirali. Najbolji do sada.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...