Jump to content

2015.03.04. *KC Grad, Beograd* Jarboe, Helen Money


VoivodBG

Recommended Posts

10694314_850543761642970_7163063788950610385_o.jpg

 

U sredu, 4. marta 2015. u KC Gradu nastupiće Jarboe, legendarna članica njujorških Swans. Od razlaza grupe 1997. godine ona neumorno istražuje nova muzička prostranstva i granice, te samo kratak pogled na listu muzičara sa kojima je sarađivala u poslednjih 20ak godina govori dovoljno: Michael Gira, Neurosis, Phil Tan, Bill Laswell, Jim Thirlwell, Lustmord, PanSonic, Cedric Victor, Mark Spybey, Steven Severin, Chris Connelly, Alan Sparhawk,Edward KaSpel, William Faith, David J, David Torn, Bill Rieflin, Iva Davies, Blixa Bargeld, Kris Force, Nic Le Ban, Julia Kent, A Perfect Circle, Brian Castillo, Lary Seven, Colin Marston, Cobalt, Cattle Decapitation, Byla, Justin K. Broadrick, Jesu, Josh Graham, Vinny Signorelli, Philip Anselmo, Attila Csihar, Esoteric, Vampillia, A Storm Of Light, Merzbow, Velibor Nikolić...

 

Helen Money je pseudonim pod kojim stvara Alison Chesley, američka čelistkinja koja na specifičan način svira svoj instrument, spajajući alternativne rok uticaje sa klasičnim temeljima. Gostovala je na preko 150 albuma u svojoj karijeri, sarađivajući između ostalih i sa Disturbed, Bob Mould, Mono, Anthrax, Broken Social Scene, Archer Prewitt, Russian Circles...

 

Uskoro više informacija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Pretprodaja karata po ceni od 1200 dinara počinje od ponedeljka, 22. decembra na šanku Kulturni centar GRAD.

Za one koji žive VAN Beograda otvorena je adresa [email protected] preko koje možete izvršiti rezervaciju ulaznica po ceni od 1400 dinara, koliko će koštati i na ulazu. U pismu obavezno navesti ime, prezime, količinu karata i broj mobilnog. Ulaznice možete pokupiti na dan koncerta na vratima kluba do 21:00.

Share this post


Link to post
Share on other sites

je l' se zna sa kojom postavom Jarboe dolazi?

 

preciznije rečeno, je li ona metalnija varijanta gde Erik (Cobalt, Man's Gin) mlati bubanj ili neka laganija verzija?

 

Ja bih rekao "laganija" varijanta, verovatno zajedno sa Helen Money...

Jbg, mislim da je cena mogla biti i malo niza, mnogo ce se dogadjaja nakupiti krajem februara/pocetkom marta, al kapiram da sad 10 evra dodje neki standard za ovakve koncerte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

gle što Rusi imaju kombo

Bio je skoro u Zagrebu, evo ga za mesec dana u Bukureštu, ako si voljan, u mogućnosti i tako to. ;)

http://www.last.fm/e...n 21 March 2015

 

Poslednja Jarboe zabeležena setlista, snimljen nastup sa kraja 2013. u Rusiji.

Jarboe - Live at da:da:, Saint Petersburg, Russia, 20.12.2013

320kbps torrent

 

b29556033cbceda0de113f548eea7823.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Važno obaveštenje: predusretljivošću KC Grada koncert će biti održan u galeriji na spratu, što dovodi i do ograničenja broja karata = broj stolica u KC, stoga toplo preporučujemo da se prošetate do šanka i nabavite kartu na vreme po pretprodajnoj ceni. Helen Money će započeti nastup u 21:20, a nakon pola sata pridružiće joj se i Jarboe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

gde ste yumetalci? nisam nikog sa foruma sreo.

 

super je svirka bila. helen money realno nista posebno. kao zanimiljivo je sto svira celo, ali to sto svira su manje vise neki klinacki rock riffovi, samo kao na celu sa pedalama, jelda.

 

jarboe kraljica, prelep glas, odlican nastup. i ovo sto money svira sa njom mi dosta bolje nego to sto je svirala solo.

 

odlicna svirka sve u svemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg, jarboe ziva legenda. nece toliko matora zena za kikiriki da svira.

 

a svirala je helen money sama jedno 40 minuta prvo pa se onda jarboe pridruzila i odsviralo to sto su zajedno snimili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prostor za svirku- bas pogodjen. Galerija u Gradu je slicna recimo Rexu, skoro pa idealan prostor za ovakav nastup.

Publike- svi su sedeli, pa je tesko proceniti :smile: , recimo plafon nekih 70-ak ljudi...

Za razliku od azala- meni se Helen Money bas svidela. Rekao bih da joj i set bio prilagodjen prostoru, pa je bilo vise, ajde da kazem, tisih delova. Koliko sam mogao da vidim sa jutubeta- kada je nastupala ispred Sleep, Neurosis i sl.-setovi umeju da joj budu znatno agresivniji. Tesko da moze mnogo vise da se ucini sa celom+pedala efektima na live nastupu-ali meni bilo bas interesantno. Svakako, preporuka da se pogleda kada bude svirala ispred Mono u aprilu...Potpisala mi disk :smile: , deluje bas ljubazno i izgleda da joj se bas svidelo u Bgd...

Jarboe- odlican nastup, glas-vau :o , ok sve to deluje i na albumima, ali uzivo je bas mocno zvucalo. Problem je sto je sve neverovatno kratko trajalo. Pola sata je ipak premalo, svirali/ne svirali samo zajednicki ep, opet je set morao da bude duzi.Opet,verovatno-koliko para-toliko muzike, njoj je mozda bilo malo, meni mnogo- licno ne bih vise nikad odvojio 1200 dindzi za pola sata svirke. I tu ne mislim samo na Jarboe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Helen mi je simpatičnija kada je pustim kod kuće, ide u pozadini, pa upadne jedan od "zajebanijih" delova, pa tako u krug, bude ok. Oni momenti sa bubnjem su na poslednjem albumu, Arriving Angels, zbog toga sam se potajno nadao da će biti tu i Erik i ekipa kao bend, bilo bi svačega.

 

Jarboe u kombinezonu i bosa, nju materijalni svet više ne dotiče, boli je dupe. Mnogo koncentracije i prepuštanja u pevanju, sjajno je zvučala. Helen je ubila sa naštimavanjem između tih pesama.

 

Tačno četrdeset minuta od Helen i skoro toliko od zajedničke svirke, prekratko, jebem li ga. Valjda reče Jarboe da će da svira i par svojih starih stvari, no nije se baš ostvarilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...