Jump to content

tema za pedere i dukatlije (random)


KRANG

Recommended Posts

kako si naso ovu fensi lopatu a ne neku autenticnu no.gif

 

moje lopate kuci se, na primer potpuno uklapaju u onaj "usrana lopata" mod.

 

user posted image

ovo sranje.

 

 

btw dobra recenzija, samo je lik mnogo pogresio s onim prvim pasusom i ostatkom recenzije u kojoj do jaaj hvali album...

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 bodymover (odpreparstrana)

 

pan sonic su mika vainio i ilpo vaisanen,dva verovatno najpijanija finca ever (nazalost,ne i na dis-patchu,...tamo su samo pijani b92 pederi pivopije.gif),sto potvrdjuje sumanuti summae summarum svih im aspiracija/i(n)spiracija/ka glitch-industrial-ambient-i desifrovanje tog njihovog krcece-mikrotalasno-ometajuce-univerzuma kesto (sa cuvenim kultnim kesto kerrom na coveru) 4cd antologija living legends i ex-?neznani junaci fukat umetnickog pokreta Sin O ne salim se ozbiljno icon_uhoh.gif).mika jos ima u opusu noise terorizam kolaboracionam sa merzbowom (hurts indeed) i VVV sa suicide bastardom alanom vegom koji me tera na uspitnik a zasto ne mogu samo da budem frankie teardrop (hurts indeed,but can i swallow? icon_twisted.gif)

 

sto me dovodi do http mothers against noise evotigana.gif i main offenders izostanak?

 

2krang i sve ostale hu(m)berte-hu(m)berte

drone (i sve pod podrazumevalo) kandidat za naj dveiljadeisesta (mada negde kaze_ peta jos jedna 3cd antologija

my cat is an alien- cosmological eye trilogy

 

fenomenalstina indeed icon_da.gif

 

:jedva ceka kraj ispitnobolja: icon_surprised.gif

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

spread noise not hate

odn podaj pajdo

icon_cool.gif

 

WHAT IS WRONG WITH NOISE MUSIC?

Plainly put: Noise music is offensive and damaging to our children. Don't let your child by negatively effected by music that is design to cause them harm.

 

NOISE MUSIC EMBRACES:

 

Rebellion

Violence

Nihilism (belief in nothing)

Escapism

Drugs / Alcoholism

Sexual Perversion,biggrin.gif ), Self-Mutilation icon_confused.gif

Dissonant / Offensive Sound

The Occult

Anti-God / Anti-Authority

Cult-like Organization, Terrorism icon_rockdevil.gif

 

If you thought that Rap, Punk, Heavy Metal or any other past degenerate trends icon_razz.gif were a threat...PLEASE WAKE UP!! Inform yourself ! DO SOMETHING! Help protest this destructive trend before it is too late.

 

ph34r.gif

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

2krang i sve ostale hu(m)berte-hu(m)berte

drone (i sve pod podrazumevalo) kandidat za naj dveiljadeisesta (mada negde kaze_ peta jos jedna 3cd antologija

my cat is an alien- cosmological eye trilogy

 

fenomenalstina indeed icon_da.gif

u pravu si.

stvarno je odlično.

i booklet je super. naučio sam neke nove stvari iz astronomije.

 

improv?

233.gif

 

nisam džabe skidao 300 mb danas.. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

skapirao sam neki dan dok sam gledao neku od mnogobrojnih danski-post-rok recenzija koje krang nesebicno postuje po ovoj temi zasto se on i ti toliko primate na te silne, bezlicne u svoj svojoj mnogobrojnosti bendove.

 

ljudi koji pisu te recenzije su najcesce jadnici koji nikad nisu napisali pljuvacku recenziju jer se boje da ce ispasti glupi.

i ti sad nadjes neki bend, potpuno opskuran. toliko opskuran da ih znaju samo par njihovih ortaka iz malog danskog gradica u kom zive icon_smile.gif

nadjes nekako i recenziju - kad ono hop! genijalan bend blagih zvukovnih predela koji gradi zvukovne zidove (ne jevreje) na neverovatno snazan nacin. jeste da malo lice na mogvaj i eits (ali, zar svi ne licimo) ali su zato neverovatno originalni i vi cete to sami videti!

 

 

razumem sve to, da se nema vremena preslusati sva kul mjuza koja postoji i da moras pratiti kritiku da bi se koliko-toliko fokusirao na kvalitet ali ne kapiram kako su sve recenzije za sav taj svedsko-dansko-????? post rok potpuno iste. jesu onda i svi bendovi isti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

iako ima puno nepravde u muzickome svetu, ipak verujem da svaki bend, ukoliko je stvarno, genuine dobar, naci ce prolaz do publike. sto je bolji, naci ce siri krug ljudi (kroz odredjeno vreme)

 

zato ti bendovi nece biti bolji od mogw i gybe npr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@br

znas sta je problem? to sto gledas na to kao moja baba na metal. iron maiden, metallica, judas priest i to ti je to... a kad bi zapravo preslusao te albume koje krang postuje, umesto sto ih odmah u startu plitko diskreditujes kao gybe ili mogwai kopiju, video bi kolike gluposti konstantno lupas. ako ti je vec dosadno da to slusas (sto postujem), barem nemoj da komentarises na takav nacin.

---------------

voleo bih da je slo-d u pravu, ali to nije tako u praksi. pogledaj oceansize samo.

---------------

@obojici

mogwai i gybe su potpuno precenjeni bendovi, mada to ne deluje onima koji nisu dublje kopali po sceni. mogwai ima, brat bratu, jedan dobar album u karijeri i jedan koji jos moze da prodje, a gybe su tu samo zato sto su prvi poceli takav stil, dok ima jedno desetak bendova koji to bolje rade. subjektivno misljenje, naravno, ali znam mnoge koji se slazu. apsolutno isto kao kada bih rekao kako nijedan death metal bend na svetu ne moze da bude bolji od possessed-a. isto kao sto slo-d na bv temi navodi kako trivium ne bi trebalo da bude u top 10, jer killswitch nisu bili, a "svi znamo da su bolji". e, pa qrac su bolji. trivium ima bolji album bar za dve ocene i to kazem posto sam preslusao 150 metalcore/new thrash/nwoahm albuma ove godine. svi smo subjektivni i nikada se necemo moci sloziti, mada krang, pera i ja, na primer, dosta teze odbacujemo stvari od br-a (koji nije ispoljivao tu osobinu ranije), laze (kome treba dati ph D. iz subjektivizma) ili slo-d-a (koji je tu def. najobjektivniji), a da nismo to lepo ispitali pre toga. jbt, na kraju krajeva, krang je poceo core da slusa. icon_razz.gif mislim da bi krajnje vreme bilo da se prestane sa podjebavanjima na racun toga ko genericniju muziku slusa... ono sto pera vidi u math/nosiecore-u, danilo u elektronici, z-la u hiphop-u ili krang u post-rock-u ne mora i drugima da bude kristalno jasno.

Edited by Kent

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam, ali zamarajuce je kad na svakoj novoj stranici ove teme vidis po 10 novih albuma od kojih su svi genijalni.

 

mogu da zamislim koliko bi se svi smorili da sam ja svojevremeno postovao svaki elektronik album kojim sam se odusevio, ili azal neki hop npr.

 

kapiram ja da ne mozes da se suzdrzis od trenutnog uzbudjenja i sve to, ali imao je bodyR poentu kada je onomad krangu skrenuo paznju, ajde napisi i neki opis, ovako samo ostavi link ili prepise neku stranu recenziju.

 

jebote, znamo se, svi mi ovde, i pre cu verovati necemu sto je krang napisao (a da nije "album godine" icon_smile.gif ), nego nekom liku iz neke provincije, drugaru benda, stagod.

 

zato ja kad slusam muziku, onako lepo, komp mi je iskljucen.

 

post-rock npr. i jeste najnezahtevnija muzika, u smislu, da je cak prigodno da se zabavljas necim drugim dok je slusas (skidas muziku s neta, chatujes itd.)

 

probaj to sa hip hopom. nema sanse, besmisleno je; ne bi nista razumeo. ne bi cuo nista od teksta, i bilo bi ti monotono posle 5 minuta.

 

elektronika je isto manje-vise zahvalna za to dok juris po netu, ali bendovi koji su meni zanimljivi su do te mere kompleksni da, ili metnem sluske pred spavanje pa se tripujem, ili nesto u tom fazonu.

 

panopticon sam toliko puta preslusao pasivno, dok sam nesto drugo radio, da mi je sada, ceo album toliko poznat, (da ne kazem, skoro mi se smucio), a samo nekoliko puta sam stvarno do kraja obratio paznju na sve detalje koje on ima. a to je samo jedan primer.

 

post-rock ume da zamori, a da nema kompa koji te drzi budnim, garantujem da bi se uspavao posle 3 preslusana albuma.

 

edit: oceansize - znam, ali njih neko mora da primeti. imaju mnogo potencijala, ali izdaju za diskografsku kucu koja ni nema distribuciju, ko zna kakav im je ugovor, koliko su zaglavili sa njima..

jebote, dosao lik iz autumnblaze-a na kata forum da objavi kako je otkrio oceansize i kako su do jaja. dan kasnije, lik je objavio vest da oceansize i autumnblaze sviraju zajedno neke koncerte po nemackoj, koncerte koji je taj lik iz autumnblaze-a iscimao da sredi. sta reci..

Edited by slowdiver

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha bas su dobre ove sunn bus (bez - kentoja? icon_cry.gif) na/dr©/o/ne prepucavanja.sad za genericnost ne smem nista da repliciram zbog onih koji vec znaju ofic. stav icon_da.gif ali stoji da u kolikojesamoterminodvratnogenerican post-rocku/instrumentalnom/kraut post-wave istatijaznam-u najzanimljivija otkrica dolaze malopomalo sa margine.tako je meni skoro potpuno nepoznati substatic novozelandskog songwritera petera jefferiesa jedan od najneuracunljivije ispadanja iz nekog vec uvrezenog akademski krugovi/introvertirani punkeri/lo-fi siromasi kanona(,mogu se tu cuti od punk embrionizama,satie-melanholije,minimalizma i kraut dron elektronskih baleta (sve od fernanda legera i gordona mumma-e)svakakvi hopes& fears angazovanosti,onda moonshake- eva luna rani brit-prog-pop (kreativni pristup bez precedenata sve do pram helijumsko-kosmoloske vivisekcije post-acid-kraut tripova) sa marg.fiedler iz laike (njen prvi bend) neuroticni spoj city noise-a i neuroticnog funk trashera ( a sve pre neshvacenog? znacaja benda disco inferno),onda dave pajo-ov live from a shark cage ( u najboljem opisu instrumentalna lamentacija tim buckley-jevih meditacija) i prvi derrhoof (man,king,girl od beefhearta do sonic youth-a magicni tobogan i fantasticno upakovane minijature za odusevljavanje/delikatno proucavanje) a sa druge strane otkrica takodjer post-kentucky/chicago anemije i thrill jockey muzicara koja nisu bas svima dojmljiva /katkad naparfemisana magla i prostor za "strucne "magazine koji pisu o "difficult "zvucima (sa margine ili post-kentuckyja ?za hejtere /hipstere /entuzijaste?) ne ostavljaju mesta za "poentu" i "sta je tu zapravo genijalno" ali unatoc to nekako iziskuje svoje mesto (ne opste razumeva se (ali kad se vec govori o ishype-ovanosti "velikih" zacetnika,inauguratora,revolucionara,muslim fundamentalista & hypocrites ne treba da se opravdava zasto tamo neki simpaticni post-"ludak"na nekom neinformisano-ravnodusnom indi-forumu pise oi skandinavskom post-waste-your& mine time/epskih proporcija i tako zadovoljno proklamuje da "neko"(okakonamjebitansvakiminutrepetativnimistrosenobeznadeznihzivota)zasluzuje da njegova pripovedanja u bradu bude otkriven koliko god (is an stronaut) sad svi voleli da trpaju gibanice i mogvaje u tekstove,pod parolom imamo drugi pubertet frustrirano dvadeset(ak)bubuljicavih godina,ono sto je post-rock nekada bio znacio grahamu suttonu (i generacijama svih nesrecno tag-ovanih umetnika u marsruti onih koji su usput redefinisali u tim igrama shoegaze psihedeliju,najmilniju buku i otkrice tisine,dronova.teatra vecne muzike)i jako smo nalozeni na genericni,strejt,epski,krenem-stanem-krenem i ne znam sta znaci psihogena fuga na kraju & who d fuck are threemovements?) pa i po cenu kritickog anemije na uzorkovane "genijalnosti","anemije" i samo-=proklamovane velicine koja post-rocku i toj generaciji ne pripada (oduzeto + goticke storije za zapisavanje u krevet"

jackson 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ kent

nisam mislio na loshocu tih bendova nego da ta (aj da kazem) scena uopste nema filter (hvala marcelo icon_smile.gif) nesto poput domaceg metala. bukvalno ne postoji losa kritika i na racun toga krang (cesto i ti) dajete propse svakome. nema kritickog misljenja uopste. jeste, da je lepa muziak, uziva se u njoj i bla bla. ali ono... onda neko ko uziva u svemu ima veoma skromne zahteve od muzike koju ce slusati, zar ne?

 

nema svrhe da pricamo o ovome ovako na forumu...

pogresno si me shvatio a i ja ne mogu bas najbolje da shvatim sta vas dvojica mislite (trojica ustvari, i buda i krang (koji nije nista rekao ali znam sta bi rekao icon_smile.gif) tu)

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha bas su dobre ove sunn bus (bez - kentoja? icon_cry.gif) na/dr©/o/ne prepucavanja.sad za genericnost ne smem nista da repliciram zbog onih koji vec znaju ofic. stav icon_da.gif ali stoji da u kolikojesamoterminodvratnogenerican post-rocku/instrumentalnom/kraut post-wave istatijaznam-u najzanimljivija otkrica dolaze malopomalo sa margine.tako je meni skoro potpuno nepoznati substatic novozelandskog songwritera petera jefferiesa jedan od najneuracunljivije ispadanja iz nekog vec uvrezenog akademski krugovi/introvertirani punkeri/lo-fi siromasi kanona(,mogu se tu cuti od punk embrionizama,satie-melanholije,minimalizma i kraut dron elektronskih baleta (sve od fernanda legera i gordona mumma-e)svakakvi hopes& fears angazovanosti,onda moonshake- eva luna rani brit-prog-pop (kreativni pristup bez precedenata sve do pram helijumsko-kosmoloske vivisekcije post-acid-kraut tripova) sa marg.fiedler iz laike (njen prvi bend) neuroticni spoj city noise-a i neuroticnog funk trashera ( a sve pre neshvacenog? znacaja benda disco inferno),onda dave pajo-ov live from a shark cage ( u najboljem opisu instrumentalna lamentacija tim buckley-jevih meditacija) i prvi derrhoof (man,king,girl od beefhearta do sonic youth-a magicni tobogan i fantasticno upakovane minijature za odusevljavanje/delikatno proucavanje) a sa druge strane otkrica takodjer post-kentucky/chicago anemije i thrill jockey muzicara koja nisu bas svima dojmljiva /katkad naparfemisana magla i prostor za "strucne "magazine koji pisu o "difficult "zvucima (sa margine ili post-kentuckyja ?za hejtere /hipstere /entuzijaste?) ne ostavljaju mesta za "poentu" i "sta je tu zapravo genijalno" ali unatoc to nekako iziskuje svoje mesto (ne opste razumeva se (ali kad se vec govori o ishype-ovanosti "velikih" zacetnika,inauguratora,revolucionara,muslim fundamentalista & hypocrites ne treba da se opravdava zasto tamo neki simpaticni post-"ludak"na nekom neinformisano-ravnodusnom indi-forumu pise oi skandinavskom post-waste-your& mine time/epskih proporcija i tako zadovoljno proklamuje da "neko"(okakonamjebitansvakiminutrepetativnimistrosenobeznadeznihzivota)zasluzuje da njegova pripovedanja u bradu bude otkriven koliko god (is an stronaut) sad svi voleli da trpaju gibanice i mogvaje u tekstove,pod parolom imamo drugi pubertet frustrirano dvadeset(ak)bubuljicavih godina,ono sto je post-rock nekada bio znacio grahamu suttonu (i generacijama svih nesrecno tag-ovanih umetnika u marsruti onih koji su usput redefinisali u tim igrama shoegaze psihedeliju,najmilniju buku i otkrice tisine,dronova.teatra vecne muzike)i jako smo nalozeni na genericni,strejt,epski,krenem-stanem-krenem i ne znam sta znaci psihogena fuga na kraju & who d fuck are threemovements?) pa i po cenu kritickog anemije na uzorkovane "genijalnosti","anemije" i samo-=proklamovane velicine koja post-rocku i toj generaciji ne pripada (oduzeto + goticke storije za zapisavanje u krevet"

jackson 5

nema sanse da to procitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hteo sam da kazem da vise nema toliko "inovativnih" bendova za pisati o i post-rok na izdahu i nece ga spasti sam shala(la)bovi/labavi uratci.lo-fi predlozak za razmatranje,jeftino je proizvesti muziku a jos jeftinije proizvesti tupu melanholiju.so,what the fuck?icon_mrtav.gif

 

edit:evo imam onaj no-name francisco lopez dobio je 0.0 recenziju na pitcforku sad cu nadjem linky laugh.gif

Edited by jack rose

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da kent, pera i krang ne mogu lepo da slusaju muziku doklegod budu sedeli za kompom dok to rade. muzika se slusa usima, a ne ocima i mozgom.

 

normalno je da ces da u startu mislis do jaja dobro o bendu o kome si na sve strane cuo reci hvale.

 

koliko bi vas uzelo disk na kome ne pise apsolutno nista, preslusali, i dali sud?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha,i to od tebe diveru koji nalazis smisao u merzbow-bondage-lekcijama i acid kawabata-tata trubadurima ccc icon_wink.gif

 

Francisco López

Untitled #104

[Alien8]

Rating: 0.0

 

 

 

 

 

I love you. I really love you. How do I know? How am I able to confidently make such a blunt, forward statement so early in our relationship? Quite simple, really. I've subjected myself to Francisco López's new work, Untitled #104, twice in its entirety. But after each grueling, painful moment, I reminded myself that I was doing it for you, and I trudged forward. Surely you and I were made for each other.

 

López's previous work is classifiable as "silent music." That is, the sound is there, but only audible with headphones, complete concentration, and total surrounding silence. In fact, apparently not everyone can even hear this type of recording, even with those factors in mind. The idea of "silent music" intrigued me. Now the idea, along with the concept of Untitled #104, repels and disgusts me. Not that this "piece" of "music" falls entirely into that category, though. Oh, if only you knew how opposite the two worlds were.

 

Well, lover, I'm about to tell you. I take pleasure in telling you. López wants his listeners to enter into his works with no pre-ordained notions of what they sound like. See the cover art? Exactly. There is none. For not even the plainest of album covers would suit this brilliant artist! With no cover art, and no description of the sound or its sources on any of its official press, López attempts to dispel any prejudice you may have about Untitled #104. It doesn't work. The arty bullshit pretense grows thicker. I want to come to López's party, spike the punch with cyanide and shoot the lights out. And he even invited me! I should be ashamed of myself. I'm not. Here goes.

 

Untitled #104 is one track that is 43 minutes long. It seemingly opens with silence. Then, over the course of its first 5½ minutes, a snippet of what appears to be a power chord and a kickdrum lasting not even a second plays sporadically within the silence. It fades in louder each time, and the length of the silence between each sample varies, ranging from 25 seconds at first and eventually shortening to the length of the sample itself. The grating minimalism of this section is then blasted open by a hellish sound that more or less represents the next 27 minutes.

 

Distorted guitars and crashing drums are layered upon themselves to no end. There is no rhythm. There are no distinguishable notes being played. Only at a certain mark in the middle is the chaos stripped to one generic, passionless math-metal riff, which becomes buried shortly afterwards. I cannot tell you at what point this happens. During each listen, I wonder if the timer on my CD player is lying to me, and gradually curl up fetus-style, fighting every urge to put my hands over my ears. It has to change. I need to see if it changes. This can't be all there is. Sure, there are pure sadists out there, but that doesn't explain why one has a record deal.

 

At about 33½ minutes, when time suddenly comes back, silence cuts into the din. Finally, a much deserved release. Perhaps this is the silent music I was so interested in hearing. I listen intently for any indication. I hear none. Maybe my ear is too untrained. Five minutes pass. Still I hear nothing. I turn up the volume as loud as it possibly goes. I hear only the hiss of the headphones. I become increasingly frustrated, when suddenly, my CD player's timer clocks out. The end of Untitled #104. What, no fanfare?

 

I considered giving Francisco López a tenth of a point for at least offering silence as relief. I couldn't do it. I considered giving him a tenth of a point for so memorably disturbing me. I decided against it. If I made either of those zeroes disappear, I would be lying to you, my instinct, and myself. No rating is one of the hardest ratings to give, but López deserves it in full. I would believe that he had any decency in his soul if he would warn his unwitting, unsuspecting, kind-hearted listeners of the torturous experience that awaits them. That way, we could truly separate the masochists from the rest. But I know you, dear. You're not a masochist. I'm doing you a favor. This is my love gift to you. Happy Valentine's.

 

-Spencer Owen

 

user posted image

Edited by jack rose

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...