Jump to content

MotoGP


sale 3sm Larry Flynt

Recommended Posts

Da da, ja fazon 30 sekundi propustio, gledam dole oko 8. mesta gde je, u ovom ludilu gde su istiskivali jedan drugog iz Q2, kad vidim na kraju treninga da je gore odma ispod Lorenca.

 

Izgleda da može jedino da ga prešiša u trci, Lorencovo vreme je pola sekunde jače, eventualno da poludi u kvalifikacijama.

 

Biće najbolja trka sezone, epska borba prve trojice

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pa jes, isto je dobio kao on da je bio prvi a Lorenco treći.

 

Jesi ti skontao onaj momenat kad je Markez pustio Rosija da prođe, je l' to stvarno bio fazon ''evo vam momci trkajte se, ovo je vaša borba'', kao što je Erceg protumačio, ili je toliko pogrešio negde? Nije uopšte izgledalo kao greška, omandao Lorenca bez problema i onda na pravcu usporio i propustio ih.

 

I žao mi je malo što je trka rešena na psihičku igru i pritisak, a ne na vitešku borbu tri junaka koju čekam cele sezone. :D

(Mada je ove sezone neću ni dobiti ako je Markez stvarno u fazonu da se sklanja u bliskim 3-way borbama i pusti njih dvojicu da to rešavaju između sebe.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidi njega je Rosi pretekao svakako, prvo je Markez zadržao poziciju na levoj, ali ga je ovaj sasekao na desnoj krivini i preuzeo vođstvo, ali je delovalo kao da nema nameru da uspori makar obojica izginuli i tu je čini mi se Markez malko zakočio da se ne bi sjebali obojica a Lorenco samo iskoristio pa i on prošao pored njega.

Nije to meni ništa čudno, a kapiram da se mali boji malo takvih situacija po kiši s obzirom kako je najebao prošli put. A ovaj put je i Lorenzo potvrdio da se sa pravom bojao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema šanse sad da nađem snimak, ako neko ima link nek okači, ali sam prilično siguran da je to bila siutacija dok je još Lorenco vodio, Markez bio drugi a Rosi ih pratio, Markez napao Lorenca, ovaj se odbranio, i onda Markez istupio iz borbe s Lorencom, i pustio i Rosija (iako je imao unutrašnju stranu), delovalo je dosta kao da je namerno zakočio više nego što je morao, možda stvarno nije hteo da stoji između ove dvojice i ometa fair and square borbu za titulu, a možda je i hteo da se isključi iz mogućih rizičnih situacija i prati ih, da se ne nađe u sred njihovih psiholoških igrica. A i + je Honda goropadna nestabilnija po kiši od Yamahe graciozne. :D

 

Malo me je razočaralo što je Rosi zeznuo s odlukom, naravno da se tu odluke donose u deliću sekunde itd, ali kad je već obišao Lorenca na stazi i pokazao mu ko je gazda, trebalo je da posluša odluku ekipe i ode u box (oni svakako imaju bolju informaciju hoće li biti još kiše ili ne nego što on može da pretpostavlja), nego kao da je izgledalo da se uplašio da opet ne izgubi vreme na menjanju motora, a ovamo se ponadao da će moći s raspalim gumama još 9 krugova, pa kao ae da izvrši pritisak na Lorenca da napravi grešku. Na kraju je ipak imao malo sreće što je taj pritisak urodio plodom i što se Lorenco skrljao žureći da ga pristigne na nezagrejanim gumama. Da je Lorenco bio samo za nijansu pribraniji, omandao bi ga od šale, bio bi treći, a Rossi šesti.

Ali je jedino Rosi i mogao da ga naloži da može do kraja na raspalim gumama za kišu, pa je ovaj zato pritiskao da ga što pre stigne, nije imao pojma dok se kotrljao po šljunku da je Rosi već u boksu. :D

Rešio ga na blef i na iskustvo doktor, jbg, iako je na papiru zajebao stvar. Mađije čiste.

 

Ludnica je totalna bila, treba voziti po onim uslovima i obrađivati sve vreme u glavi gomilu informacija i mogućih scenarija, haos opšti.

Najviše volim trke po kiši, iako ''nije fer'' i dešavaju se ''naopake'' stvari, a u F1 tek, kiša je tamo maltene jedina stvar koja može spasi trku od dosade.

I kroz istoriju su se najepskije stvari dešavale po kiši. On suffer the heroes recognize themselves!

 

Jao kako sam gađao televizor obema papučama kad sam skontao da je Glock na suvim gumama i da ga je Hamilton prošao u Interlagosu 2008...

 

 

Izvini za tl;dr, jebiga :haha:

 

15misanorossihelmet_2.jpg

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...