Jump to content

2015.10.23. *Dom omladine, Beograd* Leprous, Sphere, Rendezvous Point


Talvi

Recommended Posts

Meni bilo vrh... mislim da se nisam ovako dobro proveo na nekom koncertu još od kad su Cynic bili prvi put... sve bilo extra osim Sphere, smoriše samo tako.... album i ne zvuči toliko loše ali uživo su baš baš dosadni.

 

Nešto ne šljak edit pa moram 'vako

RP sam nešto kao ranije poslušao dve pesme neki kao live iz studija, fini su bili uživo, malo su pesme iste ali nema veze... pevač mnogo bolji nego na EP-ju.

Leprous pokidali, Iako ne mogu da prežalim prvog basistu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

RP sam nešto kao ranije poslušao dve pesme neki kao live iz studija, fini su bili uživo, malo su pesme iste ali nema veze... pevač mnogo bolji nego na EP-ju.

Leprous pokidali, Iako ne mogu da prežalim prvog basistu :P

 

Nikako da provalim jel to isti pevac samo osisan na nulu ili je ovo neki novi posto na klipovima od pre 2 godine ima dugu plavu kosu a glas skoro pa isti?

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji god da je, fino je otpevao.

Kada sam kupovao majicu, gitarista RP me je pitao da li sam uzbudjen sto cu slusati Leprous. Ja sam na to odgovorio da nisam i da sam na svirku dosao zbog njih, a ne Leprousa.

Naravno, u to vreme nisam imao pojma da na ovoj turneji taj lik svira i u Leprousu :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prozborio koju sa ovima iz RPa, kul ekipa, basistkinja prilicno stidljiva van stejdza xD Meni je zapravo njihova svirka najvise legla, da budem iskren. Leprous evo cetvrti put odgledao, svaki put sve bolji, al' polako se zasicujem takvom svirkom. Vrv zbog toga sto su dosta puta i bili ovde, ko ih je prvi put sada gledao, vrv su ga oduvali :) RP dosta mirniji, svedeniji, valjda sam bio u takvom raspolozenju.

 

Sphere, apsolutno razocaran. Wanna be meshuggah meet modern djent, s tim sto je celokupan zvuk u odnosu na ova dva benda bio 2 nivoa ispod. Samo high end, low enda nigde, a silne zice na gitarama, sve glasnije i samo bukva ... Stvarno ko kurac zvucalo sve, bolele me usi dok sam slusao. Jesu upeglani i dobro sviraju, vokali na nivou skroz, sve je to na mestu, ali ovo za zivu svirku nije. E sad, ili je do tonca ili do toga da ne slusaju tonca kad im kaze kako treba da zvuce xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

RP do jaja sviraju ali ni kad sam slusao album na poslu ni na svirci nisam cuo nijednu dobru pesmu.

 

svaka mu zvuci kao neka solidna strofa od 5-6 minuta i nikako neki refren da se desi.

 

dobra svirka, baard mislim da vodi pricu jer su skoro sve vreme u neparu, lepo peva lik, ali pesme nigde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ima toga, meni su zvucali fazon Leprous + stari PoS + Riverside. Tj konkretno da razlozim:

 

Bubanj = Leprous

Gitara = Leprous

Bass = Riverside

Klavijature = Riverside + PoS

Vokal = Riverside

 

Takva neka kombinacija mi je bila, i da, slazem se da nema refrena da se uhvatis, ali kontam da ce biti i toga, ipak im je ovo prvi album. Verujem da ce da nauce dosta iz ove turneje sa Leprous. Bukvalno to sto kazes, 5-6 minuta super strofa, i kad treba neki hook i dizuci refren, samo opadne sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je zapravo njihova svirka najvise legla, da budem iskren. Leprous evo cetvrti put odgledao, svaki put sve bolji, al' polako se zasicujem takvom svirkom. Vrv zbog toga sto su dosta puta i bili ovde, ko ih je prvi put sada gledao, vrv su ga oduvali :)

 

Ovo kao da sam ja pisao :).

Meni se kod RP najvise svidja sto umeju da napisu dobar kraj pesme. Para, Domino (koji se vise ne zove tako :)) ... svaki put kada pustim, dodje mi da premotam na kraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedna velika razlika je sto leprous trenutno izdaje svoje najbolje albume a ovi su se svi ispucali pre 10+ dina :haha:

 

verujem da se ne bi bunio da je neko doveo BG triput na SFB, Imaginations i Nightfall turneji :D

 

Guardiani dok su izdavali te albume tad (maltene) niko nije dolazio u Srbiju, tako da nije baš realno lamentovati nad time. Vader u Srbiju dolazi već 10+ godina, ujključivalo/ne uključivalo to najbolje albume, kako kome.

 

Iz moje perspektive, sl. mogu i za Vader i za Leprous da kažem (sa razlikom u broju godina), tako da postoje dve škole mišljenja :]

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Guardiani dok su izdavali te albume tad (maltene) niko nije dolazio u Srbiju, tako da nije baš realno lamentovati nad time. Vader u Srbiju dolazi već 10+ godina, ujključivalo/ne uključivalo to najbolje albume, kako kome.

 

Iz moje perspektive, sl. mogu i za Vader i za Leprous da kažem (sa razlikom u broju godina), tako da postoje dve škole mišljenja :]

 

poenta mi je vise da nam je stalo do toga da ih sad dovedemo jer ce verovatno kad tad biti preskupi/losiji.

 

mozda budu preskupi kad snime svoj black album ili nebitni kad snime svoj reload pa ne dodju. bar smo ih gledali na RtL, MoP i AJFA turnejama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...