Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

3 hours ago, Srbin Hamza said:

tldr program opozicije: mi bi što i vlast samo bolje i poštenije

Ali tebe ne mogu zajebati, tebi je dobro i ovako :D

U tome i jes problem, sto vise treba da se zna, da se cita i da se razume, oko toga ce se narod teze skupiti i organizovati, jos je kod Srba taj fenomen na x3 jer su i brojcano inferiorni ti sto razumU

Oni svoju sreću traže vani, a ovima što ostaju, malo im za sriću triba.

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Demon Seed said:

Ali tebe ne mogu zajebati, tebi je dobro i ovako :D

meni nije bilo dobro ni pre ni posle 2012.

kome jeste, poštujem

stvari su vrlo jednostavne: niko na političkoj sceni Srbije se ne zalaže za progresivni porez na dohodak i na kapital, ovo drugo ni ne pominju

nose vešala, testere, lezbejke rađaju sinove i idu drugome, samo mene ne puštaju na miru

mister bin je lider opozicije, ne zna kako se speluje porez na kapital

poželeće srbija šiptara a šiptara nigde biti neće

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je fascinantno da marva koja je u tolikoj vecini ne moze tako prostu stvar da smisli kao npr. da se onima koji imaju 10-20x vecu zaradu od njih poveca porez xD

Zauzeta je POSLEDNJIM ULTIMATUMOM DONALDA TRANPA a i valjda je bitnije pitanje sad hoce li CIA SA SRUSI/UBIJE VUCICA ali bez brige jer PUTIN REKAO NE SME NIKO DA VAS PIPNE!!!

Jbg mnogo smo mi produhovljeni, kad shvatimo da se srBstvo, Kosovo, majka Rusija i krs' časni pa ni ta krvca proljevana za njega ne mažu na leba, onda...

Al' to strani neprijatelji i oce, da prodamo krst, dedovinu, za hamburger iz Mekdonaldsa i kafu iz Starbaksa, jeri tako braco? E PA NECE MOCI BRT kaze vama na primer Zarko Lausevic u novoj ako ne propagandnoj a onda veoma blago receno podobnoj tv seriji, ili daleko bilo Lazar Ristovski xD

 

Pogače na ljeba >>>>>>>

E ovaj beli higlight se na random pojavljuje po slovima kad saljem s mobilnog a necu instaliram tapatalk jbg izvinite

Ionako nije ni za citanje to sto pise pod highlightom

  • Like 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 hours ago, Demon Seed said:

Al' to strani neprijatelji i oce

teo si reći strani prijatelji

kod njih je i gore, jedino su Šiptari malo jači pa razlupaju Pariz

spacer.png

 

od 1990. samo jebu

u Srbiji je možda postotak manji ali tendencija ista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još da shvatimo da je znanje zantno vrednije od kapitala i nema kraja našoj sreći.

Evo i vrednost Microsofta prešla bilion, tj. desetogodišnji BDP cele Srbije gde upada i sve što naprave Fiat, Bosch, Siemens, železara, NIS, Delta, MK grupa, Raja, Gaja, Vlaja... u Srbiji. A njihov kapital se svodi na kancelarije i servere.

Lepo je govorio Dositej još pre 200 godina, al' što da ga slušamo kad smo nebeski narod ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Microsoftov softver je vrsta kapitala i svako znanje je vrsta kapitala

al daleko od toga da je ključno u ovom rastu kapitala nakon 1990.

i besmisleno je porediti se tako kad ni Francuska ni Nemačka ne prave svoj OS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvo vi socijalisti merite znanje kao kapital? Ja nigde nisam video neku metodu za to. Još bitnije, kako mislite da ga delite? Sečete ljudima glave? To vam je doduše tradicija

Nemača ima SAP :D Imaju i jedni i drugi mnogo toga što mi ne vidimo

Edited by Dead Man Drinking
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

13 minutes ago, Dead Man Drinking said:

Kakvo vi socijalisti merite znanje kao kapital? Ja nigde nisam video neku metodu za to

što bi ga merili kad nema privatne svojine

to se meri pod autorskim pravima u kapitalizmu

i onda svaki kurac ima kopirajt

jedino što u Srbiji valja je socijalistički torent

bez njega bi skapali

  • Like 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 hours ago, Demon Seed said:

Ne kopirajtuje se znanje nego proizvod

kad bih sad skonto šasi reko ono

imaš recimo naučne časopise iz medicine, koji objave svoja istraživanja, i u obavezi su da navedu kompletan postupak prikupljanja i analize podataka, kao i eksperiment koji mora biti tako objašnjen da svako ko sprovede isti eksperiment mora dobiti isti rezultat. Nasrah 15 reči a Englezi imaju jedan termin za to

i da bi pristupio tome što je znanje proizvod dimone vajduga, trebaš da platiš ono tipa tries soma evra za pristup

i onda se pojave Rusi i spasu stvar, imaš čitat ša oćeš

ne vole Srbi džaba devedesete, tad su besplatno gledali i ligu šampiona i najnovije filmove

praktično su tada živeli u budućnosti a sada u prošlosti

sad bi mamu prodali za besplatni netflix

Vučić glup, da je obećo to na mitingu bi imao 336 hiljada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to nije znanje nego je jebeni proizvod, to čemu pristupaš su rezultati nekog istraživanja, a ne nečije znanje, ali opet imamo semantičke probleme ti i ja, izvinjavam se ako se moj nacin izrazavanja ne uklapa u tvoj framework uglavu :P

Zato znanje nije kapital u materijalnom i staticnom smislu nego je kapital na trzistu rada, znanje je deo kvalifikacije za strucne poslove, i njegova vrednost se ogleda u tome koliko neko trziste rada placa za njega, na to je i Ded men drinking mislio kad je reko znanje

 

Sad ok ako se nismo razumeli al' mislim da ti nesto ne valja sa translatorom ako znanje prevodis na engleski kao intellectual property, softver, umetnost, sadrzaj udzbenika i naucnih radova itd

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Dead Man je reko da je Microsoft znanje, šta sad bulazniš srbine

naravno da nije svako znanje kapital (npr neću profitirati od toga što znam da nećeš diplomirati haha), ali to što je on spomenuo jeste kapital

sve što spada u obrazovanje zove se human capital, ono Geri Beker dobio Nobelovu nagradu za ulogu ljuckog kapitala u ekonomiji

ali obrazovanje dolazi od univerziteta, koji je zatvorena institucija za većinu, sem ako imaju keš za školovanje ili sreće sa stipendijom

al Dead Man bi teo da oće da dokaže da je Gejts neki self-made man, a ono lik pun kao brod, familija mu platila školovanje, on ga kao napustio na nekoj godini i još maznuo nekome softver i prodao kao svoj

posle zaposlio 5.000 jadnika da mu naprave štrokavi windows

i to je danas "znanje"

eksploatacija obična, šiptarizovati sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

A slazem se za ovo sto ne moz svako da pristupi istrazivanjima da je idiotski (sem braca Rusi kad ulete fala im)

Da je cilj nauke napredak čovečanstva a ne kešovina da teče, bilo bi drukčije, ali ubija taj kleti neoliberalni kapitalizam je l'...

Toe baš super naučnik kad postigne neki uspeh, i onda svako čovečanstvo koje plati cifru može da pristupi novoj superkul tekovini koju nam donosi nauka, sry peščani crnci brt, vi ćete još da ostanete varvari, dok neka Anđelina ne dođe da farma karma points sa najnovijim tabletima i licenciranim aplikacijama za učenje prirude i društva

 

Brt ja kad nađem na netu profa neki da je objavio svoja predavanja, knjige itd da bude free, što je retko, ja šaljem mail lično da se zahvalim čoveku, jbg mora se poštuje to... I vazda su neki ideološki nadahnuti libertarijanci, oće i da šalju  linkove za neizmanipulisane vesti i političke analize i slične zajebancije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije rekao da je Microsoft znanje, niti je rekao da je Microsoftov softver znanje, to si ti rekao, opet ga krečiš i gituješ rupe u tekstu kako ti voliš, nemoguće je uputiti ti post u kome ne nađeš rupu da zagituješ sas svoj crven plastelin :haha:

 

Al' mrzi me da ti radim dalje forenziku postova, on je mozda mislio na vrednost na berzi, koja je spekulativna i nije direktno ogledalo vrednosti kancelarija, servera, softvera i ostale svojine, nego je ogledalo percipiranog potencijala Majkrosofta, za buduce uspehe, medj rajom i brokerima, jer imaju ljudi znanje. :D

Sad još kad bi nam reko o berzi šta misliš i o spekulativnim dobrima kao fenomenu, kontam da si oduševljen time :D

spekulacia je napravila bubble koji je izazvao krizu tamo 2008 -> jedan brzi redpillz za ko nije pratio u dubine

 

tako da super je to, vrednosti akcija mogu da se naplate u odredjenom procentu, al' nisu to stvarni milioni i milijarde, sto se vise prodaje, tako i isparavaju, a kad se kupuje, bloatuje se da deluje jos masnije, jebeš tržišnu kapitalizaciju nečega na berzi, to nisu stvarne pare nego su ekonomske veličine i parametri za praćenje, imaju svoju ulogu, ali da kažem treći put, tu tih trilijardi nema :D

Ako DMD nije mislio na vrednost na berzi nego nesto drugo, izvinjavam se, mozda sam i ja nekad zs pso zso

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...