Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ceo dan radim, puna mi je glava klijenata i gluposti, uzeh sad raijicu malko da se opustim... 

Sve ovo gore kažem zato što mi zaključivanje sada nije jača strana. Ne kapiram. Kakav mart? 
Je l' još nije odlučio da li će da bojkotuje? 

Stvarno ne mogu da ispratim sve te promene raspoloženja naše vajne opozicije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tekst je napisao u martu, vidi se na slici.

Promenio je stav kada je Sergej reko da izlazi na izbore.

Al sad jedva skuplja potpise, pritom je danas izjavio da DJB ima 15% :haha:

a vidiš sliku obrijan, sad je Bradul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tnx. 

E svašta. Pa zar debil Sergej da utiče na menjanje bilo čijeg mišljenja ili politike? Pa Sergej nema 0,1% 
Jebe mi se... ja bojkotujem... pogotovo hvala Sergeju što izlazi, jer znam na čijoj sam strani. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

O bože, koja komedija :D 

Pa nije ni čudo što vas Vučić odvaljuje, kad ne možete da držite sopstvenu reč ni pola godine. 
Posle toliko najavljivanog bojkota, ovo će ispasti izbori sa najvećim brojem stranaka ikada. 

Mene videti neće. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mislio da ću ikada da kažem, ali: Svaka čast Vučiću. 

Ono snižavanje cenzusa na 3% je bio najbolji potez u karijeri. Tačno im je pogodio misao, i odvalio ih. 
Mnoge stranke sada misle "pa dobro, 3% i nije tako nedostižno, da bar primamo pare iz skupštine, a bojkotom sve gubimo". 

S' tim što ne kontaju da ako su u bojkotu i imali skoro 3% recimo, pristankom na izbore, smanjuje im se automatski na 0,3% podrške, i opet sve gube, a i obraz, odnosno, moderno rečeno, bilo kakav kredibilitet i stav. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali ne može se nijedna stranka finansirati, džaba te priče o bojkotu. Bez para iz budžeta stranka ne može ni sekretarice da plati, kamoli neke analitičare, savetnike itd. Misim, paradoks je što oni to ne rade ni kad dobiju pare, al to je posebna priča što nema ozbiljne stranke. Poenta je samo da stranke ne mogu da se finansiraju bez izbora, sem Đilasa, al na koju foru

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Koroviev

Kako im ne dosade te priče više. :) 

@Hamza 

Pa DJB je samostalno ušao u parlament, a pre toga ništa nisu imali. Ni cvonjak od države. To dokazuje da se može, kad se hoće. 
I to su uspeli baš zbog toga što su tada ljudia delovali kao neko ko ne menja stavove preko noći. 
Čak je Radule umeo da zaludi i mnoge drugosrbijance, al' dobro, davno smo apsolvirali da ta sorta nije naročito visprena politički, pa ajde 

Imaš sličnu priču i sa Živim Zidom, u susednoj nam, omiljenoj Kuruzovoj. 
Dok su radili one akcije protiv iseljenja, snimali se, kačili na youtube, bili međusobno koliko-toliko složni, mogli su da doguraju, cenim, do nekih 20-30% što je već mnogo ozbiljna situacija. Kad su ušli u parlament - raspad. 
A samo da su nastavili isto (ili jače sa parama od parlamenta), sledeći put bi imali duplo više... pa još duplo... 

Ali to je izgleda takva ljudska psihologija, ili slab ljudski maerijal, ili pak jednostavno sistem tako vešto napravljen (za te stvari), da niko ne može da ga razmontira, i da se svi predaju posle duže ili kraće borbe, i samo nastave da služe sistemu... dobro funkcionišu ovi kolonijalni sistemi. 

Ja negde mislim da je najpresudniji ljudski materijal, ali nisam pametan... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako možeš organizovati 100 ljudi da im veruješ, iskreno to mogu samo komunisti 

a ovi Raduli tu uvek bude neko ko se proda, jer nije poenta da ti budeš čvrst neko kratko vreme, morao bi za pravu političku promenu u parlamentarizmu biti čvrst jedno deset godina a to niko neće da čeka nego će da se proda

komunistički moral može se očekivati samo od komunista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina, komunisti su bili svojevremeno mnogo čvrsti, i bili spremni na zatvor od par decenija, ili da se kriju u šumi, u sred zime i gladuju, zbog političkih ubeđenja, dok bi ove danas sa par šamara rasterao sa mitinga. 

Ali nema tu komunizam toliko veze sa time, nego bi ti ljudi bi bili čvrsti i da su imali druga ubeđenja. 

Nemam pojma, verovatno nas je ova tehnologija sve kolektivno razmazila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srbi, ne možete okrečiti što smo mi sagradili

27 minutes ago, Dark_Elf said:

Ali nema tu komunizam toliko veze sa time, nego bi ti ljudi bi bili čvrsti i da su imali druga ubeđenja.

imaš primer? Mislim čak i da ih ima to mora biti levica. Desničari su prosto kilava sorta, korupciji sklona, a i ideološki nastrana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takve levice ima po evropama i amerikama. Ovde samo desno, desno, desnije

@Elf

I posle se ljudi čude što su komumisti pravili sranja posle oslobođenja. Vukli se po šumama i gorama, goli i bosi, po snegu i kiši, ginuli za slobodu, dok su ostali orgijali sa okupatorom. Pa kako i ne bi popozdeli. A današnji desničari i fašisti kukaju što su mesec dana morali da budu u svom toplom domu, sa porodicom i to za dobrobit naroda. Kilava sorta što kaže Bata

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova djb taktika jako lici na ono - ili jedan kandidat opozicije ili idem ja na izbore kao kandidat.

Istu svinjariju ocekujem i za 2 godine (ako Vucic ne izgura da se predsednik bira u skupstini).

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

14 hours ago, Srbin Hamza said:

imaš primer?

Pa imaš koliko hoćeš primera. 

Mnogi su recimo, iz relegioznih pobuda trpeli mnoge patnje i izdržavali, a što se političkih ideala tiče, imaš Gandija, Jovanu Orleanku, Martin Luter King-a., i td. 
Ima mnogo njih što su stradali za svoje ideale, a nisu komunisti. 

Misliš da bi današnji komunisti iz tih pokreta levica bili spremni da stradaju išta više od liberala ili desničara? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...