Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

@Kuki: Ne bih baš ni potpuno diskvalifikovao fenomen Belog kao anomaliju, moraju i mladi da se gađaju, viš da glasa samo gerijatrija, šetali su juče polako ali sigurno do birališta, kao glacijalna erozija.

Žalost je što je Beli sam sebe isključio iz opcije da bude ozbiljan akter xD

 

@Elf: El' viš koja si stara škola? Sve to vuče rep od iluzije da je kod Slobodana bilo i stvari koje valjaju :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo opet

Opozicija (DJB, Dveri, Lokalni Front, Samo Jako, NDMBGD...) je veoma aktivna tamo gde postoji, tj. na lokalu i u parlamentu. I zaista se mogu čuti i videti pametne stvari. Takođe, ima ih (znatno manje) i na terenu. Nego ljudi misle da ne postoji svet van TV-a i novina. Inače, opozicija ne može ništa da uradi povodom medija. Većinu kontroliše AV, a oni koje ne kontroliše su privatne firme i mogu da pišu šta hoće. Počeli su neki sa svojim novinama na lokalu, ali to će malo teže ići.

 

Jedino što opozicija ima su Facebook i ljudi na terenu. Tj. Facebook

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuruz: Mladim ljudima je normalan pristup dosadan većinom, nažalost, a nije im ni pristup bio baš toliko loš i pogubljen dok su radili zajedno Samo Jako i Beli, bilo je zezanja, ali je bilo i ozbiljnog objašnjavanja suštine, kad mladom gilibteru konačno zaokupiraš pažnju.

 

Zato je Beli mogao da odigra ulogu da ih okupi prošle godine pa da ih ove postroji i objasni im da sada postoji veći cilj i da treba da se ujedini opozicija, i da je Patka prihvatila, sad bismo gledali u najmanje 7-8% osvojenih od strane te koalicije (ajd kao da ne sabiramo procente ali meni je teško da zamislim glasača bilo koje od 4 opcije koji ne bi glasao za to), i svi bi imali bar jedno mesto u gradskom parlamentu.

 

Ovako su on i Patka prodali opoziciju, valjda se tu slažemo

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet se slažemo da se ne slažemo :pivopije:

Ti prvenstveno kriviš narod za poraz, a ja krivim opoziciju.

Pazi, oni, uprkos svemu, ne daju ostavke. Ludilo totalno. Ne znam šta treba da se desi da neko da ostavku.

ne, ja ne

lepo sam rekao da je izlaznost i broj glasova za opoziciju prošle godine bio veći jer su ponuđeni odgovori bili zanimljiviji od đilasa.

 

makar u bgu jeste većinski opoziciono raspoloženje i ove izbore su izgubili liderčići, svi.

za sve prethodne pod AV se može reći da su išli da mu daju legitimitet ili da se održi parlamentarna demokratija makar u naznakama, ali ove su izgubili.

 

 

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plus bi se tako stvorila mnogo ozbiljnija slika među narodom da se pojavila nova i prava opozicija svim prethodnim vlastima, što bi svim učesnicima dalo vetar u leđa i mnogo više podrške za dalju borbu.

 

Ovako Belom smetao svoj kurac da se ujedini, a Patki što je umešana nacionalistička stranka... Kandiduje se pokret građana na gradskim izborima, da izmeri podršku, za buduće izbore za mis univerzuma

 

U pravu je Elf oko Patke, ozbiljna verovatnoća da je profi osipanje glasova u pitanju

 

ne, ja ne

lepo sam rekao da je izlaznost i broj glasova za opoziciju prošle godine bio veći jer su ponuđeni odgovori bili zanimljiviji od đilasa.

 

makar u bgu jeste većinski opoziciono raspoloženje i ove izbore su izgubili liderčići, svi.

za sve prethodne pod AV se može reći da su išli da mu daju legitimitet ili da se održi parlamentarna demokratija makar u naznakama, ali ove su izgubili.

 

Sami predsednički izbori su atraktivniji za glasanje nego gradski, ne možemo tako grubo da poredimo brojeve kao što je Elf uradio, pa još dodao da ih je opozicija oterala kući xD

I plus ovo što pričaš, SJ shill je bolje uspeo, ali ne baš do kraja, a Đilas je repriza...

 

I jesu liderčići izgubili, ali je komično što su ovi najmanji liderčići najviše krivi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, SNS i SPS su uzeli 50% glasova. Njihove trojanske liste su bile na oko 5%. Da su sve 4 opozicione liste koje su ostale ispod, bile zajedno, opet bi BG bio Vučkov. Da je bila 1 kolona isto. Da je bilo 2 kolone, opet isto. Ne ide ovako. Dokle god njegovi trenutni glasači glasaju za njega, nema od izbora ništa. Dogle god može da izvuče 15 "opozicionih" lista, nema od bojkota izbora ništa. Neki pričaju da se treba boriti za medije i biračke spiskove. Ti su luđi od Radula i Prangije zajedno.

 

Opozicija treba da napravi državu u državi. Paralelni sistem, baš kao što je to uradio i SNS. Da se slože da se ne slažu oko politike, ali da se slažu oko osnovnih ljudksih prava (život, govor, rad, obrazovanje, lečenje) .Ali su levičari i desničari suviše glupi za to, a profi političari (Điki, Šapke...) nemaju baš nikakve koristi od toga.

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto, kad sabereš. Ali ne možemo baš grubo da sabiramo kao što rekoše, jedna kolona bi izvukla više ljudi na glasanje, a i dve kolone bi izvukle više, ovo gore što sam pričao, da je bilo DJB-Dveri-NDBG-Beli.

 

I za vjek i vjekov ću više da cenim Boška i Dveri što su jedini pristali na taj poziv nego ove ostale kojima ne valja fašista, ili ne valja političar, ili kojom već nebulozom da se vodiš pa te speru samo pravila igre i matematika xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ajd pazi računicu, da je bilo sve isto kao sad, samo da su DJB-Dveri-NDBG-Beli nastupili zajedno, vrlo je verovatno da je mogla da se napravi vlast Đilas+Šapić+nova opozicija. Jer sama činjenica da je prava opozicija ujedinjena bi poslala jasnu poruku glasačima da se radi nešto ozbiljno i izvukla više ljudi na glasanje. Mogla bi tako nova opozicija i do 10%.

 

To je korak napred, onda se nova opozicija razvijori po parlamentu i sprovede mnogo bolju kontrolu nad Đilasom i Šapićem nego što može iz ove pozicije. Plus, super je što je DS otišao, i Đilas i Šapić su bolji od Šuletovog DSa.

 

E iz tog ugla gledano, prodali su Beli i Patka i oni su najveći krivci. Pogledajte realno prvi pasus pa kažite, jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto, kad sabereš. Ali ne možemo baš grubo da sabiramo kao što rekoše, jedna kolona bi izvukla više ljudi na glasanje, a i dve kolone bi izvukle više, ovo gore što sam pričao, da je bilo DJB-Dveri-NDBG-Beli.

To ne mora da znači. Jer baš kao što su DJB i Dveri gubili svoje glasače zbog koalicije, sigurno bi Beli i NDMBGD izgubili neke svoje. Možda bi samo jedna kolona imala kakve takve šanse, jer onda bi svi znali zbog čega je to ida se ide na sve ili ništa. Ali to je bilo nemoguće jer DJB sigurno ne bi hteo sa Đilasom, Tadićem i Šapićem, a verovatno ni Beli ni Patka ni Dveri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče stanja u društvu

mnogo veća odgovornost je na profesorima, doktorima nauka, lekarima, nastavnicima, sindikalnim prvacima, nego na ubogom narodu koji radi za 200 evra.

 

Dakle, učeni ljudi koj iveć imaju plate od hiljadu, dve hiljade evrića i prodaju se za još toliko ili ćute uplašeni za svoje položaje.

Kada takvi budu blokirali fakultete i javna preduzeća, pozovu studente na ulice (koji su uvek radi za taj vid jeftinog provoda + nema učenja), onda ćemo da pričamo o serotinji koja krpi kraj sa krajem i ne vidi dalje od hiljadu dinara za kinseke patike za svog klinca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je tačno. Mada nastavnici i lekari takođe jedva preživljavaju, sindikati koji se bore za radnike ne postoje. Profesori ćute zato što nemaju pojma i 80% ih je ostalo na fakultetima preko veze i tuđih radova. Pričali smo o IT-u kao "eliti" u Srbalja, ali to su pretežno likovi koji su do juče pili vino iz tetrapaka ili pivo iz dvolitre, a sad misle da su Kovačević i Kabinet vrhunski proizvodi. Tj. jebe im se za okruženje dok je njima dobro. Slično je i u drugim granama koje danas stoje malo bolje od običnog naroda (pravnici, inženjeri, ekonomisti)

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

To ne mora da znači. Jer baš kao što su DJB i Dveri gubili svoje glasače zbog koalicije, sigurno bi Beli i NDMBGD izgubili neke svoje. Možda bi samo jedna kolona imala kakve takve šanse, jer onda bi svi znali zbog čega je to ida se ide na sve ili ništa. Ali to je bilo nemoguće jer DJB sigurno ne bi hteo sa Đilasom, Tadićem i Šapićem, a verovatno ni Beli ni Patka ni Dveri

 

To je i zato sto su zbunili ljude jer su napali i DSovce koliko su zasluzili (ali u praksi vise nego sto je trebalo pred ove izbore), a ne verujem da bi na kraju odbili varijantu da se istisne SNS.

 

I objave lepo da ce da dele javno sve sto se u gradskoj vlasti desava a imaju pristup, i oni bi bili pravi pobednici, a na sledecim izborima bi imali jos vise podrske, zar ne?

 

Onda bi i pomenuta serotilja stogod razumela, win-win-win

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

@demon seed

 

pod dovoljno glasova mislim na dovoljno da se ima koalicioni potencijal koji moze da ugrozi skupstinsku vecinu. to je jedino bitno, sve ostalo nema mnogo efekta.

 

 

Zbog toga bih voleo na celu djb da vidim nekoga ko će prosečnom biracu biti prihvatljiviji. A radule da ostane u vrhu pokreta, naravno.

 

ako 1) postave anu stevanovic da bude lice stranke, 2) ako joj pruze obuku kako da se jos bolje ponasa u javnim nastupima i 3) ako redovno sa njom rade brifinge, simulacije debata, unajme tim da joj pise govore itd. - ona bi mogla da preuzme veliki deo glasaca opozicije plus deo mladjih biraca i sredovecnih koji u njoj vide "pametno dete". ana ima jacu socijalnu i verbalnu inteligenciju od sase i bolji je materijal da bude lice stranke.

 

ne znam da li vrh djba ne vidi ovo 2 i 3 kao dovoljno vazno, ali cisto sumnjam.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Precenjujemo glasače opozicije. Nisu ni oni baš toliko bistri

 

I ja msilim da bi Ana bila najbolja opcija za novog predsednika stranke, ali mislim da bi zbog toga što je žena, DJB ostao nepopularan kod dobrog dela glasača. Ipak je ženama mesto u kujni

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulecje mi imaginos, odsece me od posta :)

 

I jopet

 

Precenjujemo glasače opozicije. Nisu ni oni baš toliko bistri

 

Što nas vraća na priču o odgovornosti naroda koji sve ovo dozvoljava i endorsuje.

Opozicija bi u tom slucaju mogla bar da kaze da su preduzeli sve sto su mogli, ne znam sta tu ima da se ne razume cak i za stoku, ko bi im od glasaca sve 4 opcije zamerio to. Jedno je kad se spoje dve stranke pa ispadne kontradiktorno, drugo je kad se svi skupe na gomilu, manje se ostavlja prostora za prozivke oko suprotstavljenih ideologija, jasnije bi bilo da je cilj nesto osnovnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne baš - budućnost jedne generacije će nas koštati to što kotrljamo kamen kao Sizif umesto da glasamo prvenstveno protiv najgoreg.

ne. treba zauvek da zavrsimo sa glasanjem za manje zlo, inace cemo se vecno vrteti u krug.

 

svaki put kad jedan olos smeni drugi olos - izgubi se 10 godina energije za promene. treba da postoji na sceni ta "sekta" fanatika koji ne pristaju na kompromise i inisistiraju na postenju. sta god da se desavalo, ta struja je jedna nada. sve ostalo je prevara posle prevare: tadic, vucic, jankovic, djilas i tako u krug.

 

problem ce se ili resiti u korenu (maraton) ili cemo zemlju ostaviti u gorem stanju nego sto smo je zatekli, a nov sloj bogatasa i "elite" ce biti deca karica, tadica, dacica, vucica, djilasa i te ekipe.

 

 

ne može Beli da se uzima za primer

to je kao kad u inostranstvu mačka postane gradonačelnik, pa aj sad da uče svi od mačke

 

njegovi rezultati su rezultat nezadovoljstva građana i zanimljivosti mlađim biračima, ali to je anomalija, a ne put kojim političari treba da idu

 

jebo te koliko je tesko ljudima preneti i najprostiju poruku... jasno sam napisao da beli nije PRIMER kako TREBA da se radi kampanja (i napisao sam da je to jednokratna pojava).

 

rekao sam da je beli dokazao da medijiski mrak nije prepreka da se osvoji, ako nista drugo onda bar 10% glasova i da djb treba da prestane da kuka o medijiskom mraku i poradi na javnom nastupu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tačno o tvojoj poruci se i radi - besmislena je

i mačka gradonačelnik isto pokaže da se može bez ozbiljnog prisustva u medijima

 

Beli je na Fejsbuku, Instagramu, Tviteru i Tjubu šerovan, lajkovan i praćen kao nijedna domaća stranka ili političar, zato što je predstavljao parodiju, zajebanciju

DJB to nisu i nikakvim metodama to neće moći da postignu sve dok se budu držali tema kojima se trenutno bave

kad su njegovi krenuli sa ozbiljnim stvarima, recimo pričama o radu mladenovačke skupštine, vratili su se u anonimnost iz koje su došli

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...