Jump to content

Pogledajte sva ta lica košarkaša s razglednica - SP u košarci, Kina 2019. godina


kuruz

Recommended Posts

14 hours ago, Мајор Гашпар said:

Skola prelomio protiv Srbije. Apsolutno prelomio. Kad je dostignut zaostatak i kad se mislilo da se ide u egal mec, Skola je uzeo stvar u svoje ruke i vezivao poene, kupio skokove.

Ali je imao i podrsku spolja, nije se ocekivalo da sve on sam resava, za razliku od nas.  Da smo i mi imali nekog ko moze da ubode spolja morali bi i oni malo da rasire odbranu i ostave vise prostora u reketu. Jokic je imao veci indeks od Skole na toj utakmici, vise skokova i daleko vise asistencija, za otpilike istu minutazu, uz slican procenat suta iz igre. Dakle, razlika se pravila na spoljnim pozicijama. Sad, jebiga, nisu ni oni naivni da dozvole da im Jokic utrpa 40 poena, sto smo mi ocekivali da ce se desiti. 

Najbolje voditelje je ima B92 dok su prenosili kosarku. Stvarno su profesionalno radili posao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebo indekse, stari znalac je pogadjao i resavao kad se lomilo, napravio razliku u 4/4 i resio mec. Statistiku niko nece pamtiti.

Ne kazem da se pogadjalo spolja, sve to stoji. Ali mi smo tu prednost stigli, ne i prestigli jer je upravo Skola sprecio preokret.

 

Koji b92 voditelji? Vujcin i Ilija Bomba? Ne padaju mi na pamet drugi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, pazi, da ne vredi ne bi ni igrao jos uvek. Ima gomilu iskustva iza sebe, i to reprezentativnog, za razliku od Jokica.  Jest mator, ali ne znaci da ne moze da skoci i pogodi kad treba. Iskustvo je jako bitno u ovakvim utakmicama, jer nije isto igrati NBA i svetsko prvenstvo. Videlo se i na primeru Amerikanaca. Glupo je svaljivati sve na Jokica, kad se ni ovi iskusniji nisu proslavili - Bjelica, Raduljica, Marjanovic, Simonovic ... Bez timske igre nema nista.

 

Da, mislim na Vujcina, a nije ni Ilija los. Po meni daleko bolji nego ona dvojica sa Arene. Oni mi dodju vise kao neki zabavljaci nego sto su zaista strucni. Ove sa RTS-a da i ne komentarisem, osim Sarenca. On je ok, razume se, i zanimljivo je slusati ga, iako ponekad preteruje i ponavlja se .... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 hours ago, LoveHateLove said:

Pa, pazi, da ne vredi ne bi ni igrao jos uvek. Ima gomilu iskustva iza sebe, i to reprezentativnog, za razliku od Jokica.  Jest mator, ali ne znaci da ne moze da skoci i pogodi kad treba. Iskustvo je jako bitno u ovakvim utakmicama, jer nije isto igrati NBA i svetsko prvenstvo. Videlo se i na primeru Amerikanaca. Glupo je svaljivati sve na Jokica, kad se ni ovi iskusniji nisu proslavili - Bjelica, Raduljica, Marjanovic, Simonovic ... Bez timske igre nema nista.

 

Da, mislim na Vujcina, a nije ni Ilija los. Po meni daleko bolji nego ona dvojica sa Arene. Oni mi dodju vise kao neki zabavljaci nego sto su zaista strucni. Ove sa RTS-a da i ne komentarisem, osim Sarenca. On je ok, razume se, i zanimljivo je slusati ga, iako ponekad preteruje i ponavlja se .... 

Jokic je dosao debeo i nespreman i primao je nenormalnu gomilu poena i to kasnivsi za po sekundu za likom koga cuva. Defanzivni skok nam nije ni postojao pred kraj obe utakmice koje smo izgubili, a upravo je njegova nespremnost uticala kljucno na to. Obe utakmice smo jurili rezultat od samog pocetka, kada je on licno gubio lopti kao ceo tim. Ne svaljuje se sve na njega, ali je bio najlosiji u dve kljucne utakmice. Ne mogu da racunam degenericnu igru Gudurica sa svojom zavidnom sekundazom i njega koji je trebalo da nosi igru, a nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Sreta said:

Jokic je dosao debeo i nespreman i primao je nenormalnu gomilu poena i to kasnivsi za po sekundu za likom koga cuva. Defanzivni skok nam nije ni postojao pred kraj obe utakmice koje smo izgubili, a upravo je njegova nespremnost uticala kljucno na to. Obe utakmice smo jurili rezultat od samog pocetka, kada je on licno gubio lopti kao ceo tim. Ne svaljuje se sve na njega, ali je bio najlosiji u dve kljucne utakmice. Ne mogu da racunam degenericnu igru Gudurica sa svojom zavidnom sekundazom i njega koji je trebalo da nosi igru, a nije.

Jasno je kako je moguće iskoristiti Jokića da pravi ludačke brojke kakve je imao u Play-offu, iskopirati igru Denvera i skupiti isti profil igrača (kao u Denveru) oko njega. Djordjević to nije želeo, pa ne znam zašto bi Jokić bio kriv zbog toga? On izgleda debeo i nespreman od kada ga pratimo, to nije ništa novo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 minutes ago, Srbin Hamza said:

pa nije to FIBA Manager tebra

Naravno da nije 🙂 To je bilo ugrubo, ali je bilo izvodljivo i sa našim igračima (ne samo ovim pozvanim). Uglavnom, Djordjević se (očekivano) odlučio za neku svoju taktiku, vratio ga na 4. na skoro svim utakmicama i nije bazirao igru na njemu. Što je isto legitimno, ali neuspeh (prevenstveno zbog očajne USA) prebacuje ne taktiku i trenera, ne toliko na igrače...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

13 hours ago, kuruz said:

Kovačić je najgori komentator na planeti, raduhe bih slušao Dendu
Vujčin je takođe tu negde

Posto su obojica bili, ili su jos uvek, tamo neki portparoli u Zvezdi, nisam ni ocekivao nista drugo nego da ih popljujes :)  

Dobro, Kovacic ume da se napali, ali Vujcin je ok.  

Edited by LoveHateLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...