Jump to content

Zdravlje i sve vezano za Zdravlje


bo88gdan

Recommended Posts

Tema za mene 👵 Da li neko ima iskustva sa Centrom za glavobolje?

Imam migrene od 12-13. godine i nekako sam navikla da živim sa njima, ali u poslednjih dve-tri godine ih prati mučnina koju teže podnosim nego bol

Uz to, javila se nova vrsta (naravno odmah sam konsultovala dr Google i rekla bih da je klaster/hipnička glavobolja) koja me bukvalno probudi u pola noći i probada mi mozak jedno pola sata-sat po nekoj mojoj proceni

Da se ožučiš

Treba mi neki dobar neurolog da me ne odjebe na genetiku i savete da se manje stresiram 😁

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

16 hours ago, Sreta said:

Bas cu pitam caleta za Barlow da me izupucuje, da ne citam wikipedije.

Rekao mi cale ovim tempom, jos 7-8 godina max, ja se jos kurcio da potpisujem 65.

https://drvelicki.com/saveti-i-preporuke/sindrom-barlov-prolaps-mitralnog-zaliska

 

Pitaj ga sta misli o nastavku moje sporske karijere? Da li ima smisla da se vracam u teretanu umereno i ponekad na kik boks?

6 hours ago, Antikristina said:

Tema za mene 👵 Da li neko ima iskustva sa Centrom za glavobolje?

Imam migrene od 12-13. godine i nekako sam navikla da živim sa njima, ali u poslednjih dve-tri godine ih prati mučnina koju teže podnosim nego bol

Uz to, javila se nova vrsta (naravno odmah sam konsultovala dr Google i rekla bih da je klaster/hipnička glavobolja) koja me bukvalno probudi u pola noći i probada mi mozak jedno pola sata-sat po nekoj mojoj proceni

Da se ožučiš

Treba mi neki dobar neurolog da me ne odjebe na genetiku i savete da se manje stresiram 😁

 

Mozda ne unosis dovoljno vode?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 hours ago, Antikristina said:

Tema za mene 👵 Da li neko ima iskustva sa Centrom za glavobolje?

Imam migrene od 12-13. godine i nekako sam navikla da živim sa njima, ali u poslednjih dve-tri godine ih prati mučnina koju teže podnosim nego bol

Uz to, javila se nova vrsta (naravno odmah sam konsultovala dr Google i rekla bih da je klaster/hipnička glavobolja) koja me bukvalno probudi u pola noći i probada mi mozak jedno pola sata-sat po nekoj mojoj proceni

Da se ožučiš

Treba mi neki dobar neurolog da me ne odjebe na genetiku i savete da se manje stresiram 😁

 

Snaja ima migrene, isla tamo. Kaze sa je generalno zadovoljna. 

Jes probaja alternativne pristupe, ima ona traka/kapica sto se stavi na glavu, ima i na AliExpress, to su navodno probale koleginice neke sa migrenama i kazu da im je mnogo bolje. 

 

@bo88gdan 

Jel ti se to ustanovilo posle kovida?

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 hours ago, Zen said:

 

 

@bo88gdan 

Jel ti se to ustanovilo posle kovida?

Pa jeste, ali mislim to je fizicki kvar koliko se ja (ne)razumem

sjeban mi je nepovratni ventil na srcu

e sad dal je korona bila neki okidac mog stanja

nije mogla da izazove ona ovo sranje? Ili jeste?

14 hours ago, Antikristina said:

Minimum 2l, nije to

Doduše, jedem često sir u poslednje vreme, to isto trigeruje

pa malo je 2l na toliku devojku 

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 minutes ago, Antikristina said:

Kažem minimum, i nije malo... Dok radim sedim i ne treba mi puno... Uveče pešačkim i pijem više ali definitivno imam naviku da stalno pijuckam vodu, nije to 

Znam ljude koji vodi ne piju uopšte a nikad ih glava ne boli 🤣

 

Pa da ali ti andegdotalni primeri nisu reprezent sire populacije

sto vise vode to bolje

i to samo voda

eventualno limunada bez secera 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko su bese doktori medicine na forumu, Melinda i Grob?

 

Navodno je kovid mnogima okinuo neka stanja za koja su imali predispozicije, a koja bi "prirodno" fasovali dosta kasnije u zivotu. Bar sto sam cula od mojih frendova medicinara. Sad, nisam relevantna da drvim o tome. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

7 hours ago, Zen said:

Ko su bese doktori medicine na forumu, Melinda i Grob?

 

Navodno je kovid mnogima okinuo neka stanja za koja su imali predispozicije, a koja bi "prirodno" fasovali dosta kasnije u zivotu. Bar sto sam cula od mojih frendova medicinara. Sad, nisam relevantna da drvim o tome. 

Ima logike da jeste, plus ogromna kolicina stresa koju sam od prosle godine izdrzao 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam par bildera sa sportskim srcem, oni i dalje vežbaju...

jedan moj drugar ima migrene, njemu pomaže praćenje Hubermanovih uputstava. generalno spavanje, hrana, svetlost i ostale stvari koje preporučuje

isto tako ekspreimentiše sa kreatinom,, koenzimom Q10, mislim da svašta nešto isprobava

kofein ublažava migrenu kad tek počinje i slično

ali ništa nije konačno rešilo, sem da možda hormonalni disbalansi to izazivaju i da kada se hormoni malo ustale posle 30. godine možda se prorede migrene kod nekih

Share this post


Link to post
Share on other sites

11 minutes ago, Dinarski Ratnik said:

Dešava li se ikom ovdje da se probude usred noći bez nekog jasnog razloga i da im bude teško da opet zaspu? Ne mogu se sjetit zadnjeg puta kad sam spavao 8 sati bez prestanka.

Mogu samo iz licnog iskustva da pricam 

- moguce da ti se portemetio cirkardijalni ritam, narocito ako se budis u slicno doba. 

Moguce resenje toga, menjaj kad lezes na spavanje i kad se budis, opciono uvedi popodnevni powernap od 20min. Promenu teraj bar 5-6 dana da vidis ima li razlike.

- cesca opcija, pod stalnim si stresom i konstantno premoren, kada se dusa i telo 🤣 minimalno odmore, dovoljno da izadjes iz kome, setis se briga i sram te bilo kako mozes da spavas onda 

Resenje, radi na uzroku stresa, prpbaj nikoga da ne ubijes, meditacija, borilacke vestine, izbacivanje stresa jel. Takodje, probaj da se opustis pre spavanja, meditiraj ili citaj popa sata neku knjigu nemij samo da blejis u ekran. 

- sjebana ishrana

Vodi dnevnik sta jedes i u koje vreme, analiziraj, vodi racuna kpliko i kada pijes vode, narocito pre spavanja. Cesto se ljudi bude ako je opterecen zeludac. Pij blagi caj sat pred spavanje, tipa nana za stomak ili kamilica. 

 

Ima i onih fora, melatonim, valerijana (ovo mene radi), sleeping pills... Nisam probala, sem valerijane niti imam zelju.

Na kraju, sve je stres i svi cemo dumremo 🤘

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Zen said:

narocito ako se budis u slicno doba. 

Nema nekog obrasca po tom pitanju. Uglavnom legnem u 22h (nedavno sam krenuo da ležem i ranije) i probudim se bilo kad između 12 i 4. Nakon toga, mogu zaspat jedino na po oko 20min pa se opet probudim, i tako periodično sve do jutra.

2 hours ago, Zen said:

cesca opcija, pod stalnim si stresom i konstantno premoren

Ne baš. Pokoji dan zna bit naporan zbog puno posla, al se ne dešava redovno. A van toga radim Wim Hof metod, hladan tuš itd.

2 hours ago, Zen said:

Cesto se ljudi bude ako je opterecen zeludac.

E ovo već može da bude. Budem zauzet tokom dana pa mi večera bude osmah prije spavanja pa to može bit problem. Hvala puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 hours ago, Dinarski Ratnik said:

Dešava li se ikom ovdje da se probude usred noći bez nekog jasnog razloga i da im bude teško da opet zaspu? Ne mogu se sjetit zadnjeg puta kad sam spavao 8 sati bez prestanka.

desava mi se 

u 3 se budim u 90% slucajeva

tada zaspim relativno brzo

ako se probudim u 5 nema sanse da zaspim do 6 a onda vec moram da ustanem na posao

tako da je to sranje zivo 

2 hours ago, Zen said:

Mogu samo iz licnog iskustva da pricam 

- moguce da ti se portemetio cirkardijalni ritam, narocito ako se budis u slicno doba. 

Moguce resenje toga, menjaj kad lezes na spavanje i kad se budis, opciono uvedi popodnevni powernap od 20min. Promenu teraj bar 5-6 dana da vidis ima li razlike.

- cesca opcija, pod stalnim si stresom i konstantno premoren, kada se dusa i telo 🤣 minimalno odmore, dovoljno da izadjes iz kome, setis se briga i sram te bilo kako mozes da spavas onda 

Resenje, radi na uzroku stresa, prpbaj nikoga da ne ubijes, meditacija, borilacke vestine, izbacivanje stresa jel. Takodje, probaj da se opustis pre spavanja, meditiraj ili citaj popa sata neku knjigu nemij samo da blejis u ekran. 

- sjebana ishrana

Vodi dnevnik sta jedes i u koje vreme, analiziraj, vodi racuna kpliko i kada pijes vode, narocito pre spavanja. Cesto se ljudi bude ako je opterecen zeludac. Pij blagi caj sat pred spavanje, tipa nana za stomak ili kamilica. 

 

Ima i onih fora, melatonim, valerijana (ovo mene radi), sleeping pills... Nisam probala, sem valerijane niti imam zelju.

Na kraju, sve je stres i svi cemo dumremo 🤘

 

Najvece sranje je besomucno gledanje u telefon pred spavanje

poremetilo nam je mozak i ceo ciklus spavanja svima 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za valjani san meditacija je ključna!

I nema ništa bez osam do deset sati hrkalovića. Zimi i do 12...

Npr. kad legnem u tri, a ustanem u sedam, onda celog dana energije nemam... te bude prisutan blagi i neugodni bol u predelu grudnog koša...

Ukoliko baš neće san na oči, opredeli se da zadaviš nekog po mračnim haustorima... Onda spavaš ko zaklan garantovano...

Ima i ona vojna tehnika da olabaviš sve ekstremitete, zamišljaš kako plutaš po vodi, prebrojavaš uzdisaje...

Dešava se da poštenom čoveku i noćno močanje (u kupatilu - ne u posteljini) poremeti san, te posle toga ne može da zaspi...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 12/6/2023 at 10:05 AM, Dinarski Ratnik said:

Dešava li se ikom ovdje da se probude usred noći bez nekog jasnog razloga i da im bude teško da opet zaspu? Ne mogu se sjetit zadnjeg puta kad sam spavao 8 sati bez prestanka.

Probaj da piješ magnezijum glisinat pre spavanja, on opušta pa bi trebalo da ti pomogne da zaspiš i nadam se vežeš što više sati sna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 11/27/2023 at 1:28 PM, Antikristina said:

Tema za mene 👵 Da li neko ima iskustva sa Centrom za glavobolje?

Imam migrene od 12-13. godine i nekako sam navikla da živim sa njima, ali u poslednjih dve-tri godine ih prati mučnina koju teže podnosim nego bol

Uz to, javila se nova vrsta (naravno odmah sam konsultovala dr Google i rekla bih da je klaster/hipnička glavobolja) koja me bukvalno probudi u pola noći i probada mi mozak jedno pola sata-sat po nekoj mojoj proceni

Da se ožučiš

Treba mi neki dobar neurolog da me ne odjebe na genetiku i savete da se manje stresiram 😁

 

Za glavobolje najbolja je marihuana. Zvekni jedan dzoint oko 8-9 uvece i spavaces kao beba. Ja dnevno pijem 1 dcl vode i glava me nikada ne boli mada cu mozda umreti od žeđi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...