Jump to content

Divlje Jagode


Recommended Posts

Lepo je sto ima jos onih koji cene Cehin doprinos bendu. :pivopije:

 

Tigre, da nisi moderator, dala bih ti plus. :D

 

Elem, ovaj album se meni zaista cini 'najiskrenijim' od celog njihovog opusa.

Uopste ne zvuci kao da je pisan da zadovolji publiku, vec samog autora, sto je po meni, smisao muzike. :rolleyes:

Edited by AuroraFallen
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se.

Jedan od razloga sto volim "Divlje jagode" je i taj sto im je svaki album prica za sebe, poseban, na svoj nacin dobar. Neupuceni verovatno ne bi ni povezali da se radi o istom bendu kada cuju npr. "Dinamit", "Mrak za dvoje", "Sto vijekova" i "Dobro dosla ljubavi", pa ipak uz sve te silne promene pevaca, postava, recimo i stilova, uvek je to bilo nesto u sustini vredno i najbolje pokazuje koliko je Zele, zapravo, od samog pocetka povlacio dobre poteze i zasto je taj covek, kad se sve sabere i oduzme, dusa "Jagoda". Njegova istrajnost u celoj prici omogucava da mu se oprosti odugovlacenje sa novim pesmama i kenjkanje oko izbora vokala. :lol:

U jednoj od epizoda emisije "Rockovnik" govorio je malo o citavom "slucaju London", vidi se koliko ga je Alen razocarao i ta gorcina je razumljiva, ali, istovremeno je jako dobro sto to nije poremetilo bend nego su pokazali da i bez njega mogu da funkcionisu tolike godine, sa kakvim god i kolikim god prekidima. :muzicar:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao u subotu Divlje jagode u Bijeljini. Bili su hedlajneri tog velikog koncerta, svirali su dva sata, u poredjenju sa ostalim bendovima zvuk i lightshow su im bili definitivno podredjeni, da se ipak zna ko su zvijezde veceri :haha: Odsvirali su bas dosta pjesama, tesko mi je sada svih se sjetiti. Mislim da ih nisam gledao od jula 2008., pa nisam znao sta da ocekujem u setlisti. Kao iznenadjenja za mene bih naveo to sto su odsvirali "Morrison", "Šampioni" i instrumental "Magic Love" sa Zeletove solo ploce. Ni ovaj put ne cuh "Metalne radnike" uzivo, nazalost. Ostalo su uglavnom bili sve veliki hitovi, ukljucujuci i onih nekoliko balada. Na vokalima se smjenjuju i dopunjavaju Marko Osmanovic, koji sada svira i gitaru, i Ćeha.

 

Prije njih svirali jos i bendovi Testera (iz Bijeljine), EKG (Mladenovac, btw vrlo dobro momci sviraju), jedan bend kome ne znam ime, Santos Brothers Band i naravno Kraljevski Apartman, koji je svirao samo 45 minuta. I pored toga, bili su veoma dobri! :rockdevil:

Veoma slaba posjeta, plafon 1000 ljudi na stadionu, a ulaznica nije bila puno skupa (10 KM = 500 din)

 

Edit:

Prebacujte ovu temu na Rock & Hard Rock, tamo joj je mjesto at least, vidim da ima tamo jos nekih domacih bendova.

Edited by Runner

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Veoma slaba posjeta, plafon 1000 ljudi na stadionu, a ulaznica nije bila puno skupa (10 KM = 500 din)

 

Bas slaba poseta, ne mogu da verujem da nisu skupili vise ljudi... Jbg, ipak nisu vec dugo nista izdali, a cesto sviraju tezga svirke, tipa moto-susreti, pa su se ljudi zasitili... :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidis, svirali su i Hellison, njih sam zapamtio, ali zaboravio pomenuti, a bio je jedan drugi bend cije ime ne znam. :haha: :haha: Ma nebitno, na kraju. Inace, pocetak koncerta je puno kasnio, pa je vecini ovih support bendova skracen nastup, neki su svirali samo 3-4 pjesme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zele magare dosao limuzinom :D

Dobar koncert , Jagode sam vidjao i u boljem izdanju .

Organizacija do zla boga losa , katastrofalna , morao sam da cekam KA da udjem sa njima kombijem iako sam platio kartu , neka pametna budala je smislila da gledamo koncert sa 50 m od bine ... Jebes rok koncert sa tribina .

Zato sam i propustio par bendova , mada sam cuo da su prasili Sepulturu , SMF i slicno . Santos Brothers me iskreno nije odusevio , EKG solidan , dobra svirka , autorske stvari malo beze od usiju . Publika nije bila pretezno rokerska , ali je bila dobra . Neko se na kraju setio da nema smisla da publika bude na tribinama i tada je atmosfera postala dosta bolja . Poneki panduri su me oslovljavali sa 'Druze' pa sam shvatio kolko ima sati :D

Sve u svemu dobar provod , ali za neku slicnu manifestaciju ili vecu , obavezno novi ljudi da se pobrinu . Bjeljina je super grad .

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jagode nastavljaju po starom . Gledao sam u Pazovi pre neki dan i iskreno iznervirao sam se . Na stranu to sto izvode uglavnom hitove za sire mase , ali Zele svaku solazu improvizuje , izdrka i zasere . Na nekim pesmama cak menja i ritam . Nek jede govna bas , boli me kita da li se smorio posle sto godina isto da svira , ali hocu da cujem ono sto sam navikao na ploci i uzivo . Marko odlican , Nasko takodje ... Damjan iz Demethera na klavijaturi prilicno osvezenje , ali i ne dobija neki prostor . Mora novi materijal pod hitno !

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Bio Zele u "Beogradskoj hronici" veceras, promovisao spot verovatno, a rece i da ce do proleca zavrsiti album.

A pesmica, ovako u celini, nije losa. Slazem se sa Divljim Tigrom, muzika je bolja od teksta, koji ipak prilicno "smrdi" na neke ranije balade. Hocu reci- onako, klise je.A Marko odlicno peva.

Edited by Crna_Dama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo naletio da kazem koju. Ne otkazujem u zadnje vrijeme, shvatio da nemam kome. Kod tebe, pravis li i sviras i dalje one uzasne i neinventivne pjesme sa Orozom?

 

Batalio je to, sada je poster boy jedne pro-mađarske separatističke stranke, i to radi džaba, iz ubjeđenja.

 

Novi spot. Muzika je dobra, ali mi tekst ne sviđa. Ženska je mnogo lepa.

http://www.youtube.com/watch?v=8973QX7nW4c

 

Evo njen profil, pa joj možeš i lično to saopštiti: http://www.facebook.com/milicasehovac :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo naletio da kazem koju. Ne otkazujem u zadnje vrijeme, shvatio da nemam kome. Kod tebe, pravis li i sviras i dalje one uzasne i neinventivne pjesme sa Orozom?

 

Pa koliko si ljudi zajebao i pokrao,nije ni cudo kako vise nemas koga zajebati.Nisu ljudi bas tolike budale.Ma kakvi,digao sam ruke.Nema poentu raditi posteno,ne isplati se,sve pokupite vi prevaranti,"borci za scenu".

 

Batalio je to, sada je poster boy jedne pro-mađarske separatističke stranke, i to radi džaba, iz ubjeđenja.

 

Pa gde si bre prasac,sta ima?Smrdis na loj?

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...