Jump to content

Divlje Jagode


Recommended Posts

jesam nesto malo preko radija...lepo je to sto se toni vratio,ali mislim da je pero ipak bio bolje resenje za njih...naravno,alen je najbolji,jebiga...

pricao sam sa zeletom o svemu i svacemu,a rekao je da na jesen treba da izadje novi album...sad,ne znam kako sad ide to,posto je pero otisao...

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha,slazem se sa tobom da je Alen bio najbolji....Mislim,od svihg dosadasnjih pevaca koji su bili u "Divljacima",njega najvise gotivim....I mislim da je on vise pristajao Jagodama nego Dugmetu,i vise metalu nego narodnjacima,al dobro....Jebi ga.. wallbash.gif Bila sam na koncertu Dugmeta na Hipodromu,i stvarno,Alen je mnogo dobar pevac i uzivo,steta sto je napustio rock....

 

 

A ja nikad nisam nesto preterano volela Tonija,dobre pesme su oni imali sa njim,narocito volim album "Stakleni hotel",ali...ne znam,nije mi on nesto....Bio je Pero dobar. icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Edited by Metal girl

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma tifa je morao da se cuva,jer mu je u sarajevu pukao glas,pa nije smeo da se ispucava previse...bar ja tako mislim...

ima tifa solo album na kojem svira zele i valjda jos neko iz jagoda,ne secam se tacno...pesma 'kap po kap' je tifina pesma koju je zele pravio,pa je uzeo za sebe...

koji je tebi omiljeni album jagoda? icon_mrgreen.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko mi je da se odlucim....recimo da mi je omiljeni album "Carobnjaci", sa Alenom,zbog nekih premoćnih stvari...pa onda volim "Stakleni hotel",pa "Vatra"(taj sa tvoje slike!)-posebno stvar "Dinamit"....eto.A ti?!? icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

 

I ja mislim da je "Kap po kap" bolja u verziji "Divljaka" nego Tife.Moja ortakinja obozava Tifu.Pre par godina mi je pustila njegovu pesmu ("Duge kise jesenje"),bas kada se pojavio i album "Jagoda"!Onda sam skontala da su to dve iste stvari....ali,jebiga,ne volim ja one fore sa harmonikom sto je Tifa ubacio u pesmi,ja sam za gitaru! musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko mi je da se odlucim....recimo da mi je omiljeni album "Carobnjaci", sa Alenom,zbog nekih premoćnih stvari...pa onda volim "Stakleni hotel",pa "Vatra"(taj sa tvoje slike!)-posebno stvar "Dinamit"....eto.A ti?!? icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

 

I ja mislim da je "Kap po kap" bolja u verziji "Divljaka" nego Tife.Moja ortakinja obozava Tifu.Pre par godina mi je pustila njegovu pesmu ("Duge kise jesenje"),bas kada se pojavio i album "Jagoda"!Onda sam skontala da su to dve iste stvari....ali,jebiga,ne volim ja one fore sa harmonikom sto je Tifa ubacio u pesmi,ja sam za gitaru! musik19.gif

ja volim bas sve albume,svaki je specifican na svoj nacin,sta da ti kazem...'labude kad rata ne bude' je extra album,jeste baladerski,ali je stvarno svetski uradjen,nema sta...naravno,ona 3 alenova su keva...jedino mi se malo manje svidjaju prvi i drugi,mada i na njima ima extra pesama icon_da.gif ...

tifina verzija pesme je isto cool,samo kada bi izbacio harmoniku,bila bi jos bolja...nemam nista protiv harmonike,ali ne ide taj instrument uz tu pesmu,jebiga

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja volim bas sve albume,svaki je specifican na svoj nacin,sta da ti kazem...'labude kad rata ne bude' je extra album,jeste baladerski,ali je stvarno svetski uradjen,nema sta...naravno,ona 3 alenova su keva...jedino mi se malo manje svidjaju prvi i drugi,mada i na njima ima extra pesama icon_da.gif ...

tifina verzija pesme je isto cool,samo kada bi izbacio harmoniku,bila bi jos bolja...nemam nista protiv harmonike,ali ne ide taj instrument uz tu pesmu,jebiga

Ma,u pravu si. icon_rockdevil.gif Ja volim svaki njihov album.Recimo "Sto vijekova" je odlicno otpevan.... musik20.gif

 

Svidjaju ti se sva TRI Alenova albuma...A cetvrti ti se ne svidja?!? musik19.gif Znas na koji album mislim-poslednji sa Alenom-"Wild strawberries",izdat u Engleskoj.STRAVA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Bas je svetski!Ono,svi kao zameraju na tom albumu Alenov los engleski,al meni licno ne smeta.....Super album,majke mi! icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif Nemoj mi reci da nisi znao za taj album?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko mi je da se odlucim....recimo da mi je omiljeni album "Carobnjaci", sa Alenom,zbog nekih premoćnih stvari...pa onda volim "Stakleni hotel",pa "Vatra"(taj sa tvoje slike!)-posebno stvar "Dinamit"....eto.A ti?!? icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

 

I ja mislim da je "Kap po kap" bolja u verziji "Divljaka" nego Tife.Moja ortakinja obozava Tifu.Pre par godina mi je pustila njegovu pesmu ("Duge kise jesenje"),bas kada se pojavio i album "Jagoda"!Onda sam skontala da su to dve iste stvari....ali,jebiga,ne volim ja one fore sa harmonikom sto je Tifa ubacio u pesmi,ja sam za gitaru! musik19.gif

Veoma gresis, taj deo je u originalu iskonponovan na harmonici da bi ga zele kasnije prebacio na gitaru gde zvuci mnogo losije. Inace taj Tifin album bi se mogao okarakterisati kao album jagoda jer su prateci bend pored zeleta cinili nasko i zlatan cehic i naravno tifa sa onim mocnim vokalom daleko ubedljivijim od pere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Metal girl - znam za album na engleskom,naravno,nego nikako da nabavim magic love...a zato imam neke retke singlove,'nemam nista protiv','bice bolje' i tako to icon_rockdevil.gif

@VEPAR - pazi,po mom misljenju tifina verzija bi bila mnogo mocnija da je ono odsvirano na gitari...meni ta harmonika kvari taj neki hard rock feeling,ali jebiga,sta ces....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da vam se pridruzim na temi mog omiljenog benda-pored Dugmeta...

Slazem se sa vama da su super...naravno

A sto se tice pesme "Kap po kap" lepsa mi je u verziji Jagoda. Mozda zato sto sam navikla na nju-prvo sam cula tu verziju pa tek onda Tifinu.

Nisam znala da je Zele levoruk!?

A imala sam priliku da vidim... icon_rolleyes.gif

Album izlazi na jesen?! TO bi bilo super! Ja sam mislila da ce tek pocetkom iduce godine.

 

Pozdrav za Metal girl!

Edited by Vampireli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta harmonika je bila fazon a iza nje kao ritam pici gitara samo tako, i sve komletno bolje zvuci nego ova nova verzija jer se cuju i klavijature a tu su Nasko i Ceha koji su mnogo bolja ritam sekcija nego ova danas. Produkcija je mnogo bolja u originalnoj verziji kao i sam Zele koji je oduvek bio poznat po odlicnim i karakteristicnim farbama sto na ovom poslednjem albumu i nije prikazao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma,ja i dalje mislim da je bolja verzija sa gitarom..... biggrin.gif A ni ja ne mogu da nadjem album "Magic love"...samo dve pesme sa tog albuma imam....inace,sve ostale albume "Divljaka" imam.... icon_da.gif

 

 

Pozdrav za Vampireli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! icon_rockdevil.gif Sestro,super sto si se uclanila!

 

E,to je moja gore pomenuta ortakinja sto je upoznala Zeleta. musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vampireli,sestro,mnogo ti hvala za ovo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Sto ne rece ranije?!?Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee,nemoj da se naljutim na tebe! biggrin.gif

 

 

Ja sam Jagode pocela da slusam jos u osnovnoj skoli...Negde u 5.-6.razredu....KaKO?!?Pa,iskreno-prvi rock bend koji sam pocela da slusam bilo je Bijelo dugme.....Ispalila sam se na glas Alena Islamovica,i kad sam saznala da je on pevao i u Divljim jagodama,resila sam da ih cujem....Ostalo je "istorija"..... icon_rockdevil.gif Uz Jagode sam provalila heavy-metal,i zavolela zestoki zvuk,pa otkrila jos puuuuno dobrih bendova... icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif I tako sam ja sa 13 godina,dok su moji drugovi iz razreda slusali Djoganija i ostala govna,slusala "Motore"..... musik20.gif U to vreme stariji brat je poceo da svira gitaru, musik19.gif pa me i on zarazio teskim zvukom,mada sam prvenstveno sama sve otkrila....I tako.....Od tada sam jaako srecna! icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, Neso pozdrav i za tebe icon_wink.gif

A i ja sam tek sad videla da ima da se skine taj album.

Pa cim sam videla da ima da se skine, ja sam vas obavestila icon_smile.gif

 

A ja sam Jagode pocela da slusam isto cim sam saznala da je Alen bio clan.

A za Alena sam cula kada je bio u Dugmetu i onda mi se jako svideo. Pa Isidora, ista prica kao i tvoja icon_wink.gif

 

A sada ucim da sviram na gitari Turski mars!

Ma Zele je super gitarista! musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, Neso pozdrav i za tebe icon_wink.gif

A i ja sam tek sad videla da ima da se skine taj album.

Pa cim sam videla da ima da se skine, ja sam vas obavestila icon_smile.gif

 

A ja sam Jagode pocela da slusam isto cim sam saznala da je Alen bio clan.

A za Alena sam cula kada je bio u Dugmetu i onda mi se jako svideo. Pa Isidora, ista prica kao i tvoja icon_wink.gif

 

A sada ucim da sviram na gitari Turski mars!

Ma Zele je super gitarista! musik19.gif

jesi ti ona na alogiji sto je pricala sa zeletom na kraju,da ucis gitaru i da sviras 'krivo je more'?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...