Jump to content

Divlje Jagode


Recommended Posts

Sad slusam zadnji album OD NEBA DO NEBA. Nije metal, al mi se mnogo svidja. Ovako bi verovatno zvucali Osvajaci da nisu poceli da sviraju turbo folk biggrin.gif Ima pesama kao sto je Kap Po Kap koje su malo zesce, a ima nekoliko akusticnih brzih pesama koje su stvarno odlicne. Dobrodosla Ljubavi i Pishi Mi su genijalne ... po stilu mozda lice na neki Bon Jovi senzibilitet, ali su stvarno strasni hitovi. Produkcija je fenomenalna, jer je mixovana u Kanadi a radjeno je ponesto i u Austriji cini mi se ... Ima da se nadje i kod nas. Ne znam koliko su metal fanovi spremni da izdvoje lovu za ovaj originalni disk, ali ljubitelji hard rocka i YU zvuka bi trebali da imaju ovaj album. Voleo bih kad bi kod nas bilo ovakvih bendova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...

Divlje Jagode su za mene sigurno najbolji domaci bend.

Imam sve njihove albume osim zadnjeg tako da mogu da potvrdim da su

Divlje Jagode heavy bend.To su dokazali jos davne 1978 godine sa svojim prvim albumom.Mada su sa njega najbolje prosle balade

"Krivo je more" i "Jedina moja" album sadrzi i par dosta zestokih pesama

narocito za ono vreme......(davno beshe.....

 

Divlje Jagode_1978

Stakleni Hotel_1981

Motori_1982

Carobnjaci_1983

Vatra_1985

Wild Strawberries_1987

Konji_1988

Sto Vjekova_1996

i sad ovaj novi......

 

zaboravio si album ,,labude kad rata ne bude,, iz 1993

novi se zove ,,od neba do neba,, .

album,,konji,, je zakon. tifa je najbolji pevac kog je ovaj bend imao.

uz jagode nas naj.bend iz tog vremena je KERBER.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

u ex-yu rock enciklopediji koju je napisao Petar Janjatovic pise da je David Coverdale ponudio Zeletu Lipovaci da svira gitaru u Whitesnake jos 80-i neke, ali da ga je Zele odbio zato sto je zeleo da se posveti Divljim Jagodama

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
u ex-yu rock enciklopediji koju je napisao Petar Janjatovic pise da je David Coverdale ponudio Zeletu Lipovaci da svira gitaru u Whitesnake jos 80-i neke, ali da ga je Zele odbio zato sto je zeleo da se posveti Divljim Jagodama

Moze biti, onda bi zele izgubio Jagode.. a u Snake u bi bio mozda privremeni gitarista....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze biti, onda bi zele izgubio Jagode.. a u Snake u bi bio mozda privremeni gitarista....

Био би сигруно само пролазни гитариста. не би он могао са Кавердејлом. Не иду два ега један до другог никако.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...
u ex-yu rock enciklopediji koju je napisao Petar Janjatovic pise da je David Coverdale ponudio Zeletu Lipovaci da svira gitaru u Whitesnake jos 80-i neke, ali da ga je Zele odbio zato sto je zeleo da se posveti Divljim Jagodama

Tacno.

 

musik19.gifmusik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

EVO,DA OSVEZIM MALO OVU TEMU....STA DA KAZEM ZA MOJI OMILJENI "DOMACI" BEND?SAMO MOGU DA SEREM KAKO SU DO JAJA...FALI MI NEKOLIKO NJIHIVIH SINGLOVA SA POCETKA KARIJERE,NE VERUJEM DA SU NESTO POSEBNO,ALI IH TREBA IMATI SVAKAKO.I ZELETOV ALBUM "MAGIC LOVE" MI FALI.DODUSE,NA TOM ALBUMU JE ISTA TADASNJA POSTAVA JAGODA BILA,PA MI I NIJE NESTO JASNO STO JE HTEO SOLO ALBUM.BIO SAM NA 2 PROMOCIJE JAGODA U BUSU I BILO JE COOL icon_da.gif .IMAO SAM PRILIKE DA PRICAM SA ZELETOM I DA SLUSAM NJEGOVE INTERVJUE.COVEK JE SKROZ MIRAN I OPUSTEN I STRPLJIV STO SE TICE NOVINARA I DOSADNIH FANOVA KOJI MU TRAZE AUTOGRAME I TAKO TO.CUO SAM DA SE VRATIO TONI U GRUPU I DA SU BILI NA AMERICKOJ TURNEJI SA NJIM.BTW.,NASTUPACE NA GITARIJADI!!!TO MORA DA SE GLEDA! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...