Jump to content

Divlje Jagode


Recommended Posts

Ma meni je Zele super!

Uopste nisam verovala da ce pricati sa nekim od fanova! kad ono... icon_smile.gif

I tako mi je sad neverovatno sto posle toliko godina jos uvek nije oprostio Alenu! icon_cry.gif

da,slusao sam na promociji kad je davao intervju za novine,bas je pricao o alenu i to kako mu ne bi oprostio...ipak ih je zajeb'o zesce... icon_sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,ovako....Alenov rad u Jagodama stvarno gotivim,i njegov glas,i sve to....Pa,volim ga i u Dugmetu....Ali,da se razumemo,ja smatram da je on bolje pristajao za Jagode nego Dugme,i bolje za metal i rock,nego za narodnjake ! icon_evil.gif I jako me nervira sto se prodao,jebiga,znam ja da on mora od necega da zivi,ali ima toliko ljudi koji su nastavili da furaju svoje,nisu otisli u "Grand" zbog love! evotigana.gif

 

Mislim da je Alen zesce sjebo stvar napustanjem Jagoda....Pa,vidite gde je sad!Ja uopste ne pratim njegov rad od napustanja Dugmeta,iskreno,nisam cula nijednu njegovu pesmu iz solo karijere,ali sudeci po pricama drugih ljudi,mislim da se sve to ne razlikuje puno od famoznog "Lopova"!

 

 

I zbilja mi je zao sto je propao tako kvalitetan pevac,ali ne opravdavam njegov odlazak iz dva pomenuta benda,sam je kriv,ja stajem na Zeletovu stranu! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li vi znate da je Alen 1986 ziveo sa zenom u zagrebu i da nisu imali ni dinara jer su Jagode u Londonu pale u minus, te da mu je zena bila trudna i da su jedva sastavljali kraj sa krajem. I onda se pojavila Bregoviceva ponuda koja ga je spasila bede. Da sam ja bio na njegovom mestu prihvatio bih i goru ponudu samo da spasim sebe i svoju porodicu i veoma bi me bolelo dupe sto sam pre toga bio Metalac ili sta vec.

A o tome koliko je Alen bio dobar za dugme svedoci i sledeci dogadjaj kada su se 1986 Tifa i Bregovic sreli u nekoj sarajevskoj diskoteci i kada ga je bregovic molio da se vrati u bend jer mu Alen upropascava pesme koje je jos pre iskomponovao za tifin glas. Alena je u dugmetu izvukla profesionalnost koja je bila na mnogo vecem nivou nego kod bebeka i tife a njegovi solo radovi su propast barem ono sto sam cuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo i prvo:slazem se da su mu danasnji radovi propast.Slazem se i da je u Dugmetu bio profesionalniji i od Tife i od Bebeka. icon_mrgreen.gif Celu pricu o upropascavanju pesama,i Dugmetu uopste znam,jer sam pocela sa Dugmetom,pre vise godina. biggrin.gif

 

Ali,Tifa nije presao u narodnjake. icon_mrgreen.gif Pa,opet ima od cega da izdrzava zenu i dete. icon_rockdevil.gif

 

Alen ,inace,nije ziveo u Zagrebu za vreme Jagoda.Ziveo je u Bihacu,a u Zagreb je pobegao za vreme rata,92.S druge strana,Tifa je ceo rat proveo u Sarajevu,gde i danas zivi.Dakle,nije pobegao,iako je po nacionalnosti(konkretno,po ocu)Srbin,i imao je raznih problema zbog toga za vrema rata u Bosni.Al nema veze nije ovo tema o uporedjivanju Alena i Tife.To da li mu je zena bila trudna 86.,stvarno ne znam,s obzirom da nisam sigurna da li je njegova cerka moje godiste ili godinu dana starija od mene(u tom slucaju jeste bila).

 

Eto,toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alen jeste rodom iz bihaca ali je u vreme dolaska u dugme ziveo sa zenom u zagrebu i krio je da je ozenjen( icon_confused.gif ). Ne znam zbog cega pominjes narodnjake , vi ste govorili kako je alen izdao sebe presavsi u dugme a ja sam obrazlozio zbog cega je to uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narodnjake pominjem zbog toga sto smo pomenuli upravo to prelazenje "tamo gde je lova veca".80.-ih je to bilo Dugme,a sada su tu narodnjaci(ne shvati me pogresno,ne trpam ja Dugme u istu fioku sa narodnjacima,ja volim Dugme! musik19.gif ).A Alen je uvek imao tu moc prilagodjavanja-da kibne gde je veca lova.Eto,to sam htela da kazem onim monologom. icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro,ali sto nije zlatan onda otisao?zasto nasko nije otisao?

ako je vec tacna prica za taj minus...

probleme treba resavati zajedno,jebiga...to samo govori o alenu kakav je covek;respect za njegov glas,ali to nije lepo sto je radio,otisao je iz benda i nije im se cak ni javljao,nego je izmisljao price posle;ko zna da li je to za zenu tacno,ja mislim da nije...

a i dugme je ispalio na kraju,samo je otisao i nije se nikom javio,kao imao je probleme sa bubrezima...

sva tri pevaca dugmeta su saradjivali sa narodnjacima,jebiga,mora od neceg da se zivi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno je ono za Alenovu zenu.

Tu se slazem sa veprom...morao je nekako da izdrzava porodicu.

Nece valjda reci:"Ma boli me uvo za porodicu, idem ja da napravim koncert za svoju dusu!"

Razumem ga zasto je presao u Dugme, mada mislim da bi bilo bolje da je ostao u Jagodama.

A clanovi benda su znali na vreme da ce on da predje u Dugme.

Pa Brega je Alena zvao jos '84-e. I tada je Alen razmisljao o prelasku.

A ne znam za to da se nije javljao clanovima benda nakon odlaska icon_confused.gif

Ali znam da se ubrzo pokajao sto je otisao u Dugme i da je hteo da se vrati u Jagode, ali mu Zele nije dozvolio. icon_cry.gif

Edited by Vampireli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto!Nema me par dana,a ovde se vec zahuktala rasprava! icon_mrgreen.gif

 

E,ovako:moram reci da se ovaj put slazem sa Neshom,(Vampireli,sestro,molim te,izvini! icon_sad.gif )da cenim Alenov glas,sve to je super,i svaka mu cast na onome sto je uradio u Jagodama i Dugmetu.Ali,opet moram da naglasim da ne podrzavam prelazak...To poistovecujem sa kasnijim prelaskom u narodnjake....

 

Pa,da,zasto se Nasko ili Zlatan nisu prodali?!?Pa,zaboga,ako tada nisu bili ozenjeni ,verovatno su i oni imali porodicu(roditelje,bracu,sestre?!?),o kojima treba da brinu?!?Uostalom,i sam Zele se uvek izdrzavao od muzike i vidim da uopste nije crko od gladi sto je ostao u rock-u i metalu. icon_rockdevil.gif

 

I opet naglasavam da je i Tifa pevao u Jagodama,i u Dugmetu,i da nikad nije jurio gde ima vise love.Naprotiv,iz komercijalno najzahvalnijeg Dugmeta presao je u Vatreni poljubac!A zatim u Jagode!I time dokazao da mu je jedino vazno da peva onu muziku koja njemu lezi i koju zbilja voli!

 

Isti taj Tifa ceo rat je proveo u Sarajevu,kao Srbin je,kako sam cula,dozivljavao razne neprijatnosti,pa ipak nije pobegao iz Bosne!A i on isto ima zenu i dete,mislite da im je bilo lako u Sarajevu posle rata?!?Ali,to se zove istrajnost.

 

 

Naravno,ja volim Alena,i dalje tvrdim da je bio najbolji pevac Jagoda,da su uz njega imali pravi heavy zvuk,zahvaljujuci njegovom vokalu,i nacinu pevanja koji je posle u Dugmetu donekle promenio..Ali,ne podrzavam njegov rad iz 90.-ih naovamo,i mada jako cenim Alena,ne mogu da ga opravdam,kad imamo primer jos ljudi koji se nisu odrekli teshkog zvuka. icon_rockdevil.gif

 

A sto se tice Zanila,lika koji je otpevao albume "Sto vijekova" i "Magic love",pa ja se slazemn u potpunosti,mislim da je takodje bio jedan od najboljih pevaca "Jagoda"....Ono,covek ima bas visok,heavy-metal glas....Super je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

NASKO je jos krajem osamdesetih svirao narodnjake po kafanama i to je uopste poznato.

 

ZELETU inace ide 70% zarade pa mu i nije bilo potrebno da predje u nesto drugo mada je pocetkom osamdesetih ostala upamcena najsugavija pesma ,najsugavijeg benda Mrzino jato , APSOLUTNO MOJ SI BROJ koju je napisao upravo ZELE.

Edited by VEPAR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok Isidora, sto bi rekli:"Svako ima svoje misljenje" icon_wink.gif

Ja sam cula to za Naska. Samo nisam znala da je vec 80-ih poceo icon_cry.gif

A mislim da je vepar sve razjasnio. Ipak su Alenu bile najpotrebnije pare.

I ponavljam: Ne volim sto je Alen presao u Dugme, a kasnije u narodnjake, ali ga razumem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma,vazi,Nesho..... icon_biggrin.gif

 

Mislis na album ili pesmu?!?Meni licno strava-ceo album.Covek sto je otpevao ima STRASHAN glas....Waw! icon_rockdevil.gif

 

Najvise mi se od laganica svidja stvar "She's gone"...mada me malo podseca na stvar sa albuma "Labude kad rata ne bude" i to na pesmu "Da li si ikada mene volela"! icon_da.gif Stavise,kladila bih se da je to ista pesma samo na engleskom i sa malo izmenjenom svirkom.Mnogo sam slicnosti uocila izmedju te dve stvari.

 

Sto se brzih stvari tice mozda mi je najbolja "Take a look in the mirror"...Nekako mi najbrze usla u glavu. icon_rockdevil.gif

 

A na onoj stvari "Can't stop" neki drugaciji glas,zna li neko ko je to otpevao?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma,vazi,Nesho..... icon_biggrin.gif

 

Mislis na album ili pesmu?!?Meni licno strava-ceo album.Covek sto je otpevao ima STRASHAN glas....Waw! icon_rockdevil.gif

 

Najvise mi se od laganica svidja stvar "She's gone"...mada me malo podseca na stvar sa albuma "Labude kad rata ne bude" i to na pesmu "Da li si ikada mene volela"! icon_da.gif Stavise,kladila bih se da je to ista pesma samo na engleskom i sa malo izmenjenom svirkom.Mnogo sam slicnosti uocila izmedju te dve stvari.

 

Sto se brzih stvari tice mozda mi je najbolja "Take a look in the mirror"...Nekako mi najbrze usla u glavu. icon_rockdevil.gif

 

A na onoj stvari "Can't stop" neki drugaciji glas,zna li neko ko je to otpevao?!?

ko zna ko je to otpevao,tj. otpevala...

slao sam zeletu mailove neke,odgovorio mi je na jedan,ali cekam odgovor na ovaj drugi,tu sam ga bas pitao dosta stvari,izmedju ostalog i ko peva tu pesmicu icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...