Jump to content

King Diamond


Protagonist

Recommended Posts

Danas odem, skakutavim korakom smile.gif do CD shopa da kupim ovaj album, kad kazu mi da jos nije stigao,WTF? pitam se ja...odem do VIRGINA, fuck! nema ni tamo.

U svakom slucaju saznam da album moze da se naruci samo preko neta, a da ce se u prodavnicama pojaviti tek za nedelju dana, otprilike. :x :x

U svakom slucaju, ja sam bio vredan, pa sam downloadovao 11/12 pesama sa albuma.pa ajde kako mala recenzija...

 

Midnight-Kao sto smo valjda svi navikli da KD albumi pocinju maracnim introom...PRC!Midnight je jedna kratka pesmica, od oko 2 minuta, kojom King opisuje ono sto mu se desilo, dok je bio ziv.Odlicna pesma, sporijeg tempa.

 

The Puppet Master- e to je pesma koju jos nisam cuo! smile.gif :x :oops:

 

Magic- Jedna od boljih pesama sa albuma..Osrednji tempo, kao i vecina pesama na albumu, odlicne solaze.Cak i ono sto me nervira, deo kad odjednom iz brzeg tempa krene sporiji ovde je odlicno uklopljeno.Ono sto mi se najvise svidja to je refren pesme, ritam je odlican, vokali odlicno uklopljeni.

 

Emerencia- Pesma srednjeg tempa, odlican riffing, soliranje...zenski vokali su odlicno odradjeni.Inace zenski deo posla biggrin.gif je otpevala Kingova zena.Pesma koja je u stvari pocetak pravog zapleta....

 

Blue Eyes- Fenomenalno!!Pesma me je odusevila!Jednostavno bez zamerki, jedna od najboljih pesma Kinga ikad!riffing, solaze, vokali, ma jednostavno pesma koju je tesko opisati recima, treba je cuti...

 

The Ritual-Pesma koja stoji rame uz rame sa prethodnom.Malo sporija pesma, bar sto se tice prve polovine albuma.

 

No More Me-Kao sto rekoh ranije,pravi Death/Grind text! smile.gif Dovoljno je reci, da mu u ovoj pesmi vade oci i deru kozu....Bolestan text, spora, mracna muzika....bombona! biggrin.gif

 

Blood To Walk-Verujem da je vecina cula ovu pesmu.The Ritual i No More Me, nekako dele ovaj album na dva dela, bas tamo gde se njegov zivot zavrsava, i pocinje drugi, zivot lutke.E, ova pesma drzi isti tempo albuma sa pocetka, odavde pocinje njegov "zivot" koji zivi u telu lutke, tugujuci za svojom ljubavi, Viktorijom....

 

Darkness- Muzika bas oslikava njihovo mucenje, koje prozivljavaju u pozoristu.Sve sto sam do sad rekao, vazi i za ovu pesmu...

 

So Sad- Baladica, kao sto kaze naslov, vrlo tuzna.Zadnji razgovor izmedju Kinga i Viktorije.

 

Christmas- Koji trip...pogotovu barampampampam deo.... smile.gif

Posle So Sad ova pesma bas ima srecan pocetak.Ostatak pesme je klasican King Diamond, sa ludackom solazom pri kraju.

 

Living Dead-Posle ove pesme, nonsalantno pustite Midnight, i opet sve ispocetka....Sto se tice texta, ova pesma je otprilike mogla da bude i prva na albumu....

jedna od pesama koja se meni najvise svidja pored Blue Eyes, Blood To Walk i Magic.Svidja mi se to sto se album zavrsava sa veoma jakom pesmom, kao sto je stvar sa Graveyard albumom(Lucy Forever) ili Abigail ( The Black Horsemen).

 

Ok, znam da nije nista extra napisano, ali ovo je cisto posle prvo slusanja svih pesama, cak sam pisao dok sam slusao pesme tako da....

Album koji stvarno vredi nabaviti, mogu reci da je dosta bolji od Abigail II, koji je popljuvan bez razloga.Neka opsta ocena bi bila, onako malo ravnodusno 8,5/10, zbog dva razloga:

Album je napisan malo drugacije od ostalih, ko je citao textove, primetio je da je cela ispricana od strane Kinga, koji visi na zidu prodavnice lutaka.Ono sto mi se tu ne svidja je sto nedostaju oni Kingovi bolesni krici, zato sto je ceo album u stvari, naracija.Voila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

he he meni je sinoc stigao moj primerak

smile.gif

jos ga nisam preslusao jer sam imao ispit ali bice i toga smile.gif

cucu ga i live smile.gif sada 7.11.2003 svira u NYC

smile.gif

inache disk je fenomenalno uradjen...dobijes i poklon DVD gde Diamond prica pricicu smile.gif bas onako decici za laku noc smile.gif

sve sam to onako ovlas pogledao..

dzebiga jutros bio vazan ispit...

vise komentara kada se zavrsi frka i budem imao vremena da preslusam..

inache sam CD (omot itd...) je mislim najbolje do sada odradjen smile.gif

blacki svideceti se tvoj primerak smile.gif

cak je u celofanu smile.gif moj nije od trenutka kada je stigao ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam da u boose nesto kao "nemojte pokusavati ovakve lutke da previte kod kuce" ili tako nesto. smile.gif

 

Jesi li ti to gledao? Valja li ista? Da nisu i Kima ubacili da glumi neku utvaru?

 

Sto se tice filma, prica je malo izmenjena, Misi je malo starija koliko se secam, pojavljuje se i njen decko u filmu...pokusacu opet da nadjem onaj link za sajt gde su predstavljeni likovi...

Mislim da film nikad nije ugledao svetlost dana... sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...