Jump to content

Klupska dešavanja i utisci sa nightova


Recommended Posts

First things first: smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif Casper the friendly ghost! biggrin.gif

 

E sad, ono manje bitno, ali nista manje iscekivano (not): utisci sa ovog petka. Petak ko petak, samo basta nije bila otvorena (ali je radila garderoba). Jedini napredak je bio u vidu Beutiful People pesme, sve ostalo je pustano kao i ocekivano. Poison je isao u 2:15, pa mislim da DJ-u sat ide 5 minuta u napred. biggrin.gifa: Takodje, abnormalna kolicina zamalo-pa-goth obucenih ljudi. Starke running rampant. And stuff. E da, i neka gomila studenata se skupila ispred Pravnog, jel to nesto u vezi ispita? Totalno smesna situacija, u 10:45 kada smo dolazili ih je bilo rulja, i jos su bili tamo u 4:30 kada smo se vracali. Am I missing something here?

 

Cini mi se da ljudima u KST-u izgledam mladje nego sto bi trebalo da izgledam. Krivim sminku za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tja :roll:

Uvek isto... isti ljudi, ista muzika, ista atmosfera, svako vece kst-a je isto. Mada je meni sve ukupno vece, bilo ok. Nadam se da cje interesantnije biti u onom klubu za koji su delili letke sinocj, mada istina i tamo cje Stevie da pusta muziku :? :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, shto bi mnogi rekli "same old tunes..."

No, kako god, meni nije smetalo, bila je gooomila metala u jednom poduzem bloku, a izbor pesama standardno dobar. Kasnije je konacno neshto pustio sto, ne vrti svako vece - Anginu od Tristanie, Lacunin Heaven's a Lie, koji je btw sasekao na pola :x i cini mi se After Forever...

 

Mene bas zanima na sta lici taj novi klubic, pa ako neko veceras planira da ode bilo bi lepo da postuje shta se tamo desava, jer ako stivi gaji istu plej listu i tamo, bice zestoko smaranje, u protivnom eto barem jos nekog mesta gde moze da se izadje... i nadam se da prostor nije izrazito odvratan kao sto je kst-ov... Citao sam da pushtaju i projekcije sa dvd-a tokom najtova a i da mestasce radi u toku dana kao kafic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je to izjava " bio je ok night. gomila metala."? Moze na najtu da se umesto Eve O. pusta i Era O. no to onda vise nije gothic najt nego dziber najt. Najt na kojem se pusta i metal nije gothic najt vec metal najt i metal sto pre treba proterati sa svih goth najtova... .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slazem sa Gwydionom. Mnogo smara metal. Ja cak i volim Cradle of Filth, ali mi je konstantno pustanje one njihove obrade No Time to Cry tako aout of place na gothic night-ovima da nemam reci. I jos su pustili Her Ghost in the Fog propraceno sa Satanic Mantra (opet od Cradle-a za ne upucene). Koji ce mi moj to na gothic night-u? No, to je standardni rant, jebiga. Da mi je samo da se sprovede anketa na nekom gothic night-u pa cisto da se utvrdi koja to procentaza ljudi slusa Evanescence kada se stalno pusta...

 

Od pozitivnih stvari, isao je Hellraser od Suicide Commando. Znaci, odlepio sam. Potpuno nisam ocekivao to da cujem. Tamo negde na pocetku night-a, skoro niko jos nije usao u tom trenutku, isao je Some Kind of Stranger. I to je bilo maksimalno. Ranije spomenuta Angina je takodje bila ugodno iznenadjenje.

 

Neko spomenu onaj gothic night u Voodoo klubu za koji su se delili flajeri. Ja sam tamo veceras 99% sigurno, pa cu prijaviti kako je bilo.

 

P.S. E, Cypher, Eve, jeste se ono vas dve vrzmale po hodniku? Obzirom da mi je jedina referenca za raspoznavanje onaj raniji zamuceni avatar od Eve, tek sam naknadno skontao da ste to mozda bile vas dve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je u tome sto kada se na gothic najtu ne pusta gothic vec metal i ko zna sta jos onda na njega ni ne dolaze gothi vec ko zna sve ko. Jeste da bude vece poseceno no tamo vise onda nema gota tako da onda bolje da to preimenuju iz gothic night u Stivijevo poselo. DJ ne postoji da bude lokalno samoproklamovano niskobudzetno bozanstvo , vec je tu da ljudima pruzi dobru zabavu. Znam nekog ko mu je trazio pesmu a on odgovorio "ne moze sada, moram jos malo da zajebavam ove seljake agrarima"?! Za takvo ponasanje u svakom normalnom klubu bi mu se zahvalili na saradnji i pokazali mu vrata ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta da vam kazem - u pravu ste potpuno! Kada bi se utorkom pustao iskljucivo gothic ja verovatno ne bih dolazio na najt. Niti sebe nazivam goticharom, niti doticni night smatram gothicom, jednostavno mi se svidja odredjeni procenat muzike koju cujem na tom najtu i zbog toga svracam na isti. Volim da slusam gothic influenced metal/rock, dok organski ne mogu da svarim power, black, death, speed i ostale vrste metala, niti ikada odlazim ponedeljkom tamo. A dj-ev "MultiGenre&PeopleParty" night je ocigledno osmisljen da se tu nadje za svakog poneshto, pa zbog toga ti nightovi ne lice ni na shta, vec podsecaju na kalupirane fensi zurke na kojima se puste i densici i r&b i narodno/zabavna muzika; a u suprotnom kada bi se pustao iskljucivo gothic verovatno bi dolazilo mnogo manje ljudi utorkom, a time bi klub ostvarivao manji promet...

I ja moram da priznam da i mene uzasno nerviraju dj-eve gluposti s Cradleom, Himom, Evansensom i slicnim sranjima, kao i pojedini elektro blokovi, pa izadjem napolje, a da je Stivi seljacina, seljacina je, u sta sam se par puta i sam uverio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

gwidon & greeter, ma koliko ja vas dvojicu cenio kao ubergothe, mislim da je izvor sveg vaseg nerviranja sto ne priznajete gothic/doom metal, kao sasvim fini (i organski) spoj gothic i metal zvuka. sta ja mogu sto vise volim moonspell, saturnus, anathemu, paradise lost,... od suicide commando, deine lakainen i cega vec. ne smatram da vasoj muzici "nije mesto" na gothic nightu, mada ne znam sta toliko elektronike ima zajednicko sa gothicom. mozda mi to nekad neko objasni, ali za sada ne kapiram kako je to gother than moonspell-a, anathema-e, itd.

evanescence je sranje, i nije gothic, ali sta sad? jel treba da kukam zbog toga, ili da se zezam na racun toga? biram da se zezam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jebiga, ja se malo kasno ukljucujem, ali ipak da i ja dam komentar...

 

Dakle sve u svemu, bilo je super, samo je bilo mnogo gothichara :twisted: koji su samo sedeli okolo, zalili se i chekali penziju :twisted:

I zbog njih mi je zao sto nisam obuk'o svoju ultra iritirajucu majicu Manowar-Kings of metal...

Bilo je gomila finih osecajnih pesama, uz koje sam se sa mojim trash drushtvom gubio, ali ipak neprevazidjen je Evenescence! Da, i Placebo biggrin.gif:wink:

Posle pola 3 nisam ni ulazio unutra tako da ne znam shta se deshavalo, ali verujem da je bilo mrachno i emotivno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

P.S.  E, Cypher, Eve, jeste se ono vas dve vrzmale po hodniku? Obzirom da mi je jedina referenca za raspoznavanje onaj raniji zamuceni avatar od Eve, tek sam naknadno skontao da ste to mozda bile vas dve.

 

Bile biggrin.gifa: ,pozerke izdelile flajere za Hornu u Domu Omladine :oops: laugh.giflaugh.gif:uhoh:

Nego,nisu mi jasne neke izjave........Iznenadio te je Hellraiser? :? To Stivi toliko pusta,da se stvar izlizala.Slazes se sa Gwydionom,a super ti je sto je pustio Tristaniu? :? Whatever :roll: .....

Odusevio me je kad je pustio VideoSex "Sivi dan",iako gotovo niko nije ni provalio :roll: bilo je ok stvari,iskreno.Na metal nisam obracala paznju-ocekivala sam da ce muzika biti 1000 puta gora,tako da sam se prijatno(?)iznenadila,a od Sistersa je pustio i Alice biggrin.gifa:

A da se ne lazemo,skoro svi su ogulili cipele utrcavajuci u klub kad je pustio Nightwish tongue.gif

Ume Stivi i mnogo gore,a zbog VideoSexa :wink: ,svaka cast!(mada je to i pre pustao,ali ja bas nisam redovna,tako da nemam pojma).

Share this post


Link to post
Share on other sites

"HER GHOST IN THE FOG" ???!!! NEEEEEEEEEeeeeeee... Pa smrad

pokvareni... To uopste ne pusta tako cesto , a ja obozavam... Kad pocnu

da se devojke gube uz to mene sve jeza spopadne... I ja se zagubim...

 

E , sad da banalizujem - gothic karakteristike su emotivnost ,

pasivnost , ok , kao tuga i mracno... I zato po meni temi svakako vise

odgovaraju stvari tipa Deine lakein nego Moonspell koji je u startu

previse agresivan i ljut (jedan izuzetak - Magdalen)... Na CoF

definitivno imam fetis i mozda sam je lud i mozda na kraju svake

recenice kazem "pingvin" , ali meni se "Her ghost..." definitivno

uklapa u night , ali to je izuzetak... Sa "No time to cry" je

definitivno smorio , i bilo bi stvarno lepo da jednom pusti oreginal...

 

U principu na gothic night-u bi pre preskocio stvari za slemovanje

nego elektro (uz koji moze bas lepo da se igra u gothic tripu...) - sto

ne znaci obavezno da vise volim elektro... I vokal u dosta takvih

stvari je skroz u gothic fazonu... (ne shvatajte me pogresno - ja bas

volim malo metala - ovo je cisto objektivno gledano...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bile biggrin.gifa: ,pozerke izdelile flajere za Hornu u Domu Omladine :oops:  :lol:  :lol:    :uhoh:  

Nego,nisu mi jasne neke izjave........Iznenadio te je Hellraiser? :? To Stivi toliko pusta,da se stvar izlizala.Slazes se sa Gwydionom,a super ti je sto je pustio Tristaniu? :? Whatever :roll: .....

Odusevio me je kad je pustio VideoSex \"Sivi dan\",iako gotovo niko nije ni provalio :roll: bilo je ok stvari,iskreno.Na metal nisam obracala paznju-ocekivala sam da ce muzika biti 1000 puta gora,tako da sam se prijatno(?)iznenadila,a od Sistersa je pustio i Alice biggrin.gifa:  

A da se ne lazemo,skoro svi su ogulili cipele utrcavajuci u klub kad je pustio Nightwish tongue.gif  

Ume Stivi i mnogo gore,a zbog VideoSexa :wink: ,svaka cast!(mada je to i pre pustao,ali ja bas nisam redovna,tako da nemam pojma).

 

Pa ako pusta Hellraser cesto, onda to radi samo dok ja nisam tamo jer mi je ovo zvanicno drugi put u zivotu da sam cuo tu pesmu u KST-u. Sto se Tristanie tice, ja apsolutno stojim iza izjave da bi vece bilo daleko bolje kada bi izbacili metal i uvezli vise gothic-a. Al posto vec pusta toliko metala, drago mi je da je isla i Angina jer mi Tristania dodje jedna od retkih metal grupa koje zaista volim (iako tehnicki slusam samo jedan njihov album, al' sta ces).

 

Hmm, Alice nisam ni primetio... kako li se to desilo. sad.gif Krivim Lestata za to. biggrin.gif

 

Inace, upravo sam se vratio iz Voodoo kluba sa onog najavljenog gothic night-a. Svi koji se izjasnjavaju kao pripadnici goth podkulture bi najverovatnije trebali da sednu pre nego sto cuju ovo (mada verovatno vec sedite jer ste ispred kompjutera) ali... Stivi je pustao JAKO dobru muziku! Znaci, uf. A na TV-u je isao Nightmare Before Christmas (naravno bez zvuka, ali nazalost i bez titla). Totalno fin mali klubic, prijatna atmosfera, ne preterano skupo pice, besplatan ufur... jedino bi one barske stolice mogle da budu malo udobnije. Ko nije bio, zaista preporucujem da ode sledece srede. Samo jos da provalimo zbog cega Stivi ne pusta takvu muziku utorkom u KST-u...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da ljudima u KST-u izgledam mladje nego sto bi trebalo da izgledam. Krivim sminku za to.

 

Visina ti ne pomaze tongue.gif:wink:smile.gif.

 

Mislim da pusta metal utorkom jer se gothic/doom metal skoro nikad ne pusta ponedeljkom :roll:. Jeste da nije neki razlog :roll:, ali to je najbolja teorija koju mogu da smislim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

FearOfTheDark imitira Cypher : "HER GHOST IN THE FOG" se nja nja nja... smile.gif Meni se uklapa tongue.gif

 

Ma metal je agresivna muzika u principu... Mozda gresim za neke pesme Moonspella , ali one glavne (koje se i pustaju po nightu) su agresivne - Mefisto ! (ali sjajna pesma!!!) , Opium ! ...

 

Moram da jednom banem na tu sredu ako je stvarno toliko dobro... Ako neko bude hteo da me vodi... :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pa ako pusta Hellraser cesto, onda to radi samo dok ja nisam tamo jer mi je ovo zvanicno drugi put u zivotu da sam cuo tu pesmu u KST-u. Sto se Tristanie tice, ja apsolutno stojim iza izjave da bi vece bilo daleko bolje kada bi izbacili metal i uvezli vise gothic-a. Al posto vec pusta toliko metala, drago mi je da je isla i Angina jer mi Tristania dodje jedna od retkih metal grupa koje zaista volim (iako tehnicki slusam samo jedan njihov album, al' sta ces).

 

Hmm, Alice nisam ni primetio... kako li se to desilo. sad.gif  Krivim Lestata za to. biggrin.gif  

 

Inace, upravo sam se vratio iz Voodoo kluba sa onog najavljenog gothic night-a. Svi koji se izjasnjavaju kao pripadnici goth podkulture bi najverovatnije trebali da sednu pre nego sto cuju ovo (mada verovatno vec sedite jer ste ispred kompjutera) ali... Stivi je pustao JAKO dobru muziku! Znaci, uf. A na TV-u je isao Nightmare Before Christmas (naravno bez zvuka, ali nazalost i bez titla). Totalno fin mali klubic, prijatna atmosfera, ne preterano skupo pice, besplatan ufur... jedino bi one barske stolice mogle da budu malo udobnije. Ko nije bio, zaista preporucujem da ode sledece srede. Samo jos da provalimo zbog cega Stivi ne pusta takvu muziku utorkom u KST-u...

Pazi,moguce da je prestao da pusta Hellraiser u poslednje vreme,iskreno,dugo nisam izlazila na gothic biggrin.gifa:

Sto se tice Alice,propustio si prazan podijum dok je isla 8) ...

Nego,bilo bi super kad bi malo blize objasnio kako je bilo u sredu-tacnije,sta je pustao :wink: Ako nam se svidi,mozda i mi svratimo,mada verujem da je bilo ok biggrin.gifa: :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaaa , znachi Eve je bila ona koja me je prozivala za Estoniju smile.gif ....shta da vam kazem , meni je Night bio OK , na pochetku su se posebno pushtale fine stvari (naravno svi su tada bili u hodniku , dok je sala bila puna za Cradle i kako onda da vam se pushta gothic opet kazem ja , potrebna je neka interakcija izmedju DJ-a i auditorijuma smile.gif )Eto , posebni mi je drago shto cuh dve Anatheme , Fieldse i Garden of delight....stvarno , kako je bilo u onom klubu , chula sam da jer sredjeno kao kafic , mislim , ne kao klub....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prazan podijum za Alice... bas bezveze. Prethodni gothic night, ljudi su prilicno dobro ispratili tu pesmu, koliko sam bio u mogucnosti da primetim. Blah. Inace, za Hellraser, moguce da ju je ranije cesto pustao. Zbog ovih mojih klosara koji u glavnom ne idu utorciam u KST, tek od pre par meseci sam tamo nesto iole redovnije, tako da moguce da je to u pitanju.

 

Za Voodoo, da, uradjen je kao kafic, ne bas kao klub. Odnosno, nema bas nesto mesta za igranje ili sta ti ja znam. Dodjes, sednes i kuliras. A meni je atmosfera bas bila prijatna za tako nesto. Od muzike, identifikovan je Marian od Sistersa, pa onda nesto od Inkubus Sukkubus (jest' sramim se, ne bih ni znao da su oni u pitanju da mi Tigar nije rekao... moram malo vise da ih slusam u buducnosti), a onda je krenuo Nightmare Before Christmas... i to mi je okupiralo veci deo visih mozdanih funkcija biggrin.gif Mislim, muzika je bila ok. Koliko sam primetio, gotovo iskljucivo gothic, bez ikakvog metala (u ovo sam 100% siguran), bez EBM-a itd. Ali mi je fokus bio usmeren na TV tako da nisam obracao neku direktnu paznju na muziku.

 

Ma mesto je totalno cool, ozbiljno. Nije bas negde gde bi se otislo sa eksplicitnom namerom da se slusa muzika, ali fenomenalno mesto da se iskulira par sati i poprica sa drustvom uz par pica (imaju i spricer!), sve to propraceno dobrom muzikom. Da i ne spominjem TV na kojem, ako je ovo vece ikakva indikacije, idu zanimljive stvari. Samo bi mozda mogli malo vise da osvetle prostor, kada smo usli bukvalno nismo primetili ceo jedan sto jer je bio u vrlo mracnom delu prostorije smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest' tacno, u Akademiji je osvetljenje bilo, ono, smrt u diskoteci. Or something. Dva reflektora su direktno bila uperena u nas, popizdeo sam ko veoma nervozna guska u kadi. Mada, verovatno su svi primetili mene i Erora kako sparingujemo zamisljenim katanama bas zbog tih reflektora smile.gif

 

E da... ajd' nemoj da basuziras molim te tongue.gif Samo mi jos treba da mi ubiju poslednju nadu u cisto gothic vece. 8O biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je vrlo dobro u vudu-u. Atmosfera je bila sa tako malo svetla da se moj polusvesni drugar zxalio na skramu na ocxima. Tv nije smetao, ali je nekoliko puta omogucio da dobro odmerim bleda lica u prostoriji. Mesto za gotik kuliranje i blebletanje. A ima i budzxake i pristojnu klonju. Iako sam bio sa potpuno meni neodgovarajucom ekipom bilo mi je OK. Ali definitivno nije za aerobik. Dobar dive in klubic.album_pic.php?pic_id=967

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao jedini redovni izvestac sa nightova, opet se javljam posle jednog uspesnog i nadasve vruceg (ozbiljno, skuvavali smo se) petka u KST-u. Ona kancerogena izraslina u hodniku gde se pusta metal je konacno otvorena. Basta je bila zatvorena iako je temperatura bila nepodnosljivo visoka, ali je bar garderoba radila. Sto se muzike tice, highlight je bila Judgement Night pesma sa soundtracka za istoimeni film (poznat po tome sto ga ni jedan video klub nema, niko ziv ga nikada nije video, a ima odlican soundtrack) u izvodjenju Biohazard & Onyx. Posion je bio pusten negde oko 1:00 umesto u 2:20, sto me je potpuno sokiralo. Ostatak je bila standardna muzika.

 

Eh da, konacno mogu reci da mi se vise nista novo ne moze desiti u KST-u. Startovao me neki tip... i bio je sasvim svestan da sam musko... smile.gif Ma ludilo.

 

Inace, sto se tice FearOfThDark-ove peticije. Pa ne, ozbiljno, ako to nekome smeta evo ja se izlazem samokritici, nek se postovi obrisu i sve sta ide uz to. Al u pitanju je diskusija manje ili vise vezana za night-ove, kao i svaka druga u ovoj temi. Samo se potrefilo da smo oboje bili na netu u isto vreme tokom duzeg perioda. No, verujem da ce Sanguinia obrisati problematicne postove due to popular demand.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sinoc posetio Voodoo s drustvom negde oko 00:15h i nisam se bash odushevio onim sto sam video. Prostor je veoma mali, velicine poput Omena, s tim sto ne ide u L nego je trapezastog oblika. Iako je jako lepo sredjen prostor, smeta upravo to sto je veoma mali, pogotovu kad se u obzir uzme nekoliko stolova koji stoje bukvalno na sredini kluba. Od muzike, koliko sam stigao da cujem za citavih 7-8 minuta koje sam tamo proveo ishao je Would, Oceans i neka budjava stvar od Niklbeka, nakon koje smo otishli. Mozda bih se i malo duze zadrzao u klubu da nas vec posle pola minuta nisu savatale sankerice da narucujemo pice, a da stvar bude najcrnja to su bile i jedine dve devojke od 20-ak ljudi u celom klubu ohmy.gif Nadam se da ce sredom biti punije, posto i tada planiram da svratim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...