Jump to content

Crimson Glory


RNA

Recommended Posts

Све је речено у мањој или већој мери, са тим се слажем, али се надам да ћемо ускоро имати још много о чему да причамо ако буде неког реоформљења. И мени је "Strange And Beatiful" сасвим добар, али није то онај Crimson Glory који сви волимо. Мислим, шта је оно? Рокенрол Crimson Glory? Ма, хајдете молим вас! Да су снимили асмо тај албум могао бих да кажем да је одличан, али овако no.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Prva dva su zakon.Strange and beatiful je sasvim dobar album ali je tada de

lovao kao sok terapija jer je bio totalno drugaciji od predhodna dva mada je doneo mnogo gotivnu stvar ,,song for a angel,,. Midnight je prvoklasni pevac i uz Geoff Tatea i Joe Tampesta se moze smatrati najboljim vokalom u to vreme

, sto bi se reklo za svu trojicu ,,bili tada i nikad vise,,.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хм, видиш, никад нисам посмтрао ствари из тог угла. Било је тада још много добрих певача, само су били мање експонирани, јер су певали у мање популарним бендовима, али ови које си навео су стварно били у врху. Ја бих још додао и Кискеа. Узгред, Џои Темпест (Јоаким Ларсон, хаха icon_smile.gif ) ми није претерано импоновао уживо. Бољи је као студијски певач, док је Поноћни био одличан и уживо. Оно што је певао у студију репродуковао је и уживо.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu si u pravu mada tampest sada peva uzivo mnogo bolje nego tada, bas sam

imao prilike da cujem live snimke sa sweden rocka od pre par meseci mnogo bolje zvuci.cini mi se da su spustili stim u dis i tek sada im stvari zvuce veoma

mocno. sto se tice kiskea ,odlican je mada mi se oduvek cinilo kao da mu nesto fali , kao da tehnicki nije bio skroz savrsen za razliku od midnighta i tatea . ali je zato u rangu sa tampestom , obojica su imali tri vrhunska kvaliteta

,odlicne glasovne mogucnosti,odlican izgled i autorski potencijal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crimson Glory su jedan od najiboljih Americkih heavy metal bandova ikad.Njihova prva 2 albuma su pravi metal masterpieces for the ages.Strange and Beautiful je bilo sranje. A 1999 comeback Astronomica sa Waid Black je bio odlican album.Sta je trenutno sa njima,?dugo nisam nista cuo.Znam da nemaju pevaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

E konacno nadjoh temu... Kao sto je vec konstatovano, prva dva albuma su odlicna, mada sam emotivno vise vezan za Transcendence. Zaista su jedinstvena grupa. S&B mi se nikada nije primio, dok Astronomica ima Crimsonovsku atmosferu, ali je vokal remeti. Mozda je i bolje da ne prave vise albume i ostanu jedan od kultnih bendova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astronomica je sasvim dobar album. Naravno, zna se sta je kult, ali oni su sebi postavili previsoke standarde sa prva dva albuma, tako da se slabo sta moglo bolje ocekivati....

 

Meni su oni inace na all time top 10 bendova, tek da kazem...

 

Poz ovoj Dragon Lady, uvek je dobro videti da ima devojaka koje cene prave vrednosti!

 

icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se nismo razumeli, Astronomica je odlican album i jako ga volim. Samo, nije to to...

Pa da, nije to to naravno. Midnight ne peva kao nekad, produkcija drugacija, nema toliko jakih hitova kao sto su pesme sa prva dva... ali dobar album generalno. Edge of Forever je prejaka!

 

Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nistarijo, preduhitrio si me sa recenzijom! Ali znaj da je Operation: Mindcrime moj!!!

 

Poz!

pivopije.gif

Ja sam ti nudio tu recenziju, ali si ti odlucio da budes najstariji, pa odabrao jebeni Somewhere In Time icon_surprised.gif Sad ces da pises samo Acceptove, a pravi ljudi pisu prave albume (citaj: ja radim Operation icon_evil.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ko zucne jos bilo sta protiv Maidena, osjetice mracnu stranu.

A recenziju bilo kojeg Accepta cu rado i detaljno uraditi Ja. Ako mislite da su Neshina i Borina recenzija nove Alogie bile preduge, onda niste jos nista vidjeli. icon_da.gif

METAL HEART!!!

A, ako cemo realno, Crimson Glory je bolji od Transendance. icon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...