Jump to content

Therion


Kakashi

Recommended Posts

Zna li ko kako se zove odjavna stvar na koncertu u rumuniji?

imam spot od nekih 450 MB (1:15 minuta),ali nijesam zadovoljan kvalitetom slike i zvuka,pa pitam,ima li neko link dje moze da se skine "tezi" koncert,tj sa boljim zvukom i slikom

hvala puno

Valjda je Postludium(Theli)odjavna..

A ja sam baš htjela da pitam koja je i čija ona kompozicija koju prvu sviraju kad Therion izađe na stejdž?Čula sam je 100 puta u životu al pojma nemam koja je to pjesma.

I druga po redu koju sviraju.

:confused:

P.S.mnooogo grešaka na koncertu!Ko bi to očekivao :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' vi mislite na Therion goes classic ili onaj drugi koncert iz Rumunije ?

Hmmm..pise u prvom kadru THERION GOES CLASSIC i to je iz Bukuresta.(Bend je u bijelim kosuljama..soprano je zena kratke crvene kose,a alt jedna crna jeziva teta)

Ima jos neki iz Rumunije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverio sam neke stvari...

I meni je isti kvalitet koncerta kao i tebi, Herr Mannelig, s tim sto imam i onaj Making of Therion goes classic.

Prva pesma kad se Therion pojavi na bini je The wizard's last rhymes od benda Rhapsody.

Salim se, to je Dvorzhakova Simfonija No 9, iv akt, posle koje sledi arija iz Verdijeve opere Trubadur.

Poslednja je Grand Finale.

Ceo prihod od koncerta je otisao deci oboleloj od raka.

Sto se tice gresaka, nisam ih nesto primetio, jedino od strane klasicara, sto sam ranije komentarisao...

 

I da, postoji jos jedan koncert iz Rumunije, mislim cak da je u istoj sali odrzan, samo godinu dana ranije (2005.)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva pesma kad se Therion pojavi na bini je The wizard's last rhymes od benda Rhapsody.

Salim se, to je Dvorzhakova Simfonija No 9, iv akt, posle koje sledi arija iz Verdijeve opere Trubadur.

Poslednja je Grand Finale.

Ceo prihod od koncerta je otisao deci oboleloj od raka.

Sto se tice gresaka, nisam ih nesto primetio, jedino od strane klasicara, sto sam ranije komentarisao...

E pa moram nabaviti tu simfoniju onda!

Mislila sam na klasicare kad sam rekla da ima puno gresaka i to me zaista cudi.Eto,vjerovatno nisu prije toga ni culi sve te pjesme od Theriona,nego odmah isli na citanje nota,pa sta bude.Ali odredjenje pjesme se moraju cuti,jer vecina ima komplikovane aranzmane(Via Nocturna na pr.)

Drago mi je za taj prihod oboljeloj djeci.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jeste izfilozofirali majku mu...

Therion nije sekta - samo je Christofer chlan DR-a koliko znam...

Niti je koncert pun narkomana i lezbejki - koliko znam samo je Piotr lecheni narkos,a ove su pokupili sa Nocturnal models-a...

 

Je l' bila tezga - NIJE!

Je l' bio losh koncert - NIJE!

Je l' kratko svirali - NISU!

Je l' losh album GB-a - NIJE!

Je l' loshi Sirius/Lemuria - NISU!

Je l' se komercijalizovao/prodao Therion - JESTE !

Je l' sam uzivao na koncertu - ITEKAKO!

 

Prodao se Therion i te kako , ono nije licilo na Therion sa ona 2 heavy metalca i bez operskih vokala !

 

Ajd' zdravo!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ko se to prosuo te je odgovorio na ova pitanja sa DA?? :violent:

 

Kad cujem ta sranja o prodaji bendova ospice mi izadju!Po cemu je neko zakljucio da se Therion prodao??!!I sta je to prodaja benda uopste?!

 

:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je "Ja sam mnogo pametan i superioran u svakom pogledu, i samo ono sto se meni svidja valja, a poslednji album tog-i-tog-benda mi se ne svidja => BEND SE PRODAO." Pojam promene, pa makar i na gore, kod takvih ne postoji. Samo "prodaja".

 

A po cemu je neko zakljucio da su se Therion prodali, to me bas zanima... "Smekasali su", ne sviraju vise death, da nije to? :)

Ili ima i nesto novije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je "Ja sam mnogo pametan i superioran u svakom pogledu, i samo ono sto se meni svidja valja, a poslednji album tog-i-tog-benda mi se ne svidja => BEND SE PRODAO." Pojam promene, pa makar i na gore, kod takvih ne postoji. Samo "prodaja".

 

A po cemu je neko zakljucio da su se Therion prodali, to me bas zanima... "Smekasali su", ne sviraju vise death, da nije to? :)

Ili ima i nesto novije?

 

Tacno!

A,btw,ne znam kako neko moze da kaze za Gothic Kabbalah da je los i da su se "zahvaljujuci" njemu prodali? :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Therion je bend koji je kroz karijeru menjao zvuk.

Neko kome se vise svidjao "operski" period (ja, npr. :D) ne moze na isti nacin gledati na "Of Darkness...", "Deggial" i "Gothic Kabbalah" period, i to je normalno. Ipak nije mi normalna prica o prodaji... Koliko neko mora biti neupucen i ogranicen da mu padne na pamet da se oni prodaju??? Menjaju pravce, tj. zvuk- da, prodaju se- neeeeeeee...

I koliko god da mi je omiljeni taj jedan period, stvarno volim i cenim ovaj bend i pronalazim u svim njihovim radovima nesto vredno slusanja. Ne moraju svi misliti tj. osecati isto sto i ja, ali povezivati njih sa prodajom samo zato sto su nesto novo, tj. drugacije uradili... hahaha :) Samo ukazuje na skucenost u razmisljanju i to je sve.

Na kraju krajeva, ako se nekome toliko ne svidja Gothic Kabbalah, neka ne slusa to, ali ako je pametan neka cuti :cool:

 

A inace mi je najsmesnija prica o prodaji black bendova... kao - bili su totalni raw underground, onda su ubacili klavijature ili zenski operski vokal pa su se "prodali". Da, sigurno su od tog "prodatog" albuma svi iz benda kupili vile sa ogromnim bazenima i po 2-3 Mercedesa, izasli na naslovnoj strani Kosmopolitena ili Sveta, osvojili paznju fensera...

Jedino razumem tu pricu kad je u pitanju Metallica :) A za ostale bendove - Ljudi mnogo seru, ukratko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fotka je fenomenalna.

 

sada cju verovatno biti napljuvana u 29870970456254 postova, ali stvarno mislim da je therion jedan strashno prosechan bend, koji je iz death metal aevoluirao u ovo shto je danas. preciznije, u neshto shto je bilo strashno ok, ali nije bilo nishta "wooooow, sad cjemo da padnemo na dupe" su nabudzhili milijardu instrumenata, stohiljada vokala i dobili ono shto su danas...ne znam, nikada se nisam neshto specijalno odushevljavala njima...:/

Share this post


Link to post
Share on other sites

fotka je fenomenalna.

 

sada cju verovatno biti napljuvana u 29870970456254 postova, ali stvarno mislim da je therion jedan strashno prosechan bend, koji je iz death metal aevoluirao u ovo shto je danas. preciznije, u neshto shto je bilo strashno ok, ali nije bilo nishta "wooooow, sad cjemo da padnemo na dupe" su nabudzhili milijardu instrumenata, stohiljada vokala i dobili ono shto su danas...ne znam, nikada se nisam neshto specijalno odushevljavala njima...:/

Therion je bend - tacno, strasan bend - tacno, jedino sto sa prosecnoscu nema nikakve veze. Ne znam kakve veze ima nabudzivanje, simfonicni elementi stvaraju potrebnu atmosferu i savrseno se uklapaju u tekstove pesama ili obrnuto, kako je momcima budzet rastao :) jednostavno su mogli sebi da obezbede bolje uslove i Christopher je mogao da angazuje vise muzicara. Cuveni Handel u svoje vreme nije mogao da sakupi dovoljno ljudi za hor, da cuje danasnje izvodjenje Mesije verovatno bi poludeo od srece, a sad zamisli da "Hallelujah!" peva samo par ljudi i uporedi to sa efektom koji se postize za horom od par stotina dusa ! Danasnja tehnologija cini cuda, ali ako vec mogu da se dobiju zivi instrumenti i sto vise vokala, zasto da ne? A daleko od toga da je Therion za bacanje i kada zbaci tu bljestavu klasicarsku odoru, poslusaj stvari poput In Remembrance i Black Fairy, ali i stvari iz ranijeg perioda kada su svirali nimalo prosecan "death" metal, sa puno experimentisanja. Pogledaj koje su im sve metal velicine gostovale na albumima. Na poslednjih par izdanja imas manje horskih i orkestarskih deonica nego obicno, ali meni je poslednji album ujedno i najboljji od Therion-a. Definitivno se ne boje da istrazuju nove muzicke horizonte...Ja ne znam ni jednu grupu koja moze da se strpa u isti kos sa Therionom, neko ce reci Sirenia, Tristania, Haggard...ali, u principu, Therion muzicki stoji usamljen.

Ovde je evolucija na delu, zaista, involucija je ono cega se treba plasiti, a mnogi bendovi su je, na zalost, iskusili...

Izmedju evokacije Vovina i invokacije Naamah, ja biram...lokaciju path to Arcady na putu za san, gde siren of the woods pevusi i u frulu svira Pan... :wink2::spava:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sada cju verovatno biti napljuvana u 29870970456254 postova, ali stvarno mislim da je therion jedan strashno prosechan bend, koji je iz death metal aevoluirao u ovo shto je danas. preciznije, u neshto shto je bilo strashno ok, ali nije bilo nishta "wooooow, sad cjemo da padnemo na dupe" su nabudzhili milijardu instrumenata, stohiljada vokala i dobili ono shto su danas...ne znam, nikada se nisam neshto specijalno odushevljavala njima...:/

 

 

 

Ni ja takodje se nikad nisam preterano odushevljavao njima, ali mi je poprilichno zao shto nisam bio na koncertu, jer sam imao besplatan ulaz...jebaga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...