Jump to content

Therion


Kakashi

Recommended Posts

Dajte ljudi pa naravno da je u slucaju Theriona "umetnikov" zivot veoma uticao na delo. 99% textova na Therionovim albumima ima elemente Dragon Rouge-a, Christofer ili bilo ko drugi moze da izjavi u intervjuima sta hoce - ali ljudi nisu glupi... Sem toga textove ne pise on, vec Karlson...

 

Drugo... Umetnicko delo nije plod nekog Viseg bica i umetnici nisu samo medijumi nego stvaraoci... Mozda vam je u vasoj osrednjosti (bez uvrede) to tesko da shvatite, ali razumem vas - rodjeni ste u zaostaloj zemlji, zaostaloj kulturi, sa zaostaloom naukom, za pretezno osrednjom umetnoscu pa nije tesko shvatiti zasto neki tako misle...

 

Vi koji ste samo prevrnuli ocima na onome sto je Yddrasil rekla, nemojte se, molim vas, naprezati, a kamoli, o cuda, ponekad koristiti mozak... Ako me neko banuje kojim slucajem samo cete potvrditi svoju osrednjost... (u nepostovanju drugih misljenja)

 

Inace, bio na koncertu, lepo se proveo, imam oko 50 lsika napisacu review i postaviti nekoliko slika kad nadjem vremena...

 

 

PS. Zna li neko text Kali Yuge 3?

 

Evo da te ne ostavim uskracenog za komentar, posto si se izgleda inicirao u YUM samo da bi udario neku kontra-cinelu na ono moje misljenje...

Mozes ti nekome drugom kaciti titulu osrednjosti, ali meni svakako ne - zbog toga bi zaslusio dozivotni podsmeh od strane svakog ko me zna. Ali, sta ces, siroma'...Ne znam gde si rodjen, ali mene je porodila zemlja Србија i zemljak sam jednom Tesli, Boskovicu, Milankovicu itd. Geniji cesto nastaju kao plod veze sasvim prosecno inteligentnih...To na racun zaostalosti, ali ne vidim da to iole ima veze sa onim sto sam ja napisao. Moje ramisljanje ide mnogo izvan zemaljskih granica, iako cvrsto stojim na Zemlji. Ti mislis da umetnost nije delo Viseg bica i zelis da preobratis mene, zaostalog, koji zna da jeste (naravno, i covek ima svog udela u procesu kreacije), ali ne zelim da te ubedjujem, jer ne mogu naterati slepe da progledaju i gluve da procuju...Moze se reci da sam vaspitavan u komunistickom duhu, kao i mnogi ovde malo stariji, ali, reci mi, zar bi neki komunista mogao izjaviti ono sto sam ja u vezi umetnosti. Mislim da se u mojoj domovini (a i mnogo sire) 99% populacije ne bi slozilo sa tim, pa opet, ti me optuzujes za osrednjost...Mozda sam ja imbecil, ali, imajuci u vidu da mogu da bez muke sastavim prosto-prosirenu recenicu, a, kad zatreba, i slozenu (kao sto je ova), zakljucak je da se pre radi o natprosecnosti-nadam se da uspevas da me pratis...Sve nekako sumnjam da si procitao, druze clanu, :rolleyes:, onaj intervju koji je Furijica prilozila, pre no sto si prokomentarisao. Covek nigde ne kaze da Therionovi textovi nemaju veze sa Dragon Rouge-om, a to sto pominje obimnu literaturu je sasvim opravdano, jer 99% stvari iz lyricsa ces naci u knjigama koje ne poticu od samog Reda, koji je, manje-vise, samo sinkretizam velikog broja ucenja...

I ne vidim zasto bi te neko banovao, ja ne bih sve i da imam tu moc :) Jednostavno, pokusaj da skines taj slem koji si sebi nabio preko ociju, upoznaj se malo sa materijom i sa tajnim drustvom YuMetala, pre nego sto opet poletis u napad i zavrsis u prasini-zvuci malo uvredljivo, ali nisam imao takvih namera. Ne zelim da trosim svoje dragoceno vreme na ovakve stvari jos jednom. I ne boj se, odlicno te ja razumem, da mi nije tog razumevanja kako bi ovaj mi zivot bio lak. I prazan...

 

P.S.: pre koju godinu mogli smo biti "privilegovani" da pevamo:"Living in Kali Yuga" i u temporalnom i u spacijalnom smislu :lol:

Blagoslov za sve koji me mrze i pivo za prijatelje :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...o pa da pocnemo od pocetka

@solicitor: Paragraf koji je jasno oznacen kao drugi nema veze sa Therionom niti njihov

om muzikom. Odnosi se na recenicu "umetnost ne potice od coveka, nego od nekog viseg bica"... Kao matematicar (koja je izmedju ostalog i umetnost) licno sam uvredjen ovime... Smatram je tipicnom izjavom malogradjanskog coveka, nesposobnog da sam proizvede kvalitetn

u umetnost i time joj pridodaje atribut nekog viseg bica...

 

Istina ne znam ko si, cime se bavis, zasmetalo mi je, uvredilo i nateralo da se registrujem.

 

Dakle nema veze sa Therionom, njihovom muzikom, a Skandinavija i Praska filharmonija nisu merilo kvaliteta.

 

@EnKi:

Ok, hajde prvo poceti od najupadljivijeg... Licno mislim da ljudi koji pominju Teslu samo proizvod propagande jedne male zemljice koja vec x (stotina) godina ne zna da obrise d

upe od svih govana koje su je zadesila pa mora da trazi neki izgovor da bi sebe obmanila da nest

o vredi... 

 

Naravno da geniji mogu da nastaju kao plod dvoje sasvim prosecnih. I potpuno se slazem da je tako nastala vecina njih... Ali ja ovde ne govorim o nikakvoj genetici. Govorim o kulturi (o drustvu). Kultura koja stvara osrednje, podrzava osrednje i nagradjuje osrednje ce biti puna osrednih ljudi. Cak i nadareni ljudi u takvoj kulturi nece uspeti da dostignu svoj puni potencijal...

 

Da se podsetimo Tesla je rodjen u Austrougarskoj, Matica Srpska mu odbila stipendiju, t

ek je u SAD (u kulturi koja ne podrzava osrednjost) postao svetski poznati inzinjer. Da je ostao u Srbiji verovatno bi bio past

ir ili narodna pevacica ili sta vec...

Milankovic je, priznajmo, samo osrednji astronom, Boskovic ne znam ko je...

 

Da se razumemo i ja sam iz Beograda, ne morate se braniti sindromom nize vrednosti (posebno upuceno gospodinu Skandinaviji i Praskoj filharmoniji)...

 

Zasto bi umetnost bila delo Viseg bica? Zar je Covek toliko nistavan da ne moze da proizvede umetnost? Zasto reci da "znas da jeste" i pritom boldovati? Nekako mi se cini da si ti taj sa slemom i bez argumenata...

 

 

PS. ...za sve koji se cude cudnim prelomima reci kriv je ovaj editor kopji izgleda ne radi bas naj naj u Operi, ne ja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam ga ja odavno, hvala sto si ga izvukla iz tame ;) Mislim da se ono sto je Chris rekao u principu podudara sa onim sto sam ja komentarisao...Ali, sto se "sekte" tice, ipak je tu najveci autoritet Thomas Karlsson, koliko se secam ima tema na ovom forumu vezana za Crvenog Zmaja...

Mora se nešto i izvuči iz tame kad ovi nisu u stanju ni dalje shvatiti neke stvari. :):pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow, wow ! Impresioniran sam ! Kazes da si matematicar, ali tvoja ignorantnost vredja moju inteligenciju. Verovatno bi umetnost koju bi ti proizveo bila samo tvoje delo, jer nisi otvoren za uticaje koji te prevazilaze, nemas veze sa genijalnoscu i nikad neces uspeti da proizvedes bilo sta vredno. Najvrednija artisticka dela nastaju u iznenadnom zanosu, a ne mozgajuci i smisljajuci sta li cu sad da kreiram...Moras da se otvoris, nekad svojom voljom, a nekad ces jednostavno biti izabran...To vazi za najlucidnija dela knjizevnosti, to vazi u muzickoj sferi, to vazi u likovnoj umetnosti...Cak i u nauci, poprilicno egzaktnoj (ako ne racunamo neka novija stremljenja, kojima, licno, naginjem), do velikih otkrica se nekad dolazi pukim slucajem, iznenada, u snu i sl. Malo edukacije ti nece skoditi. I sta bi trebalo da znaci :"Kao matematicar (koja je izmedju ostalog i umetnost) licno sam uvredjen ovime..."? Besmislice...

"Istina ne znam ko si, cime se bavis, zasmetalo mi je, uvredilo i nateralo da se registrujem."Ovo si uputio Solicitoru, iako covek nema nikakve veze sa izjavom na koju ciljas - ista je moja i nisi se mogao registrovati zbog Solija, jer je on tek posle tebe dao komentar...

Ako treba da se stidim Tesle, nije problem, samo reci. Kazes da je Milankovic "samo osrednji astronom" - bravo! Ako nisi cuo za Rudjera Boskovica, nesto se pitam zasto ti uopste repliciram...Ovi izuzetni ljudi - naucnici su mi prvi pali na pamet, ali nije problem navesti i veliki broj umetnika svih opredeljenja, kao i duhovnika.

Bio sam kratak, ako imas nekih nejasnoca - slobodno posalji poruku (mozda jednog dana i objavim prepisku ako bude zanimljiva :mhihi: ) U suprotnom, ako ovako nastavimo, rizikujemo da budemo zaista banovani (s pravom).A sad bih, ako mi dozvolis, da nesto radim...

 

Fury, sta da ti kazem, vole ljudi da glume filosofe :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...o pa da pocnemo od pocetka

@solicitor: Paragraf koji je jasno oznacen kao drugi nema veze sa Therionom niti njihov

om muzikom. Odnosi se na recenicu "umetnost ne potice od coveka, nego od nekog viseg bica"... Kao matematicar (koja je izmedju ostalog i umetnost) licno sam uvredjen ovime... Smatram je tipicnom izjavom malogradjanskog coveka, nesposobnog da sam proizvede kvalitetn

u umetnost i time joj pridodaje atribut nekog viseg bica...

:) :) :)

Matematika je umetnost?!?!

Matematika nije slobodna forma da bi bila umetnost, vec strogo definisan skup pravila koji se da prosiriti s vremene na vreme...

Matematika umetnost?! Mislim, seriously... :rolleyes:

Ajde da to izjavi neko ko nema veze sa matematikom, pa je za njega matematika "umetnost" - to bi jedino imalo smisla.

Mada, mozda si preveliki zaljubljenik kad nauku dozivljavas kao umetnost, al' brate, nije to to.

Da je matematika umetnost Kosi bi bio umetnik...

Dakle: nauka!=umetnost.

 

Istina ne znam ko si, cime se bavis, zasmetalo mi je, uvredilo i nateralo da se registrujem.

 

Dakle nema veze sa Therionom, njihovom muzikom, a Skandinavija i Praska filharmonija nisu merilo kvaliteta.

 

@EnKi:

Ok, hajde prvo poceti od najupadljivijeg... Licno mislim da ljudi koji pominju Teslu samo proizvod propagande jedne male zemljice koja vec x (stotina) godina ne zna da obrise d

upe od svih govana koje su je zadesila pa mora da trazi neki izgovor da bi sebe obmanila da nest

o vredi... 

 

Naravno da geniji mogu da nastaju kao plod dvoje sasvim prosecnih. I potpuno se slazem da je tako nastala vecina njih... Ali ja ovde ne govorim o nikakvoj genetici. Govorim o kulturi (o drustvu). Kultura koja stvara osrednje, podrzava osrednje i nagradjuje osrednje ce biti puna osrednih ljudi. Cak i nadareni ljudi u takvoj kulturi nece uspeti da dostignu svoj puni potencijal...

 

Da se podsetimo Tesla je rodjen u Austrougarskoj, Matica Srpska mu odbila stipendiju, t

ek je u SAD (u kulturi koja ne podrzava osrednjost) postao svetski poznati inzinjer. Da je ostao u Srbiji verovatno bi bio past

ir ili narodna pevacica ili sta vec...

Milankovic je, priznajmo, samo osrednji astronom, Boskovic ne znam ko je...

 

Da se razumemo i ja sam iz Beograda, ne morate se braniti sindromom nize vrednosti (posebno upuceno gospodinu Skandinaviji i Praskoj filharmoniji)...

 

Zasto bi umetnost bila delo Viseg bica? Zar je Covek toliko nistavan da ne moze da proizvede umetnost? Zasto reci da "znas da jeste" i pritom boldovati? Nekako mi se cini da si ti taj sa slemom i bez argumenata...

 

 

PS. ...za sve koji se cude cudnim prelomima reci kriv je ovaj editor kopji izgleda ne radi bas naj naj u Operi, ne ja

E, sad sto se Tesle tice - tu si da kazem u pravu.

Tesla naime nije naucnik, vec samo pronalazac, jer nije zavrsio faks, a i nista nije matematicki dokazao.

On je samo uvideo neke stvari i zato i svuda uz prezime Tesla stoji pronalazac, a ne naucnik.

To je cinjenica.

E, sad da li to osporava njegov doprinos drustvu - naravno da ne. Ali da li smanjuje njegov status genija - to je vec pitanje...

 

 

 

Inace ne znam cemu sve ovo... Tema je Therion.

Edited by KinSlayer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa EnKi meni cak i sam tvoj odabir reci daje utisak neke pokondirene tikvice koja bas nema mnogo unutar sebe ("ignorantnost", "repliciram" itd...) Sto se mene tice, da li cu prozivesti nesto genijalno ili ne to za sada ne 

mogu da ti kazem - sacekacemo da istorija proveri...

 

Da li delo nastane u iznenadnom zanosu, u snu, na javi to je opet samo plod coveka. Ti kada sanjas ne komuniciras sa visim bicima - to si i dalje samo ti... Kada ti ideja dodje iznenada to nije poslalo neko vise bice to si se setio TI.

 

Izjava je bila upucena tebi i gospidjici Yggdrasil, solicitor izvini - ovaj editor ne word wrapuje, neke razmake konstatuje, neke ne bilo je vise copy-paste iz notepada paragraf po paragraf...

 

Za sve koji su izjavili da matematika nije umetnost: matematika na koju vi mislite i koju ste ucili u skoli nije umetnost. To se zove fizikalija... Prava, visa, matematika je itekako umetnost, pitaj kojeg hoces matematicara potvrdice ti...

 

Sto se Kosija tice - pogledaj malo o njegovom zivotu - u pitanju je covek koji je postao direktor l'ecole politechique nekim cudnim metodama, koji je terorisao svoje ucenike, obarao ih i onda njihove ideje preuzimao kao svoje. Taj covek se ne moze nazvati ni covekom, a kamoli umetnikom...

 

Zasto svi ovde moje izjave svataju tako malogradjanski... Da li sam ja igde osporavao da je Tesla genije zato sto nije zavrsio fakultet? Moja poenta je bila to da je svoje znanje stekao u drugoj kulturi... Pobogu ljudi citajte sta je napisano, ne ono sto zelite da cujete...

 

Edit: Slazem se, tema je Therion, ostanimo pri temi...

Edited by WOW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se na izboru reci, mozda si se morao posluziti recnikom ;) Ja jednostavnije ne umem, kad pisem za sebe cinim to ili sifrovano (svako slovo zamenjujem njegovim ekvivalentom koji odredjujem po samo meni znanom sistemu, a sistema imam vise-jes, komplikacije) ili pomocu jezika za koji osnovu koristim srpski, ali pozajmljujem iz barem stotinu drugih zivih i mrtvih jezika, po zelji, tako da bi neko drugi vec posle prve recenice odustao od citanja. Takodje, izrazavam se i u brojevima, a sve ovo cinim brzinom koja nije mnogo manja od one kojom prosecan covek pise na cistom maternjem jeziku. Da ne mislis da sam nesto pokondiren, mozda sam ekscentrik, ali ekscentrik koji to odlicno krije. Potrudio sam se da bih ti priblizio moje misljenje (a ni "hvala" da dobijem za to :cry: )...I nemam mnogo pretenzija za pustanje u promet dela koja smo X i ja nacinili. Imam jedan utopisticki cilj-savrsenstvo.

Jos jedno izvinjenje od malogradjanina doktoru matematickih umetnosti sa kojim cu se ponizno sloziti da treba ostati pri temi.

 

Odoh sad da kopam kanale, ako se ne vratim, znajte - ubi me prejaka rec :mrtav:

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"In ancient days, in an ancient world, the Sibyls sung their melodies

But the song is lost, and no one hear when Sibyls speak the words of gods the world is deaf..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swedish multi-instrumentalist Snowy Shaw (THERION, DREAM EVIL, KING DIAMOND, MERCYFUL FATE, MEMENTO MORI, NOTRE DAME) will play drums for the industrial goth metal band DEATHSTARS on their upcoming European tour as the support act for KORN.

 

E do ovog trenutka sam stvarno imao enorman respekt za ovog choveka...josh uvek imam, ali maanje...

 

Shta ti je zivotu, u jednom trenutku pevash "Black Funeral" sa Mesajom, a onda sutradan si pregrupa Kornu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd za WOW-a prvo ... da li su Skandinavija i Praska filharmonija merilo kvaliteta ... stvarno nemam nameru da analiziram notorne cinjenice i da se ubedjujem oko gluposti. Ako mislis da je skandinavska muzicka scena slaba, moje saucesce i ako mislis da je Praska filharmonija nekvalitetna, moje saucesce. U skandinaviji se pored toliko kvalitetnih bendova nije lako probiti, a Praska filharmonija je veoma cenjen orkestar i ne rade bas sa svakim. Mozes ti relativizovati sta hoces i pljuvati po cemu god hoces jer ti to niko ne brani, a papir sve trpi. Mozda si pametan u svojim ocima, ali realno gledano ne verujem da si ti pametniji od celog sveta koji ne deli tvoje misljenje. Osporavas ocigledne stvari, ali kak ooces, glupo mi je da se raspravljam oko tih stvari.

 

Sto se tiche Snowija mislim da je bas dobro biti nevezan zanrovski. Po sebi znam da mogu da uzivam i uz muziku Deathspeel Omega, Exploited, Kreator, a i uz Linkin Park ...

Edited by solicitor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snowy Shaw je obožavatelj Deathstars-a, ne vidim zašto im ne bi svirao na turneji, njegova volja. I mislim da baš i ne vidim vezu tu s parama, prije bih rekla da je čovjek opušten i radi šta hoće i s kim hoće, i prije imam rispekt za to nego za neko izbjegavanje bendova upravo tipa Korn i Deathstars.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znachi....Snowy je chovek koji bi tu turneju radio i bez kinte samo da ima shta da jede i gde da spava...tako da te priche oko love mozete slobodno da bacite u vodu...Neko koga ne zanima izhivljavanje po pitanju cathering-a,vecj mu je dovoljna jedna jebena banana i hleb,koji se ne izmishlja ni po pitanju picja,vecj mu je dovoljna najobichnija voda,neko koga nije briga da li svira/peva pred 5 ili 5000 ljudi to radi veoma profesionalno,zaista ne zasluzuje da se tako pricha o njemu...Ja sam imao prilike da se lichno uverim u neke stvari,ali slushajucji priche likova koji ga poznaju dosta dobro i proziveli sa njim dobar deo turneja nisu mogli da veruju kako je prost ( u pozitivnom smislu ) i nezahtevan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ma Snouija za predsednika!!!

 

A inace, ja nikad nisam gotivio taj kvazi-okultisticki pristup theriona, stavise, ekstremno me smara vwecina njihovih tekstova, i sva ta neo-blablatruc ideologija, ali zato genijalna muzika skoro sve to nadomescuje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Al' si se izlupao ovde :twisted: Poštujem mišljenje svakako, ali grešiš - nit je taj pristup kvazi, nit je ideologija neo. Druga stvar je ako kažeš da ti se to ne sviđa, da te smara i slično. Poz! :pivopije:

 

 

Ja sam to ytako doziveo, jer mi to u njihovcom slucaju deluje izvikano i izvestaceno, no to je moj utisak..... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Guest Herr Mannelig

Zna li ko kako se zove odjavna stvar na koncertu u rumuniji?

imam spot od nekih 450 MB (1:15 minuta),ali nijesam zadovoljan kvalitetom slike i zvuka,pa pitam,ima li neko link dje moze da se skine "tezi" koncert,tj sa boljim zvukom i slikom

hvala puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...