Jump to content

Kada i zašto ste počeli slušati black metal?


Swarthyard

Recommended Posts

 

Sa druge strane, De Mysteriis je ostao vrhunac norveškog Black Metal stvaralaštva

 

Meni je recimo Ordo Ad Chao bolji, tako da ti ne stoji argument ;) Ista je to stvar kao i sa Emperorom.

 

Pa i prvi radovi In Flames vuku na black.

 

:)

 

Jesi siguran da nije grind?

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je recimo Ordo Ad Chao bolji, tako da ti ne stoji argument ;) Ista je to stvar kao i sa Emperorom.

 

U nastavku sam fino naveo zbog čega, mogao si i to da citiraš...

 

Teško da će neko za 10-20 godina da priča o "Ordo ad chao" kao nekom revolucionarnom albumu i da se prepire koliko je Blasphemer pjesama komponovao, dok će događaji u kojima su učestvovali Euronymous, Varg i Dead još godinama da se prepričavaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zajeb'o te je taj cika, CF je mnogo stariji...

 

 

Kao prvo, gospodo Black Metalci, vas bi trebalo da bude sramota, jer Jokera, dotični čika nije zajebao. Ako ste već u ovim vodama, treba da znate da su oba benda formirana 1984.godine. Tako da jesu uporedo funkcionisali, stim što se Mayhem tek kasnije diskografski oglasio. I nije počelo od Root-a nikako, nemojte biti smešni...

 

 

DRuga stvar, Ako sam primetio, skoro niko ne pominje Immortal, što je sramotno, jebeš i nightside i mysteriis, PURE HOLOCAUST je definitivno monolit black metala, a ujedno, ovo je album koji je mene ''navukao'' na black metal, mislim da je bilo godinu dana pre bombardovanja ili tako nešto...razlog je bio...svidelo mi se...kratko rečeno...

 

Ovo što danas rade Darkthrone i Satyricon, meni je skrnavljenje one iskonske black metal suštine...Malo mi je pozerski da u ovom trenutku Fenriz i Nocturno otkrivaju da su punkeri u duši, sobzirom kakve su albume izbacivali tokom devedesetih.

 

Normalno.Govorim o Lunar Strain.

 

Prijatelje, Lunar Strain...taj album, sobzirom na pesme koje su na njemu, pored death-a ima i folk uticaje, koji crni black metal...ako to zaključuješ zbog scream vokala, po toj logici i Brian Johnson iz Ac-DC-ija zbog svog glasa moze da se definise kao black metalac...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahaha,nasmej me jos malo

 

Ti, nazalost, nikad neces shvatiti znacenje kulta kao sto je black, i sta on predstavlja u mom zivotu. Kako je to kad ti mjesto krvi tece led, a redovno seres goli mrak i bodljikavu zicu iz svoje nedipilarine guzice. Cut your ass and worship sejtan.

 

Nadam se da ce ove rijeci naci put do tvoga srca :)

 

 

@Vlladimir

 

CF:

Formed

1984

Morbid Tales Full-length, 1984

To Mega Therion Full-length, 1985

 

Mayhem:

Formed

1983

Pure Fucking Armageddon Demo, 1986

Deathcrush EP, 1987

 

Evo i podataka sa Metal Archive..

A sto se tice Immortal, meni su oni bend koji je uradio toliko toga za bm pravac. I mislim jedini bend iz te stare garde, gdje ijedan clan nije bio u zatvoru zbog nekog sranja. Ali sa druge strane, kad im pogledam stajling i one spotove, momentalno umrem od smijeha. Zato cesto kad ih slusam, iako su muzicki odlicni, padne mi na pamet ono smijesno trcanje po Might Ravendark spotu, oni kezovi i slicne gluposti, od kojih momentalno pocinjem da se kidam. Skodi atmosferi, a ona je po meni vrlo bitna.

 

Istorija black metala (po meni) pocinje sa Bathroy. Venom,Celtic Frost i Mercyful Fate su mu prvenstveno dali odredjene elemente (atmosfera, tekstovi, muzika, satanizam, pseudonimi itd.), ali Bathory je prvi bend koji je SVE te elemente objedinio u jednom albumu. Kako bilo, ova 3 prethodno pobrojana benda su svakako vrlo bitna za nastanak bm pravca, ali sami po sebi to nisu bili. Venom je nekih thrash sa prljavijom produkcijom, CF isto, samo malo sporije, sa tim da su oni mozda i najblizi tom black metal talasu koji je nastao kasnije(mada su po meni jednako uticali i na pravce kao sto su death i doom), dok je Mercyful Fate heavy il sto li vec sa satanistickm imidzom. Ali ponavljam, jedino je Bathory objedinio sve te elemente, i stvorio pravac koji je nama kasnije postao poznat kao black metal.

Kako bilo, mozemo se raspravljat do sjutra ko su "ocevi" bm pravca. Ali necemo daleko dogurat u toj raspravi, svako ce trazit dlaku u jajetu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U nastavku sam fino naveo zbog čega, mogao si i to da citiraš...

 

Teško da će neko za 10-20 godina da priča o "Ordo ad chao" kao nekom revolucionarnom albumu i da se prepire koliko je Blasphemer pjesama komponovao, dok će događaji u kojima su učestvovali Euronymous, Varg i Dead još godinama da se prepričavaju...

 

Ma ja uopšte ne sporim ono što si ti napisao, zato i nisam quoteovao. Samo mi se učinilo da kontriraš Mayhem Emperoru kao bend za koji se tačno zna koji mu je album najbolji. Slažem se za sve događaje koji okružuju DMDS, ali takođe smatram da je taj album precenjen i da ne bi bio toliko interesantan da se sve ono oko njega nije izdešavalo. Naravno, ako je nekome to najbolji BM album ikada, nemam ništa protiv.

 

?

 

To se odnosilo na ovog geja u avataru koji liči na Mileta Kitića.

 

Cio taj bm pravac je i trebao da ostane deep underground, obzirom na to ko sve danas 'slusa i komentarise' legendarne bendove i albume

 

A ti misliš da si, za razliku od npr. mene, bogom-dan da komentarišeš legendarne albume i bendove? Šta, Euronymous je komponovao DMDS za tebe, a ne za mene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

DRuga stvar, Ako sam primetio, skoro niko ne pominje Immortal, što je sramotno, jebeš i nightside i mysteriis, PURE HOLOCAUST je definitivno monolit black metala,

 

Pure Holocaust je album koji je definitivno odgovoran za najviše đubreta na sceni. Kad pročitaš da bend nalazi glavnu inspiraciju u Immortalu, gotovo provereno možeš očekivati sranje. Naglašavam da ne govorim o kvalitetu ovog albuma i benda (on svakako jeste klasik), nego da osporavam njegov "monolitni" status kao nešto pozitivno. Aj daj bože da jedna osoba shvati šta sam hteo da kažem umesto da krene odmah da pljuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti, nazalost, nikad neces shvatiti znacenje kulta kao sto je black, i sta on predstavlja u mom zivotu. Kako je to kad ti mjesto krvi tece led, a redovno seres goli mrak i bodljikavu zicu iz svoje nedipilarine guzice. Cut your ass and worship sejtan.

 

Jebe mi se za kult i za tvoje proseravanje.

 

Gojko ti je sve rekao

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ti misliš da si, za razliku od npr. mene, bogom-dan da komentarišeš legendarne albume i bendove? Šta, Euronymous je komponovao DMDS za tebe, a ne za mene?

 

Kao prvo, ko je tebe uopste spominjao? Drugo, ta moja recenica je zajebancija, mada kao i svaka zajebancija, u njoj ima pomalo istine.. zalim sto nisam stavio neki ironicni ili tupavi smajli. Ovako, napregni mozdane vijuge pa probaj da skapiras da nije problem u tome ko voli vise il manje DMDS, i za koga je on u stvari komponovan, niti sam ja o tome pricao. Niti ja kome branim da misli da je DMDS sranje, ili citav bm pravac.. ali samo iz osnovnog postovanja prema ljudima koji to slusaju, doticni se mogu uzdrzati od takvih komentara. Ne volis, ne slusas - super. Zabavljaj se onim sto ti odgovara.. ili sad ja, koji ne volim da slusam Cecu i Dzoganija, treba da idem po folk forumima i govorim kako je to sranje :)

Svasta radi covjek kad mu je dosadno.

 

 

 

Jebe mi se za kult i za tvoje proseravanje.

 

Gojko ti je sve rekao

 

I meni se jebe za to sto ti ne kapiras zajebanciju.

 

A Gojko je rekao sve, nema sto :)

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro,vidim da napredujete u svadjanju....

Nego da se vratim na temu.Pocheo sam krajem 7-og razreda uz bendove tipa Dimmu Borgir,Mayhem,Immortal,Emperor,Darkthrone.....Pocheo sam iz radoznalosti,prochitao sam u nekom magazinu tada recenziju nekog black metal benda pa me zanimalo na shta to lichi.Danas slusham samo nekoliko Black Metal bendova i u glavnom su to gore navedeni.Po meni Black je dosta puko u poslednje vreme i sve je vishe "trve" bendova koji kurcu ne vrede a na njih se pale "kultni" likovi...Skoro sam skinuo Satanochio i nisam znao da li da plachem ili da se smejem...Onakvi bendovi su zalosni......

Edited by Thrashformers

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo, ko je tebe uopste spominjao? Drugo, ta moja recenica je zajebancija, mada kao i svaka zajebancija, u njoj ima pomalo istine.. zalim sto nisam stavio neki ironicni ili tupavi smajli. Ovako, napregni mozdane vijuge pa probaj da skapiras da nije problem u tome ko voli vise il manje DMDS, i za koga je on u stvari komponovan, niti sam ja o tome pricao. Niti ja kome branim da misli da je DMDS sranje, ili citav bm pravac.. ali samo iz osnovnog postovanja prema ljudima koji to slusaju, doticni se mogu uzdrzati od takvih komentara. Ne volis, ne slusas - super. Zabavljaj se onim sto ti odgovara.. ili sad ja, koji ne volim da slusam Cecu i Dzoganija, treba da idem po folk forumima i govorim kako je to sranje :)

Svasta radi covjek kad mu je dosadno.

 

Prvo, uopšte nije zvučalo kao da je u pitanju zajebancija niti je bilo nekih naznaka iste. Ako jeste bila zajebancija, utoliko bolje. Poenta mog komentara nije bila niti u meni niti u DMDS, već u iskazanom stavu da postoji publika koja ima pravo da "sluša i komentariše" legendarne bm albume i publika kojoj to ne treba da bude dozvoljeno, što sam ja ismejao. Drugo, kada bi se svi vodili krilaticom "ko voli, sluša, ko ne voli, ne sluša i gotovo", yumetal nikada ne bi ni nastao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh, prvo sto sam cuo je immortal- blizzard beasts i burzum - burzum.. posle toga ostatak immortala, satyricon, mayhem, marduk i ostale klasicne bendove.. tu sam malo zastao pa pre jedno godinu dana shining, xasthur itd.. doduse trenutno i ne slusam toliko aktivno black, tj. ne slusam nove bendove, vec vrtim ove koje sam do sada preslusao, najcesce marduk, shining, gorgoroth i belphegor (mada oni imaju prilicno death-a, tj. death/black sviraju :) )..

Edited by Angrist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo, uopšte nije zvučalo kao da je u pitanju zajebancija niti je bilo nekih naznaka iste. Ako jeste bila zajebancija, utoliko bolje. Poenta mog komentara nije bila niti u meni niti u DMDS, već u iskazanom stavu da postoji publika koja ima pravo da "sluša i komentariše" legendarne bm albume i publika kojoj to ne treba da bude dozvoljeno, što sam ja ismejao. Drugo, kada bi se svi vodili krilaticom "ko voli, sluša, ko ne voli, ne sluša i gotovo", yumetal nikada ne bi ni nastao.

 

Bezveze je kad nazivas sranjem nesto sto ne razumijes. To je poenta sve price, i odraz tudje (ne)inteligencije. Jer nije glup covjek koji nesto ne razumije, ili mu nije po muzickom ukusu. ALi jeste glup onaj covjek koji SERE po necemu sto ne kapira..

 

Molim svakog ko je glup, a nadje se prozvanim, da procita ovo sto sam iskucao gore bar jos 3x prije nego sto pljune po meni. Mozda postane naprasno pametan, ponavljanje je majka nauke.

 

 

Ja sam bio na Cecinom koncertu,verujem da ima bolji razglas od mayhema

 

A ko ima bolje sise? Mayhem ili Ceca?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bezveze je kad nazivas sranjem nesto sto ne razumijes. To je poenta sve price, i odraz tudje (ne)inteligencije. Jer nije glup covjek koji nesto ne razumije, ili mu nije po muzickom ukusu. ALi jeste glup onaj covjek koji SERE po necemu sto ne kapira..

 

ne vidim po kom osnovu mozes ti ili bilo ko od nas da proceni da je neko nesto skapirao ili nije, a pogotovu da li je skapirao na "pravi" nacin.. da li razumes da covek moze da skapira nesto na razlicite nacine.. kao sto mogu dva covek da skapiraju na isti nacin pa ponovo jedan da misli da je glupost, a drugi da je genijalnost?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne vidim po kom osnovu mozes ti ili bilo ko od nas da proceni da je neko nesto skapirao ili nije, a pogotovu da li je skapirao na "pravi" nacin.. da li razumes da covek moze da skapira nesto na razlicite nacine.. kao sto mogu dva covek da skapiraju na isti nacin pa ponovo jedan da misli da je glupost, a drugi da je genijalnost?

 

Pa ocigledno da neko ne kapira taj bm trip, kad mu je DMDS sranje. Sto je tu strasno, ni ja ne kapiram turbo-folk, ne dopadaju mi se tekstovi, muzika, padanje u sevdah, ali me boli kurac za to. Ljudi se pronalaze u svemu tome, i njihova stvar. Not my cup of tea, ali sad da ja idem po folk forumima i govorim da je to sranje jer ja ne volim/razumijem - ne bih rekao.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ocigledno da neko ne kapira taj bm trip, kad mu je DMDS sranje. Sto je tu strasno, ni ja ne kapiram turbo-folk, ne dopadaju mi se tekstovi, muzika, padanje u sevdah, ali me boli kurac za to. Ljudi se pronalaze u svemu tome, i njihova stvar. Not my cup of tea, ali sad da ja idem po folk forumima i govorim da je to sranje jer ja ne volim/razumijem - ne bih rekao.

 

ok, tvoje misljenje, ja mislim da ljudi kapiraju ali jednima je sranje, drugima nije..

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...