Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

uh...cudesno sta sve narod poseduje icon_rolleyes.gificon_rolleyes.gif Nego, da ja pokusam biti glas razuma icon_biggrin.gif Da se ne bi otvarala (i ubrzo bila zatvorena no.gif ) nova tema, ovoj bi trebalo prikljuciti jos poneke podatke prosledjene od strane vec proverenih "ja imam ovo, ja imam ono" iskusnih clanova wallbash.gif Daklem, uz ona Nurg-ova pitanja na prvoj strani, dodacu jos poneko...(da malo odskocimo od tehnikalija)...Svirate uz tablature ili note? Sajtovi za skidanje tabova/nota?Basisti koje osobito cenite?Grupe koje osobito cenite a zbog dobrih bas linija?Koje vezbice koristite za zagrevanje (ne bi bilo zgoreg da se post-uje pokoji tab za usviravanje)?Omiljene grupe / pesme za sviranje? Dobre pesme (tj. line-ovi) za napredak (subjektivno)? itd...Ja cu poceti odgovorima na neka pitanja. Nazalost, jos uvek ne baratam najbolje sa notnim sistemom, dobar sajt je www.mxtabs.net, basisti...Jaco, MM, Les Claypool, a zbog neverovatnog talenta da uklope ekstra bas i naprave slusanu pesmu, Flea i Steve Haris (ipak su njihove grupe znatno popularnije, ne ulazim u analizu razloga, od Primusa iako Les razvaljuje)...Maiden pesme mi prijaju za zagrevanje prstiju, od pesama za napredak bih izdvojio Primus - Anti-pop jer je line u toj pesmi izuzetno lagan i veoma brzo se skine, a pruza napredak na polju pop/slap tehnika pogotovu onima koji na tom polju nemaju mnogo iskustva. Nadam se (samo se nadam icon_uhoh.gif ) da me necete ispljuvati zbog posta i da cete barem donekle podrzati ovo...I evo jednog taba za zagrevanje prstiju (iliti sta ciniti prvih 5 min po uzimanju basa).Poz

 

G|---------|---3-----|---------|---------|
D|-----5-4-|-5---5-3-|-2-----5-|-4-3-----|
A|-3-6-----|---------|---6-3---|-----6-3-|
E|---------|---------|---------|---------|

 

onda

 

 

g-------4-1-------------2-5-------------6-3-------------4-7--------
d-----3-----2---------3-----4---------5-----4---------5-----6------
a---2---------3-----4---------3-----4---------5-----6---------5----
e-1-------------4/5-------------2/3-------------6/7-------------4--

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd' i ja da podrzim StormFightera posto vidim da je tema malo zamrla. (jos od ko zna kad)

 

Po meni je najveci genije na basu chika Justin Chacellor, basista Toola i kad porastem zelim da budem kao on zuba.gif Lesa Claypoola takodje poprilicno gotivim, najvise zbog imidza, lik je bas AGRO.

Od ovih komercijalnijih likova najbolji su Tim Commerford iz RATMa i Shavo Odadjian iz SOADa, i njih bi preporucio svim likovima koji tek pocinju (naravno ne bas sve stvari), evo recimo jedne fine stvari za skidanje, uvod za Bombtrack od RATMa

 

G||-------------------------------0-|----------------------------------|
D||-----2-0---0---------2-0---0-2---|----2-0---0---------2-0---0-------|
A||---------2---2-0---------2-------|--------2---2-0---------2---2-----|
E||---0-------------3-0-------------|--0-------------3-0-----------3-2-|

 

 

Ajd' dosta od mene za sad, da ne smorim icon_spava.gificon_mrgreen.giforangelistening.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oho evo ga nas Bajaga, jesi uspeo da skines onaj uvod za "Run To The Hills" sto ti je zadavao probleme poslednjih meseci? icon_razz.gif

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

 

P.S. ja mislim da je JACO PASTORIUS najbolji basista od svih njih

Share this post


Link to post
Share on other sites

dabome da je najbolji

i to svih vremena

onakav lik se jednom radja na ovoj planeti

P.S. Squier P bass je OK ali vidi kakve su cijene meksikanaca

ako za malo vise para mozes uzeti meksickog fendera (recimo maksicki jazz bassovi su uglavnom jako dobri) onda ti ga toplo preporucujem posto je i vise nego dobar i za pocetak a i za malo poslije

 

icon_da.gificon_da.gif JACO RULES icon_da.gificon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

bajaga je ubio ovu temu wallbash.gif

de se malo razmrdajte ljudi

ima li iko ko bi ista pametno rekao

nego trebam uskoro dobiti billy sheehan zice

ima li koga ko ih je vec koristio?

kakav je zvuk?

zateze li ona 110-ka vrat puno?

hocu li ga trebati prestimavati u odnosu na 105 icu

aj zivjeli pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

dabome da je najbolji

i to svih vremena

onakav lik se jednom radja na ovoj planeti

P.S. Squier P bass je OK ali vidi kakve su cijene meksikanaca

ako za malo vise para mozes uzeti meksickog fendera (recimo maksicki jazz bassovi su uglavnom jako dobri) onda ti ga toplo preporucujem posto je i vise nego dobar i za pocetak a i za malo poslije

 

icon_da.gificon_da.gif JACO RULES icon_da.gificon_da.gif

Kupio sam P special za 220 jevreja. Made in indinesia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko od vas sviro OLP baseve/gitare.... vidim po internetu (harmony central, forumi...) ih hvale dosta (bacio sam oko na kopiju stingray5) i to ne likovi kojima je to prva bas gitara, nego prilicno iskusniji likovi (5-25 godina sviranja icon_smile.gif)... drzo sam je u ruci minut i svidelo mi se mnogo kako mi vrat lezi u ruci (i vrat pravog stingray5 mi se svideo ;P), a i cena mi se prilicno svidja... nisam stigao da cujem zvuk, al' mislim da mi ne bi nesto preterano znacilo jer nemam mnogo iskustva sa bas gitarom, pa ne umem da namestim zvuk koji imam u glavi sad.gif... pa reko mozda je neko od vas... nekada... znao nekoga... ko je nekada... icon_mrgreen.gif svirao to, pa da prenese utiske

Share this post


Link to post
Share on other sites

e' date='12. 8. 2004, 19:31'] OLP = krsh Music Man icon_smile.gif ?!?

 

Onaj Petrucci za $150 icon_mrgreen.gif

OLP=officiali licensed products icon_smile.gif ,nije samo musicman, al uglavnom oni

 

ne znam koliko je petrucci, ali znam da je MM3 (stingray5) u, za nase prostore referentnom, musik-produktiv 455 evra icon_smile.gif

 

u americi je malo jeftiniji icon_razz.gif, a u srbiji nisam cuo da ga ima...

 

interesuje me takodje, koliko bi me kostalo da mi neki od domacih majstora ugradi drugi magnet/zameni elektroniku ili doda jos jedan potenciometar i ugradi switch i tome slicne egzibicije icon_wink.gif... interesuje me samo rad, ne delovi...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojavio se neki lik, Nine, tu u mom kraju... svi sad nose kod njega icon_smile.gif

 

Nelletu je sredio djitru, sasvim solidno... pitao sam ga za zamenu magneta - 8 EUR rece... sta mislish sto sam ga to pitao icon_smile.gif ?!?!

 

pitacu ga ako mi kazesh nesto konkretno, nocu idemo na pljedze ispred njegovog servisa icon_smile.gif

 

Petrucci je $350 icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

e' date='12. 8. 2004, 19:51'] Pojavio se neki lik, Nine, tu u mom kraju... svi sad nose kod njega icon_smile.gif

 

Nelletu je sredio djitru, sasvim solidno... pitao sam ga za zamenu magneta - 8 EUR rece... sta mislish sto sam ga to pitao icon_smile.gif ?!?!

 

pitacu ga ako mi kazesh nesto konkretno, nocu idemo na pljedze ispred njegovog servisa icon_smile.gif

 

Petrucci je $350 icon_smile.gif

pa lepo napisah... donesem mu drugi magnet, jos jedan pot, switch i elektroniku... on od postojeca 3 + tog novog i elektronike napravi 1vol + 3bend ekvilajzer, a switch ugradi da mogu da biram ko na pravom musicmanu icon_smile.gif... ili tako nesto icon_wink.gif... interesuje me cena odokativno... ne mora u dinar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK nadam se da se tebi svidja zvuk i vrat

Squieri nisu losi

Kada sam ga svirao na pojacalu imao je dobar zvuk, sada ga sviram preko line in-a (posto jos nemam pojacalo) a zvucnici na kompu su produvani tako da ne zvuci bas najbolje. Sto se tice vrata : )!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

vazi

sad sta da ti kazem nego sve najbolje i samo naprijed sve je sada do tebe

za OLP icon_confused.gif nisam cuo mada se s tim kopijama nikada ne zna

ako probas nekoliko njih mozda naidje i neka dobra gitara

mada kol'ko para tol'ko muzike je uvijek bilo i bice icon_da.gificon_da.gif

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan sam kupio pojacalo Fender 25b. Prvo sam hteo jeftiniju fender varijantu od 60 W, ali na njemu zvuk nije nista jaci nego na 25b, a 25b je jeftiniji za 100 evra. Ono sto sam primetio je da su cene pojacalima naglo pale u poslednjih nekoliko meseci. Fender 25b je bio preko 20000 dindzi, a ja ga kupio za 14000 u istoj radnji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan sam kupio pojacalo Fender 25b. Prvo sam hteo jeftiniju fender varijantu od 60 W, ali na njemu zvuk nije nista jaci nego na 25b, a 25b je jeftiniji za 100 evra. Ono sto sam primetio je da su cene pojacalima naglo pale u poslednjih nekoliko meseci. Fender 25b je bio preko 20000 dindzi, a ja ga kupio za 14000 u istoj radnji.

Mogao si da kupis Behringer-a od 120 W za 19000 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...