Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

gledah na ovom forumu niko nije spomenupo mozda najjaceg basistu na ako ne na evropskoj ondaK barem na domacoj sceni.

 

pa rekoh da ispravim tu nepravdu.

 

 

uglavnom sta mislite koliko je coveku trebala da odradi onu savrsenu,mogu slobodno i bez preterivanja da kazem genijalnu bas liniju u pesmi"nojeva barka"

icon_smile.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledah na ovom forumu niko nije spomenupo mozda najjaceg basistu na ako ne na evropskoj ondaK barem na domacoj sceni.

 

pa rekoh da ispravim tu nepravdu.

 

 

uglavnom sta mislite koliko je coveku trebala da odradi onu savrsenu,mogu slobodno i bez preterivanja da kazem genijalnu bas liniju u pesmi"nojeva barka"

Kako ga niko nije pomenuo ? Ima na nekoj temi citava strana o njemu icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledah na ovom forumu niko nije spomenupo mozda najjaceg basistu na ako ne na evropskoj ondaK barem na domacoj sceni.

 

pa rekoh da ispravim tu nepravdu.

 

 

uglavnom sta mislite koliko je coveku trebala da odradi onu savrsenu,mogu slobodno i bez preterivanja da kazem genijalnu bas liniju u pesmi"nojeva barka"

Hehe... icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledah na ovom forumu niko nije spomenupo mozda najjaceg basistu na ako ne na evropskoj ondaK barem na domacoj sceni.

 

pa rekoh da ispravim tu nepravdu.

 

 

uglavnom sta mislite koliko je coveku trebala da odradi onu savrsenu,mogu slobodno i bez preterivanja da kazem genijalnu bas liniju u pesmi"nojeva barka"

icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS. Sada sam vidio koliki sam idiot bio što prije nisam svirao bass.

Veliki (ogroman) zato što.

1. mnogo ga je lakše svirati nego džitru

2. za 2 dana sam upao u bend, a to nisam uspjeo ni nakon 2 godine sviranja džitre

3. gotivan je instrument totalno

4. Imaš gotovo potpunu kontrolu u bendu

5. ma fakat je 100× gotivniji od gitare pivopije.gif

6. Zamal da zaboravim; izgleda fenomenalno!!!

Ja se time bas i ne bih hvalio druze icon_smile.gif ...i posle jos kazu kako su oni vicevi o basistima lazni icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se time bas i ne bih hvalio druze icon_smile.gif ...i posle jos kazu kako su oni vicevi o basistima lazni icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

pivopije.gif

Šta je tu loše, ja još uvjek sviram gitaru, ali i bas.

Svako može govoriti da je neki instrument glup, ali to nikada nije istina.

 

Ja sviram nekoliko instrumenata, a sledeći na redu su bubnjevi, pa onda saksofon, trombon...

 

Od viška glava ne boli, niko nije uspjeo zato što je stajau u mjestu, zato ja kažem da je bas bolji (prosperitetniji) instrument od gitare. Meni bi trebalo još par godina sa gitarom dok me neko ne zapazi, ali sa basem sam se brže probio i sada u tom bendu sviram bas, gitaru, ponekad prekuasije (bongosi i nešto slično što ne znam kako se zove).

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh pa tesko da ces postati zaista dobar ( na nekom instrumentu) ako pritom uporedo sviras 10 drugih icon_smile.gif

Pa i ne težim da budem pretjerano dobar, najviše sviram zbog sebe, a tek onda zbog drugih, a bas i gitara su dosta slični, a te instrumente najviše i sviram, pa ne bi trebao biti problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pa i ne težim da budem pretjerano dobar, najviše sviram zbog sebe, a tek onda zbog drugih, a bas i gitara su dosta slični, a te instrumente najviše i sviram, pa ne bi trebao biti problem.

mmmmmmmmmmmmmmmmmmm

no.gifno.gifno.gifno.gifno.gifno.gifno.gifno.gif

momce bas i gitara su slicni jedino po tome sto su oba instrumenta zicana, napravljena od drveta i imaju magnete, i tu svaka slicnost PRESTAJE!!!!

Dakle u pitanju je samo fizicka slicnost po konstrukciji instrumenta ali se razlikuju kao nebo i zemlja, jer je SVE, ali bas SVE u nacinu sviranja, pravljenju tona, osjecaju itd drugacije. Cinjenica je da su tehnika sviranja gitare i bassa slicni sto ti moze pomoci cisto da ne ucis koji je tona na kojem pragu i kako se sviraju skale ali to ti je samo pocetna prednost koja te zavarava i stvara sliku dva "ista" instrumenta samo jedan ima manje zica i deblje su icon_biggrin.gif

Ako ikada naucis svirati bass shvatices koliko sam bio u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a neko je pitao za web siteove za opremu

u principu sve recenzije i usporedbe su na

www.harmony-central.com

ides na opremu pa sta ti treba ima koliko volis

a za cijene u USA

www.bestbassgear.com

www.warmoth.com

 

to je otprilike to

Share this post


Link to post
Share on other sites

mmmmmmmmmmmmmmmmmmm

no.gifno.gifno.gifno.gifno.gifno.gifno.gifno.gif

momce bas i gitara su slicni jedino po tome sto su oba instrumenta zicana, napravljena od drveta i imaju magnete, i tu svaka slicnost PRESTAJE!!!!

Dakle u pitanju je samo fizicka slicnost po konstrukciji instrumenta ali se razlikuju kao nebo i zemlja, jer je SVE, ali bas SVE u nacinu sviranja, pravljenju tona, osjecaju itd drugacije. Cinjenica je da su tehnika sviranja gitare i bassa slicni sto ti moze pomoci cisto da ne ucis koji je tona na kojem pragu i kako se sviraju skale ali to ti je samo pocetna prednost koja te zavarava i stvara sliku dva "ista" instrumenta samo jedan ima manje zica i deblje su icon_biggrin.gif

Ako ikada naucis svirati bass shvatices koliko sam bio u pravu.

na tu sam sličnost otprilike i mislio, jer neje osnove imam, ali se stalno nadopunjujem.

 

Bas do sada nisam pipnuo trzalicom, tako da razlika u sviranju postaje još veća.

 

PS. Šta je popovanje na basu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
na tu sam sličnost otprilike i mislio, jer neje osnove imam, ali se stalno nadopunjujem.

 

Bas do sada nisam pipnuo trzalicom, tako da razlika u sviranju postaje još veća.

 

PS. Šta je popovanje na basu?

Popovanje (poping) je cupanje zica odozdo i izvodi se kaziprstom i/ili srednjim prstom. Uglavnom se koristi uz slap tehniku. Znaci udarac palcom po, recimo 3. ili 4. zici i cupanje 1. ili 2. I slap i pop se mogu koristiti na svim zicama, ali ovo je uglavnom najcesce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...