Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Pa ovako da preformulisem, sta fretless ima sto obican bas nema?

I vi ste digli frku oko procesora i efekata za bas, a ovamo pricate o fretlessima, koji su vam cool samo zato sto ih svira Shawn Malone ili tako neki baja.

 

Inace, sto ti ne koristis slep ili tejping?

Verovatno zato sto se ne uklapa. icon_da.gif

To nisu bash tehnike koje se koriste u metalu, osim nekom avangardnijem ili progresivnom, a kad znas da kod nas ljudi misle da je progresivno = neparno...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovako da preformulisem, sta fretless ima sto obican bas nema?

I vi ste digli frku oko procesora i efekata za bas, a ovamo pricate o fretlessima, koji su vam cool samo zato sto ih svira Shawn Malone ili tako neki baja.

 

Inace, sto ti ne koristis slep ili tejping?

Verovatno zato sto se ne uklapa. icon_da.gif

To nisu bash tehnike koje se koriste u metalu, osim nekom avangardnijem ili progresivnom, a kad znas da kod nas ljudi misle da je progresivno = neparno...

sviram slap tu i tamo....ne volim tejping zato ga i sviram jadno...prosto to nije nesto sto se meni svidja ...bitno mi je da usavrsim sto vise finger style ,a za ostale ’discipline’ ima vremena

procesori za baJss su glupost,po meni pedale su mnogo bolji izbor:wah,dist i mozda synth...jeste skuplje ali je zvuk deset puta bolji...jebes ga ja imam ortakov procesor koji mi najcesce sluzi za stimovanje...ponekad ga koristim na svirkama ali vrlo retko

a sto se tice fretlessa jedina razlika je sto fretless ima mnogo cistiji i meksi ton . i kontam da ga ljudi zbog toga vole...jeste tezi za sviranje ali sta sad...niko se nije naucen rodio

A to primanje na Sean Malone i ekipu je glupo jer postoji jedno 30 puta vise bassista na koje se ljudi primaju ,a ljudi sviraju obicne basseve....tako da ne verujem da ce neko da svira fretless zato sto mu je Sean ili bilo ko drugi idol

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej, pa nisam ja mislio nista lose, i ja bih voleo da probam Wal bas prvenstveno zato sto ga svira Justin Chancellor iz Tool (pa reko' po toj logici bi ljudi hteli fretlesse).

Elem meni je kod fretlessa najveca mana bas taj mek zvuk, ali ne mogu bas mnogo da ulazim u problematiku jerbo nisam nikad video ili cuo fretlesse u jedan na jedan, samo na snimcima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej, pa nisam ja mislio nista lose, i ja bih voleo da probam Wal bas prvenstveno zato sto ga svira Justin Chancellor iz Tool (pa reko' po toj logici bi ljudi hteli fretlesse).

Elem meni je kod fretlessa najveca mana bas taj mek zvuk, ali ne mogu bas mnogo da ulazim u problematiku jerbo nisam nikad video ili cuo fretlesse u jedan na jedan, samo na snimcima.

jebes bas ako nema mekan i dubok ton (jazz)... zbog toga mene i interesuje fratless.. ima dubinu... mekocu tona.. a njegove prednosti su sto slajdovi toliko jebeno fenomenalno zvuce da se jezis.... a da ne pricam ostalo...

 

samo preslusajte Primus... i Les Claypoola... na njegovom handmade 6-ozicanom fratless bassu.. da se useres....

 

ne treba se loziti na neke idole.. ako se vama svidja da svirate fratless ili s procesorom.. svirajte.. usavrsite i uzivajte svirajuci ono sto zelite.... icon_da.gificon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebes bas ako nema mekan i dubok ton (jazz)... zbog toga mene i interesuje fratless.. ima dubinu... mekocu tona.. a njegove prednosti su sto slajdovi toliko jebeno fenomenalno zvuce da se jezis.... a da ne pricam ostalo...

Mnje... Nisam ja za te jazzy varijante, ja sam metalac metalac.gificon_wink.gifwallbash.gif

Volim da bas zvuci ostro, mocno i pomalo spooky (i da po mogucstvu ima siljastu glavu icon_biggrin.gif )

 

Elem, sto se Walova tice evo vam link pa pogledajte po sajtu

http://walbasses.homestead.com/

obratite paznju na Famous owners icon_mrgreen.gif

Nisam bas nesto odusevljen dizajnom, ali ima nekih stvarno lepih modela. Inace nas'o sam negde i istoriju Wal basova, zanimljiva stvar je sto su u pocetku koristili Gibson magnete i sto su umesto one plastike koja se stavlja na telo basa koristili kožu biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebes bas ako nema mekan i dubok ton (jazz)... zbog toga mene i interesuje fratless.. ima dubinu... mekocu tona.. a njegove prednosti su sto slajdovi toliko jebeno fenomenalno zvuce da se jezis.... a da ne pricam ostalo...

 

samo preslusajte Primus... i Les Claypoola... na njegovom handmade 6-ozicanom fratless bassu.. da se useres....

 

ne treba se loziti na neke idole.. ako se vama svidja da svirate fratless ili s procesorom.. svirajte.. usavrsite i uzivajte svirajuci ono sto zelite.... icon_da.gificon_da.gif

slazem se...jebiga stvar je izbora.neko voli fretless neko ne...svako ima svoj licni trip i to je to

jos nesto Les odlican primer sta sve lud covek moze sa fretlessom(ustvari sa bassom uopste icon_da.gif ) icon_smile.gif

ali moje licno misljenje je da ima reprezentativnijih fretless bassista ,sto naravno ne umanjuje Lesov kvalitet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnje... Nisam ja za te jazzy varijante, ja sam metalac metalac.gificon_wink.gifwallbash.gif

Volim da bas zvuci ostro, mocno i pomalo spooky (i da po mogucstvu ima siljastu glavu icon_biggrin.gif )

 

Elem, sto se Walova tice evo vam link pa pogledajte po sajtu

http://walbasses.homestead.com/

obratite paznju na Famous owners icon_mrgreen.gif

Nisam bas nesto odusevljen dizajnom, ali ima nekih stvarno lepih modela. Inace nas'o sam negde i istoriju Wal basova, zanimljiva stvar je sto su u pocetku koristili Gibson magnete i sto su umesto one plastike koja se stavlja na telo basa koristili kožu biggrin.gif

hehe.. da dodam.. i trzalicu.... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

nemam nista protiv evo slusam overkill.. i onaj ga tamo otkinu s trzalicom i takvom bojom basa... da se razumemo.. sviram ja maident tribute.. ali vise volim onaj mekan dubok i konkretan ton.. jbg zato je i bas napravljen.... a ne da sve vise licim na gitaristu (procesoi.. pedale.. trzalica.. reskiji zvuk.. i sl)

 

samo napred.... sviraj kako god ali to radi dobro....

 

icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

 

slazem se...jebiga stvar je izbora.neko voli fretless neko ne...svako ima svoj licni trip i to je to

jos nesto Les odlican primer sta sve lud covek moze sa fretlessom(ustvari sa bassom uopste  ) 

ali moje licno misljenje je da ima reprezentativnijih fretless bassista ,sto naravno ne umanjuje Lesov kvalitet...

 

naravno.. svakako da ne postoji covek koji nesto najbolje svira.. uvek postoji neko ko to ume bolje ili makar drugacije (Les).. to je bio samo primer.. koji mi je trenutno bio u glavi.... ma samo kad cujem one jazzere koje u zivoti ni video ni cuo (koji paradox).. pa kad krenu da prze... budale.. to picku nije videlo.... icon_da.gificon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm... ne znam da li je neko od vas vec pominjao ili predlagalo u predhodnim postovima.... ali mogli bi da organizujemo neki session.... bilo bi zanimljivo videti par bass pojacalca, gitarice (naravno bass) i ljudi koji jamuju na jednom mestu.... da li ste razmisljali.. da napravmo nesto tako????

 

 

 

ps.. znam da u gradu vec postoje sessioni (stratus.. muzikantsko cose..).. ali nista tipa ovog karaktera... tipa bubanj i tri bass gitare.. i slicno... znaci gde je bass u prvom planu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nurg je pominjao nesto tako ranije...

sve u svemu ja mislim da bi to bilo do jaja ideja, ja sam uvek za takva druzenja icon_wink.gif

Taman me zanima na sta ce da lici kad se skupi par ljudi sa razlicitim pristupima bas gitari... i kol'ko ce tu buke biti icon_smile.gifpivopije.gificon_smile.gif

 

Shta ti imas Strato?

 

 

P.S. Ja sam se zajebavao za ono "metalac"... ne preferiram trzalicu, ali je koristim kad moram (k'o sto rece Dushan S - ne moz' da sviras Slayer prstima)... i ne volim Maidene icon_mrgreen.giforangelistening.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest spiritual holocaust
hmmm... ne znam da li je neko od vas vec pominjao ili predlagalo u predhodnim postovima.... ali mogli bi da organizujemo neki session.... bilo bi zanimljivo videti par bass pojacalca, gitarice (naravno bass) i ljudi koji jamuju na jednom mestu.... da li ste razmisljali.. da napravmo nesto tako????

 

 

 

ps.. znam da u gradu vec postoje sessioni (stratus.. muzikantsko cose..).. ali nista tipa ovog karaktera... tipa bubanj i tri bass gitare.. i slicno... znaci gde je bass u prvom planu...

Ko bre da dzemuje , vecina bassista sa ove scene nezna posteno ni poziciju da drzi a da ne pricam o mocima improvizacije .Naravno, cast pojedincima .

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S. Ja sam se zajebavao za ono "metalac"... ne preferiram trzalicu, ali je koristim kad moram (k'o sto rece Dushan S - ne moz' da sviras Slayer prstima)... i ne volim Maidene icon_mrgreen.giforangelistening.gif

ma ok...

 

Shta ti imas Strato?

 

ako mislis na opremu... gitara mi je malo slaba YAMAHA RBX170... (naravno kad se dodje do para nesto malo jace).. i HARTKE glavu i kabinet (HARTKE SYSTEM 3500H(350W) + XL 410(cetri desetke... alu konusi))

 

Ko bre da dzemuje , vecina bassista sa ove scene nezna posteno ni poziciju da drzi a da ne pricam o mocima improvizacije .Naravno, cast pojedincima .

 

upravo zbog toga je i dobro napraviti SESSION.. da bi oni koji ne znaju naucili od onih koji znaju... logicno icon_da.gificon_da.gif

 

takodje razmenili tehnike.. vezbe.. razmisljanja i sl..

 

ps.. sobzirom na take reci.. pretpotavljam da si dabar bassista (ucen.. uvezban i tome slicno).. pa bi mogao i ti da svrnes, naravno ako od ovga ispadne nesto, pa da nas poducis malo.. icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

 

Nista ne brini. Ja cu da donesem dzem od sljiva.

Baba mi skuvala. 

Samo nemojte dzem od shipka. 

 

 

nema frke jos samo neko da donese par vekni hleba i RAMA MARGARIN....

 

i ima da dzemujemo samo tako.... laugh.giflaugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko bre da dzemuje , vecina bassista sa ove scene nezna posteno ni poziciju da drzi a da ne pricam o mocima improvizacije .Naravno, cast pojedincima .

Sta je pozicija? icon_confused.gif

 

icon_smile.gificon_wink.gif

 

 

Ajd' ono kontam, imamo svoja pojacala, nasli bi i bubnjara, ali da li iko ima ideju gde bi mogli tako nesto da odradimo?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ozbiljno.

Drago mi je da imate ovakvu ideju jer to moze da bude strava iskustvo za svakog

basadziju.

Samo se treba iscimati za prostor.

I za dzem icon_wink.gif

da... to ce bit mali problem...

 

jel ima neko neki predlog... ????

 

ja mogu da pogledam klub STRATUS... naravno da popricam s VIHOROM.. pa s obzirom da je i on sam bassista nadam se da ce se sloziti.. pa da napravimo vece BASS & "DZEM" icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest spiritual holocaust

upravo zbog toga je i dobro napraviti SESSION.. da bi oni koji ne znaju naucili od onih koji znaju... logicno icon_da.gificon_da.gif

 

Ma ok je neko okupljanje , meni je malo rec dzem bola usi . Za neki solidan dzem je ipak potrebno prilicno znanja . Sto se tice tako nekog session-a ok ali za to vam je potrebna jedna soba , pojacalo sa eventualno 2 ulaza i basevi ako bas zelite da rzmenite iskustva i znanje onda vam je bolje tako nego u nekoj birtiji s pivom . To moze biti sve samo ne korisno .

icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa bolje je da za to vreme sto bi bildovao prste vezbas nesto drugo, tipa šljepanje...

Ja sam uvek tezio ekonomicnosti icon_cool.gif

 

Elem, imam ja predlog, da pogledamo u nekom studiu da li bi mogli mi da banemo sa nasim pojacalima, i samo ih tamo prikljucimo...

 

Naravno lepo bi bilo da prodje ovo za Stratus, ili kad bi neko imao kucu sa velikom garazom icon_mrgreen.gif

 

 

E Fiery sad kad si vec zabasao ovde oces da dodjes na dzem, lep kupinov...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa bolje je da za to vreme sto bi bildovao prste vezbas nesto drugo, tipa šljepanje...

Ja sam uvek tezio ekonomicnosti icon_cool.gif

 

Elem, imam ja predlog, da pogledamo u nekom studiu da li bi mogli mi da banemo sa nasim pojacalima, i samo ih tamo prikljucimo...

 

Naravno lepo bi bilo da prodje ovo za Stratus, ili kad bi neko imao kucu sa velikom garazom icon_mrgreen.gif

 

 

E Fiery sad kad si vec zabasao ovde oces da dodjes na dzem, lep kupinov...

ajd.. videcu STRATUS... stratus je ok jer vec ima jedno bass. bubnjeve.. i razglas.. ne znam dal imaju gitarsko....

 

bilo bi lepo kad bi imali tri bass pojacalca.. bubnjeve.. i eventualno gitaricu....

 

bilo bi extra cuti u kombinaciji tri bass gitare..

 

ako neko zna neki klub koji bi bio ok.. za tako nesto.... nek javi....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...