Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

najmanje 3 icon_smile.gif

Kad je dzem, nek je od shipaka!

 

Ja sam voljan priloziti pojacalo za nas cilj, a gitara nam ne treba jer ce gitarista da gusi sa solazama i ostalim sranjima koja ce stavljati akcenat na njega, daj i mi da se malo odmorimo od njih... icon_smile.gif bolje da ja zabodem procesor sa gomilom gluposti, ako bas bude trebalo nesto tako...

 

Ko bi sve dosao?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

najmanje 3 icon_smile.gif

Kad je dzem, nek je od shipaka!

 

Ja sam voljan priloziti pojacalo za nas cilj, a gitara nam ne treba jer ce gitarista da gusi sa solazama i ostalim sranjima koja ce stavljati akcenat na njega, daj i mi da se malo odmorimo od njih... icon_smile.gif bolje da ja zabodem procesor sa gomilom gluposti, ako bas bude trebalo nesto tako...

 

Ko bi sve dosao?

ok.. nemam nista protiv.. mislio sam da se nadje.. tipa ako organizujemo u nekom klubu pa ono ko hoce nek uzme da pika...

 

gitara dobro zvuci kao background u nekom funky stili ili regge... ili pak da drzi ritam dok se mi gubimo sa solazama i samarima i gubljenjem icon_smile.gificon_smile.gif

 

znaci imamo za sad dva bass pojacala...

 

ps @Herr_Wolf sta imas od opreme...

 

@The Eagle Nature

Tri bassa,da nije malo mnogo??? 

Jos i gitara preko svega toga? 

mnogo je ...kume 

 

nisam mislio sve to u isto vreme... tipa dva bassa i git.. ili tri bassa.. bubanj.. i slicne kombinacije...

 

treba sve probati.... icon_da.gificon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povlacis se a?

Mislili smo da si zajedno s'nama u ovoj jeresi... Ali izgleda da smo se prevarili...

violent.gif

ehhh.. tako ti je to... uvek ima ljudi koji.. jebiga.. umesto da kazu ajmo... pa kud puklo da puklo... oni tako.... icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne nije stvar u tome.Jednostavno vasa ideja je donekle o.k. ali mislim da je to vrlo neizvodljivo...ne samo zbog mesta gde bi se sviralo nego i zbog opreme i mislim tri bassa ...mnogo...suvise je to pretenciozno ,bar za mene i moje sviranje

iskreno, ako hocete da razmenjujete znanje,iskustvo i sta god ,nadjite se gajbi ili iznajmite studio...dva bassa super kombinacija ...tu bih i uleteo najverovatnije sa vama....

ali da trojca bassista svira preko jednog bubnjara, teska konfuzija...bar ja nisam dovoljno dobar i stabilan za tako nesto...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne nije stvar u tome.Jednostavno vasa ideja je donekle o.k. ali mislim da je to vrlo neizvodljivo...ne samo zbog mesta gde bi se sviralo nego i zbog opreme i mislim tri bassa ...mnogo...suvise je to pretenciozno ,bar za mene i moje sviranje

iskreno, ako hocete da razmenjujete znanje,iskustvo i sta god ,nadjite se gajbi ili iznajmite studio...dva bassa super kombinacija ...tu bih i uleteo najverovatnije sa vama....

ali da trojca bassista svira preko jednog bubnjara, teska konfuzija...bar ja nisam dovoljno dobar i stabilan za tako nesto...

jebiga treba probati... icon_da.gif sto biti pesimista... i skeptik..

 

al eto mazda se i izvede.. s obzirom da imamo vec dva pojacala i recimo ako bi uletela u kombinaciju klub stratus.. tamo ima jos jedno.. pa sto da ne....a tri bass gitare.. kao sto sam rekao... ne moraju u isto vreme... pa ako mogu maideni sa tri gitare sto ne bi mi probali s tri bassa.... icon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to, ma bre samo se otprilike dogovoriti k'o sta svira i ne bi trebalo da ispadne lose. A i ja racunam da ce se skupiti vise od nas trojice, pa da sviramo naizmenicno, razmenjujemo trikove i forice, bitno je da imamo 3 pojacala, za svaki slucaj, pa cak i svirali samo dvojica istovremeno...

A moze da se izvede kao ona jazz nadjebavanja sa saksofonima ili djitrama, jedan bas i bubnjar drze neki ritam a druga dva basa sviraju naizmenicno, kao odrzi se neki kontinuitet svirke...

 

A Orle, koliko si dobar nije nesto narocito bitno, ni ja nisam neki experat, ali k'o sto neko rece neko ides i da naucis nesto, a sigurno ima nesto sto bi voleo da podelis sa kolegama... Makar da te cujemo kako sviras Cynic icon_wink.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

A Orle, koliko si dobar nije nesto narocito bitno, ni ja nisam neki experat, ali k'o sto neko rece neko ides i da naucis nesto, a sigurno ima nesto sto bi voleo da podelis sa kolegama... Makar da te cujemo kako sviras Cynic icon_wink.gif

jednostavno, ne mislim da je to dobar nacin da se bilo sta nauci niti objasni...

mislim,ako vi mislite da mozete da uradite tako nesto i da to bude manje vise ok. samo napred.

ja otprilike znam koliko nemam veze sa mozgom niti sa sviranjem i necu da se blamiram...a niti da se pravim bolji nego sto jesam ...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jednostavno, ne mislim da je to dobar nacin da se bilo sta nauci niti objasni...

mislim,ako vi mislite da mozete da uradite tako nesto i da to bude manje vise ok. samo napred.

ja otprilike znam koliko nemam veze sa mozgom niti sa sviranjem i necu da se blamiram...a niti da se pravim bolji nego sto jesam ...

ma samo ti planiraj da dodjes.. niko od tebe ne ocekuje da ti znas da sviras... niti koliko.. dodji makar da se zabavimo..... ne treba to da ti bude opterecenje.. icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

....na stranu sto se u 90% slucaja bass ni ne cuje na svirkama....tako da pitanje o iskoriscavanju pogodnosti ovog ili onog bassa je nepotrebno...

icon_da.gif

 

problem je u tome sto vecina nasih metal muzicara istice svoju "virtuoznost" zapostavljajuci bend kao celinu-i onda sve to ni na sta ne lici,pa se ni ne cuje

 

poslusajte prvi album Ozzyja,to je po meni uloga bassa,u jednostavnosti je lepota,a zvuci fenomenalno,

i opste zvuk na svim njegovim albumima je super,kada pricamo o tonu meni se svidja dubok ton(zato je valjda i bass icon_cool.gif ),ne volim zvuk Maidena,Joey DeMaio-a...,i uopste svuk trzalice,mada za metal odgovara.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Haris i svira valjda prstima, a Di Maio je ionako vise gitarista-kompleksas nego basista (barem po mentalnom sklopu i stilu) icon_mrgreen.gif

 

A sto se tice nasih virtuoza, nisam vidjao puno basista koji se izivljavaju nesto, mislim niko mi nije privuk'o nesto paznju. Jedino Djole iz Magme, ali oni bar zvuce dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se svira,treba se lepo koncetrisati,Jer ako prodas 5sto karata,onda je super.

Sto se tice Stiv herisA,on svira u Ajron Mejdenu.

Omiljena grupa mi je Ace of spades od Motorheda.

 

Zauvek duzan i zahvalan

Djordje Golubovic licno

EEEEEEEEHHHHHHHHH ko mi je popio pivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...