Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Guest The_Bad_Artist

E ja bash i nisam neki metalac (josh imam chistih majica u ormaru), al kad je vec rech o basu...

I ja sam pocheo na gitari, al sam bio losh ko noga. Onda su mi dali bas, kao "evo snadji se, to ti je gitara za luzere". E onda sam popizdeo...

Sve u svemu, Moj vam je savet- Les Claypool i naravno Flea. Znam da vam je ispod chasti, ali progutajte jednom metalski ponos i poslushajte ova dva boga, stvarno su bogovi. Claypool je freak, savrsheno za vezhbanje soloa, i generalno stava bassiste koji je "ispred" benda. Ne iza. Uaaaaa izaaaaa!!! Uvek nas teraju iza...

A Flea je posebna pricha- ko hoce potpunu harmoniju sa postojanjem univerzuma i flow kroz bilo kakav groove i beat bez (preteranog) korishcenja psihoaktivnih supstanci mora ovog choveka uramiti k'o ikonu iznad kreveta.

Opet kazhem, mozhda vam nije po ukusu, al bassisti su uvek obrazovaniji od ostalih muzichara.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imas neku bass skolu na divx?

Imam i Billy Sheehan-a ali je preko 800 mb,pa ne znam kako da ga stavim da cd,covek koristi svaki jebeni zglob u prstima,tehnicar 200% icon_rockdevil.gif

Imam po nesto...Imam i Sheehana ali neku kracu verziju....lik ima mnogo dobru tehniku ali to ipak nije tip basiste koji mene preterano odusevljava....ma nije ni vazno icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja sam svirao par (2 ili3 ne mogu da se setim)mislim da se zovu nesto Warlock ili Worlock ili tako nekako...bass je onako icon_uhoh.gif ...kao los Squier-ov Precision samo nadrkanijeg izgleda...jebes instrument ciji je oblik bitniji od zvuka...

Pretpostavljam da su skupi modeli verovatno bolji ali ne mnogo.... kontam da je to bass za "koncertne atrakcioniste" icon_smile.gif

To je naravno moje misljenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebote pa ti si ziv! biggreens.gif

Jesi li u Bgdu?

I jel ti vazi jos uvek ono za uvoz "elektricne" gitare? icon_mrgreen.gif

 

Ja bas za NJ seriju i pitam, pravljena je u Japanu i po onome sto sam ja cuo meni bi to odgovaralo, samo sto necu stici da je probam pre kraja februara, ali osim ako me uzasno ne razocara verujem da je to gotova stvar, jedino sto jos moram da se odlucim da li uzeti Warlocka ili Beast, sa koliko zica i naravno koje boje icon_smile.gif meni je vizuelni faktor jako vazan :pozer: icon_mrgreen.gificon_wink.gif

 

E Eagle da li si ti zadovoljan svojim basom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mmmmmmmmmm

nisam ih svirao ali treba vjerovati velikom Nurgu

mada cijenim zelju za poziranjem ali to u ovom slucaju jaaaako puno kosta

ja bih uvijek za neke pristojne pare uzeo dobru gitaru a ne fensi veslo

de gustibus et de coloribus non disputandum est!

zivjeli

POZ!

i mala ispravka na onu cestitku od koga god da je

HILJADE DINARA brate icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gif

jer tako treba a ne stotine

i samo da se zna da bih i ja pio BG pivo ali samo ako je DZABE i ako me placaju da locem ( inace nikad ne bih dao pare za isto)

cao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...