Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

No frks, No peniks!

 

Inace, cisto informacije radi. Danas mi je stigla nova isporuka od ibaneza.

 

BTB1206E je naj bolji serijski radjen bas koji sam imao prilike da drzim u ruci.

Toplo ga preporucujem svima koji se loze na 6-o zicane basove (jes da kosta, ali vredi vise od onoga sto kosta, verujte mi )

Pored toga sam dobio par novih SR500 i SR505 (malo tamnije telo od modela za 2004) i stiglo mi je par gitara, ali to vec nije za ovaj topic icon_smile.gif

SR500 je ubedljivo best buy sto se tice slicnog instrumenta. Samo elektronika koju ima vredi preko 300 dolara, a sama gitara je smesno jeftina za performanse koje daje. Bez preterivanja mogu da kazem da je kvalitet jaci nego neki prosecan Tobias (ne mogu da zamislim nista drugo da je u toj klasi, tj uzan vrat, i light weight telo od mahagonija (cudan sklop)) a kosta jedno 4 puta manje.

Jedino sto moze da se poredi sa njim je jaci SR model, ili neka babaroga od Fendera (ala stu hamm model) ili Warwick Corvette (koja je slabija i mnogo skuplja)

 

A sada dosta o ibanezima icon_smile.gif

 

Ja sam zapoceo novi prrojekat. Poceo sam sebi da gradim dva instrumenta. No. 1 je sestozicani bass, skala 35", sa jako jedinstvenim oblikom vrata koji je mnogo tanji oko tanjih zica, a na delu gde se spaja sa telom je ispod 1-e zice debeo samo 8mm. Konstrukcija ne neck through, a elektronika koju planiram da ugradim je EMG. Kako posao bude napredovao slacu slike i izvestaje icon_smile.gif

 

Druga je isto setozicana fretless, bolt on konstrukcija icon_smile.gif

 

Ajd videcemo sta ce da ispadne od toga

Probaj Ibanez-ove custom made bass-eve, ja ih imam dva, jes da kostaju ko manji stan u centru beograda al vrede icon_biggrin.gificon_mrgreen.gificon_biggrin.gificon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mozete da mi preporucite neki jaftin bass, za druga, za pocetnika, nesto kao ekvivalent Yamaha Pacifike... I neko jeftino pojacalo za bass.

 

Hvala

Probaj na zelenom vencu imaju neke simpaticne Ibaneze za oko 300 evra ili neki polovan preko oglasa (mada imas i warvick-e na konjarniku oko 250 evra), pojacala gledaj preko oglasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

mali problem... drug je iz Bangladesa a zivi u Kanadi... tako da nisam siguran bas da zna gde je zeleni venac icon_smile.gif

E sad!!! U Kanadi bar ima jeftinih gitara, udjes u prvi komision i za male pare dodjes do solidnog basa icon_biggrin.gif

Edited by MinArt

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pa da procesira icon_biggrin.gif

Tj. volim da se igram sa efektima na basu.

'El bi da preporucis nesto drugo?

Bio bi mi koristan neki savet. icon_da.gif

Ako vec moras procesor, uzmi Behringer Bass V-Amp II koji kosta oko 140 EU. Ja trosim umesto kompresora Bass V-Amp pro, i zadovoljan sam rezultatima, mada i dalje tvrdim da ne procesor suvisan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba podcjenjivati bas sa efektima, tako su sigurno nekad davno govorili ljudi i za gitarske efekte. Ja lično volim malo reverba i zeru drajva kada sviram bas.

reverb iz pojacala, a za drive pedala (recimo bass overdrive) multi efekat je jos uvek suvisan u celoj prici icon_smile.gif

 

Kao sto sam vec rekao, ja svoj ceo multi koristim kao kompresor (i u jaaaaaaaaaako retkim prilikama kao delay)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Bio sam i ja pomalo sumnjicav jer znam kako stoje stvari sa procesorima

za gitaru u tom cenovnom rangu. Ali uglavnom cujem komentare da se moze naci po koji dobar procesor za te pare. Uglavnom, ne bi ni snimao sa procesorom ali za svirku... icon_cool.gif

Inace vise volim procesore zbog vecih mogucnosti modifikovanja tona. Naravno realno je pitanje koliko se gubi na kvalitetu tona ali to zavisi od procesora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Bio sam i ja pomalo sumnjicav jer znam kako stoje stvari sa procesorima

za gitaru u tom cenovnom rangu. Ali uglavnom cujem komentare da se moze naci po koji dobar procesor za te pare. Uglavnom, ne bi ni snimao sa procesorom ali za svirku... icon_cool.gif

Inace vise volim procesore zbog vecih mogucnosti modifikovanja tona. Naravno realno je pitanje koliko se gubi na kvalitetu tona ali to zavisi od procesora.

na kvalitetu tona ne gubiš, ali, naravno, ako koristiš bas procesor. Ukoliko kao jedan moj koleza basista koristiš gitarski pukeface.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

reverb iz pojacala, a za drive pedala (recimo bass overdrive) multi efekat je jos uvek suvisan u celoj prici icon_smile.gif

 

Kao sto sam vec rekao, ja svoj ceo multi koristim kao kompresor (i u jaaaaaaaaaako retkim prilikama kao delay)

A sta ako nemas reverb na pojacalu? icon_mrgreen.gif

Pomalo nazadan stav, moram primetiti, ne treba preterivati sa efektima, ali moze da se postigne mnogo dobar trip ako se oni koriste kako valja.

 

A ja sam pre za kupovinu nekog jeftinijeg procesora nego pojedinacnih pedala jer na procesoru dobijes gomilu efekata koje mozes da isprobavas i za pocetak je to bolje jer vidis lepo sta ti treba, sta koristis, sta zvuci dobro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta ako nemas reverb na pojacalu? icon_mrgreen.gif

Pomalo nazadan stav, moram primetiti, ne treba preterivati sa efektima, ali moze da se postigne mnogo dobar trip ako se oni koriste kako valja.

 

A ja sam pre za kupovinu nekog jeftinijeg procesora nego pojedinacnih pedala jer na procesoru dobijes gomilu efekata koje mozes da isprobavas i za pocetak je to bolje jer vidis lepo sta ti treba, sta koristis, sta zvuci dobro...

znas kako kazu englezi... skupo im je da kupuju jeftine stvari.....

 

 

procesor nikako ne moze zameniti pedalu.... jer je procesor digitalan uredjaj.. a kod digitalizacije signala ili ti odmeravanjem signala.. gubi se deo spektra (mozda neosetno za ljudsko uho).. stoga se to kod dobrih gitara(pogotovu kod aktivne el.)+dobro pojacalo moze primetiti... dok su pedale analogni uredjaji i oni modifikuju ton analogno i skoro da nema gubitaka... (detaljnije se mozes raspitati na ETF-u ili na VETS-u....).... icon_biggrin.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gif

 

stoga bolje kupovati pedalu po pedalu.. i imati dojaja zvuk.. nego kupiti neki procesor.... to je moje misljenje...

 

inace ja sam veoma veliki protivnik bilo kakve modifikacije tona.. kod bass-a.... icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...