Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

evo ovako posto posle pricanja sa marty f i ostalima sam shvatio da mi niko neveruje da je moguce svirati sve sto pozelis i posle 20 dana imam savet za pocetnike prvog dana svirajte mansona i maidene da dobijete na brzini evo vam link za jedan veoma dobar sajt sa tab za bass

www.mxtabs.net

odmah svirajte teske stvari ja preporucujem prvu pesmu creeping death od metallice nije mnogo teska a vezbate ruku i prste

mansona svirajte radi vezbanja ako vam nesto ne uspe nemojte se predavati svirajte dok ne zavrsite celu pesmu ali celu ako ima solo na bassu svirajte i to ali nikako nemojte pocinjati sa ac-dc ili deep purple onda ce te imati problema i sa sandmanom a kamoli sa ostalim pesmama

vezbajte svakoga dana po 5 sati i bice nesto od vas i nemojte da kupite distorziju odmah vezbajte prste prvo a kasnije svirajte na distorziji :evil::twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ovako posto posle pricanja sa marty f i ostalima sam shvatio da mi niko neveruje da je moguce svirati sve sto pozelis i posle 20 dana imam savet za pocetnike prvog dana svirajte mansona i maidene da dobijete na brzini evo vam link za jedan veoma dobar sajt sa tab za bass

www.mxtabs.net

odmah svirajte teske stvari ja preporucujem prvu pesmu creeping death od metallice nije mnogo teska a vezbate ruku i prste

mansona svirajte radi vezbanja ako vam nesto ne uspe nemojte se predavati svirajte dok ne zavrsite celu pesmu ali celu ako ima solo na bassu svirajte i to ali nikako nemojte pocinjati sa ac-dc ili deep purple onda ce te imati problema i sa sandmanom a kamoli sa ostalim pesmama

vezbajte svakoga dana po 5 sati i bice nesto od vas i nemojte da kupite distorziju odmah vezbajte prste prvo a kasnije svirajte na distorziji :evil::twisted:

 

 

Prvi dan gitare, pa Maiden i Metallica. smile.gif Sta je poslije trideset dana? Malmsteen?

A sad bez zajebancije. AC/DC su odlicni za pocetnika, jer Cliff Williams svira ravno i precizno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste sigurno kurac moj sta ce onda nauciti naucice kurac mocice da sviraju neke bolje stvari tek za 2 godine ovako ako odmah krenu sa ovim bice bolje i ne volim malmsteena sada se kidam oko anesthesie i n.i.b. od primusa :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:

 

ajde ne seri... prodajesh ovde muda za bubrege ljudima koji znaju vishe od tebe... mislim, ok je sto si mlad, ambiciozan, ali svi postovi na ovom forumu su ti isti... Onu tvoju temu sam obrisao jer su poruke isle ovako:

 

Marty: Ajde skini tabove za A, B i C... ajde, ajde...

 

Anarki: Uuuuuuu, laca... ajde ti skini D, E i F ako mozes...

 

Marty: Ma ovo sam svirao kad sam bio mali... G, domaci zadatak decko...

 

Anarki: hahahahaha ovo bih svirao u originalu prvog dana kad sam dohvatio bass...

 

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto svi misle da sam mali ako si procitao onu moju temu ja sam 85

dalje ja priznajem da nisam neki bassista ja npr neznam note na bassu sviram prema tabovima ne razumem su u elektroniku tipa koji magneti su bolji a koji losiji ali znam sta mi se svidja

dalje sta tebe zabole kurac sta ja pricam na mojoj temi prema tabovima ja sam vec prvog dana sviranja odsvirao creeping death pesma je uzasno laka pa sam zamolio jednog mog druga da mi skine prema sluhu i on nije odradio posao najbolje ali sam dobio jednu dobru vezbalicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta vi pricate o glupostima bass sviraju luzeri

a ti Anarki ostavi quake na miru majke ti unistavas taj trip od igre tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

 

Onda nas ostavi na ovoj "luzerskoj" temi i idi negdje gdje nisu takvi.

 

Nego, sto se tice Actiona, simpaticna stvarcica za pocetnike, mislim cak i da su jako jeftini, a sa nekim elktronskim upgradeima se moze dobiti sasvim pristojna gitara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Pre svega bi se zahvalio Invictusu na savetu, a onda bih rekao jos neke stvari. Imam mali problem, jer mi se pri odapinjanju palcem odozgo mnogo slabije cuje nego klasicno odapinjanje. Sto se tice vezbe leve ruke veoma je dobar bas solo iz Powerslave-a (za pokretljivost prstiju), kao i Smoke on the Water na kojem sam lomio prste (za hvatove).

Za anarkija: Za sviranje instrumenta su vrlo bitne note, jer ovako je vise sviranje napamet. Ja sam mnogo bolje poceo da kontam bas otkad mi je sestra koja zna klasicnu gitaru pokazala note.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za Action (u principu Fender mi ne odgovara) preporucio bih ti Ibanez (ako si pri novcima onda BTB) a ako nisi za nekih 300€ bi mogao pazarit dobar pasivan Vstring SR... (ako naletis na koriscen mozda i za manje pare). Sa istim (Ibanezom) mozesh sasvim lepo zvucati u bilo kom bendu vjeruj mi, a ako si pocetnik uzmi bilo koji bass bitno je samo da shtima u svim pozicijama biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto svi misle da sam mali ako si procitao onu moju temu ja sam 85

dalje ja priznajem da nisam neki bassista ja npr neznam note na bassu sviram prema tabovima ne razumem su u elektroniku tipa koji magneti su bolji a koji losiji ali znam sta mi se svidja

dalje sta tebe zabole kurac sta ja pricam na mojoj temi prema tabovima ja sam vec prvog dana sviranja odsvirao creeping death pesma je uzasno laka pa sam zamolio jednog mog druga da mi skine prema sluhu i on nije odradio posao najbolje ali sam dobio jednu dobru vezbalicu

 

 

Djecace dragi niti jedna stvar koju je Cliff Burton odsvirao nije nimalo

laka... Ne naucis li to nikad od tebe bassista biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre svega bi se zahvalio Invictusu na savetu, a onda bih rekao jos neke stvari. Imam mali problem, jer mi se pri odapinjanju palcem odozgo mnogo slabije cuje nego klasicno odapinjanje. Sto se tice vezbe leve ruke veoma je dobar bas solo iz Powerslave-a (za pokretljivost prstiju), kao i Smoke on the Water na kojem sam lomio prste (za hvatove).

Za anarkija: Za sviranje instrumenta su vrlo bitne note, jer ovako je vise sviranje napamet. Ja sam mnogo bolje poceo da kontam bas otkad mi je sestra koja zna klasicnu gitaru pokazala note.

 

pretpostavljao sam da je lakse ali ja se bas dobro snalazim sa tabovima sada sviram starlight od helloween opasno volim ovu pesmu i symphony-ju od Megadeth. jbg ja sam pokusao sa notama ali se brzo izgubim u njima nekako pocnem da ih citam naopako pa bukvalno odsviram pesmu u nazad :? :? :cry::cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Nije neki big deal ako ga sviraš 15 godina kao dole potpisani (da se ne hvalim) a što se tiče "najprostijeg" bass-a on ima (samo) dve žice (poslushaj Morphine) i nikako nije lagan za svirati smile.gifsmile.gifsmile.gif a najviše 12 žica pa kada to budeš probao videću da li će ti izgledati bass "skala" nota šta god ti to značilo toliko prosta :roll: :roll: :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif ma bwe.... i know all that ali pricam o bass-u koji se koristi uobicajeno....i "svaki dan" a ne o profi bass-ovima kao 12 strings etc... biggrin.gifa:

bass sviram vec dosta god mada nebitno je to sada i naravno da je teshko onima koji su totalni antitalenti a pokushavaju da sviraju neshto samo da bi izgledali "kool" ....btw nisam he nego she :mrtav: :roll:

  • nebitnih razloga :cry::cry::cry::cry::cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry zbog jezika, nisam ti pogledao profile :oops: :oops: :oops: I tačno je da nema veze koliko dugo sviraš sa tim kako to radiš :ne: :ne: :ne: Ali veruj mi uopšte nije lako kao ni bilo koji drugi instrument, ako si svirala više od tri godine, jasno ti je o čemu pričam biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...