Jump to content

Ancient Rites


...

Recommended Posts

  • 8 months later...
  • 1 year later...

odlican bend...posebno rubicon album...preporucio bih i iron clad...Guntherov drugi/treci bend...skinuo sam njegov bend lion's pride pre godinu dana,pa sam naleteo na iron clad...oba benda su super...u slucaju da neko ne zna...najbolje skinuti split iron clad i lion's pride-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skroz zaboravila na ovaj bend, ko ih se seti svaka cast ! Jedno vreme sam ih kao slusala ali sta znam, ostavili su mi mlak utisak...Mada cak kao imam i original And the hordes stood as one, ali cim ne kupih bilo sta drugo sem tog live albuma, jasno da mi nisu bas omiljeni bend :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 years later...

Ancient Rites has been working hard on the pre-production of a brand new album.

The band will enter the German SPACELAB studios in October which is their steady haven since the "Fatherland" album.

One can expect a combination of fierce Metal combined with filmic orchestration and a lyrical journey into long forgotten worlds true to Ancient Rites style. Limits will be pushed.

 

A new Chapter is being written. An Ancient Journey continued.

On behalf of Ancient Rites I greet you all

Sincerely,

Gunther

 

:rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

 

dig'o mi se

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

22283.jpg

 

1. Golden Path To Samarkand

2. Carthago Delenda Est

3. Under The Sign Of Lagoz

4. Von Gott Entfernt (Bij Nacht En Ontij)

5. Apostata (Imperator Fidelis)

6. Legio V Alaudae (Fifth Larks Legion)

7. Mind Unconquered

8. Umbra Sumus (We Are Shadows)

9. Frankenland

10. Fatum (Ill Fate/Noodlot)

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ja da volim Ancient Rites koliko mi je Gunther strava lik bili bi mi omiljeni bend na svetu :haha:

Novi isto kao i svi, to je zaista konkretno i kvalitetno odrađeno, nosi i taj miris melodičnog bleka devedesetih koji ja obožavam ali ne dira me u onu žicu, kad uporedim sa Carach Angren koji je ta priča vidim da mi fali taj neki kick. Ne sviđaju mi se Guntherovi šaputajući vokali, stvore mi asocijacije na Bal Sagoth što mi nikad nije dobra stvar :haha: Ne znam koliko će uzeti pažnje sa ovim albumom, pauza je ogromna ali želim im sve najbolje od srca!

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

a meni vidiš baš suprotno, ovo mi ima daleko više "kicka" od tih modernih melodičara. kao da je juče izašao Rubicon ovo zvuči, za milimetar se jedan pomerili nisu i baš je preiskrena svirka. možda su ovog puta malo manje catchy pesme ali ne menja to mnogo atmosferu i osećaj, nikad se po ovome ne bi reklo da će dogodine 10 godina Rubicon-u

 

čak ih ne bih poredio sa Carach-om i kompanijom iz prostog razloga što ovo više uopšte nije black metal, ovo je već skroz epska hevijana koja ume da siđe u mračnije vode mestimično ali je generalno van svih kalupova i tokova, samo taj sympho deo ih vezuje ali opet su to meni dva sveta skroz

 

klavijature su prešle igru na celom albumu ali intro i outro >>>>>

 

uvek su meni Ritesi bili soundtrack za igre tipa Europa Universalis i slično, pa će i sa ovim biti ista priča :D

 

samo neka su nam živi i zdravi, divan je album

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo kao neki Rubikonov mlađi brat koji je provalio da svira klavir, ostalo ga ništa ne interesuje.

 

Bilo je klavira i orkestracija i na Rubikonu, pa su znali lepo da ga iznivelišu. Plus, Gunther pevao i pre ovim stilom, samo što je ovde u miksu potpuno udavljen i ovog puta to zvuči lečka smešno nažalost.

 

Nije mi loš album, ali imao sam baš veća očekivanja, pesme definitivno nisu na prvu kao pre, samo mi trenutno ovi neki produkcijski problemi dosta zamračuju celokupan utisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...