Jump to content

Slovenski metal


...

Recommended Posts

  • 1 year later...

Koliko bajata tema... icon_da.gif

 

Dobro da je neko iskopao,sasvim fina tema...

 

Primetio sam da slovenski narodi najvise potenciraju Black. To je i sasvim logicno,vucemo paganske korene...

 

Inace odusevljen sam Ruskim bendom Tales of Dark North (Nord,nisam siguran),znaci death-black,najvise tehnicki,sa najboljiom bass gitarom ikad!!!

Edited by shtuckensyglieben

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
Ionako ima dva Midgaard-a, tacnije tri ako racunamo i ovaj nas, koji je iz Sabca....za razliku od Sabcana

Btate,SaBac i SaPcani :rolleyes:

nisi nabrojao hrvatski bend bad blood(thrash) i darkendome(black)

Nikad cuo :ph34r:

Ceska ima ubedljivo najjacu scenu

 

pa, onda Poljska

A ovamo ti je nick 'Vecna Srbija'? :rolleyes::no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ceska ima ubedljivo najjacu scenu

 

pa, onda Poljska

Malo obrnutim redosledom...

A od slovenskih zemalja, goru metal scenu od nase imaju jedino Hrvatska, BiH, Makedonija i Belorusija, opadajucim nizom. Crna Gora je izuzeta, posto tamo metal scena ne postoji!

Znaci, bolje scene imaju Bugarska, Slovenija, Ukrajina, Rusija, Slovacka, Ceska i Poljska, rastucim nizom.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Наравно да је Arakain кева од бенда. "Thrash The Trash" је много зајебан албум. Такође, Root "The Book" је мени један од најбољих doom албума свих времена!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

У последњих пар недеља највише времена ми је отишло на слушање Словенских метал бендова и у мањој мери, Скандинавских.

Мислим, певање на Руском ми дефинитивно прија и оригинално ми је и јако ми се допада.

Иако су бендови овог профила у приличном заостатку што се тиче продукције, сила коју изводе, таленат и знање нису на слабијем нивоу од, рецимо, Скандинавских, чији музичари су доказани техничари.

Оно што слушам и препоручујем:

Аркона

Сварга

Северные Врата

Butterfly Temple

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

мени није јасно да ли се овде мисли на словенске бендове или тематику?!

 

ал' ајд' да набројим неке:

 

Темнозор

Master's Hammer

Root

Nokturnal Mortum

Arkona (пољска, руска ми је срање)

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

мени није јасно да ли се овде мисли на словенске бендове или тематику?!

 

Ni meni nije jasno, gotovo svi su napisali neke pagan i folk metal bendove, neko je čak gore rekao da temu treba premjestiti u viking/folk. Ja sam se dobro nasmijao kad sam zamislio ime teme (slovenski metal) u kombinaciji sa podforumom koji sadrži riječ ''viking''. :):)

Edited by GrimReaper

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa posto je i bendovima koji samo ideoloski svrstavaju se pod "slovenskim" i onima koji se baziraju na slovenskom folk muzickom naslijedju zajednicka ta "slovenska" ideologija(valjda niko ko svira taj "slovenski" folk metal ne pripada nekoj drugoj ideologiji) onda je valjda jedino logicno da je "slovenski" metal oznaka za bendove koji pripadaju toj ideologiji,mada,ko zna,mozda je neki liber-panslavista otvorio temu pa je mislio na sve bendove u slovenskim zemljama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...