Jump to content

Katatonia


Grifon

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Naleteo sam na ovo, pa rekoh da vam prosledim. Poceo sam da skidam, ali jos uvek ne znam kakav je kvaliter, ali po skrinsotovima deluje odlicno, a i snimljeno je HD kamerom. U svakom slucaju rec je o koncertu u Sankt Petersburgu ili ti Lenjingradu u aprilu 2010. Linkove mozete pronaci na: http://avaxhome.ws/music/music_video/KL10HDC.html. Snimak je negde oko 8 GB. Uzivajte!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj redom, preskoči prvi. :D

Meni su najbolji Brave murder day, Discouraged ones, Tonight's decision i Last fair deal gone down, ovako hronološki. Sve zavisi od toga kakav stil preferiraš.

U principu, ja najviše volim "srednji" period, Discouraged, tonight i last fair deal. Kad pomislim na Katatoniju odma mi je u glavi Discouraged, meni je to TAJ zvuk.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj redom, preskoči prvi. :D

Meni su najbolji Brave murder day, Discouraged ones, Tonight's decision i Last fair deal gone down, ovako hronološki. Sve zavisi od toga kakav stil preferiraš.

U principu, ja najviše volim "srednji" period, Discouraged, tonight i last fair deal. Kad pomislim na Katatoniju odma mi je u glavi Discouraged, meni je to TAJ zvuk.

 

I meni su takodje omiljeni ti iz srednjeg perioda, ali mozda nekako najvise viva emptiness, jer me taj album prvi privukao katatoniji. Ima li neko mozda preporuku za neki bend koji je po zvuku slican katatoniji, dakle slican clean vokal, gitare i atmosfera, verujem da su oni jedinstveni, ali sigurno postoji jos neko ko fura taj stil :meshuggah:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se cini da bi bilo bolje da covek prvo kaze kakav ga zvuk zanima, pa da mu shodno tome damo preporuku - mozda bi mu se vise svideli prvi albumi ako mu je takav ukus, ili mozda ovi noviji? :D

Edited by Talvi
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

zaista o bendu malo znam :redface: kako im se razvijao zvuk tokom karijere? :smile:

Dance of December Souls (1993)

Brave Murder Day (1996)

Discouraged Ones (1998)

Tonight's Decision (1999)

Last Fair Deal Gone Down (2001)

Viva Emptiness (2003)

The Great Cold Distance (2006)

Night Is the New Day (2009)

Prva dva albuma je death/doom sa growl vokalima koji ja generalno ne volim. Sa discouraged ones se drasticno menja zvuk, vokal je u svim pesmama clean, melodicnije su pesme, dakle generalno dosta razlicit zvuk. Tu neces pogresiti sa bilo kojim albumom da krenes, naravno, ako volis taj zvuk. To je to ukratko.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni su takodje omiljeni ti iz srednjeg perioda, ali mozda nekako najvise viva emptiness, jer me taj album prvi privukao katatoniji. Ima li neko mozda preporuku za neki bend koji je po zvuku slican katatoniji, dakle slican clean vokal, gitare i atmosfera, verujem da su oni jedinstveni, ali sigurno postoji jos neko ko fura taj stil :meshuggah:

Jes' slušao the foreshadowing? Nije isto ali meni jeste slično. ;)

 

Meni se cini da bi bilo bolje da covek prvo kaze kakav ga zvuk zanima, pa da mu shodno tome damo preporuku - mozda bi mu se vise svideli prvi albumi ako mu je takav ukus, ili mozda ovi noviji? :D

Naravno, to i ja rekoh. :D

 

zaista o bendu malo znam :redface: kako im se razvijao zvuk tokom karijere? :smile:

Ovako:

http://www.youtube.com/watch?v=ysBhVcW2tt0

itd. :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TužneUši

OK, počinjem sa Discouraged Ones :smile: nekako mi na papiru zvuči malo lakši za ovu vrućinu :D

 

inače nisam baš fan ovakvog zvuka (zato tek sada i počinjem sa ovim, velikim, bendom), ali neće da škodi da se posluša koji album.

 

hvala svima!

 

Ako te privuce kad zvuk stare katatonije nemoj da propustis da preslusas October Tide - Rain Without End (1997) posto je to prakticno isti bend samo je taj njihov stari stil evoluirao u drugom pravcu (uglavnom nalik na Brave Murder Day samo sa jacom atmosfterom i nekim bezmalo darkwave feel-om) u odnosu na narednu, clean, fazu. Probaj da nadjes remasterovanu verziju posto je to obavio Swano i dobar je posao obavio

 

Osim toga, meni ce prvi album uvek biti najbolji, to je album koji zapravo nema mane, osim slabije produciranih vokala (i prosecnih tekstova). Rifovi i melodicna doom atmosfera na tom albumu ce za mene uvek biti neprejebivi.

 

Sto se tice druge faze, bez razmisljanja tonight's decision, to je najklasicniji kata album koji je definisao njihov zvuk do daljnjeg

Na albumu Viva Emptiness su napravili zaokret prema nekim mnogo manje doom formama (vise alt rock momenata) i taj trend se nastavio sa sledeca dva albumu koja su pom misljenju dosta slaba pogotovo poslednji (isto vredan slusanja doduse, ali poslednji u nizu)

 

prvu fazu bih okarakterisao kao 'melodic doom/death' a drugu jednostavno kao 'melodic doom/alt rock'

Edited by TužneUši

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...