Jump to content

Heller


...

Recommended Posts

joj, jeo sam se k'o 'leba sto nisam mogao da odem na heller... al' je zato heller dos'o kod mene :).

 

poslednjih nekoliko dana pizdim jer mi nije radio ni telefon ni internet, neki kurslus se desio u centrali i juce mi posalju coveka da to sredi. i sad on neki stvarno normalan, prijatan lik, maksimalno korektan i posto zavrsio poso ja rek'o "majstore, ako ne zuris, sedi bre da popijemo po rakicu". kako mu je bio kraj radnog vremena/rasporeda za taj dan covek popusti pred mojim domacinskim navaljvanjem, krenemo da pricamo, muzika jedno drugo, ispostavi se da je metalac (ja podozrevao da voli metal/ronekroul posto video da covek ima dugu kosu, a i generalno sam imao taj neki osecaj, al' rek'o sta znam). i u jednom trenutku covek mi kaze "ma ja sam nekad svirao, ne znam da l' si cuo za bend - u helleru. svirao sam bas". pa' de nisam cuo :)!!!! ispostavi se da je covek glavom i bradom zoran miladinovic "deda", originalni basista hellera. zoki je legenda, super smo se ispricali, totalno mi ulepsao jucerasnji dan taj dogadjaj i ucinio da zaboravim sva ova drkanja u vezi sa telefonom/internetom.

 

Super je Zoki. Upoznao sam ga pre par meseci kad smo se nalazili da kupim plocu od njega. Nadam se da cu ga videti sa bendom na bini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

Meni je Atila oduvek izgledo ko gitarista za grand show.sa onom bradom,nabaci kez i malo se njiše,ludilo,zorica brunclik i ona markovic,vera matovic,staro meso ovo ono...kao pratnja,on,kemiš,i brka bosanac sa damirom adzićem na bubnjevima.a može i miler...lepo bi mu stajala cigara,onako prilepi je za donju,nošalancia u smokingu sa kill tetovima na prstima...a oko njega guze se pićke.igraćice.

  • Upvote 1
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Deda je bio treći basista hellera i najmanje je svirao ( i najslabije), ali je najbolji kao pojava među nama klincima.

Koncert je bio odličan, ima i mene na nekim slikama u publici negde oko sredine.

Hehe, zbog te pojave te daleke 85 su me na ulici zaustavili Atila i Kole i pitali da li bi pevao u bendu...Od pevanja nije bilo ništa,ali smo počeli da se družimo,i malo potom su mi predložili da sviram bas,mada nikad pre nisam svirao,otud i moje slabije sviračko umeće...Pre mene je zaista svirao Vaske(rip),a ja posle ,dakle drugi...posle raspada benda koja je snimila ploču,bio je neki povratak ,sa onim spotom na tv politika,gde sam i ja bio,ali to nije dugo trajalo...

Ali suština je u tome da je taj period 85-86 zaista bio presudan,i tad su nastale većina heller pesama,kao i prvi demo pesme dead or alive koji zvuči do jaja...

Moja uloga u celoj toj priči bila je u tome,što sam ja tu ustvari bio jedini u thrash speed fazonu(a tako je i danas) sve živo sam ispratio na svetskoj sceni tog vremena i to prezentovao atili i dao mu ideje za pesme...

Pored toga svirao sam na čuvenom hitu nedelje,gde Vlada Džet izgovara čuvene reči: "a sad prvi pravi speed metal band u gradu"

Zatim u čuvenom Dadovu, na hm festivalu u domu ( crna udovica,legija,ruska zima i heller),na mašincu...

Juna 86 Atila i ja odlazimou jna hahaha, i njega blesavog puštaju posle mesec dana,a ja gulim ceo rok...u tom periodu dolaze Čvora i Žmegi i nastaju pesme na srpskom,ploča i sve ostalo što prelazi u legendu...

Eto,toliko da se zna, i btw trule su one upadice potentnih gej likova koji se muvaju ovde po forumu... :glare:

Pozz svima i stay heavy !

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...