Jump to content

Symphony X


Recommended Posts

Mozda nisam dovoljno slusala Panteru ali Paradise Lost mi ni najmanje ne zvuci kao oni. Napredak sam upotrebila kao novu etapu u razvoju tog benda, svaka promena je neki napredak po meni, da li su to uradili zarad prodaje vise albuma ili zato sto njima takav zvuk vise odgovara druga je prica. Prethodni albumi jesu progresivniji, ovaj je siroviji i tvrdji nisam rekla da nije tako, ali mi se svidja uprkos tome. Nisam rekla da mi se svidja vise od albuma koje ti spominjes Progressiveru, samo kazem da mi je drago sto menjaju zvuk, to je sustina proga, uvek uraditi nesto drugacije. Smucilo bi mi se da svaki put urade kopiju Divine Wingsa iako to obozavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Progresija ka regresiji nije progresija .... btw, meni je "Paradise Lost" odličan album, ali mi je daleko najslabiji SX album (ne računajuću prvenac).

 

Najviše mi je krivo što su na novom albumu zapostavili svoju genijalnost u aranžmanima i lucidnim harmonijama a zamenili je besnim riffovima, koji su mi mnogo manje besni nego na straijim albumima, ali hajde ... i još nešto:

 

Romeo je razjebao onakav zvuk gitare ... ah :( Jbt, pravio je onakvu zvukčinu godinama, a onda je sjebao na jednom albumu ... nepravda!

Edited by ProgressiveR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je takodje V najbolji album,mada i Twilight ne zaostaje puno.Problem sa Paradise Lost-om mi je najmanji broj slusanja ! To mi se desava i sa DT-om.Znaci ako sam ga 5,6 puta ubacio.Nisam imao zelju jbg.Ne znam kako da to objasnim,verovatno me power elementi udaljavaju,ranije mi nije toliko smetalo. :rolleyes: Moguce da je i zato sto nema pesama poput Through The looking Glass....sa Twilighta.... :muzicar: ,takve stvari mi se svidjaju sa 0 % powera !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali jedna od najbolje otpjevanih Russell-ovih dionica je: "In a winters dream I'll be there for youuuuuuu....." Taj dio me je kupio i navukao na SX. Koja emocija,uh!

Jeste, mada je meni što se te emocije tiče, možda najbolji uvod za Candelight Fantasia (mislim na deo koji se peva, naravno). Kakva je tek to pesma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek odvaljuje kako peva to je odgovor na sve !

Kad je jos aranzman progerski i da mu se dosta prostora, ledi se krv u zilama !

Davno sam o tome pisao,haha, u madjarskoj je pevao posle koncerta " What A Wounderful World " nama na uvce.Znaci zamislite onu mrgu od coveka kako peva" i see trees of green,red roses tooo......hahahaha !

Pustio pesmu neki lik kad su upalili rasvetu i kad se krenulo kuci.Tada se cika Russ(debeli amer koji muva madjarice u nike trenerci,) druzio sa nama posle svirke..

Znaci dostupan lik skroz,poput Damian-a na Legacy-ju..doduse ovaj je odrastao na Corn Flakesu i onim cudnim pahuljicama plasticnim ....Takav je bio pre 6,7 god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Држао сам се некако до ''Флај вид мии...'', онда је кренуло цепање :)

 

Ал реално није лош :), изгледа да је Бразилац, њима ретко лежи енглеско певање, сем ако нису школовани певачи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemogu da verujem da mu debili u komentarima pisu da je dobar i da je bolji od Russel-a...... :puke:

Jbg, nemaju ti ljudi sluha... mislim, ok je, ima potencijal, al kao... od Russel-a bolji - ne.

Edit: i meni je refren bio smešan kad sam gledao... to je baš bzvz odradio.

Edited by Zoll

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi decko za kojeg sam postavio link:

 

 

Nema osecaja za RITAM, plus NE peva, vec imitira pevanje sa krcanjem iz grla tako da sigurno nema sta da poradi na glasu hehe jednostavno ne ide.

 

Mislim da su oni kometari na racun Russella zajebancija, ono niko normalan ne moze da napise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakav naglasak. :) :)

 

ovaj nije los uopste (s obzirom da peva u autu i ocigledno nije skolovan) ima i dt snimaka:

Aham kacila sam ja ovog ranije. Bila sam bas mnogo odusevljena kad sam naisla na to. I Arjen kaze da ima dobar glas :D

 

A onaj sto je Erotomaniac postavio izgleda kao da je ili zaostao ili se zajebava zesce. Sumnjam da bi se neko ko je toliko los ozbiljno snimio i okacio snimak da svi to vide. :)

Mislim da i ja imam bolji osecaj za ritam od njega :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh ovaj evolution je stvarno dobro otpevan, to nisam video do sad. Fali mu ona ostrina koju allen ima. Ali super peva u svakom slucaju. :da: Bila bi fora da ga arjen angazuje na nekom albumu malo, ne bi me cudilo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh ovaj evolution je stvarno dobro otpevan, to nisam video do sad. Fali mu ona ostrina koju allen ima. Ali super peva u svakom slucaju. :da: Bila bi fora da ga arjen angazuje na nekom albumu malo, ne bi me cudilo. :)

E pa nemam pojma dal ce biti i kada ce biti, znam da mu se svidja kako covek peva i da su razmenili mailove, da li ce doci do saradnje to jos ne znam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...