Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Treba mi pomoc:

Imam Gitaru Ibanez RG550 Roadstar, Japanac iz 1986god.

Gitara ima predivan zvuk, clean pogotovu.

 

Medjutim kada stavim u NECk poziciju (za soliranje) sa distorzijom, nema taj kako da se izarzim prrrprrr zuk.. ako kontate. :)

A sviram power i slicne stvari.

Pa hocu da ga zamenim.

 

Da li imate predloge?

Da li je sve jedno da li je EMG ili Dimarzzio ili Seimour Dankan? (ili kako se vec pise:D)

Posto sam video da ima i EMG selection i 81 i 85, Dunkan super distorzion... a meni su sve to spanska sela. :)

Hvala vam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da ti je RG550 od basswooda, tj. lipe kao i ostalih 99% Ibaneza... Izgleda da je opste misljenje da u gitare od lipe najbolje idu Dimarzio magneti.

Kazhu da je u necku za RG550 na primer dobar Dimarzio Air Norton. To ja nameravam da uzmem za svog RG550.

Edited by ogisha007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo predloga:

 

Otpisi EMG,ja ih koristim ali tebi za power nikako ne bi odgovaralo. Svi govore da zvuce "sinteticki" i to je na neki nacin tacno ali nije bas tako jednostavno.

U svakom slucaju,sto kaze reklama,NIJE SVEJEDNO...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo predloga:

Otpisi EMG,ja ih koristim ali tebi za power nikako ne bi odgovaralo. Svi govore da zvuce "sinteticki" i to je na neki nacin tacno ali nije bas tako jednostavno.

U svakom slucaju,sto kaze reklama,NIJE SVEJEDNO...

:) Uzeto u obzir.

 

Recimo, dopbra kombinacija je Tone Zone u bridge-u i Air Norton u necku. TZ ima chugga chugga, dosta je basovit, ali i taman, tzv. "braon zvuk". Nije previse hot, jedva se deklarise kao hi gain magnet.

To su ova dva?

DiMarzio DP210 Tone Zone P90

DiMarzio F-spaced Air Norton

 

I jos jedna stvar... bilo bi pozeljno da se estecki uklapaju sa postojecim...

rstelohu3.jpg

Znaci da budu iz "jednog dela".

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E meni bi trebao isto jedan savet za tu emg,v7,v8 il duncan kombinaciju. Imam Ibanez grg270,gio ,2hama,u sredini singl, gledao sam sad kombinaciju

emg81,85,al u sredini onaj singl emg s-h-a(kakogod)da mi ne bude rupa jebiga,a i da mi ostane medjupozicija humova i singla.Sad nemam pojma,verov.je moguce izbusiti rupu za tu bateriju...Pitanje se odnosi na ovu kombinaciju kako zvuci,u principu svirao sam esp 81-81,al tu nista od puterastog zvuka na pre-

dnjem hamu. Drugo pitanje za v7,8 magnete,dal njih mozda turiti,zvucali su mi vristece ultra,jbg nisam uspeo da kobilicu izmaltretiram da vidim dal izvlaci shto,al i dovoljno su petrudjijevski,a cena iz use je 60$ oko 2.5puta manje od emg seta. Hteo bih napred puterast zvuk,pozadi dobar hi-gain,a da mi termolo izvlaci neka maltretiranja sto bliza evolutionu, te singl.kombinacije za clean.. ako neko zna odnos zvuka,kvaliteta ovih setova nek javi shto..

I pisite cene tih dimarzia..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da vas pitam...........posto kupujem gitaru Stratocaster Aria STG-006.......

pa sam hteo da vas pitam......koje zice da uzmem rezervne.......ali solidne......znaci ne bas najbolje nego onako solidne...

ako mozete to da mi kazete sto pre.....

HVALA!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Dedamraz

Pozdrav ljudi!Molim vas za savet.

Treba da pazarim pojacalo(neko vece, tipa za svirke itd..)uskoro, da li imate nekih predloga?

Hvala unapred.

 

p.s.Da li bolje da se okrenem ka combo ili glava/kabinet sistemu?

 

Pozzz;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam gitarista (neg' basista :D ) ali mislim da je uvek bolja varijanta glava/kabinet. ali i ta kombinacija uvek kosta vise. a od combo pojacala bih ti porucio ( cuo sam ih i deluju mi kao jako dobri ) Line 6 spider serije ili Vox Valvetronix serije. mozda cak i neki Marschall u ovom rangu ( ne znam kako se zove ta njihova serija )

 

sve zavisi i od vrste muzike koju ces da sviras

 

:muzicar::pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Dedamraz

Ortak ima Line6 spider 3 150w i pojacalo IZUVA!Sto se tice comboa mislio sam i Roland JC-120...A glava/kabinet npr, Svirah par puta na marshall mg100hdfx i fino zvuci(naravno sa mojim efektima)...Tako da sam u razmisljanjima :confused: ..Kes i nije frkica... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta si uzeo ariu sa 2 hum-a i singlom? Si novu kupio il sta?

 

ma nisam ipak tu uzeo uzeo sam Gibson Les Paul Slammer Special SP2F..........

to je moja gitara......extra je.......ima 2 hum-a......

i nova je skroz.......pojacalo od 20 W(ne treba mi vise jer sam u stanu) i tako.......

extra je.......... :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam pitanjce-

Da li vredi uzeti boss ns 2 noise supresor jer cuh od ljudi da puno unistava zvuk mada nisam vise ni sam siguran jer ljudi pricaju svasta...Ima li neko iskustva sa njime?

 

ako imash pun kurac pedala u jakom pojachalu, vredi i ne smeta toliko shto krati i ono shto nije nepotreban shum

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...