Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ma da, ja sam cuvena stekara :P

Ne treba mi zbog zica nego zbog vrata, da bolje klizi :mhihi:

Jej znaci u Deligradskoj jos uvek postoji :cool:

Sta znam sta je nedostupno kad nailazim na nelogicnosti svaki dan :D

Hvala!

 

Nove zice, nauljish fretbord i ochistish vrat i kliza kao u ledenoj hali "Pionir" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam do skora koristio boss ns2 i bio sam zadovoljan rezultatima. Extra se pokazao na svirkama i u studiu. Prodao sam ga jer sam nabavio Ibanez Tube King koji u sebi ima extra noise gate, tako da mi je boss postao visak. Boss ima dobru funkciju da moze da napaja ostale pedale sa strujom i ima loop tako da moze da utisa gomilu efekata. Za rocktron nisam siguran kako radi, mada ne bi trebalo da je los.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ok, imam tehnicko pitanje za vas.

 

Skoro sam nabavio gitaru Solo 2

 

U jadnom je stanju pa je valja opraviti. Elektronika (unutra) je neverovatno ochuvana. Ali fali JACK !

 

Kada sam uzeo sa jedne matore djitre da stavim jack...video sam nesto ne stima. Iz gitare izlazi 4 zice, a ja

na jacku imam samo 2 ! Sve gitare mi imaju po 2 zice na jacku, tako da mi ovo nije jasno....

 

Jurio sam po netu i video da ima 2 vrste jacka. (za mene nova informacija XD, nisam bas zaludjen za elektroniku) Ali sada je problem sto ne znam koja zica se gde lemi. Jer su sve bele...ne znam koja je + koja -...

 

Da li iko zna na koji foru ovo kachenje ide ? ili gde bih mogao da je odnesem da neki iskusniji lik to odradi ?

 

BTW Stavio sam i 9V iza, kako je aktivna elektronika, i kada povezem po 2 zice na jednu reaguje na switcheve i na pomeranje potenciometara...tako da je pretpostavljam njena elektronika ok, samo taj jack ne odgovara.

 

Any Help ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam odakle 4, za aktivnu elektroniku ti treba stereo jack, na jedan pin ide zemlja, na drugi - od bakterije i na treci signal, ako bi to mogao da uslikas i postavis ovde, pa da vidimo o cemu je rec.

Edited by Duke Of Borca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam sad na onom sajtu sto si dao semu i krstim se rukama i nogama, onaj dzek na semi izgleda ko din prikljucak, sto na gitari u svom zivotu video nisam. Sta ti je kad ruja napravi, aj otvori ti to sto imas pa slikaj, bas sam se zainteresovao na sta to lici :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehehe, nabavio vrlo slucajno...ali kad sam video...odusevljenje !

Lik mi je prodao i rekao "Brate, ne znam marku, ako saznas svaka cast!"

I Sreca pa je serijski broj pisan na CIRILICI :) Pa sam trazio kao "old rssian guitar" i nasao bukvalno 2 sajta na kojom je spominju...samo tu.

 

Anywayz...aj slikacu djitru, skinucu i plocu da vidite kako to izgleda posle 30-ak godina..ko casa sto bi rekli.

 

Idem danas do maricja da vidim znaju li oni nesto o tome. U svakom slucaju veceras vama kacim slike da vidite, a ako je opravim, mozete i da je

isprobate, posto vidim Sharki ima zelju :)

 

Inace drndao sam malo zice juce...ok je elektronika...struja dolazi do nje...reaguje na switcheve i na pomeranje potenciometara....ali zica kad se okine....nista :/...

 

Toliko....idu slicice veceras ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heheheheh, ma neeecee :)

 

Znaci DIN konektor...da spomenem to :)

 

Inace na onom sajtu pise da ide kabal uz nju...ali naravno ja to dobio nisam, jer je ovaj lik ocigledno cuvao na tavanu...

Ima da se renovira djitrica, da bije sam tako !

 

Bice i testiranja ne brinite ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo fotki pa osmotrite...

 

Kao sto se vidi na fotkama, zadnja kobilica je u haosu...i da, ono je neko gumeno sranje umesto metalnog tochkicja XD

 

I gornja ce se menjati i to je to. Stavio sam jednu zicu cisto da bih je testirao...uzimajuci u obriz da ima 30 i nesto...u opakom je stanju !

 

Inace vrate je DIREKT na telo nasrafljen...nema onog klasichnog udubljena kao inace, nego vrat debljine oko 5cm samo nasrafljen preko XD VRH !

 

SLIKE

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...