Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

ali dobar(ili svoj) zvuk naci sto pre to bolje...to je poenta...za pravljenje dobre farbe ti ne treba nikakvo striktno gitarsko znanje...samo dobro uvce...

 

molim te, batali te fore: "ne treba znanje, samo treba imati dobro uvo".

svako za sebe misli da ima fenomenalno uvo i neprejebiv osecaj za dobar zvuk. onda dodje na svirku, izvirti potenciometre onako kako ih je namestao kod kuce i kad se zavrsi svirka onda su mu svi drugi krivi sto mu gitara sisti i prsti... zatim taj covek sa dobrim uvectom dodje na snimanje i namesti svoju gitaru tako da divno i bogato zvuci, a kad se to umiksuje ispadne teska muljavina. to s edesava zbog nedostatka znanja i iskustva. bar se meni desavalo.

 

mrzim kad se neko zalepi za jedan ton. gitara je deo miksa i ako se ne slaze sa zvukom basa, i ako ne koegzistira sa glasom, mozes da bacis u djubre taj "dobar" zvuk. dakle, mene ne intersuje "moj" zvuk nego onaj koji moze da iznese pesmu kako treba, jer ako rif ne _zvuci_ dobro, sve ostalo mozes da okacis macku o rep.

 

mislim da nikakvo dobro uvo ne moze da nadomesti znanje i iskustvo, dok je obratno moguce. ono sto iskusan i ucen covek moze da uradi za 10 sekundi to neko ko ima samo svoje dobro uvce a ne zna nista o opremi, moze da radi danima.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

molim te, batali te fore: "ne treba znanje, samo treba imati dobro uvo".

svako za sebe misli da ima fenomenalno uvo i neprejebiv osecaj za dobar zvuk. onda dodje na svirku, izvirti potenciometre onako kako ih je namestao kod kuce i kad se zavrsi svirka onda su mu svi drugi krivi sto mu gitara sisti i prsti... zatim taj covek sa dobrim uvectom dodje na snimanje i namesti svoju gitaru tako da divno i bogato zvuci, a kad se to umiksuje ispadne teska muljavina. to s edesava zbog nedostatka znanja i iskustva. bar se meni desavalo.

 

pricao ti sta hoces...to stoji...ni na kraj pameti mi nije da impliciram svoj sluh kao dobar...za takve stvari na koncertima i studiju postoje sound-inzenjeri...ti napravis farbu...a on se pobrine da ono sto izadje iz boxa...dodje do uva slusalaca...na svirci ili disku...

 

mrzim kad se neko zalepi za jedan ton. gitara je deo miksa i ako se ne slaze sa zvukom basa, i ako ne koegzistira sa glasom, mozes da bacis u djubre taj "dobar" zvuk. dakle, mene ne intersuje "moj" zvuk nego onaj koji moze da iznese pesmu kako treba, jer ako rif ne _zvuci_ dobro, sve ostalo mozes da okacis macku o rep.

 

slazem se...mada dobar zvuk na djitri kada se jednom napravi ide uz skoro sve...

 

mislim da nikakvo dobro uvo ne moze da nadomesti znanje i iskustvo, dok je obratno moguce. ono sto iskusan i ucen covek moze da uradi za 10 sekundi to neko ko ima samo svoje dobro uvce a ne zna nista o opremi, moze da radi danima.

 

jako netacno...na kraju krajeva ne znam kakvo iskustvo treba da imas da bi ubo sg-a u cetiri marshall-ova boxa i dve JMP glave...??? mhihi.gifmhihi.gifmhihi.gif

 

sasvim je druga stvar kako to ozvuciti da se cuje ljudski...ako ti nije vec dovoljno wat-aze... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK. Hvala na odgovorima predlozima i tako tome.

Ipak sam se odlucio za obicnu distorziju.

 

Evo bas sad gledam u Rock Express-u neki mixmusic compani, u

Marsala Birjuzova reklamira sve i svasta pa ima neka distorzija Daphon

za 34 evra i neko pojacalo valjda Mrashall za 77 evra.

Pa mi samo recite sta mislite o njima (prvenstveno o distorziji)

Pozzzzzz icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

za takve stvari na koncertima i studiju postoje sound-inzenjeri.

izvini, ali gde ti zivis? icon_smile.gificon_smile.gif

 

ovde na svirci mozes da sanjas o dobrom razlgasu koji radi kako treba, a kamo li o toncu koji zna cemu sluzi "treble" potenciometar. icon_smile.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

za takve stvari na koncertima i studiju postoje sound-inzenjeri.

izvini, ali gde ti zivis? icon_smile.gificon_smile.gif

 

ovde na svirci mozes da sanjas o dobrom razlgasu koji radi kako treba, a kamo li o toncu koji zna cemu sluzi "treble" potenciometar. icon_smile.gif

ja znam...ne znam da li ti znas...ocigledno nisi obavesten da ovde postoje cak i skole za to...svake godine imash pedesetak novopeceno-svrsenih tonaca u potrazi za poslom... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

ovde na svirci mozes da sanjas o dobrom razlgasu koji radi kako treba, a kamo li o toncu koji zna cemu sluzi "treble" potenciometar.

na jednoj svirci u domu omladine dok je bend svirao, tonac je spavao na miksti

(jes' da je bilo kasno icon_wink.gif ) ali je lik ladno' spavao. no.gif

Edited by veseli koljac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

od svih boss-ovih distorzija to je jedina koju nisam probao,cuo sam je malo na probi kada je neki lik svirao sa njom,i zvuk je bio skroz ok.

imas demo na boss-ovom sajtu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja znam...ne znam da li ti znas...ocigledno nisi obavesten da ovde postoje cak i skole za to...svake godine imash pedesetak novopeceno-svrsenih tonaca u potrazi za poslom... 

pa naravno da postoje, ali ja ih na svirkama nigde ne videh. nadam se da rade za neke vece pare, verovatno zato organizatori ne mogu da ih plate.

 

zato sam morao da sam ucim i sticem iskustvo, a oni koji to nisu radili, bez obzira na svoje "dobro uvce" imali su losiji ton od mene, koji mozda nemam dobro uvo ali su mi zato oci ispale od citanja tekstova na tu temu, a mislim da i dalje ne znam mnogo.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvini, mozda cu ti dati neprecizne informacije jer dugo nisam jurio nikakvu opremu za gitaru tog tipa.

 

mega music je imao dobru cenu za pod, ali je za behrigherove proizvode trazio mnogo vise para nego artist sistem u ustanicnoj. verovatno da i u artistu imaju pod, proveri...

 

pozdrav!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

AU BRE HOCE LI MI NEKO RECI KAKVA JE JEBENA Daphon distorzija 34evra Kosta

 

lepo kaze LoodeeKooD.icon_biggrin.gif

 

nisam cuo za nju,ali posto je tako jeftina sigurno je njesra,bolje uzmi nesto provereno.boss,digitech.

Edited by veseli koljac

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...