Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

pa da bih svirao.... salim se. pa posto uglavnom sviram kuci procesor mi super dodje, i sa njima imam ok efekte i ostalo.

 

razmisljao sam o opciji pojacalo+pedala.... ali ne znam ni iskoreno kakvo pojacalo ima za 100 evra + npr boss mt-2 ili digitech metal master sto izadje 200 evra koliko otpriike mogu da odvojim.

 

najvishe bi mi mozda odgovarao line 6 guitar port, video si to kod martya sigurno... ali to niti ima kod nas, niti iskreno imam vise strplljenja da cekam icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da bih svirao.... salim se. pa posto uglavnom sviram kuci procesor mi super dodje, i sa njima imam ok efekte i ostalo.

 

razmisljao sam o opciji pojacalo+pedala.... ali ne znam ni iskoreno kakvo pojacalo ima za 100 evra + npr boss mt-2 ili digitech metal master sto izadje 200 evra koliko otpriike mogu da odvojim.

 

najvishe bi mi mozda odgovarao line 6 guitar port, video si to kod martya sigurno... ali to niti ima kod nas, niti iskreno imam vise strplljenja da cekam icon_smile.gif

koje pojacalo imash...???i da li ga imash uopste...???

 

ne zelim da zvucim prepotentno...ali sam veceras nesto u fazi da pomazem drugima... icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam pojacalo.

super bre, meni ionako treba pomoc biggrin.gif

 

mislim, ako bih uzeo proc, postoji mogucnost da dobijem jedno pojacalo na koriscenje.

epa ovako...

 

 

1.sve fondove koje imash bi trebao da ulozis u jedno pojacalo...

 

ne mora da bude marshall odma'...

 

sa obzirom da sviras fender-like gitaru...

 

predlazem neki mali roland...imash ih mali milion polovnih...roland su do jaja za kucne varijante...

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislis? biggrin.gif

 

ne znam.... moracu onda da furam taj drive all the time, jer ne znam kada cu opet imati neku vecu kintu.

 

damn!

 

uf, a onaj guitar port mi se cini kao super stvar jer sviram kuci, a on ima lep zvuk etc.

da...ali guitar port ne moze da zameni pojacalo...on samo moze da ti da preview svega onoga sto bi mogao da imash kad zbudzis neku vecu opremu...

 

 

to kupis kad vec imash pojacalo...

 

sto se mene tice...bolje je da sviras samo djitru kroz distorziju i sa pojacalom...nego guitar port...

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

jest, a npr ako bih dobio to pojacalo na koriscenje, sta onda da uzmem?

 

 

usput, kakvo je ovo pojacalo? evo oglasa.

 

FENDER Frontman 25R Combo gitarsko pojačalo, meksičko, najbolja serija, metalni gril, kao novo, 250 EUR.

kad nadjes to pojacalo onda idemo dalje... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

 

 

nemam pojma sta je to...

 

kao sto sam rekao...uzmi malog rolanda tranzistorca...

 

doduse postoji jedna varijanta sa fenderima...ali to vazi samo za japanskog squire-a...mali(onaj najmanji)fender...od 15W...kroz bilo kakvu kutiju...to pojacalo ima fenomenalnu distorziju...

 

izgleda kao twin reverb...(srebrno platno preko zvucnika)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo gledam po oglasima i nema Roland pojacala sad.gif

 

pa onda u p... m.... kako da znam koje pojacalo sem Rolanda ili tog Squiera da kupim kada sa njima imam uglavnom najmanje iskustva sad.gif

jednostavno se potrudi...ja ne znam koji je to model rolanda...

 

 

ako ti to nesto znaci...svetlo braon je boje... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

ovo drugo pojacalo nije squier...nego fender... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif...njega moras da nadjes negde...malo...isplativo...farba nikad bolja...samo dodas neke vece kutije...veruj mi...

 

 

evo procackacju ja...pa kad nadjem ...javicu ti...

 

I NA KRAJU SVIH KRAJEVA...ZATO I DRZIM CASOVE... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

hm... samo jos nesto  kakav je Behringer V-Amp 2 ???

 

prilicno nikakav,imas demo na behringer-ovom sajtu pa mozes da cujes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prilicno nikakav,imas demo na behringer-ovom sajtu pa mozes da cujes.

 

no.gifno.gif

no, no! ne siriti dezinformacije. icon_smile.gif sprava je, za te pare, sasvim solidna, jer za <200 evra pruza dosta toga i mnogim ljudima (koji se ne bave ultra profi produkcijom) ce da "vrsi pos'o".

uvek bi pre uzivo isao sa vamp2-om ili pod-om direktno u miksetu nego sa nepoznatim tudjim pojacalom i nekim procesorom, kako to ovde obicno biva. probao sam obe varijante i za zive nastupe se kunem u v-amp2, mada los tonac moze da zezne i najbolju opremu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

vamp2 je ispod 150e (polovan) probao sam ga i zvuci digitalno i plasticno,(pod nisam probao,predpostavljam da je bolji posto je v-amp njegova kopija ) sve u svemu meni se ne svidja,kvalitet zvuka nije zadovoljavajuci.ne bih dao 150e za to.

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Nebojsa B.

Pozdrav ljudi.. imam jedno pitanje a ono glasi..

Koju gitaru uzeti Squier stratocaster ili Peavey ?!

Molim vas obrazlozenje za obe gitare zasto jednu ili zasto drugu, po cemu je dobra jedna a po cemu druga ? icon_smile.gif

Hvala unapred..

pozdrav

musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cime da najlakse omeksam prljavstinu koja se skupljala na caletovoj akustari jos od 1992? Ono je uzas.  no.gif  wallbash.gif

tonikom za skidanje sminke... icon_da.gificon_da.gificon_da.gif ...ili kako se vec zove...

 

mazni to od neke drugarice(cuj drugarice... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif )...

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel nece da sjebe vrat? Jel se vratovi uopste lakiraju? icon_confused.gif

ma sta da sjebe vrat... samo ga moze sjebati darijusov tremolo icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif a tonik, nikako... sem ako ga koristish jednom na dan! icon_smile.gif

 

 

vratovi se lakiraju, naravno... i na elektricnim i na akustarama...

 

na akustari mi je vrat lakiran, a na elektricnoj u veoma tankom sloju... skoro da nije... no vidjao sam gitare koje su skroz lakirane.... naravno ne racuna se fingerboard! icon_da.gif

to se nikada ne lakira... icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

naravno ne racuna se fingerboard! 

to se nikada ne lakira... 

 

 

kako to mislis da se fingerboard nikad ne lakira? otkud ti to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...