Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Guest veseli koljac

samo se nikako nebih slozio u vezi GNX-a...ja sam pre nekog izvesnog vremena svirao na cetvorci i mogu ti reci da sam se prijatno iznenadio  ...samo treba malo vremena da ulozis u pravljenje patch-eva...dosta vremena  ...ali zato posle zvuci kao san...ne tako dobro kao Boss VF-1 ili GT-6 ali vrlo blizu

 

pa ne znam bas...gt-6 takodje je mnogo daleko od savrsenstva.on isto "pati" od COSM modelinga kao i ostale bossove sprave.(mane COSM-a se ogledaju u

standardno digitalnom zvuku distorzija,onda postoji nesto sto se cuje u svakoj distorziji (cim malo odvrnes gain) cuje se neki izuzetno visok i piskav zvuk?(mada jedva,ali nervira. ne znam kako bas ovo da opisem...)na harmony central-u neko je ovo nazvao sindrom zvani COSM (to je mozda pravi naziv...)a ...sve simulacije pojacala zvuce nekako hi-treble,a kada smanjis presence ili treble cuju se samo basevi i sve je malo mutno.

 

boss vf-1,ako je to ona mala crvena kutija sa tonom patcheva,to nisam cuo,ali pretpostavljam da je slican kao gt-6.

kod gt-6-ice (i gnx-a) me isto nervira sto su skoro sve komande digitalne,(gt6 jos i ima neke korisne dugmice) pa je malo zajebano na svirci da nesto pojacas,smanjis...

svidja mi se kako je to reseno u boss me-50 (kao da imas gomilu pedala!)

 

voleo bih da cujem line6-ove procesore-simulacije,uglavnom dobijaju pozitivne

kritike,a i svidja mi se kako izgleda pod xt live.

 

sto se tice zooma,jedina njihova sprava koja valja je tri-metal distorzija.

(ne samo da valja,nego je odlicna,mnogo gain-a,boost bez srednjih...)

a i izgleda kao da nije potekla iz zoom-a,kada je vidis, da nepise zoom na njoj.poslednja firma za koju bi pretpostavljao da je napravila bila bi zoom!

 

 

zanimljivo je i da je digitech odradio dosta bolji posao sa pedalama(x-series), koje takodje koriste audioDNA modeling (znaci digitalne su...) a dobro zvuce ,od mojih 5 pedala,dve su iz te serije,metal master i digidelay.takodje mi se svidja i hot-rod.

 

generalno i boss-ov gt-6 i digitech gnx3 daleko od toga da su losi,ali sam ja mozda vise ocekivao.

 

...uostalom zar nije bolje da sada kupi procesor (za prvo vreme) i tek posle par godina, kada bude tacno znao sta mu treba neka onda kupi nesto ozbiljnije...

 

 

tu si mozda u pravu,ja kada sam pocinjao da sviram kupio sam 94-te godine

boss-ovu pedalu hm-3,(nisam uzeo procesor,jer nisam imao pare za to,a mislio sam da su procesori kao profi uredaji) taj hm-3 zvuci grozno ,nije nikakva hm pedala i skroz je u old-skul fazonu.kasnije sam uzeo prvi procesor vuko ga par godina.i onda se vratio na pedale.(mada da sve zvuce kao nesrecni hm-3,sigurno ne bi.)

ok.mozda nije lose da uzme procesor za pocetak pa da svira na linijii,mada kada bude imao svirku bice malo zajebano.

mnogo bolji procesor od tog korga je boss-ov me-50,mada mislim da je oko 50-100E.skuplji icon_mrgreen.gif

Edited by veseli koljac

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne znam bas...gt-6 takodje je mnogo daleko od savrsenstva.on isto "pati" od COSM modelinga kao i ostale bossove sprave.(mane COSM-a se ogledaju u

standardno digitalnom zvuku distorzija,onda postoji nesto sto se cuje u svakoj distorziji (cim malo odvrnes gain) cuje se neki izuzetno visok i piskav zvuk?(mada jedva,ali nervira. ne znam kako bas ovo da opisem...)na harmony central-u neko je ovo nazvao sindrom zvani COSM (to je mozda pravi naziv...)a ...sve simulacije pojacala zvuce nekako hi-treble,a kada smanjis presence ili treble cuju se samo basevi i sve je malo mutno.

 

boss vf-1,ako je to ona mala crvena kutija sa tonom patcheva,to nisam cuo,ali pretpostavljam da je slican kao gt-6.

kod gt-6-ice (i gnx-a) me isto nervira sto su skoro sve komande digitalne,(gt6 jos i ima neke korisne dugmice) pa je malo zajebano na svirci da nesto pojacas,smanjis...

svidja mi se kako je to reseno u boss me-50 (kao da imas gomilu pedala!)

 

voleo bih da cujem line6-ove procesore-simulacije,uglavnom dobijaju pozitivne

kritike,a i svidja mi se kako izgleda pod xt live.

 

sto se tice zooma,jedina njihova sprava koja valja je tri-metal distorzija.

(ne samo da valja,nego je odlicna,mnogo gain-a,boost bez srednjih...)

a i izgleda kao da nije potekla iz zoom-a,kada je vidis, da nepise zoom na njoj.poslednja firma za koju bi pretpostavljao da je napravila bila bi zoom!

 

 

zanimljivo je i da je digitech odradio dosta bolji posao sa pedalama(x-series), koje takodje koriste audioDNA modeling (znaci digitalne su...) a dobro zvuce ,od mojih 5 pedala,dve su iz te serije,metal master i digidelay.takodje mi se svidja i hot-rod.

 

generalno i boss-ov gt-6 i digitech gnx3 daleko od toga da su losi,ali sam ja mozda vise ocekivao.

 

 

QUOTE

...uostalom zar nije bolje da sada kupi procesor (za prvo vreme) i tek posle par godina, kada bude tacno znao sta mu treba neka onda kupi nesto ozbiljnije...

 

 

 

 

tu si mozda u pravu,ja kada sam pocinjao da sviram kupio sam 94-te godine

boss-ovu pedalu hm-3,(nisam uzeo procesor,jer nisam imao pare za to,a mislio sam da su procesori kao profi uredaji) taj hm-3 zvuci grozno ,nije nikakva hm pedala i skroz je u old-skul fazonu.kasnije sam uzeo prvi procesor vuko ga par godina.i onda se vratio na pedale.(mada da sve zvuce kao nesrecni hm-3,sigurno ne bi.)

ok.mozda nije lose da uzme procesor za pocetak pa da svira na linijii,mada kada bude imao svirku bice malo zajebano.

mnogo bolji procesor od tog korga je boss-ov me-50,mada mislim da je oko 50-100E.skuplji

Ja imam taj proc...ima isti mozak kao GT-6 + jos malo "steroida"...ubedljivo najbolji procesor...barem koji je do sada napravljen...a probao sam ih sve do jednog...mislim znam ja dobro da ni jedan procesor ne moze da zameni neku "rekcinu" i "All tube amp" ali ce mi ovaj moj proc savrseno odgovarati dok ne budem postao bogat icon_smile.gif ...a i posle toga verovatno...sto se tice digitechovih pedala...i meni se mnogo svidjaju...za sada imam samo Hot Rod i svakim danom se sve vise fasciniram koliko je to dobra pedala icon_da.gif ...planiram da kupim i Metal Master uskoro...nego cisto onako informativno, na cemu sviras?...sta imas od opreme...bas me zanima posto vidim da se dosta razumes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

nego cisto onako informativno, na cemu sviras?...sta imas od opreme...bas me zanima posto vidim da se dosta razumes...

 

pojacalo: roland jazz chorus 120 (combo 2x12) i jos neku rusku krsinu "tornado" 50w. (mada sanjam mesa triple rectifier icon_wink.gif )

 

gitara mi je najslabiji deo opreme wallbash.gif

(kopija strata) gtx-kaman music product verovatno nisi cuo za gtx (zvuci kao marka nekog motora a ne gitare) icon_smile.gif samo sam kod aleksica u guitar shopu video da prodaje bass te marke.

nadam se da cu sto pre da je zamenim,(nije ona losa,ali bih voleo da uzmem nesto bas dobro sa floyd-om,a to kosta dosta.)

(a nju bih ostavio da mogu cas da menjam stimove.)

 

pedale digitech metalmaster,digidelay,gore spomenuti nesrecni hm-3,dod fx40b (EQ) i bossovu twin pedalu od-20.

 

a reci mi vf-1,jesi to kod nas uzeo posto ga nisam nigde video a i ne pravi se vise,i koliko otprilike kosta,posto bi mi trebalo tako nesto za snimanje na komp.

 

icon_wink.gif

Edited by veseli koljac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uff to je extra pojacalo icon_da.gif ...ja imadem Marshall JCM 2000 TSL602 (2x12)...all tube naravno icon_cool.gif ...a trenutno radim kod caleta kako bih kroz godinu dana sebi priustio ovo icon_smile.gif ...nadam se barem icon_smile.gif

 

user posted image

 

Ili eventualno Engl Powerball...morao bih prvo da probam naravno

 

Glavna gitara ili sekira mi je Ibanez JS 1000...ona dole plava u potpisu icon_biggrin.gif ...a imam i Pacifiku 112 koju planiram da budzim kada budem imao kinte...od pedala imam DS-1, koji retko koristim, Digitech Hot Rod i uskoro mi stize Bad Horsie 2...dugo sam se dvoumio izmedju njega i CryBaby-ja (535Q) ali sam se na kraju ipak odlucio za "Konjica"...VF-1 sam platio negde oko 400 EU ali na otplatu...inace u radnjama (gde ga ima) kosta 500 EU...ako ti bude trebalo bilo sta od Rolanda-Bossa obrati se meni icon_wink.gif ...samo ne mogu da ti garantujem odlozeno placanje...to je specijalno za mene icon_smile.gif ...posto mi je ovaj lik od koga nabavljam opremu dobar prijatelj...inace opremu nabavlja iz Nemacke

 

E da, umalo da zaboravim...imam i Line 6 Guitar Pro...u principu isti je kao i Pod samo sto je namenjen iskljucivo za kucnu upotrebu...osim ako neces da nosis Lap Top na svirke icon_smile.gif ...njega i najvise koristim, posto u zadnje vreme uglavnom sviram uvece...

 

(a nju bih ostavio da mogu cas da menjam stimove.)

 

To sam ja uradio sa svojom Pacifikom kada sam uzeo JS-a ...drzim 11 inace...najbolje zice icon_da.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

Uff to je extra pojacalo

 

koje icon_confused.gif mesa,roland ili krsina icon_smile.gif

 

ako ti bude trebalo bilo sta od Rolanda-Bossa obrati se meni  .

 

thx laugh.gif

Edited by veseli koljac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, najlepsa glava koju sam ikada video...najjace je kada se lampe zagreju...posto se vide sa prednje strane...citao sam par review-a u casopisima...u Gutarist-u je dobila maximalnu ocenu...a cuo sam sam je i uzivo na G3-u...ubija kako zvuci...Satriani doduse koristi samo 1 i 2 kanal...a ja cu verovatno koristiti iskljucivo 3 iliti "Ultra Channel" icon_smile.gif ...gain-a nikad dosta icon_rockdevil.gif

 

Znam vrlo dobro ko je koristio tu glavu dole icon_sad.gif ...jes' je probao, kakva je?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za tog peavy-ja meni se bre mnogo svidjaju Fenderova lampashka pojacala imaju najlepshi zvuk za clean icon_cry.gif

 

Probao sam Digitech

Metal Masters

Hot Rod

Overdrive

Digiverb

Digital Delay

Sustainer

i josh 4 pedale ne da dobro zvuci samo 1100E

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za tog peavy-ja meni se bre mnogo svidjaju Fenderova lampashka pojacala imaju najlepshi zvuk za clean icon_cry.gif

 

Probao sam Digitech

Metal Masters

Hot Rod

Overdrive

Digiverb

Digital Delay

Sustainer

i josh 4 pedale ne da dobro zvuci samo 1100E

Fender pojacala su fenomenalna...ali samo ona manja (2x12)...i vrede svaki ulozeni dinar icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

kada si rekao da imas line6 pro,jesi na ovo mislio?

 

user posted image

 

ako je to,interesuje me kao zvuce na njemu simulacije u odnosu na boss vf-1

video sam link (video fajl) gde satriani svira ovo pa cu da skinem da vidim kako zvuci.

 

Znam vrlo dobro ko je koristio tu glavu dole  ...jes' je probao, kakva je?

 

nisam nigde naisao na warhead icon_sad.gif (svidja mi se sto ima graficke eq!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

ajd samo jos jedno pitanjce.... koji procesor je bolji Korg AX1500G ili Digitech RP-300 ???

 

kada sam pricao za korg ax1500g da je njesra,pogresio sam model,mislio sam

ustvari na korg ax10G, jebiga icon_biggrin.gif ,a taj ax1500g nisam probao.

probao sam rp400 i nije me odusevio,tako da je bolje da ti Marty F. odgovori.

 

a jesi gledao koliko je kod nas boss me-50?taj je po meni najbolji od jeftinijih procesora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

samo pazi,to nije bas klasican procesor.

(uz njega se ne dobija adapter (morao bih da kupis) radi na 6 malih baterija,nema simulacije pojacala (kao na ostalim proc.) (postoji line-out koji simulira nekakvu kutiju,znaci ne mozes da menjas simulacije.)

 

on je vise kao simulacija gomile pedala.

ali sto se tice zvuka skroz je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marty, koji komp imas, a pogotovu koju zvucnu karticu?

Pitam zato sto mi nekadzvuk nije bas najbolji kada ukljucim sve efekte na Guitar Port-u, nekako mi vibrira kada opalim vise nota (ali kad soliram sve je ok). Ali to je zato sto imam integrisanu, takozvanu "Lagacy" zvucnu karticu sad.gif

Medjutim to se samo desava kada se ja igram sa efektima, inace je OK...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

ovaj Boss ME-50 je 290 evra.... tako da cisto sumnjam da cu ga uzeti

 

"malo" deru sa cenama ,nisu normalni.ali takva je nesrecna situacija na nasem trzistu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...