Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ne, za aktivnu elektroniku se koristi baterija od 9V koja ide u telo dzitre. Znaci kombinacija 6x1.5V ne dolazi u obzir.

9 ili 18 volti. zavisi koje pred pojacalo imas. Inace, kod aktivne elektronike ima dosta zabluda, a to ni marty ni dusan nisu objasnili. Aktivno pred pojacalo moze da se stavi i na pasivne i na aktivne magnete. Klasican primer za to su EMG (aktivni) i EMG/HZ (pasivni magneti), i u oba slucaja postoji predpojacalo. Kod varijante pasivnih magneta sa predpojacalom moze da se dobije jako veliki raspon razlicitih tonova, dok je kod aktivno aktivne gitare prica onakva kako su je doticna gospoda ispricala

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Moj ortak Steva ima RP100 ili 200, nisam siguran...i nije nista bolji od mog...moj ima vise efekata...a distorzije su im tu negde...ako hoces mogu da ga iscimam da dodje pa da onda lepo probas i jedan i drugi...

Je li Marty,je l' ti to na mene mislish,jer ja imam RP100,i otkad smo mi to drugari,sunce li ti tvoje icon_razz.gif

 

Salim se

 

Nego,da vas pitAM sve ukupno: Da li je ok da na gitaru zbudzim Seymore Duncan HB i DiMarzio SC (neck)... a da sednji ostavim da mi bleji onako sjeban icon_smile.gificon_smile.gif Ne morate da odgovarate na ovo drugo,jer sam to chvrsto reshio.

Koliko ce me para izaci otprilike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li Marty,je l' ti to na mene mislish,jer ja imam RP100,i otkad smo mi to drugari,sunce li ti tvoje icon_razz.gif

 

Salim se

 

Nego,da vas pitAM sve ukupno: Da li je ok da na gitaru zbudzim Seymore Duncan HB i DiMarzio SC (neck)... a da sednji ostavim da mi bleji onako sjeban icon_smile.gificon_smile.gif Ne morate da odgovarate na ovo drugo,jer sam to chvrsto reshio.

Koliko ce me para izaci otprilike?

A koju dzitru imas sharkey? Da se ne sjebes pa das pare koliko ti vredi gitara

misleci da ces da je nabudzis. Kod nas su magneti skupi i dolaze iz sumnjivih

izvora - to je samo jos jedan razlog vise da ne budzis gitaru koja (ako) je jeftina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eih,ko da ja znam koji je koji model...

 

Mislio sam da zbudzim malo nadrkaniji SD magnet za ritam(za grunge icon_smile.gif ) i neki skroz warm gornji za solo...

 

P.s. Marty,odushevio si me izjavom "Slazem se za srednji ...taj magnet nema svrhu...samo kvari zvuk..."

 

Car si!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh...ja sam na svojoj Pacifiki skroz uvukao srednji icon_smile.gif ...za neck bi ti definitivno najvise odgovarao "Dimarzio Fred"...taj ja imam...mnoogo je dobar magnet..."topao je" (kao sto si ti rekao da te zanima) i prosto peva icon_da.gif ...a za bridge ne znam...ja imam PAF Pro (ili PAF Joe icon_smile.gif ) ...i obozavam ga samo ne verujem da bi i tebi odgovarao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eih,ko da ja znam koji je koji model...

 

Mislio sam da zbudzim malo nadrkaniji SD magnet za ritam(za grunge icon_smile.gif ) i neki skroz warm gornji za solo...

 

P.s. Marty,odushevio si me izjavom "Slazem se za srednji ...taj magnet nema svrhu...samo kvari zvuk..."

 

Car si!!!

Pa pazi, mislim da ces bolje proci ako prodas krs i kupis gitaru

koja ima bolje drvo i magnete. Ti magneti na zapadu kostaju

od 60-100$ - kod nas se cene krecu od 90EUR pa navise. Toncinu

cine drvo, magneti i kvalitetno pojacalo koje ce to fino reprodukovati.

Ako ces da sviras na gajbi na pojacalu od 10W koje kosta 80eur i na

gitari koja kosta 100eur - ne isplati ti se da kupujes dva magneta koji

ti vrede vise od ostatka opreme. BTW i dalje ce tvoja gitara zvucati kao

komarac u konzervi - takozvani Meekeetza ton! icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzeo sam EMG 85 aktivni hum da ga namontiram na djitru koja ima raspored hum-single-single... e sad, da li treba da skinem (ili uvuchem) singlove poshto budem stavio EMG-a jer su mi rekli da ce mi praviti sranja (pishtanje, jebace mu signal itd) u kombinaciji sa njim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

e ljudi kakav je procesor Korg AX1500G?

 

taj procesor je prava igracka,kao i cela digitechova rp serija.

(jednostavno zvuce veoma lose!)

cak i u skupljim digitech gnx serijama modeling je odradjen dosta slabo,znaci audioDNA se nije bas pokazao.evo recimo sta je najveci problem svakog digitalnog modelinga.(u sustini sve) ali npr. distorzija.

(kod nje se u stvari najlakse cuje nekvalitet i digitalni prizvuk)

dovoljno je da na procesoru (gnx3) poiskljucujes i onako prosecne simulacije kutija i pojacala.da odvrnes pojacalo jako.i onda ces lepo (ako znas sta je dobar zvuk) cuti koliko te distorzije zvuce tanko.(kao i ostali efekti,ali da bi to cuo moras da znas kako treba da zvuci chorus,delay...pojacalo.

 

nesto bolji je boss-ov COSM modeling,koji oni koriste u svim digitalnim spravama,ali ima i on mana.

 

ako nemas dovoljno iskustva sa zvukom,verovatno ce ti se svideti kako zvuce ove igracke.

 

bolje je uzeti jedan dobar efekat nego 10 nekih sranja.

(npr. rocktron silver dragon tube.dist) i imas bar dobru distorziju,a sa korgom,rp-om pa i gnx-om nemas nista.

icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj procesor je prava igracka,kao i cela digitechova rp serija.

(jednostavno zvuce veoma lose!)

cak i u skupljim digitech gnx serijama modeling je odradjen dosta slabo,znaci audioDNA se nije bas pokazao.evo recimo sta je najveci problem svakog digitalnog modelinga.(u sustini sve) ali npr. distorzija.

(kod nje se u stvari najlakse cuje nekvalitet i digitalni prizvuk)

dovoljno je da na procesoru (gnx3) poiskljucujes i onako prosecne simulacije kutija i pojacala.da odvrnes pojacalo jako.i onda ces lepo (ako znas sta je dobar zvuk) cuti koliko te distorzije zvuce tanko.(kao i ostali efekti,ali da bi to cuo moras da znas kako treba da zvuci chorus,delay...pojacalo.

 

nesto bolji je boss-ov COSM modeling,koji oni koriste u svim digitalnim spravama,ali ima i on mana.

 

ako nemas dovoljno iskustva sa zvukom,verovatno ce ti se svideti kako zvuce ove igracke.

 

bolje je uzeti jedan dobar efekat nego 10 nekih sranja.

(npr. rocktron silver dragon tube.dist) i imas bar dobru distorziju,a sa korgom,rp-om pa i gnx-om nemas nista.

icon_da.gif

Lepo si to napisao icon_da.gif ...samo se nikako nebih slozio u vezi GNX-a...ja sam pre nekog izvesnog vremena svirao na cetvorci i mogu ti reci da sam se prijatno iznenadio icon_da.gif ...samo treba malo vremena da ulozis u pravljenje patch-eva...dosta vremena icon_smile.gif ...ali zato posle zvuci kao san...ne tako dobro kao Boss VF-1 ili GT-6 ali vrlo blizu icon_da.gif ...uostalom zar nije bolje da sada kupi procesor (za prvo vreme) i tek posle par godina, kada bude tacno znao sta mu treba neka onda kupi nesto ozbiljnije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...