Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Na fretbord sam mislio...

Ta stara akustara je crna, Ibanez... i utripovao sam da je vrat (tj. fretbord) lakiran u crno...

ccc...kako nesto moze da bude lakirano u crno...???

 

lak je lak brate...i u 99% slucajeva je bezbojan ili vrlo slabo toniran nekom bojom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li svirao neko Ibaneza RG370DX??? biggrin.gif Sta misli o toj gitari?

To ti je neka slabija varijanta Rg serije, u principu dobijas nesto sto fino izgleda i lici na Ibaneza, ali je daleko od pravih Ibanez gitara. Plus, sto su sve gitare iz tih serija radjene u Koreji (ili bar ovde ne moze da se nadje nista drugo) sto ti odmah u startu govori o slabijem kvalitetu i izradi.

U principu, gitara moze da se nabudzi da bude ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je neka slabija varijanta Rg serije, u principu dobijas nesto sto fino izgleda i lici na Ibaneza, ali je daleko od pravih Ibanez gitara. Plus, sto su sve gitare iz tih serija radjene u Koreji (ili bar ovde ne moze da se nadje nista drugo) sto ti odmah u startu govori o slabijem kvalitetu i izradi.

U principu, gitara moze da se nabudzi da bude ok.

Ok....a koliko onda jos covek mora da ulozi da je lepo nabudzi? biggrin.gif

 

koja gitara ima za te pare a da je bolja?

 

 

mislim ovu ako budem uzimao, necu uzeti novu i onda me to izadje 300 evra. nova kod nas kosta 500.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MISLIM DA JE BOLJE DA DODAS JOS 100-TINAK EVARA I KUPIS POLOVNI RG550!

 

TAKODJE, JA UVEK DAJEM PREDNOST JAPANSKIM (U ODNOSU NA KOREJSKE) GITARAMA! NEMAM POJMA ZASTO! CINI MI SE DA SU BOLJE...MOZDA? icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

MISLIM DA JE BOLJE DA DODAS JOS 100-TINAK EVARA I KUPIS POLOVNI RG550!

 

TAKODJE, JA UVEK DAJEM PREDNOST JAPANSKIM (U ODNOSU NA KOREJSKE) GITARAMA! NEMAM POJMA ZASTO! CINI MI SE DA SU BOLJE...MOZDA? icon_confused.gif

Pa ono, u principu sve zavisi od modela do modela icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Nebojsa B.
Ih...ajde, leba ti obrazlozi malo icon_smile.gif ...koji model, godiste, cena itd...

Marty pa squier stratocaster cena u bg oko 11000 dinara, a Peavey ne znam tachan model samo znam da je ovde kod mene (u Bijeljini) oko 14800 dinara i cini mi se da je oblik stratocaster..

Share this post


Link to post
Share on other sites

MISLIM DA JE BOLJE DA DODAS JOS 100-TINAK EVARA I KUPIS POLOVNI RG550!

nije to toliko jednostavno laugh.gif

 

Ja sam krenuo tom logikom i nisam kupio gitaru vec godinu, godinu i po dana no.gif

 

nikakvo trziste, gitara nema u oglasima a kad se nesto pojavi gitara je skroz sjebana ili je prodavac iz Leskovca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se Jem nikako ne svidja - ne lezi mi

JS model nisam probao (eto mene kod marty-ja)

 

Ingvaje mani se bre tih nashminkanih gitara uzmi lepo Fender Stratocaster Y.M. model ne treba ti nijedna druga gitara sem te

pa ja kad sam probao jem zaljubio sam se u tu gitaru a probao sam jeftiniju verziju od satcha i nije mi se nesto vrat svideo!!

Pa sutra idem u najveci music shop u njemakoj pa cu da vidim kakva je ta gitara od malmsteena!

moram prvo videti kako je na onom vratu svirat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja kad sam probao jem zaljubio sam se u tu gitaru a probao sam jeftiniju verziju od satcha i nije mi se nesto vrat svideo!!

Pa sutra idem u najveci music shop u njemakoj pa cu da vidim kakva je ta gitara od malmsteena!

moram prvo videti kako je na onom vratu svirat!

zajebano... u pocetku...

nisam probao ali sam cuo price onih koji je imaju, ili su je probali! icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta da kzem stvar navike!!ovako mi je gitara super jedino bi se trebao navici na vrat!!ali da vidite sto sam svirao na nekom deanu kojeg je michael angelo u jednom spotu koristio!1gitara je skroz mocna !!bas je lako na njoj brzo svirat !!isvirao sam se danas u tom shopu jedno 4 sata

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja kad sam probao jem zaljubio sam se u tu gitaru a probao sam jeftiniju verziju od satcha i nije mi se nesto vrat svideo!!

Pa sutra idem u najveci music shop u njemakoj pa cu da vidim kakva je ta gitara od malmsteena!

moram prvo videti kako je na onom vratu svirat!

U principu sve je stvar navike...ja licno volim malo deblje ili bar srednje vratove...a svi govore kako je mnogo lakse svirati na tanjim...navika je cudo icon_smile.gificon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu sve je stvar navike...ja licno volim malo deblje ili bar srednje vratove...a svi govore kako je mnogo lakse svirati na tanjim...navika je cudo icon_smile.gificon_da.gif

pa da ustvari i ja imam na svom gretschu malo deblji vrat i ipak sviram na njemu lakse nego na nekim tanjim vratovima jer sm se navikao!1 musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...