Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

@ Gargamel

 

Једва чекам да чујем твоју мјузу, договорићемо се нешто овако у Ану Пасану

да се нађемо да дамо један другому! icon_smile.gif БТВ, гитаре су од плексигласа,

прогуто сам слово и нису толико фасцинантне као што звучи име матријала

од којега су справљене! Класична не мора да се свира с нокти, еве колеза

Марти и ја их имамо пак сецамо нокти уредно једном у мес' дана! icon_smile.gif Очекујем

сечене хајлајтове на мејлу!

 

@ Dusan

 

Необилазна Арија... Чуо сам ја пуно тога доброг о њи. Мени се није свидела

баџет серија Јамахини акустара... Бат ден еген, ја и немам пуно искуства

са акустарама, мада планирам неку и ја да пазарим ускоро.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Класична не мора да се свира с нокти, еве колеза

Марти и ја их имамо пак сецамо нокти уредно једном у мес' дана! icon_smile.gif Очекујем

сечене хајлајтове на мејлу!

 

E moj Nidzo da znas kako sam ja nekada jeo klasicnu gitaru za dorucak icon_smile.gif ...ali nisam je pipnuo jedno godinu dana...mislim jesam ali sviranje trzalicom na klasicnoj gitari nikada nisam smatrao u "svirku"...zato i mnogo vise cenim akusticare od elektricara icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Marshalla ti je uvek post gain EQ, ali kod bugija zavisi, na starijima je skoro uvek bio tropojasni EQ koji je bio pre gain, i klasican "graficki" višepojasni koji je bio post i cesto mogao da se pali i gasi sa footswitch-em. Ja sam imao stariji komad, Caliber serija, na mom je isto tako bilo.

greota... bilo bi mi mnogo lakse da je EQ pre dista, a da ja u fx loop mogu da vezem svoj post EQ. ovako nista.

 

Ako hoceš jeftinu akustaru, pogledaj Aria akustare (ima ih po radnjama), i naravno Yamaha akustare, Yamaha tradicionalno pravi dobre budget akustare, a probao sam ove Aria-e i dobre su za te pare. Nisu neke kada se ukljuce direktno, ipak bih ozvucavao mikrofonom, ali su prijatne za sviranje i koliko vidim izrada je solidna. Kinezi, naravno. Fendere zaobidi, nemam licno iskustvo, ali par ljudi cije mišljenje cenim mi je reklo da su im akustare nikakve za te pare koliko koštaju, i da ne zvuce baš lepo u snimku.

meni treba nesto sto dobro zvuci kad se ustekuje jer nemam mikrofon kojim bi ozvucio akusticnu gitaru. da li su te yamahe koje pominjes ozvucene? mada, mozda cu da probam i tu ariu, nema veze ako nisu neke kad se ukljuce direktno, ionako mi treba samo za demo...

 

Ne znam koliko ti ima smisla VST ili sampler varijanta jer je jako mukotrpno isprogramirati deonice gitare. Bolje onda samo da pozajmiš akustaru na par dana pa snimiš šta želiš nego da danima programiraš.

i to sto kazes. dobro je sto poznajem martija koji ima ozvucenu akustaru. icon_wink.gif

 

I bre, bato, kad ce te tvoje pesme više?!  Mnogo tegliš!

nema se vremena, a i procenat iskoriscenih ideja mi je uvek bio oko 10-15%. icon_smile.gif jel ima nesto novo kod tebe po pitanju mixdown-ova? icon_wink.gif

 

Једва чекам да чујем твоју мјузу, договорићемо се нешто овако у Ану Пасану

да се нађемо да дамо један другому!

icon_rockdevil.gif dil!

pogledaj pp.

 

БТВ, гитаре су од плексигласа,

прогуто сам слово и нису толико фасцинантне као што звучи име матријала

од којега су справљене!

ma ja sam akusticnu video 3 puta u zivotu, te mi svaka zvuci isto. a i zamisli kako bi bio glavni u selu kad kazem da imam gitaru od plekstiglasa, a?! merak.. icon_smile.gif

 

Класична не мора да се свира с нокти, еве колеза

Марти и ја их имамо пак сецамо нокти уредно једном у мес' дана!  Очекујем

сечене хајлајтове на мејлу!

e, jeste higijenicari! ja nokte secem kad se kupam... jedno 4-5 puta godisnje. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"...Jerk, nemoj se ludirati sa gitarom od 100 jevreja.  Ne isplati se stavljati spojlere i veliki auspuh na fiću..."

 

Dusane,prevideo si jedan mali detalj.Moja gitara nije placena 100 nego 280 jevreja,sto je slozices se ako nije velika a ono sigurno nije mala razlika da bi se to zanemarilo.I koliko god bila dobra ili losa,moju gitaru ipak ne mozes porediti sa ficom(btw. ako si cuo,nabudzene-tj "abartovane" fice su jurile 210 kmh i stizale od 0-100kmh za 6,5 sec. tako da ne treba ni njih uopste potcenjivati,ipak shvatio sam sta si hteo reci).I gde si to cuo da se novi Ibanezi prodaju za 100 evra?

 

Imam jos jedno pitanje-moja gitara ima telo od Agathis-a,sta je to u prevodu??(gledao sam Morton Bensonov englesko-srpski recnik i nisam nasao.tj.nisu preveli).Dusane S,tvoje misljenje ovde na forumu ceni dosta ljudi pa i ja,imas li ti odgovor na ovo pitanje?Kao i neko drugi?Kakve krakteristike ima moje drvo?

 

Poz!

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na agthisu ne valja ni floyd rose da se busi jer moze lako da pukne drvo gde se to jednom i dogodilo icon_smile.gif

PRS srvo je zakon.... ono u musik produktivu kosta oko 800evra (mislim samo telo gitare od prs-a)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dusane,prevideo si jedan mali detalj.Moja gitara nije placena 100 nego 280 jevreja,sto je slozices se ako nije velika a ono sigurno nije mala razlika da bi se to zanemarilo.I koliko god bila dobra ili losa,moju gitaru ipak ne mozes porediti sa ficom(btw. ako si cuo,nabudzene-tj "abartovane" fice su jurile 210 kmh i stizale od 0-100kmh za 6,5 sec. tako da ne treba ni njih uopste potcenjivati,ipak shvatio sam sta si hteo reci).I gde si to cuo da se novi Ibanezi prodaju za 100 evra?

Pa dobro, nije fića, nego je peglica. Jel ti sad bolji osećaj, evo ispravljena je nepravda icon_wink.gif

Jeste zanemarljiva razlika u smislu da su jeftini Ibanezi Šitina. Dobri su za učenje sviranja, jer su lako svirljivi, tonski su smejurija. Kad kupuješ Ibanez, bitno je i to što plaćaš ime Ibanez, kao što je slučaj i sa Fenderom ili Gibsonom. Sa druge strane postoje jeftine gitare koje vrede kao višestruko skuplje gitare, ali nisu u pitanju jaki brend-ovi. Recimo moguće je naći staru poluakustičnu Aria gitaru koja je blizu nivoa Gibson poluakustične ili Yamahu sa Duncanima, mahagoni, lepljen vrat za 700 eura iako takve gitare kada na njima piše gibson koštaju 1500 eura. Najbolji primer su ti razne signature gitare, na primer Jam koji je u suštini samo RG 550 sa boljim magnetima i (možda , ne uvek) boljim drvetom a košta višestruko skuplje. U svakom slučaju mani se dokazivanja da je tvoja gitara dobra, budže se gitare koje imaju same po sebi neku svoju interesantnu foru ili želiš da joj promeniš karakter menjanjem magneta. Jer kada sabereš samo koliko odvojeno koštaju magneti i Floyd, takoreći već je to toliko da možeš da kupiš celu jednu bolju gitaru. Izuzetak je naravno ako se zoveš Marty i imaš previše slobodnog vremena icon_smile.gificon_mrgreen.gificon_razz.gificon_wink.gif

 

Imam jos jedno pitanje-moja gitara ima telo od Agathis-a,sta je to u prevodu??(gledao sam Morton Bensonov englesko-srpski recnik i nisam nasao.tj.nisu preveli).Dusane S,tvoje misljenje ovde na forumu ceni dosta ljudi pa i ja,imas li ti odgovor na ovo pitanje?Kao i neko drugi?Kakve krakteristike ima moje drvo?
Ima jednu najvažniju karakteristiku, a ta je da je jeftino i zato je u toj gitari.

Ne ljuti se ali mlatiš praznu slamu. Nikad nisam do sada čuo da se neko bavi proučavanjem građe cheap gitare, to je što je, nećeš otkriti u njoj zlatni rudnik ili izvor nafte icon_wink.gif

 

Jednostavno, iz nekog razloga si se istripovao da jsu ti magneti "samo mali korak do genijalnog tona". Naprotiv, pravi korak je naći bolju gitaru. Pa bolje pojačalo. Pa bolju spravu između. Pa ugradiš magnete ako želiš još na kraju da nešto izvučeš iz gitare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Необилазна Арија... Чуо сам ја пуно тога доброг о њи. Мени се није свидела

баџет серија Јамахини акустара...

Yamaha ne bi trebalo da zvuči nešto impozantno, ali ono što je meni bitno je kako se snima, a od par ljudi čiji je posao da snimaju sam čuo da čak i jeftinije Yamahe ponekad rade posao a da su sa nekim skupljim gitarama drugih proizvođača imali problema iako one same po sebi zvuče sjajno.

 

meni treba nesto sto dobro zvuci kad se ustekuje jer nemam mikrofon kojim bi ozvucio akusticnu gitaru. da li su te yamahe koje pominjes ozvucene? mada, mozda cu da probam i tu ariu, nema veze ako nisu neke kad se ukljuce direktno, ionako mi treba samo za demo...
Bato, sad su ti mejd in čajna kondenzatorski majkovi tu oko 100 evrića, a pretpojačalo možeš za još manje da nađeš. Ja bi na tvom mestu (a znam da ti treba i za vokale) radije kupio Majk i preamp za majk, a pozajmio akustaru da snimim šta mi treba, mislim da je to logičniji redosled prioriteta. Druga stvar je što obično te jeftinije akustare ne zvuče lepo direct, ali sa mikrofonom često ima nade.

nema se vremena, a i procenat iskoriscenih ideja mi je uvek bio oko 10-15%.  jel ima nesto novo kod tebe po pitanju mixdown-ova?
Zadnje što sam snimao je gitara za neku stvar debele karićke, nije metal ali je power i ton je masan onako bas fat. icon_mrgreen.gif Ima novosti ali o tom potom, malo se sedelo na mrtvoj tački i uživalo u učmalosti. icon_smile.gif Čak sam skinuo neke silne video škole sa neta i počeo da vežbam pomalo, red je icon_redface.gificon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se slažem da su Marshalli jogunasta stoka (agro rulez) ali postoje i starije Lead glave a ne samo master glave. Takođe čak sam i iz nekih Master Glava dobio OK rezultat koristeći low gain ulaz. Jednostavno ne treba preterivati sa dist-om na pedali i da se dobiti dobar ton. A u gomili slucajeva, jednostavno ne mozes svirati samo gitaru u Marshall-a, narochito ako je malo starija generacija, jednostavno dobicesh dobar ton, ali za Zeppelin ili Purple a ne za to što tebe interesuje.

Evo, čovek zna da sroči poentu u par reči.

HVALA!

pivopije.gif

 

Sve se to svodi na to da je najbolje ono što najbolje zvuči. Ja lično ne volim kako Marshall zvuči sa externim distorzijama, mada smo na poslednjem albumu radili uravo tako.

Les Paul sa EMG 81/85 + Digitech RP2000 + Low Gain od JCM 800.

 

Ja nisam bio oduševljen idejom, no ispalo je sasvim okej.

 

Kada sam Jerk-u preporučio da svira direkt u Marshall-a, mislio sam na neki noviji model, recimo onaj koji je on rekao da ima (Valvestate 100). To je pojačalo koje je i Chuck Schuldiner koristio, a on baš taj zvuk traži. Naravno da na matorom Plexi MK II ne možeš dobiti metal zvuk. Mada je meni i taj matori Led Zeppelin zvuk bolji nekad od onog što neki pajseri nameštaju na pedalama tipa "Frupitech TotalBrutalMetal" icon_smile.gif .

 

U vezi snimanja akustare:

 

Nemoj da ulažeš pare u nešto što ti ne treba.

Ja sam u oktobru snimao demo za ploču koja je snimljena u martu. Imali smo jedan deo na akustari (najlonske žice). Na demu smo je snimili sa tamo nekim mikrofonom koji smo baš imali pri ruci, mislim da je neki Shure bio, a na albumu sa nadrkanim kondenzatorskim. Nema neke velike razlike. Za demo snimke ti je sasvim dovoljna ona oprema koju uvek možeš pozajmiti, a pošto ne snimaš to svaki dan, nema potrebe da kupuješ takvu opremu.

 

 

Jerk!!!

Agathis je drvo koje sam sretao isključivo u Ibanez katalozima, i tu je negde kao i Basswood. Dakle, nije neko najbolje (neću da vređam), ali je barem DRVO za razliku od još jeftinijih modela.

 

Neću da ti solim pamet. Činjenica je da ćeš pre ili kasnije morati da kupiš novu, ozbiljnu gitaru ako želiš da se ozbiljnije baviš muzikom. Ti razmisli da li ima smisla davati 90 EUR za EMG. Bolje če zvućati, ali ćeš biti za 90 EUR dalje od nove gitare.

Ne volim da govorim ljudima šta da rade. Više volim da im predstavim situaciju i sa mog gledišta, pa neka svako odluči za sebe.

Mlad si, imaš još mnogo vremena da eksperimentišeš. Zvuk će doći vremenom. Ne zaboravi da najbolja oprema ne zvuči DOBRO, već TAČNO ONAKO KAKO JE SVIRANA. To je poenta dobre opreme. Sve prenese, pa i greške.

Mnogi početnici se razočaraju kada se uključe u npr. Marshall JCM 800 ili JMP1. Kažu kako nema dovoljno drajva. Lično mislim da je stvar u mudima muzičara, i u drajvu i koordinaciji desne i leve ruke. To dođe vremenom. Treba jako puno vežbati.

 

Pozdrav!

musik19.gif

icon_rockdevil.gif

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izuzetak je naravno ako se zoveš Marty i imaš previše slobodnog vremena icon_smile.gificon_mrgreen.gificon_razz.gificon_wink.gif

 

I zelembaca mhihi.gif ...Dushan je u pravu icon_da.gif ...ja sam u svoju Pacifiku ugradio bolje magnete samo zato sto sam hteo da imam bolju "drljacku gitaru" icon_smile.gif ...barem za prvo vreme, dok ne skupim para za nesto ozbiljno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto ih bas toliko odbijas icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Bas bih volo' da probam nekog PRS-a icon_da.gif

PRSovi se mere do 1993-1995 i na dalje. Ja sam do sada svirao samo na jednom koji nije imao uopste top (???) ali je izgledao i zvucao ok (1992). BTW do tih nekih prvih godina '90ih su ih pravili kao hendmejd kastm sop. Ovo sto danas izlazi iz njihove fabrike ne moze ni da prismrdi ranim radovima i pravi se naravno u vecim kolicinama fabricki bukvalno po ceni custom gitare. Izvor ovih informacija je net. Uzeti ih sa dozom opreza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Gargi

 

Definitivno podrzavam ono sto je rekao Dusan u vezi majke i premajke... Krljava akustara (klasicna) zna da zvuci profi kada se snima preko majke!

 

Ne treba ti akustara, glavni si u selu i ovako, a sto se higijene tice - napisao sam da secem nokte jednom u mesec dana samo da bih bio faca! icon_smile.gificon_da.gif

 

@ Dule

 

Interesantne su informacije o snimanju na jeftinim Jamahama.

 

Kojoj debeloj karicki si snimao? Onoj debeloj ili onoj debljoj? Meni je na listi prioriteta 10 zivotnih ciljeva kres sa debelom karickom na zavidnoj 6. poziciji... icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bato, sad su ti mejd in cajna kondenzatorski majkovi tu oko 100 evrica, a pretpojacalo možeš za još manje da nadeš. Ja bi na tvom mestu (a znam da ti treba i za vokale) radije kupio Majk i preamp za majk, a pozajmio akustaru da snimim šta mi treba, mislim da je to logicniji redosled prioriteta. Druga stvar je što obicno te jeftinije akustare ne zvuce lepo direct, ali sa mikrofonom cesto ima nade.

 

pa vidi ovako, tu mi je neki dinamicki (nazalost) mikrofon koji izgleda ok (firma je "MJ", model wr-150, low impedance 600oma), a kao mikrofonsko pretpojacalo koristio sam behringerovu malu miksetu koju sam kupio iz drugih razloga, ali se pokazalo da moze da sluzi i za ovo. tako sam snimao vokale. ne znam kako ce da zvuci sa akusticnom, ali probacu...

 

kad smo vec kod te teme, da te pitam nesto... gorepomenutom opremom sam snimao glas (mic->mixeta->komp), ali kad se peva tiho, ja moram da odvrnem gain na mikseti (btw, ako preteram javlja se sum), a kad se peva jako, onda klipuje snimak ako ne smanjim gain. problem je delimicno resen tako sto se tokom pevanja mirofon priblizava i odaljava, ali nije to to jer se ovde trazi sto vise dinamike u pevanju. pretpostavljam da je za glas najbolje imati kondenzatorski majk, a da behringer mikseta i nije najsrecnija zamena za mic-preamp. mozda bi kupovinom preampa resio problem? nisam imao nesto konktata sa ovom vrstom opreme. jel imas neki hint, sta bih mogao da pogledam od tih mejd in cajna majkova i preampova?

 

Zadnje što sam snimao je gitara za neku stvar debele karicke, nije metal ali je power i ton je masan onako bas fat.  Ima novosti ali o tom potom, malo se sedelo na mrtvoj tacki i uživalo u ucmalosti.

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif uh. wallbash.gif

mora biti masniji ton da ne bi doslo do ideoloskog razilazenja u stilu, zar ne? icon_smile.gificon_smile.gif

ajde, kad nesto uradis, obavijesti, voleo bih da cujem. jel si snimio jos nesto za "jeb'o vas prog metal"? icon_wink.gif

 

  Cak sam skinuo neke silne video škole sa neta i poceo da vežbam pomalo, red je

sta si nabavio od skola? musik19.gif

 

Ja sam u oktobru snimao demo za plocu koja je snimljena u martu. Imali smo jedan deo na akustari (najlonske žice). Na demu smo je snimili sa tamo nekim mikrofonom koji smo baš imali pri ruci, mislim da je neki Shure bio, a na albumu sa nadrkanim kondenzatorskim. Nema neke velike razlike. Za demo snimke ti je sasvim dovoljna ona oprema koju uvek možeš pozajmiti, a pošto ne snimaš to svaki dan, nema potrebe da kupuješ takvu opremu.

 

ima logike u tome sto pricas.

ali, kad kazem demo, to je za mene potpno razradjena pesma, idejno i aranzmanski dovrsena, i delimicno isproducirana (cisto da se cuje sta sam hteo), ali su snimci losi (home recording) i amaterski zvuci. to je zato da ne bi u studiu gubio vreme na smisljanje aranzmana i vezbanje toga sto treba da se snimi. zato mi treba da uvezbam do bola sve ono sto cu da snimim, a da se u studiu skoncentrisem da dobijem sto bolji zvuk i snimak.

 

 

 

----------------------------------------------------

 

sto se tice marshalla (5212) kojeg sam nedavno dobio, evo par utisaka koji bi mozda mogli da se nadovezu na ovo sto su dushan i secracon pricali jerk-u. ne znam koliko je jerk-ovo pojacalo slicno mome, ali ovo su moja iskustva i utisci u vezi marshalla 5212.

 

klin necu ni da razmatram, to je prosto fenomenalno i dovoljno za bilo sta sto meni treba.

 

dist je cudan. naime, moze da se lepo svira ritam. pojacalo svasta izvlaci, eq-ing je odlican, te se mogu dobiti razni zvuci dist-a. ono sto mi malo smeta to sto brzo "pada" ton, kao da je potrebno da zice uvek jako trepere da bi dist bio u dubokom zasicenju (dobar zvuk). kad opalim rif, i pustim ga da traje, on relativno brzo izgubi tu neku ostrinu distorzije... kao da je potrebno da ulazni signal bude malo jaci. samim tim, pojacalo nije bas za neke emotivne solaze sa dugim tonovima. icon_smile.gif mislim da mu treba neko pretpojacalo izmejdu gitare i inputa (sto nije poblem napraviti ili kupiti u vidu neke boost pedale). dakle, potvrdjujem ono sto si rekao za marshalla. jos jedna vazna stvar. sto je pojacalo jace otpanjeno, to bolji zvuk. kad snagas udje u zasicenje, e tek onda pocinje pravi merak. icon_smile.gif reverb na ovom pojacalu je nesto najgore sto sam ja u zivotu cuo (bar po mom ukusu). vidim da ce v-amp2 sa ukljucenim reverb/delay-om da ide u FX loop. icon_wink.gif

 

i jos nesto: cini mi se da niko jerk-u nije pomenuo da se prava stvar dobija layer-ovanjem vise puta odsviranih istih rifova, i da onda dist i ne mora da bude toliko otpanjen, jer kad se stope 3-4 ritam gitare na snimku, tek onda pocinje tulum. icon_smile.gif pa jos kad se lepo panuju.. divota i milina. sto rece jedan moj drug: "distorzija je i bogu mila". icon_smile.gificon_smile.gif

Edited by Gargamel

Share this post


Link to post
Share on other sites

musik19.gif Kada se peva tiho i glasno ti je otprilike kao kada snimaš clean i dist. NIJE MOGUĆE da ista podešavanja rade jednako na obe varijante. Mogao bih sada da pišem osam starana o tome, ali mislim da nema poterebe. Kao što snimaš posebno clean i dist gitare, tako snimaj i vokale različitih karaktera posebno. Fala bogu pa današnji programi podržavaju đumle kanala. Ja sam kod poslednjeg albuma što sam snimao oborio lični rekord. Bilo je 170 kanala pre nego što bi započeli miks.

 

Što se tiče snimanja dupleksa i kvadrupleksa gitara, to sam sve rekao Jerk-u u nekom od prethodnih post-ova. To je u poslednjih 25 godina sasvim normalno. Nema potrebe da o tome pričam kao o nekoj studijskoj caki i tajni.

 

U vezi demo snimaka:

Ja demo snimke nikada nisam radio ofrlje. Sve je to dobra škola za album i valja i to dobro uraditi da bi unapred video neke stvari za eventualni ozbiljan snimak.. Ako dobro odsviraš, biće potrebna zaista loša oprema da tu DOBRU svirku sakrije. Imao sam (na žalost) prilike da čujem ozbiljne snimke nekih bendova koji su zvučali gore od demo snimaka nekih drugih.

 

Akustara na mom snimku zvuči super i na demu. Možda zbog toga što je gitarista u oba navrata baš jako dobro odsvirao deonicu. Stvar vežbe.

 

Ja fretless niasam ni pokušavao na demu da odsviram... biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

 

No, neću više da serendam!

Cheerz!

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi el ima neki bolji marsal od MG DFX100 za 500 evra u SKY MUSIC-u ????

Moje mišljenje, koje ne mora biti ispravno:

 

J...š Marshall-a ako nije 100% lampa. Najbolji modeli su ti (hronološki):

-JCM 800 (2203)

-JCM 900 (4410)

-25'th anniversary model 2550

-6100

-JCM 2000 TSL

 

ili pretpojačalo JMP 1 sa nekim dobrim pojačalom snage.

 

Sve ostalo će uvek ispasti negde na pola puta.

 

I obavezno zvučnik 1960. bez njega NI NE POMIŠLJAJ da koristiš Marshall-a!

 

Ne znam gde ćeš sve ovo naći...

 

Cheerz!

pivopije.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

"...i jos nesto: cini mi se da niko jerk-u nije pomenuo da se prava stvar dobija layer-ovanjem vise puta odsviranih istih rifova, i da onda dist i ne mora da bude toliko otpanjen, jer kad se stope 3-4 ritam gitare na snimku, tek onda pocinje tulum. icon_smile.gif pa jos kad se lepo panuju.. divota i milina. sto rece jedan moj drug: "distorzija je i bogu mila". icon_smile.gificon_smile.gif..."

Sto se tice moje gitare,nju cu da menjam kad je budem "prerastao",tj. kad budem naucio da sviram bolje i kad budem imao para.Razmisljam nesto o BC Rich NJ seriji(Mockingbird,Beach ili Warlock-u),ti NJ modeli staju nekih 600-700 E.Drvo je " high-grade Nato (Eastern Mahogany), Ebony fingerboards, distinctive black hardware and AA+ Quilted Maple tops with matching headstocks on transparent finishes".Plus,da zvuk bude bolji stave se 2xEMG 81 ili 85,to je ukupno nekih 850.900 jevreja.Sta mislite o ovoj kombinaciji?Da li vredi para?Secracone,Dusane,ostali???

 

Sto se tice Gargijevog posta:

Ljudi bre,meni nije potrebno objazsnjenje za snimak vec za zvuk u studiju ZA PROBE,kao i za svirku.Znam i ja da se gitara pri snimanju studijskog matreijala dodatno nasnimava da bi zvuk bio puniji,kako bi inace Hypocrisy imao debeo zvuk na albumu a imaju samo jednu gitaru?! Hvala na objasnjenjima Secraconu i Dushanu,kao i Gargiju icon_biggrin.gif .

 

Sto se tice dista:

Imao sam probu u subotu i isao sam pedalom direkt u snagasa.Zvuk je bio totalno ok,ali sam kasnije preslusao snimak i zapazio da dist nekako potmulo zvuci,kao da mu fali malo visokih.To verovatno zavisi i od polozaja mikrofona (da zvuk na snimku zavisi i od polozaja mikrofona to mi je Dushan rekao u nekom proslom postu)jer ja sam stajao na probi par metara nasuprot pojacala i zvuk je bio mastan,bas onako kako meni treba,rifovi su se jasno raspoznavali,cak i kad smo svirali Zombie Ritual od Death-a,a pesma je po prirodi krljachina teska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo me interesuje tudje misljenje......ja ovu gitaru obozavam i mnoooogo vise mi se svidja ovaj svuk nego sa single magnetima.....

imam Squer Fender Strat. sa 2 dupla magneta....floyd, rosewood.....divna je !!!!

......what do you think ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljam nesto o BC Rich NJ seriji(Mockingbird,Beach ili Warlock-u),ti NJ modeli staju nekih 600-700 E.Drvo je " high-grade Nato (Eastern Mahogany), Ebony fingerboards, distinctive black hardware and AA+ Quilted Maple tops with matching headstocks on transparent finishes".Plus,da zvuk bude bolji stave se 2xEMG 81 ili 85,to je ukupno nekih 850.900 jevreja.Sta mislite o ovoj kombinaciji?Da li vredi para?Secracone,Dusane,ostali???

Evo mog eseja o gitari! biggrin.gif

 

Ono što si napisao jako dobro zvuči. Treba probati svakako pre nego što je uzmeš definitivno.

Ti materijali su svi dobri i meni je to okej cena za BC Rich. Ne znam šta znači NY serija, nadam se da ne označava neku Korejsku ili nedobog Kinesku izradu. Dushane, jel’ ti znaš možda?

 

Kod tih licencnih dalekoistočnih gitara srednje klase (u svojoj dalekoistočnoj klasi je to viša klasa) nije više problem to što je loš materijal, jer nije. Tu je problem što to prave ljudi za šaku pirinča, ili roboti. Poenta je da nije obraćena potrebna pažnja na svaki spoj, komad, finoću izrade. Ide se na količinu. To ti je lutrija. Ako je na onu pokretnu traku zapala serija delova koji fino pasuju, može ispasti izvrsna gitara, no viđao sam već recimo Ibaneza kome kada odvrneš šrafove na vratu, vrat može da se pomeri nekih 5 stepeni gore i dole. To je već katastrofa. Nikakav sustain.

 

Treba probati. Ako je ta gitara zaista tako dobra kakve su joj karakteristike na papiru, i ako je dobra izrada, onda je to super izbor.

Kada je isprobavaš, uvek je uporedi sa nekom drugom gitarom. Kod nas to nije baš moguće ali je super ako možeš isprobati i više istih gitara.

 

No o tom potom.

 

Cheerz! pivopije.gif

icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...