Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

E vish to nisam znao...neko mi je rekao da sve imaju Evolutione no.gif ...bas sam sad nesto vrsljao po Vai-jevom sajtu...bas je dojaja...trebao sam ranije da odem no.gificon_smile.gif

 

Znaci da rezimiramo icon_smile.gif

 

Evo - Evolution pickups

Evo II - Isto

Flo - PAF Pro + Sustainer

Bad Horsie - Blaze

 

Ovo bi trebalo da budu tacne informacije, mada ne mora da znaci...to je napisao neki lik na Vai-jevom forumu icon_smile.gif ...nego samo mi nije jasno kako to da zvuce tako slicno...odo' ja da jos jednom pogledam DVD icon_smile.gif

zvuci slicno jer je to Vai icon_smile.gif

 

Kog gitarista kod kojih je licni pecat izrazen, manje su razlike u zvuku razlicitih gitara...

 

Shawn Lane svira PAF-ove... da li bi ikad pogodio?!? Pogledaj sta je sve Friedman svirao, a zvuci uvek isto...

 

pivopije.gif

 

Negde sam procitao da je sustainer bas ovaj:

 

http://www.music123.com/Fernandes-Sustainer-Kit-i64658.music

 

Ja ovo zamisljam kao napravu snova, voleo bih jednom da je isprobam icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek, a Duncan-i? icon_smile.gif ...kada smo zadnji put pricali o magnetima zastoko si ih nahvalio...

 

Sto se tice saveta i ja ti licno preporucujem da prvo pitas Nurga icon_smile.gificon_wink.gif

Nahvalio sam Duncane ali ne za ibanez icon_smile.gif

Duncani idu fantasticno u fendera i yamahu (pogledaj malo jace pacifice i videces da sve idu sa duncanima) takodje nisu na odmet ni u jacksonu i sl. Ali ibanez samo i samo Dimarzio (ili EMG ako ocemo perverziju)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nurg i koliko te mene parica izađe, to sve? icon_biggrin.gif

 

Moram da se bacim na šljaku za raspust icon_smile.gificon_smile.gif

sto se tice cena tesko da mogu da ti pomognem, osim ako ne dodjes u izrael, pa udjes kod mene u radnju, i ja ti sredim 40% popust na cene koje su istaknute u radnji icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

e' date='13. 5. 2005, 08:48'] zvuci slicno jer je to Vai icon_smile.gif

 

Kog gitarista kod kojih je licni pecat izrazen, manje su razlike u zvuku razlicitih gitara...

 

Shawn Lane svira PAF-ove... da li bi ikad pogodio?!? Pogledaj sta je sve Friedman svirao, a zvuci uvek isto...

 

pivopije.gif

 

Negde sam procitao da je sustainer bas ovaj:

 

http://www.music123.com/Fernandes-Sustainer-Kit-i64658.music

 

Ja ovo zamisljam kao napravu snova, voleo bih jednom da je isprobam icon_biggrin.gif

Lepo Satriani kaze "Tone is in the fingers" icon_da.gif ...ali opet nije na odmet imati lepu opremu icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice cena tesko da mogu da ti pomognem, osim ako ne dodjes u izrael, pa udjes kod mene u radnju, i ja ti sredim 40% popust na cene koje su istaknute u radnji icon_smile.gif

Ma šta ću da dolazim, bolje ti to pošalješ poštom icon_razz.gificon_smile.gificon_wink.gif

Nek bude 30%.... 10% uzmi sebi icon_smile.gificon_smile.gif

 

 

Marty, to bi bilo lepo icon_biggrin.gif al stvarno ću morati negde da nađem nešto da radim i zaradim icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

upravo sam dobio pojacalo marshall 5212 (fifty split channel reverb), ali bez footswitch-a, nazalost. ima li neko ideju kako da napravim taj footswitch, odnosno da li negde na netu postoji shema istoga, posto je to 20 minuta posla ako se nadje materijal i shema. ovako sam zaglavljen na "boost" kanalu...

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo sam dobio pojacalo marshall 5212 (fifty split channel reverb), ali bez footswitch-a, nazalost. ima li neko ideju kako da napravim taj footswitch, odnosno da li negde na netu postoji shema istoga, posto je to 20 minuta posla ako se nadje materijal i shema. ovako sam zaglavljen na "boost" kanalu...

 

poz

@ Гарги Како то "добио"? Како ја нисам добио? icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

@ Марти

 

http://users.yubc.net/~snikola/91386.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

detalji

datira iz 80 i neke, svirano par puta, jos mu nisam isprobao pun potencijal buduci da sam ga malopre doneo (23:00), tako da sam ga svirao samo nekih 5-6 minuta, pa je ovo samo prvi utisak. icon_smile.gif

klin = majka, cak i na boost kanalu kad se smanji gain (mogu misliti kakav je na klin kanalu), dist onako, ja sam navikao na malo drugaciju distorziju, sa vise zla u sebi. icon_smile.gif ton je vrlo surov u tom smislu da ne maskira brljotine tokom sviranja, vec se svaka "mrlja" cuje. za vezbanje je vrh (primio sam se ko mlad majmun), a sutra cu da vidim kako radi u sprezi sa simulatorom i njegovim "farbama". jako do bola (50W RMS 2x12inca celestion), rusi kucu na 2 od 10. icon_smile.gif

 

tesko ko tuc, bole me tetive na levoj ruci od nosenja na 3 sprat bez lifta. icon_smile.gif

 

ali, nemam footswitch.. grrrr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Гарги Како то "добио"? Како ја нисам добио?

 

stara prica: "jel onaj mali bese svira gitaru? ee, imam ja neko pojacalo skuplja prasinu u podrumu, pa ako njemu treba..." icon_smile.gificon_smile.gif

 

 

 

e jeste, isto je taKo! icon_wink.gif

 

 

E, to je vec bolje  ...lepo lepo bogami  ...ako hoces mogu ja da ti narucim neki footswich sa neta...

 

nije valjda da svi marshall-i koriste isti footswitch? to bi bilo odlicno, ajd' cucemo se pa da se dogovorimo. pivopije.gif

 

E vala bas! Svi nesto "dobijaju" 

 

Kad ce meni pare s' neba da padnu?

icon_smile.gif nego kad ce ona svirka sto si mi pricao? megadeth tribute. nije valjda bilo i proslo, a da mi nisi javio? sad.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad naucis da sviras...pojacalo dodje samo... icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_razz.gif

 

A po kojoj onda logici ti imas cak dva komada? icon_smile.gificon_razz.gif

 

nego kad ce ona svirka sto si mi pricao? megadeth tribute. nije valjda bilo i proslo, a da mi nisi javio?

 

Nije jos bilo, javicu sigurno a bice i teme na okupljanjima.

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...